۷ ویلای غیرمجاز در فیروزکوه تخریب شد

دادستان شهرستان فیروزکوه از قلع و قمع ۷ فقره ویلا در این شهرستان به مساحت ۱۶ هزار مترمربع خبر داد.

۷ ویلای غیرمجاز در فیروزکوه تخریب شد

به گزارش خبرگزاری از فیروزکوه، توحید مظفری دادستان شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: در پی جاری شدن سیل در سال گذشته و همچنین جاری شدن مجدد آن در چند روز اخیر و احتمال دوام یافتن آن در ماه‌های آتی در شهرستان فیروزکوه و نیز ورود سیلاب به ملک‌هایی که به صورت غیرمجاز در بستر رودخانه احداث شده و موجب به وجود آمدن خسارت‌های مالی عدیده‌ای به خصوص به بخش کشاورزی شده اند، گشت‌های شناسایی ساخت‌وساز غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه به صورت جدی فعال شد. وی افزود: منطقه‌ای معروف به کلبه کوهستان واقع در روستای گذرخانی شهرستان فیروزکوه که دارای ۹ ویلای مجلل به همراه جاده اختصاصی، درب ورودی، اتاق نگهبانی و سرایداری و همچنین چند نگهبان و کارگر باغی که مالکان آن همگی جزو سرمایه‌داران و خوش نشینان بوده‌اند، نیز شناسایی شد.  

دادستان شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: پس از بررسی‌های به‌عمل آمده مشخص شد ۷ مورد از ویلا‌های مذکور در حریم و بستر رودخانه احداث شده که طی دستوری، مدیر منابع امور آب شهرستان فیروزکوه موظف شد در اسرع وقت نسبت به اجرای تکلیف قانونی خود در راستای اعمال قانون توزیع عادلانه آب اقدام کند.  

مظفری تصریح کرد: قلع‌وقمع ۷ فقره ویلای مذکور به مرحله اجرا درآمد که در مجموع از مساحت ۱۶ هزار مترمربع به ارزش مالی تقریبی ۱۰۰ میلیارد تومان در بستر و حریم رودخانه آزادسازی به‌‌عمل آمد.  

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید