up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله چاي هندوستان PDF
QR code - چاي هندوستان

چاي هندوستان

چاي هندوستان، تضميني براي چاي واقعي

● دارجيلينگ Darjeeling
چاي منحصر به فرد ”دارجيلينگ“ در بستر مراتع کوهپايه‌اي پوشيده از برف ”هيماليا“ و در ارتفاعات ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ متري سطح دريا رشد مي‌کند.
عواملي هم‌چون آب و هواي خنک و مرطوب، خاک حاصلخيز، باران و شيب مناسب زمين، دست به دست هم داده‌اند تا چاي بي‌نظير ”دارجيلينگ“ را توليد کنند؛ چائي با طعم جادوئي و با رايحه‌اي از گل‌هاي خوشبو.
آميزهٔ اين عوامل طبيعي را که باعث رشد چاي ”دارجيلينگ“ شده‌اند، تنها در اين منطقه مي‌توان يافت و در هيچ‌جاي ديگري از دنيا، نظيري براي آن نيست.
”هيئت مديرهٔ چاي هند“، آرم ويژه‌اي را براي اين محصول فوق‌العاده، برگزيده‌اند تا مشتريان مشکل‌پسندشان با ديدن آن، از طعم و مزهٔ چاي ”دارجيلينگ“ اطمينان حاصل نمايند.
زماني‌که يک بسته چاي را خريداري مي‌کنيد، با ديدن اين تصوير، مطمئن مي‌شويد آن‌چه را که در جست‌وجوي آن بوده‌ايد، به‌دست آورده‌ايد؛ چاي اصل ”دارجلينگ“.
●آسام Assam
”آسام“ در منطقه‌اي دوردست در شمال شرقي ”هند“، در سرزمين کرگدن‌هاي تک‌شاخ قرار گرفته است. سرزميني که رودخانهٔ ”براهماپوترا“ (Brahmaputra) با ويژگي‌هائي شاهانه در مسير پر پيچ و خم آن در جريان است.
”آسام“، سرشار از سخاوت طبيعت است و ميزان بارندگي آن به ۲۰۰ تا ۳۰۰ سانتي‌متر مکعب مي‌رسد؛ موهبتي که رشد چائي بي‌نظير را در اين منطقهٔ منحصر به فرد، تضمين مي‌کند.
اين‌چاي بي‌نظير که ”آسام“ ناميده مي‌شود، نوشيدني ناب، قوي و خوش‌رنگي است که آرامش وصف‌ناپذيري را براي شما به ارمغان مي‌آورد. براي کساني که در جستجوي اين درخشش هستند، يک فنجان چاي ”آسام“ تنها گزينه است.
”هيئت مديرهٔ چاي هند“، به منظور اطمينان دادن به مصرف‌کنندگاني که مي‌خواهند چاي اصل ”آسام“ را به‌دست آورند، آرم و تصويري مخصوص را بر روي بسته‌بندي آن چاي به کار برده است که فقط منحصر به اين چاي خالص مي‌باشد.
بار ديگر که به دنبال چائي ناب و بي‌نظير براي فنجان خود هستيد، مطمئن باشيد بسته‌اي را انتخاب مي‌کنيد که نقش ”آسام“ بر روي آن به چشم مي‌خورد.
● نيلگيري (Nilgiri)
کوه‌هاي ”نيلگيري“ که به ”کوه‌هاي آبي“ (BLue Mountain) مشهور است و در جنوب ”هند“ واقع شده، پوشيده از مراتع تپه‌اي منحصر به فردي است که تصويري بديع، چشم‌اندازي زيبا و مواج را به وجود آورده است.
سرزميني که چاي ”نيلگيري“ در آن مي‌رويد، در ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متري قرار دارد که داراي بارندگي پراکنده در حدود ۱۰۰ تا ۱۶۰ سانتي‌متر مکعب مي‌باشد.
اين شرايط جوّي، موهبتي است که طعمي عالي و روح‌افزا را براي چاي ”نيلگيري“ به ارمغان مي‌آورد و آميزه‌اي از رايحهٔ دلپذيري است که ”نيلگيري“ را چائي يکتا و منحصر به فرد مي‌سازد؛ چائي که در هيچ‌جاي دنيا، نظيري براي آن نيست.
بنابراين، اگر مي‌خواهيد چائي معطر و باکيفيت بنوشيد، به دنبال چاي ”نيلگيري“ خالص برويد و مطمئن باشيد که آن را درست انتخاب کرده‌ايد.
”هيئت مديرهٔ چاي هند“، آرم و تصويري خاص را براي اين چاي منحصر به فرد، در نظر گرفته است که آن را از ساير بسته‌بندي‌هاي مشابه متمايز مي‌کند.
اگر بسته‌اي چاي خريديد که اين نشان را دارد، مطمئن باشيد که چاي خالص و معطر ”نيلگيري“ در دستان شماست.

چاي مانند قهوه در رديف رايج ترين و مهم ترين نوشابه هاي مطبوع و مورد مصرف در بيشتر جهان مي باشد . چاي داراي اهميت غذايي ودارويي بسياري است . ولي مهم تر ...

چاي مانند قهوه در رديف رايج ترين و مهم ترين نوشابه هاي مطبوع و مورد مصرف در بيشتر جهان ميباشد . چاي داراي اهميت غذايي ودارويي بسياري است . ولي مهم تري ...

چاي كوهي به مقدار زياد در آمريكا و اروپا پرورش مي يايد و معمولا بصورت خودرو در ميان مزارع گندم و ذرت يافت مي شود . چاي كوهي در اروپاو آمريكا بنام سنت ...

چاي كوهي به مقدار زياد در آمريكا و اروپا پرورش مي يايد و معمولا بصورت خودرو در ميان مزارع گندم و ذرت يافت مي شود . چاي كوهي در اروپاو آمريكا بنام سنت ...

قهوه، يکي از پرطرفدارترين نوشيدني هاي دنياست که عطر و طعم دلنشيني دارد و در قديم، مصرفش بين ايراني ها خيلي رايج بوده؛ آنقدر که اصطلاح «قهوه خانه» از « ...

چاي، پس از آب، دومين نوشيدني پرطرفدار و پرمصرف در کشور ما و برخي ديگر از کشورهاي دنياست. اگر شما هم از آن دسته افرادي هستيد که زياد چاي مي نوشند، لازم ...

● مقدمه در دهه هاي اخير محبوبيت طب مکمل به طور روزافزون در حال افزايش بوده است. تلاش براي تأييد استفاده فرآورده هاي گياهي در موارد درماني مفروض باعث ا ...

به همان اندازه که محبوبيت قارچ در رژيم غذايي آمريکايي افزايش مي يابد، علاقه مند ي براي تخصص يافتن در امور مربوط به قارچ ، تبديل به يک سرگرمي و نيز تجا ...

دانلود نسخه PDF - چاي هندوستان