up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله امنيت غذايي PDF
QR code - امنيت غذايي

امنيت غذايي

امنيت غذايي شرط اول مصرف مواد پروتئيني

با پيشرفت علم تغذيه تامين پروتئين در رژيم غذايي، امري ضروري براي رشد و نمو و ضامن سلامت افراد جامعه به شمار مي رود. اين در حالي است که براي استفاده از ترکيبات پروتئيني مي توان با کمترين هزينه بالاترين بهره وري غذايي خانوار را تامين کرد. ارزش غذايي محصولات پروتئيني در بازار تابع تنوع قيمت اين محصولات نيست زيرا گوشت سفيد که شامل گوشت مرغ، بوقلمون و ماهي مي شود داراي ارزش هاي غذايي به مراتب بيشتري نسبت به گوشت قرمز مي باشد اما قيمت آن پايين تر است. با يکي از کارشناسان اداره دام پزشکي استان خراسان درباره امنيت غذايي و تلاش براي جلب اعتماد مردم درخصوص خريد محصولات متنوع پروتئيني گفت وگو کرديم.
امنيت غذايي
دکتر عليرضا تعالي دام پزشک و عضو سازمان دام پزشکي استان در اين باره به خراسان مي گويد: افزايش جمعيت و نياز به تامين غذا براي جمعيت رو به رشد، فناوري را به ياري طلبيده است.استفاده از سموم شيميايي براي مبارزه با آفات نباتي، استفاده از آنتي بيوتيک ها براي مبارزه با بيماري هاي دامي، تغييرات ژنتيکي و اصلاح نژاد گياهان و دام ها نمونه هايي از بي شمار تاثيرات فناوري در توليد نوين غذا در جهان امروز مي باشد.از طرفي نگراني از حضور باقي مانده هاي اين مواد شيميايي در گوشت، غلات، سبزيجات و ميوه ها، رو به افزايش است.يکي از وظايف سازمان دام پزشکي کشور کنترل کيفي خوراک دام و طيور و اطمينان بخشي به مصرف فرآورده هاي دامي حاصل از آن است و با انجام آزمايش ها بر روي اين نمونه ها و اطمينان از سلامت آن ها، مجوز توزيع و مصرف اين محصولات توسط دام پزشکي صادر مي شود. مطابق با استانداردهاي جهاني مقدار مجاز اين مواد به عنوان «باقي مانده» اندازه گيري شده و در صورت اين که مقدار اين مواد از حد مجاز کمتر باشد قابليت مصرف مي يابند.
● مرغ هاي هورموني
وي درباره توليد مرغ هاي بدون مصرف آنتي بيوتيک چنين توضيح مي دهد: مرغ گوشتي بدون مصرف آنتي بيوتيک در طول دوره پرورش حاصل از توليد در مرغ داري هايي است که به مدرن ترين تجهيزات مجهز مي باشند. با رعايت اصول ايمني در اين مرغ داري ها، تا حد امکان سعي شده است از ورود ميکروب هاي بيماري زا به داخل مرغ داري جلوگيري شود و با پرورش گله هاي سالم نياز به مصرف داروها منتفي شود. بازرسان دام پزشکي، پس از اطمينان از اين که در طول دوره پرورش اين مرغ ها هيچ گونه داروي آنتي بيوتيک مصرف نشده است، تحت شرايط خاص اجازه کشتار تحت عنوان مرغ گوشتي بدون مصرف آنتي بيوتيک داده مي شود.
وي با اشاره به اين که توليد مرغ گوشتي بدون مصرف آنتي بيوتيک در طول دوره پرورش، منجر به ايجاد پرسش هايي در سطح جامعه شده است، مي گويد: آيا مرغ هاي معمولي آنتي بيوتيک دريافت مي کنند و آيا اين مرغ ها براي مصرف مناسب هستند؟ در طول دوره پرورش مرغ داران مي توانند از آنتي بيوتيک هاي مجاز استفاده کنند. اين آنتي بيوتيک ها داراي مجوز مصرف از سازمان دام پزشکي مي باشند. در استفاده از اين داروها محدوديت هايي وجود دارد. از جمله اين محدوديت ها قطع مصرف دارو قبل از کشتار مي باشد. به اين مقدار از دارو «حداکثر مقدار مجاز باقي مانده دارو يا آنتي بيوتيک» گفته مي شود و مطابق با استانداردهاي بين المللي است. اين مقدار در حد تقريبي يک در يک ميليون مي باشد. فرق مرغ بدون مصرف آنتي بيوتيک در طول دوره پرورش اين است که اين مرغ ها همين مقدار حداکثر مجاز را هم ندارند.
بدين ترتيب مرغ معمولي، کاملا سالم و از جنبه باقي مانده هاي آنتي بيوتيکي در حد مجاز مي باشد و هيچ گونه نگراني از بابت مصرف آن وجود ندارد.وي با اشاره به نگراني مردم بابت هورموني بودن مرغ ها و اختلالات هورموني در بدن انسان به واسطه مصرف اين مرغ ها مي گويد: در کشور ما چه در صنعت پرورش مرغ گوشتي و تخم مرغ و چه در صنعت توليد شير و گوشت قرمز به هيچ عنوان از هورمون ها استفاده نمي شود. هيچ نشان و گزارشي در مورد وجود اين هورمون ها در کشور ما وجود ندارد. مصرف بعضي هورمون ها در مرغ گوشتي و در گاو گوشتي و شيري در کشورهاي پيشرفته غربي قانوني است. طبق تاييد سازمان هايي مثل سازمان غذا داروي آمريکا هيچ گونه آسيبي را از جنبه مصرف اين هورمون ها در دام و طيور، متوجه انسان نمي سازد.
چاقي مفرط، رشد غيرطبيعي موهاي صورت بانوان، اختلالات رشد و بلوغ جنسي که به مصرف اين هورمون ها در آمريکا نسبت داده مي شود توسط سازمان FDA يا همان غذا داروي ايالات متحده پذيرفته نشده است.وي تاکيد مي کند: عده اي تصور مي کنند سرعت رشد مرغ گوشتي به دليل مصرف هورمون در اين مرغ ها مي باشد. نژادهاي مرغ گوشتي داراي قابليت بالايي براي رشد در زمان کوتاهي بوده و اصلاح ژنتيک شده اند. سطح هورمون هاي موجود در خون و بافت هاي اين نژادها با مرغ بومي که دير رشد مي باشد، تفاوتي نداشته و يکسان مي باشد. هورمون هاي استروئيدي و هورمون رشد، به طور طبيعي در بدن انسان و پرنده، از جمله مرغ گوشتي ساخته مي شود. ميزان هورمون ها در مرغ گوشتي تفاوتي با مرغ بومي ندارد.
● سلامت تخم مرغ هاي موجود در بازار
اين کارشناس اداره دام پزشکي درباره تخم مرغ هاي غني موجود در بازار مي گويد: غني سازي تخم مرغ، يکي ديگر از موارد استفاده از افزودني هاي مجاز مي باشد. تخم مرغ هاي غني شده با رنگدانه هاي طبيعي و مجاز، داراي زرده پررنگ تري مي باشد. اين مواد پيش سازهاي ويتامين A بوده و ضمن خوش رنگ کردن زرده تخم مرغ ها، ارزش غذايي آن ها را بالا مي برند.تخم مرغ هايي که داراي پوسته قهوه اي رنگ مي باشد و در مرغداري هاي صنعتي توليد مي شود به اشتباه تخم مرغ رسمي ناميده مي شوند. اين تخم مرغ ها توسط سودجويان، گاهي به عنوان تخم مرغ محلي و حتي در بعضي موارد به عنوان تخم مرغ ارگانيک به قيمت گزافي فروخته مي شوند.
اين تخم مرغ ها از نژادهاي رنگي اصلاح شده مرغ تخم گذار تجاري، حاصل مي شوند و تخم مرغ حاصل از اين نژادها تفاوتي با تخم مرغ سفيد رنگ معمولي بازار ندارد.خوب است بدانيد در پرورش مرغ هاي گوشتي جوجه ها از مرغ مادر استحصال مي شوند و تقريبا نيمي از جوجه ها نر يعني خروس و نيمي ماده يعني مرغ هستند. در پرورش مرغ گوشتي جداسازي جنسيتي مثل مرغ تخم گذار صورت نمي گيرد اما در پرورش مرغ تخم گذار صددرصد جوجه ها ماده هستند، اما ارزش غذايي مرغ و خروس تقريبا يکسان است به دليل خصوصيات فيزيولوژيکي پرندگان ماده، مقدار چربي زيرجلد مرغ نسبت به خروس بيشتر است.در ضمن در سن يکسان رشد خروس سريع تر از مرغ است، در نتيجه وزن لاشه خروس بيشتر از مرغ هم سن آن است.
● گوشت هاي وارداتي
دکتر تعالي درباره سلامت اين گوشت ها يادآوري مي کند اين محموله ها در شرايط بهداشتي و در دماي زير ۱۸ درجه سانتي گراد به کشور حمل شده و به وسيله ناوگان حمل فرآورده هاي پروتئيني، که مجوز فعاليت خود را از سازمان دام پزشکي دريافت کرده اند، به مقصد فروشگاه هاي توزيع حمل مي شوند. در اين مراکز تحت شرايط انجماد منهاي ۱۸ درجه نگهداري شده تا به دست مصرف کننده مي رسند. مرغ منجمد گوشتي وارداتي، داراي تمام استانداردهاي توليد و بهداشت کشور بوده و هيچ تفاوتي از جنبه کيفيت با مرغ منجمد گوشتي توليد داخل کشور ندارد. همچنين گوشت منجمد قرمز وارداتي که استخوان گيري شده است، از منبع گوساله هاي پرواري تهيه شده و هيچ تفاوتي با گوشت منجمد گوساله توليد داخلي ندارد.
● توصيه هاي مهم
وي در پايان توصيه مي کند براي اطمينان از سلامت فرآورده هاي خام دامي به هنگام خريد به نکات زير توجه کنيم.
۱ مهر بهداشتي دام پزشکي بر روي گوشت و يا قيد مجوزهاي دام پزشکي بر روي بسته بندي فرآورده هاي خام دامي اولين و مهم ترين نکته قابل توجه در هنگام خريد مي باشد.
۲ خريد محصولات گوشتي و پروتئيني به صورت بسته بندي موجب اطمينان بيشتر از جنبه کيفيت بهداشتي مي باشد. در توليد محصولات فله و غيربسته بندي، مسئولان بهداشتي که از طرف دام پزشکي داراي مجوز مي باشند، نظارتي ندارند. همچنين بروز آلودگي هاي ثانويه مثل آلوده شدن گوشت هاي چرخ کرده در هنگام چرخ کردن در قصابي ها، در محصولات بسته بندي وجود ندارد.
۳ توجه به مشخصات برچسب محصول اهميت دارد. کنترل تاريخ توليد و انقضا، شرايط نگهداري، بايد توسط خريدار انجام شود و در صورت مشاهده نداشتن انطباق، ضمن پرهيز از خريد کالا مراتب به مراجع اطلاع داده شود.
۴ براي تهيه گوشت چرخ کرده، انتخاب گوشت توسط خريدار و چرخ کردن آن بايد در جلوي ديد مشتري صورت پذيرد. از خريد گوشت هاي چرخ کرده از پيش آماده و فله در قصابي ها و فروشگاه هاي پروتئيني اجتناب کنيد.
۵ از فروشگاه هايي خريد کنيد که مجوزهاي بهداشتي را دارند. از فروشندگان دوره گرد خريد ننماييد.
۶ موقع خريد به علائم ظاهري همچون رنگ و بو توجه کنيد.
۷ از خريد فرآورده هاي پروتئيني مثل گوشت که خارج از يخچال نگهداري مي شوند اجتناب کنيد.۸ تا حد امکان در خريد تخم مرغ دقت داشته باشيد که تخم مرغ هاي نگهداري شده در يخچال ۴ درجه سانتي گراد داراي اطمينان مصرف بهداشتي بيشتري هستند.

سال هاي اخير مسوولان در وزارتخانه هاي متفاوت از واژه هاي امنيت غذايي و ايمني غذا صحبت مي کنند و در سند چشم انداز توسعه نيز به اين مهم پرداخته شده است ...

مسموميت غذايي بر اثر خوردن غذاي آلوده يا زياد خوردن ايجاد مي‌شود. علايم آن بيشتر با درگيري دستگاه گوارش همراه است و شدت اين بيماري طيف گسترده‌اي دارد. ...

● اطلاعات کلي درباره خطرات ميکروبيولوژيکي در غذا بروز بيماري هاي ناشي از خوردن مواد غذايي که در اثر ميکروارگانيزم ها ايجاد مي شوند يک مشکل بزرگ و در ح ...

آيا تا به حال در مورد امنيت کامپيوتر خود، وقتي Online هستيد فکر کرديد؟ آيا تاکنون به اهميت اطلاعاتتان و خطر دسترسي ديگران به اين اطلاعات توجه کرده ايد ...

درخت هلو از زمان هاي قديم در چين وجود داشته و از آنجا به نقاط ديگر جهان راه يافته است . در قرون وسطي از آن بصورت يك داروي گياهي استفاده مي کردند. درخت ...

1) پاستوريزه سازي(PASTEURIZATION): روشي براي کشتن اغلب ميکروارگانيسمهاي بيماريزا (کاهش تعداد آنها تا حدي که ايجاد بيماري نکنند) و غير فعال ساختن آنزيم ...

محققان آمريکايي دريافته اند که رژيم غذايي مديترانه اي مي تواند خطر ناراحتي هاي قلبي را در بيماران قلبي افزايش دهد. در اين مطلب به چند نوع از اين مواد ...

آخرين تعريف امنيت غذايي که تقريبا همه منابع مهم جهاني بر سر آن توافق دارند، عبارت است از: «دسترسي همه مردم در تمام اوقات به غذاي کافي و سالم براي داشت ...

دانلود نسخه PDF - امنيت غذايي