up
Search      menu
اجتماعی,سیاسی :: مقاله کفش PDF
QR code - کفش

کفش

چند نکته براي متمايز بودن

در دنياي متحد و يک شکل امروز که بيشتر افراد شبيه به هم لباس مي پوشند، اگر مي خواهيد در دنياي حرفه اي رقابتي امروز پيشرفت کنيد و از ديگران متمايز باشيد، يکي از روش ها توجه به ظاهر و لباس است. ظاهر شما نقش مهمي در تاثير روي ديگران از جمله همکاران و رئيستان دارد.
در اينجا نکاتي را براي شما ذکر مي کنيم که با کمک آنها مي توانيد در محيط کار و اجتماع، خود را شيک و متمايز از سايرين نشان بدهيد.
● کت و شلوار
کت و شلوار اصلي ترين بخش لباس رسمي است. يک کت و شلوار شيک ظاهري کامل، سنتي و رسمي را در ذهن تداعي مي کند. اما سنتي بودن نبايد به معني ملال آور و يکنواخت باشد. انتخاب پارچه با طرح ظريف يا راه هاي باريک، کت و شلوار را جذاب تر مي کند و در درياي کت و شلوارهاي سرمه اي، زغال سنگي و مشکي تک رنگ و ساده، متمايز و برجسته مي شود. شما مي توانيد از برندهاي معروف و معتبر استفاده کنيد. راه ديگر تهيه کت و شلوار سفارشي است که به شما اجازه مي دهد پارچه و مدل کت را خودتان انتخاب کنيد.
● دکمه سرآستين
دکمه هاي سرآستين، جواهرات و دکمه هاي تزييني هستند که براي تزيين و بستن دو بخش سرآستين پيراهن استفاده مي شوند. دکمه سرآستين يک وسيله جانبي خيلي کوچک است که بيشتر در مواقع رسمي استفاده مي شود و تاثير زيادي در ظاهر کت يا پيراهن مردانه دارد. مي توانيد با استفاده از دکمه سرآستين، در محيط کار خود به عنوان فردي رسمي و کلاسيک ظاهر شويد. اين روزها بيشتر افراد از دکمه سرآستين فولاد ضدزنگ استفاده مي کنند، بنابراين اگر مي خواهيد بين ساير افراد برجسته و مشخص باشيد، دکمه سرآستين طلايي انتخاب کنيد که مدلي ظريف و زيباست. يک راه ديگر براي اينکه متمايز و شيک باشيد، انتخاب دکمه سرآستين با سنگ قيمتي و اصل مثل عقيق يا زمرد است. دکمه سرآستين هاي دست ساز هم نمونه خوبي است، اما بسيار گران قيمت است.
● ساعت
ساعت يکي از مهم ترين وسايل جانبي است که هر مردي بايد داشته باشد. اولين چيزي که در يک ساعت مردانه بايد جست و جو کرد، يک صفحه بزرگ است.
يکي از مزاياي صفحه بزرگ اين است که مدل عقربه هاي ساعت به خوبي ديده مي شود و مي توان سبک و مد را به عقربه هاي استاندارد ساعت افزود. سعي کنيد ساعت هاي شيک و زيبا از برندهاي معروف خريداري کنيد.
کفش
کفش مشکي چرمي رسمي ترين مدل کفش است اما مي توانيد گاهي اوقات به جاي آن از کفش قهوه اي يا قرمز خيلي تيره استفاده کنيد. همچنين مي توانيد مدل کفش خود را تغيير بدهيد و کفش دلخواه خود را از بين کفش هاي بدون بند رويه پهن (Loafers)، کفش هاي پنجه گرد يا کفش هاي نوک تيز انتخاب کنيد.
کفش فقط يک وسيله کاربردي نيست، بلکه يک وسيله جانبي مهم در لباس محسوب مي شود. به عنوان مثال اگر کت و شلوار روشن پوشيده ايد، مي توانيد کفش قهوه اي مايل به زرد را با آن ست کنيد يا با کت و شلوار تيره رنگ، کفش پوست شيک و زيبايي را بپوشيد.
يادتان باشد اگر قصد داريد خاص و متفاوت باشيد، نبايد در خريد کفش صرفه جويي کنيد و خساست به خرج بدهيد. اگر در طول روز زماني طولاني سرپا هستيد و کفش به پا داريد، بهتر است کفشي راحت و با کيفيتي خوب انتخاب کنيد.
● مو
تنوع مدل مو هميشه زياد است. در دنياي متحد الشکل و تجاري، مدل مو (که شامل موي صورت هم مي شود) مي تواند به عنوان علامت مشخصه شما محسوب شود.
در راستاي هدف متفاوت بودن، بايد مدل موي متفاوت تري انتخاب کنيد، اما مدلي که انتخاب مي کنيد بايد رسمي باشد. مواظب باشيد طوري به نظر نرسد که براي آرايش موي خود تلاش زيادي انجام داده ايد.
● عطر و ادوکلن
ادوکلن هم يکي از موارد مهم در ظاهر شماست. هنگامي که در يک قرار تجاري و رسمي براي اولين بار با افراد ملاقات مي کنيد، داشتن بو و رايحه خاص و منحصر به فرد مي تواند تاثير اوليه بسيار خوبي روي ديگران بگذارد. پس انتخاب ادوکلني خوشبو و با رايحه اي خاص اهميت زيادي دارد.
● وسيله نوشتن
حتي اگر شما بيشتر وقت خود را پاي کامپيوتر صرف مي کنيد، باز هم به يک قلم خوب براي امضا و کارهاي ضروري مثل نوشتن فوري يک يادداشت يا مطلبي در يک جلسه رسمي نياز داريد.
يک قلم کلاسيک و درجه يک ارزان قيمت نيست، اما ارزش خرج کردن را دارد. يک روان نويس يا خودنويس عالي و شيک که از بيرون کت يا کيف شما ديده مي شود، وسيله اي کاربردي و بسيار شيک و جالب است.
● کيف
وقتي شما با خودتان کيف حمل مي کنيد تقريباً به اين معني است که اطلاعات کاري خود را به همراه داريد و در عين حال بايد توجه داشته باشيد که هنگام استفاده از کيف دستي، شيک و مناسب به نظر برسيد.
سه نوع اصلي کيف دستي وجود دارد که مي توانيد انتخاب کنيد؛ کيف چرمي بزرگ و نازک، کيف اسناد کلاسيک و يک کيف بنددار که روي شانه آويزان مي شود.
از آنجايي که شما احتمالاً قصد داريد کيف را هر روز هفته استفاده کنيد و دوست داريد آن را با هر لباسي که مي پوشيد ست کنيد، بهترين رنگ مشکي يا قهوه اي خيلي تيره است. اگر مي خواهيد کيف دومي داشته باشيد که در مواقع رسمي تر و مهم تر از آن استفاده کنيد و برجسته تر و شيک تر به نظر برسيد، يک کيف چرمي قهوه اي انتخاب کنيد تا جلوه خاصي به ظاهر شما ببخشد.

هزاران سال پيش، انسان هاي نخستين با پيچيدن برگ درختان يا پوست حيوانات به دور پاهايشان، براي خود کفش درست مي کردند... هرچند امروزه با ساخت انواع کفش با ...

اين گونه فقط در نواحي مرکبات خير جنوب ايران از اهواز تا چاه بهار ديده مي شود به خصوص در جيرفت تراکم آن قابل توجه است.در کشور هاي درگير اين آفت از عراق ...

به طور معمول کودک تا هنگامي که راه نمي رود نيازي به پوشيدن کفش ندارد. اين مسئله خصوصا در مواقعي که در منزل است، اهميت بيشتري پيدا مي کند زيرا هنگام بي ...

دقت در انتخاب کفش و توجه به رعايت اصول استاندارد در توليد آن يکي از ضروري ترين نيازها براي حفظ سلامت افراد است. اغلب مردم در انتخاب کفش به زيبايي و رن ...

وقتي به بازار کفش مي روي، جداي از قيمت هايي که سر به فلک مي زند، با مدل هايي روبرو مي شوي که هوش را از سرت مي پراند. به سختي مي تواني کفشي پيدا کني که ...

باشيد که از هر نوع مُدي در هر سبک و سياقي پيروي مي کنند و سالم بودن يا نبودنش برايتان اهميت چنداني نداشته باشد اما اين موضوع براي بسياري از طرفداران م ...

با گذشت زمان و ايجاد تحولاتي که نتيجه و پيامد تغيير در سبک زندگي افراد بوده است نه تنها شيوه تفکر انسان ها و بلکه بسياري از سنت ها نيز دستخوش تغييرات ...

●آزادي چيست؟ دموکراسي چيست؟ آزادي و دموکراسي شايد به تعبيري بيشترين واژه هايي باشند که در حيطه نظام سياسي در کشور هاي در حال توسعه با فضاي سياسي کنترل ...

دانلود نسخه PDF - کفش