up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله تاريخچه کيوي PDF
QR code - تاريخچه کيوي

تاريخچه کيوي

کيوي و بررسي اقتصادي آن

نام انگليسي :kiwifruit
نام فارسي :کيوي
نام علمي : Actiniadia deliciosa
خانواده : Actiniadiaceae
تاريخچه کيوي :
کيوي چند دهه ‌اي است وارد ايران شده است و سطح زير کشت مناسبي از باغ‌هاي استان مازندران را به خود اختصاص داده است، از جمله ميوه‌هايي است ،که از لحاظ تغذيه‌ اي و خواص درماني داراي ارزش بالايي است، نام علمي اين ميوه Actinidia deliciosa است که بومي مناطق شرقي و شمال شرقي کشور چين است . اين ميوه در اوايل قرن بيستم به نيوزلند وارد شد و به‌تدريج در اين منطقه از جهان ،مورد کشت قرار گرفت. در سال ۱۹۶۰ نام اين ميوه در نيوزلند به گوس بري چيني (Chinese Gooseberry) تغيير يافت. در سال ۱۹۶۱ اين ميوه به ايالت متحده آمريکا وارد شد و نام کيوي روي آن گذاشته شد که برگرفته از نام يک پرنده بومي نيوزلند بود.
خواص کيوي :
کيوي در کاهش استرس ، كمبود خواب درانسان اثر دارد. مطالعات دانشمندان ايتاليايي نشان داده است كه ديابتي هايي كه مرتب مقدار زيادي ويتامينC دريافت مي كنند، ميزان كلسترول و انسولين پاييني دارند. كيوي براي تامين ويتامين ث منبع خوبي است.
مشخصات کيوي:
کيوي ميوه‌اي است تخم مرغي شکل به اندازه يک تخم مرغ بزرگ (به طول ۵-۸ سانتيمتر و عرض5 4 – 5 5 سانتيمتر). پوست آن قهوه‌اي رنگ و گوشت آن سبز کمرنگ است. مي‌توان گفت طعم آن بين توت فرنگي،موز و آناناس است.کيوي به همراه سيب و مرکبات از مهمترين ميوه هاي مصرفي جهان به شمار مي آيد. ارزش غذايي کيوي از اغلب ميوه ها بيشتر مي باشد، به طوري که اين ميوه سرشار از ويتامينهاي مختلف و عناصر معدني مانند روي، سديم، پتاسيم؛ کلر و .. است.
کيوي يک گياه دوپايه بوده و گرده افشاني آن توسط باد و حشرات انجام مي شود ولي زنبور عسل به عنوان حشره اي ويژه براي گرده افشاني گل هاي کيوي مي باشد که بايد بسيار مورد توجه قرار گيرد . ريشه هاي کيوي بزرگ و گوشتي مي باشند . برگ هاي کيوي داراي پرزهايي است که بر روي تبخير و تعرق ، آفات و بيماري ها و تبادل گازي گياه تاثير مي گذارند. کيوي از درختاني است که سال آوري دارد و ازدياد محصول در يک سال سبب کاهش محصول در سال هاي آينده مي گردد .
کشت کيوي در جهان :
در حال حاضر اين ميوه در کشورهايي چون ايتاليا، نيوزلند، شيلي، فرانسه، ژاپن و ايالت متحده آمريکا در سطح وسيع کشت مي‌شود و زلاندنو، ايتاليا و شيلي عمده ترين توليد کنندگان اين ميوه در جهان محسوب مي شوند.
ميانگين توليد کيوي در دنيا در هر هکتار معادل 16 تن است.
کشت کيوي در ايران:
سابقه کشت انبوه کيوي در ايران به سالهاي 1360 و بعد از آن بر مي گردد. درخت کيوي گياهي نيمه گرمسيري و خزان کننده است ،ولي به سرما مقاوم بوده و تا دماي 18 درجه زير صفر را تحمل مي کند . استان مازندران و گيلان در ايران تنها مکان هايي هستند که تمام شرايط آب و هوايي رشد اين درخت را دارند .ايران در حال حاضر داراي رتبه اول برداشت کيوي در واحد سطح است و اين موفقيت را مرهون برنامه ريزي صحيح و برگزاري کلاس هاي آموزشي و اطلاع رساني در زمينه هاي کاشت، داشت، برداشت براي کيوي کاران هستيم. به دليل وجود بازارهاي خريد براي کيوي، اين محصول از نظر اقتصادي به خوبي مي تواند با ميوه هايي مانند مرکبات رقابت کند و از طرفي دوره رسيدگي آن 3 سال است و همچنين ميزان برداشت کيوي برابر 15 تا 25 تن در هکتار مي باشد ولي مرکبات پس از 7 سال حدود 6 تن در هکتار محصول توليد مي کنند. بنابراين بسياري از کشاورزان مبادرت به جايگزيني کيوي به جاي درختان مرکبات نموده اند.
توليد کيوي دراستان مازندران:
شروع کشت کيوي فروت از سال 1347 با ورود قلمه ريشه دار شده به استان بود. استان مازندران بهترين ناحيه کشت کيوي است، مازندران به علت دارابودن شرايط آب و هوايي معتدل و مرطوب، بارندگي فراوان و زمينهاي حاصلخيز، در کشت اين محصول از جايگاه ويژه اي برخوردار است، به طوري که سالانه حدود 90 درصد توليد کيوي کشور را به خود اختصاص مي دهد . سالانه حدود نيمي از اين محصول به کشورهاي حاشيه خليج فارس ؛ آسياي ميانه و اروپا صادر مي شود. اگر بتوانيم تنها 5 2 درصد از اراضي قابل کشت در استان مازندران را به زير کشت کيوي ببريم مي توانيم به تنهايي معادل همه کشورهاي توليد کننده اين محصول ، کيوي توليد کنيم.
ارقام مختلف کيوي در مازندران عبارتند از : آبوت – برونو – مانتي – هايوارد و گرسي.
بهترين روش ذخيره و نگهداري :
نگهداري ميوه در سردخانه بايد با رعايت کامل اصول و قوانين فني و صحيح انجام گيرد. اگر درجه حرارت هواي سردخانه بعد از 24 ساعت پس از برداشت صفر تا دو درجه سانتي گراد و رطوبت نسبي محيط بين 85 تا 95 درصد باشد و نيز ميوه ها در برابر قارچ ها ضد عفوني شده باشند، مي توان آنها را تا 6 ماه نگهداري کرد.
بررسي اقتصادي:
کشت کيوي چند سالي است که در استانهاي شمالي رونق گرفته و کشاورزان و باغداران به دليل مرغوبيت زمين و درآمد خوب اين محصول نسبت به ساير محصولات باغي و همچنين مشکلات موجود در زمينه برنج، چاي و مرکبات، به کشت و توليد اين محصول روي آورده اند.
تمايل به توليد اين محصول تا جايي است که باغداران و کشاورزان در برخي از نقاط استان به ويژه در شاليزارها و باغات مرکبات را به مرور زمان تبديل به باغ کيوي كرده اند. شايد اقتصادي بودن کشت کيوي مهم ترين دليل روند روبه رشد نابودي ميوه‌هاي بومي از جمله: ازگيل، به، گوجه سبز،انبه،انجير، انواع گلابي‌هاي محلي و حتي انگور مي باشد.
کشت کيوي و درآمد حاصل از آن با محصول برنج قابل مقايسه نيست، با وجود اين که تلاش و زحمت ما براي برنج بسيار بيشتر بود اما درآمد قابل قبولي نداشتيم در حالي که شرايط کيوي به گونه‌اي ديگر است و ما سالانه با فروش چند تن کيوي مبلغ قابل قبول تري را نسبت به برنج و مرکبات کسب مي کنيم و در عين حال براي برداشت آن نيز هزينه اي به مراتب پائين تر از ساير محصولات متحمل مي شويم.چند سالي است عده اي خريدار زماني که هنوز کيوي به مرحله برداشت نرسيده، به سراغ باغداران رفته و مبادرت به خريد اين محصول مي‌کردند و محصولات نارس را با ايجاد وسوسه خريداري مي‌کردند و صادر مي کردند. بنا بر هماهنگي وزارت جهادکشاورزي و سازمان بنادر و کشتيراني از خروج اين محصول به خارج از کشور جلوگيري به عمل آمد. نکته مهم اينجاست که فروش محصول نارس و بالطبع صادرات قاچاق به بازارهاي جهاني به ارزش کيفي و بازار کيوي کشور صدمه وارد خواهد کرد.
صادرات کيوي محصول استان از گمرکات مازندران:
صادرات کيوي درآمد هاي قابل توجهي را هم نصيب باغداران خواهد كرد درنتيجه دست سودجويان نيزکوتاه مي شود. برنامه ريزي اصولي وپايدار و حمايت هاي همه جانبه، بستر توسعه و صادرات روز افزون محصول کيوي را فراهم مي کند.ايران بعد از کشورهاي نيوزيلند، شيلي و يونان رتبه چهارم از نظر سهم صادرات اين محصول را در جهان به خود اختصاص داده است. صادرات کيوي در ايران عملاً از سال 1366 آغاز شده و همچنان داراي روند صعودي است.
در سال هاي اخير ساليانه بين 15 تا 20 هزار تن کيوي صادر مي شود که اين ميزان تنها 30% از کل محصول توليد شده مي باشد که به دليل عدم برخورداري از امکانات مناسب در اين بخش قابليت صادرات اين محصول در ايران پايين آمده است .
مشکلات و راهکارها:
بر طبق تحقيق هايي که انجام شده اراضي زيرکشت کيوي هر کشاورز (به عنوان يک واحد بهره برداري) در سطح بهينه نبوده و هر واحد توليدي کمتر از ميزان بهينه (2 11 هکتار) از زمين بهره مند بوده است. بسياري از بهره برداران در سطوح پايين تر از حد بهينه زمين فعاليت مي کنند. تعداد بهينه درخت کيوي در هر هکتار معادل 402 اصله نهال براورد شده در حالي که کاشت نهالها در هر واحد توليدي بيش از حد بهينه بوده است. بنابراين توصيه مي شود نهادهاي مربوط شرايطي فراهم کنند تا کشاورزان به احداث باغهاي کيوي در مساحتهاي بين 10-12 هکتار اقدام کنند و همچنين تعداد نهالها را در هر هکتار به سطح بهينه تعيين شده کاهش دهد.كيوي كاران از نظر ميزان مصرف كود و سم بررسي آفات تغذيه و اصلاح باغ ها نياز به كار تحقيقاتي و ارائه نظرات كارشناسي دارند كه نبود يك مركز تحقيقاتي خسارتهاي زيادي به كيوي كاران وارد كرده است .شماري ازکيوي کاران غرب مازندران، بيمه محصولات، غيرواقعي بودن قيمت ها، تسهيلات بانکي، صادرات کم، کمبود سردخانه، کمبود و گراني نهاده ها، حمايت هاي کم و نبود صنايع تبديلي را از جمله مشکلات فراروي خود عنوان کردند. مسوولان امر قوانين بيمه محصولات کشاورزي لازم است بر بيمه کردن محصول کيوي بازنگري کنند. کودهاي سولفات و پتاس که مورد نياز کيوي کاران است از طريق نهادهاي مربوط توزيع نمي شود و باغداران مجبور هستند تا آن را در بازار آزاد با قيمت زياد تهيه کنند. دولت بايد با تدوين برنامه منسجم ، دست واسطه ها را در همه بخش هاي کشاورزي کوتاه کند.

کيوي ميوه درخت تاک چوبي و بزرگي از رده Actinidia ( رسته Ericales ، خانواده Actinidiaceae ) است که در آب و هواي معتدل رشد مي کند. دربازار جهاني آنرا ki ...

روز اول دسامبر (دهم آذرماه) هرسال روز جهاني پيکار با ايدز نامگذاري شده است. در اين روز به جهانيان هشدار داده مي شود که در برابر اين بيماري واگيردار و ...

ايريدولوژي، شکلي از تشخيص بيماري است. که در آن، رنگها و ساير خصوصيات الياف قدامي عنبيه براي اطلاع در مورد سلامتي بيمار، معاينه مي شوند. متخصصان مشاهدا ...

● تعريف : استفاده صحيح از تنفس ، جهت درمان را تنفس در ماني گويند . ● تاريخچه : در حالي که اضطراب اغلب از آرامش طبيعي ما جلوگيري مي کند ، يکي از ساده ت ...

آجر از قديمي ترين مصالح ساختماني است که قدمت آن بنا به عقيده برخي از باستان شناسان به ده هزار سال پيش مي رسد.در ايران بقاياي کوره هاي سفال پزي و آجر پ ...

آجر از قديمي ترين مصالح ساختماني است که قدمت آن بنا به عقيده برخي از باستان شناسان به ده هزار سال پيش مي رسد.در ايران بقاياي کوره هاي سفال پزي و آجر پ ...

آجر از قديمي ترين مصالح ساختماني است که قدمت آن بنا به عقيده برخي از باستان شناسان به ده هزار سال پيش مي رسد.در ايران بقاياي کوره هاي سفال پزي و آجر پ ...

عسل يک محصول غذايي مفيد و يک اکسير پر ارزش است که از قرنها پيش به عنوان عاليترين و مقوي ترين غذاها شناخته شده و همچنين به واسطه ويژگي هاي شفابخش خود ب ...

دانلود نسخه PDF - تاريخچه کيوي