خبر خوب | یک خبر داغ نفتی از سپهر و جفیر / حمایت مادی و معنوی از ایده‌پردازان نانویی

امروز آمده‌ایم که این خبر را به شما بدهیم؛ خدایی که عاشق شماست، رحمتش تمامی ندارد و نعمتش بی‌انتهاست. اگر این را در دعای کمیل خوانده‌اید که «لایمکن الفرار من حکومتک»، این را هم بدانید که از مدار رحمت‌های بی‌حد و حصر او هم فراری نیست…

خبر خوب | یک خبر داغ نفتی از سپهر و جفیر / حمایت مادی و معنوی از ایده‌پردازان نانویی

گروه خبر خوب: اگر به شما خبر می‌دادند کسی که عاشق شماست و هرگز چیزهای خوب را از شما دریغ نمی‌کند، از هر چیزی که فکرش را بکنید بهترینش نزد اوست و به راحتی می‌تواند آن را به شما بدهد، حساب‌های بانکی پر و پیمان دارد، با کلی آشنای گردن‌کلفت که حرف‌شان هر جایی که فکرش را بکنید حسابی برش دارد، چه احساسی پیدا می‌کردید؟ امروز آمده‌ایم که دقیقاً همین خبر را به شما بدهیم! خدایی که عاشق شماست، رحمتش تمامی ندارد و نعمتش بی‌انتهاست. اگر این را در دعای کمیل خوانده‌اید که «لایمکن الفرار من حکومتک»، این را هم بدانید که از مدار رحمت‌های بی‌حد و حصر او هم فراری نیست… مولا علی علیه‌السلام در خطبه‌ی روز فطر (خطبه‌ی 45 نهج‌البلاغه) می‌فرمایند:  «ستایش خدایی را سزاست که کسی از رحمت او مأیوس نشود و از نعمت‌های فراوان او بیرون نتوان رفت؛ خداوندی که از آمرزش او هیچ گنهکاری ناامید نشود و از پرستش او سرپیچی نباید کرد؛ خدایی که رحمتش قطع نمی‌شود و نعمت‌های او پایان نمی‌پذیرد.». حالا که دیدید راه فراری از مهر چنین پروردگار غنی و دست‌ودل‌بازی نداریم، بیایید به چند تا از خبرهای خوب این روزها نگاهی بیندازیم.  

*برایت خون می‌دهم، هم‌وطن! نخورده‌ایم نان گندم، ولی دیده‌ایم دست مردم! شاید سن‌مان قد ندهد، ولی درباره‌ زمان جنگ شنیده‌ایم که وقتی مجروحی نیاز به خون داشت و خون کم می‌آمد، از رادیو اعلام می‌کردند که به فلان گروه خونی نیاز است و بعد سیل جمعیت بود که در مقابل بیمارستان محل بستری مجروح صف می‌کشید تا جان او را نجات بدهند؛ او که جانش را برای همان جمعیت کف دست گرفته بود… از آن سال‌ها خیلی گذشته و شکل اطلاع‌رسانی نیاز به خون تغییر کرده، ولی خدا را صد هزار مرتبه شکر، گوش شیطان کر، به مرام این مردم بامعرفت خللی وارد نشده است. سخنگوی سازمان انتقال خون گفته است: «بررسی‌های آماری مربوط به سال گذشته نشان می‌دهد مردم فداکار و ایثارگر کشورمان با همتی بالاتر و مشارکت بیشتر سبب افزایش 9.3 درصدی آمار اهدای خون در سال 1401 نسبت به سال 1400 شدند.». حتماً دیده یا شنیده‌اید که بسیاری از هیئتی‌ها و منبری‌ها مخاطبان خود را توصیه می‌کنند به اهدای خون، که حقیقتاً اهدای زندگی است. دم‌شان گرم و سرشان خوش باد!  

*کیش و سفره‌ی سه هزار نفری برای افطار کیش؟! آری، همین کیش خودمان که شده نماد لاکچری‌بازی و سفرهای گران‌تومانی و در وسع همه نبودن و این قبیل مسائل. مردمش سفره‌ افطار انداخته‌اند از کجا تا کجا! قشنگی ماجرا اینجاست که هر چقدر کیش پر تجمل و چشم‌درآر است، این سفره‌ کریمانه، ساده و به دور از تشریفات تدارک دیده شده است. قبل از افطار زن و مرد، پیر و جوان، کودک و نوجوان، کیش‌وند و گردشگر  را جمع کرده‌اند دور هم. مراسمی با قرائت قرآن، سخنرانی، سرود و دکلمه‌های رمضانی برگزار کرده‌اند. بعد در خیابان اصلی سنایی و میدان ساحل تا بازار پردیس کیش خلق‌الله را نشانده‌اند سر سفره‌ی افطار (جوری نشانی می‌دهیم انگار دسته‌جمعی در کوچه پس‌کوچه‌های کیش بزرگ شده‌ایم!). تازه محض خودشیرینی نزد ایزد باری‌تعالی، قبل از افطار هم نماز جماعت خوانده‌اند کنار هم. ای بسا سعادت؛ کاش ما را هم وعده می‌گرفتید رفقا!  

*یک خبر داغ نفتی / سپهر و جفیر آماده‌ی بهره‌برداری رسمی شدند خدا را شکر چیزی که در این مملکت زیاد است، نفت! اصلاً در توصیف ایران می‌توان گفت کشوری که در جوی‌هایش نفت روان است. خبر خوب ما هم کوتاه بود و نفت‌آلود! مدیرعامل شرکت اکتشاف، توسعه و تولید پاسارگاد گفت در نخستین دقایق بامداد 29 فروردین ماه 1402 آخرین مرحله از تست‌های تولید روی چاه‌های میدان سپهر و جفیر انجام شد. گویا 12 حلقه چاه حفاری شده که خدا را صد هزار مرتبه شکر، تمام چاه‌ها آماده‌ بهره‌برداری و تولید اولیه هستند. چی از این بهتر؟ تازه! قسمت خوشمزه‌تر ماجرا اینجاست که طرح توسعه‌ میدان سپهر و جفیر نخستین قرارداد سرمایه گذاری و توسعه‌ میدان با شرکت کاملاً ایرانی است و بیشترین حجم استفاده از ساخت داخل در قراردادهای جدید بالادستی را دارد. هم میدان نفتی توسعه بدهی، هم تمام چاه‌هایی که می‌زنی قابل بهره‌برداری باشند، هم کار را با یک شرکت کاملاً ایرانی پیش ببری، هم بیشتر از همیشه از تولیدات داخلی استفاده کنی… بترکد چشم حسود و بخیل! دیدید ما می‌توانیم؟! راستی برآورد شده که از این میدان نفتی می‌توان 540 میلیون بشکه نفت استحصال کرد. خدا بدهد برکت!  

*در تولید علم نانو کم‌نظیریم! / حمایت مادی و معنوی از نانویی‌های وطن می‌دانستید ما در تولید علم در حوزه‌ فناوری نانو رتبه‌ی چهارم دنیا را داریم؟ اما کو نمودش؟ «نانو استارتاپ» کارگزار ستاد نانو محسوب می‌شود و در پاسخ به همین پرسش ایجاد شده تا زمینه‌ی اجرای برنامه‌های نانو استارتاپی را فراهم کند. مدیر این شرکت استارتاپی گفته ایده‌های دانشجویان را در حوزه فناوری نانو بررسی می‌کنند و حمایتشان می‌کنند تا ایده را به سمت یک کسب‌وکار نو، ایده‌ تجاری‌سازی‌شده یا یک شرکت دانش‌بنیان سوق دهند و خلاصه آن را به پول و خدمت نزدیک کنند. کسانی که به دنبال اجرای یک ایده‌ جدید و راه ‎اندازی کسب‌وکار خود می‌روند، اگرچه در کشور عزیز ما باید جسارتاً پوست کلفتی داشته باشند، اما پشت آن ظاهر محکم، قلب نازک و نگرانی دارند که برای وطن‌شان می‌تپد. طبیعتاً حمایت‎ های ستاد نانو در دو بعد مادی و معنوی برای این افراد دلگرم‌کننده خواهد بود. از جمله حمایت‌های معنوی، برگزاری کلاس‌های آموزشی و جلسات در قالب راهبری تیم‌هاست. در بعد مادی نیز گرنتی با ارزش مالی 10 تا 20 میلیون تومان برای تیم‌ها شارژ می شود تا بتوانند از خدمات آزمایشگاه‌های موردنیازشان بهره‌مند شوند. همچنین 60 تا 100 میلیون تومان وام بلاعوض نیز به تیم ها تعلق خواهد گرفت که چند و چونش را می‌توانید از همین شرکت نانو استارتاپ جویا شوید. امیدواریم با این کمک‌ها در استفاده از علم نانو و بهتر کردن زندگی‌ها هم کم‌نظیر شویم. به لطف خدا و همت نانویی‌های عزیزمان!   *کلید رحمت خدا دست خودمان است بسته‌ خبر خوب امروز را با وصف گستردگی رحمت بی‌انتهای الهی در بیان مولا علی علیه‌السلام شروع کردیم. بگذارید با نکته‌ دیگری درباره‌ رحمت خدا در کلام ایشان به پایان ببریمش. امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام در نامه‌ی 31 نهج‌البلاغه می‌فرمایند: «خداوند کلیدهاى خزائن (رحمت) خود را در دست تو قرار داد. به این ترتیب که اجازه‌ سؤال و درخواست از حضرتش را به تو داد. پس هرگاه خواستى درهاى نعمت او را به وسیله‌ى دعا می‌گشایی و درخواست فرو ریختن باران‌هاى پیاپى رحمت او را مى‌نمایى.». خزائن بی‌انتهای رحمت الهی و کلیدی که در دست تک تک ماست… کافی‌ست از او بخواهیم هر چه می‌خواهیم… منتظر چیزی بیشتر از این هستیم؟!   *خوش‌خبر باشید! و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت [email protected] یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید