up
Search      menu
صنعت و مکانیک :: مقاله Sky Fiber PDF
QR code - Sky Fiber

Sky Fiber

شبکه هاي مخابراتي

سالها تجربه موفق تکنولوژي ATM در شبکه هاي مختلف مخابراتي و تکيه صدها شرکت بزرگ دنيا در ارائه خدمات اينترنت پرسرعت مانند ADSL بر اساس اين تکنولوژي، شرکتهاي سازنده تجهيزات ATM را بر آن داشت تا تمهيدات لازم براي استاندارد کردن نوع بيسيم آنرا فراهم آورند. بطوريکه امروزه Wireless ATM يکي از مهمترين و جذابترين روشهاي برقراري ارتباطات بي سيم پرسرعت محسوب مي شود و بعنوان يکي از مهمترين عوامل پيشرفت تکنولوژيهاي GSM ، DECT و ... به شمار مي آيد .
امروزه سيستمهايي که براساس WATM ساخته مي شوند توانايي ارائه کليه خدمات ATM در قالب بيسيم را داشته و علاوه بر آن مزايايي چون امکان جابجايي گره ها، سهولت نصب و راه اندازي شبکه و امکان مديريت ديناميک سطح کيفيت QoS - در مقايسه با ديگر راهکارهاي بيسيم - را نيز به همراه خود دارند. سازگاري با تکنولوژيهاي قديمي از جمله ويژگي هاي WATM است که به شما اين امکان را مي دهد تا با استفاده از آن بتوانيد ديگر شبکه هاي با سيم و بيسيم را با يکديگر ترکيب کرده بصورت يکپارچه از آنها استفاده نماييد.
درواقع موفقيت عملکرد ATM در شبکه هاي باسيم باعث شد تا ايده استفاده از ATM در همه جا با حرکت به حقيقت بپيوندد و WATM بعنوان راهکار مخابراتي نسل بعد در ارتباطات صوتي، تصويري و داده اي با تضمين کيفيت ديناميک کاربردي شود. Sky Fiber راهکاري است منطبق بر استانداردهاي Wireless ATM که مي تواند بعنوان جايگزين خطوط پرسرعت مبتني بر کابل در برقراري ارتباطات پرسرعت استفاده شود.
اين راهکار ارتباطي به شما اجازه مي دهد تا با انعطاف پذيري بسيار زياد حتي بدون نياز به داشتن ديد مستقيم، گره هاي شبکه را در کمترين زمان ممکن بصورت بيسيم به يکديگر متصل نماييد. کارايي زياد، هزينه هاي اجرايي پايين و ديگر خصوصيات ممتاز اين تکنولوژي باعث شده است تا استفاده از آن محدود به سازمانهاي و شرکت هاي بزرگ نباشد، بطوريکه امروزه از اين تکنولوژي با توجه به نداشتن حساسيت به شرايط جغرافيايي، براي ارائه خدمات ارتباطي در شهر و روستا به کاربران خانگي نيز استفاده ميشود.
اين تکنولوژي پس از سالها تجربه انتقال اطلاعات بصورت بيسيم براي رسيدن به اهدافي کاملآ مشخص طراحي و ساخته شده است که در زير به بررسي ويژگيهاي آن مي پردازيم. مطابق با نيازهاي شما صنعت يا تجارت سازمان شما هر چه باشد Sky Fiber مي تواند مشکلات ارتباطي شما با اينترنت و يا ديگر دفاتر و شعب در سطح تهران را رفع نمايد، چرا که :
Sky Fiber در مقابل خدماتي که براي شما فراهم مي کند، يک راهکار کاملاً اقتصادي است .
Sky Fiber در دسترس بودن و کيفيت سرويس مورد نظر شما را در ۹۹.۹۹% اوقات تضمين مي کند .
▪ براي شما اين امکان را فراهم کرده ايم تا بتوانيد بتدريج پهناي باند ارتباطي خود را افزايش دهيد و با توجيه کامل اقتصادي از مزاياي دسترسي پرسرعت به اينترنت يا شبکه شهري خود بهره مند شوند.
▪ کارشناسان فني ما به محض در خواست شما، نسبت به بررسي و تحليل لينک ارتباطي مورد نظر شما اقدام مي کنند .
▪ پس از توافق و مشخص شدن نوع سرويس در عرض چند ساعت سرويس شما را راه ندازي خواهد شد.
نگاهي به ويژگيهاي Sky Fiber گروه شرکتهاي داتک با بيش از دوازده سال تجربه در زمينه شبکه هاي کامپيوتري، ارتباطات پرسرعت ماهواره اي و بيسيم، شبکه شهري Sky Fiber را بگونه اي طراحي و اجرا کرده است که مطابق با استانداردهاي جهاني با ويژگيهاي منحصربفرد، آماده ارائه خدمات به کاربران باشد.
● تکنولوژي قابل اطمينان :
استفاده از تکنولوژي ATM بصورت بيسيم، بعنوان يکي از مهمترين عوامل پيشرفت ارتباطات در قرن بيست و يکم در Sky Fiber ، به تنهايي مي تواند عاملي براي انتخاب و اطمينان به عملکرد عالي اين راهکار ارتباطي محسوب شود.
● قابليت اطمينان بالا :
backbone شبکه بيسيم Sky Fiber با استفاده از خطوط انتقال مايکرو ويو در فرکانسهاي ۲.۵ GHz ، ۳.۵GHz و ۲۳ GHz پشتيبان مطمئني براي ارائه خدمات ارتباطي بيسيم در سطح شهر تهران فراهم آورده است.
● امنيت تضمين شده :
استفاده از VPN در لايه شماره سه و VLAN در لايه شماره دو شبکه، تضمين مي کند که فريمهاي اطلاعاتي به محض ورود به شبکه Sky Fiber به بسته هاي غير قابل نفوذ تبديل شده و عملاً امکان دسترسي به محتواي آنها براي هيچ کس بجز گيرنده امکان پذير نخواهد بود.
● پهناي باند کاملاً اختصاصي :
پهناي باندي که براي هر مشترک Sky Fiber در نظر گرفته شده است، بصورت کاملاً اختصاصي محاسبه و تخصيص داده مي شود و مشترک مي تواند در تمام ساعات شبانه روز از حداکثر آن استفاده نمايد.
● ظرفيت بالا :
خدمات Sky Fiber در حال حاضر براي هر لينک ارتباطي از سرعت ۶۴ Kbps تا ۱۰ Mbps ارائه ميشود، لذا مشترک مي تواند بدون آنکه نگران محدوديت هاي آينده براي ارتقاء سرويس باشد، با تواجه به برنامه هاي گسترش فعاليت هاي خود و مسائل اقتصادي از اين خدمات استفاده نمايد.
● سازگار با شبکه موجود شما :
به راحتي نصب يک دستگاه plug-and-play مي توانيد شبکه حال حاضر خود را به اينترنت يا شبکه ديگري در آنسوي شهر متصل نماييد . Sky Fiber به شما اين امکان را ميدهد تا بدون داشتن نگراني از اينکه شبکه کنوني شما با چه تکنولوژي کار مي کند، ارتباط آنرا با اينترنت يا ديگر شبکه ها برقرار نماييد. در واقع اگر به موضوع ساده نگاه کنيم Sky Fiber به شما اين امکان را ميدهد تا در مدت چند ساعت بصورت مجازي يک کابل Ethernet ( يا يک خط E۱) از يک ساختمان به سمت ساختمان ديگري در قسمت ديگر شهر برقرار کنيد .
● کاهش هزينه راه اندازي :
گروه با سرمايه گذاري بر روي بستر مخابراتي بيسيم Sky Fiber در سطح شهر تهران، قسمت اعظم هزينه برقراري ارتباطات نقطه به نقطه (P۲P) يا نقطه به چند نقطه (P۲M) را براي شما انجام داده است. بنابراين براي شما تنها لازم است تا هزينه برقراري ارتباط محلي به اين شبکه را متقبل شويد .

صنعت کامپوزيت يکي از صنايع رو به رشد در عرصه مواد مهندسي است. امروزه به خاطر مزايايي که کامپوزيت ها نسبت به فلزات دارند، توسعه زيادي پيدا کرده اند. از ...

يکي از مشکلات اساسي که مي تواند باعث بروز مشکل براي کوره ها باشد، خوردگي در نقاط و وسايل مختلف آن است که ضمن هدر رفتن مقدار زيادي انرژي، آسيب هاي مکان ...

گريس ماده اي است جامد يا نيمه جامد که از ترکيب يک ماده پرکننده و صابون (Thickener) ، در داخل روغن به دست مي آيد. البته ممکن است ساير موادي که بتواند ب ...

● تاريخچه از آغاز پيدايش انسان ، همواره چگونگي پوشش و نجات او از سرما مطرح بوده است. مصريها نزديک به ۵۵۰۰ سال پيش هنر ريسندگي و بافندگي پنبه را آموختن ...

دانلود نسخه PDF - Sky Fiber