up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله پياز PDF
QR code - پياز

پياز

خواص پياز

پياز طبق نظر حکماي سنتي خيلي گرم و خيلي خشک است، در نتيجه براي افراد داراي طبع گرم و خشک مضر بوده و براي اشخاص داراي طبع سرد و مرطوب سودمند است.
چکيده:
طبق نظر پزشکان سنتي، اسراف در خوردن آن به ويژه درگرم مزاجان موجب ايجاد فراموشي و نفخ و خلط و تشنگي و سردرد مي شود.
پياز، خون را رقيق و از ايجاد لخته در خون جلوگيري مي کند. توصيه دانشمندان براي اينکه خون شما عاري از لخته باشد، خوردن پياز است. پياز يک ضد اکسيد کننده نيرومند و مملو از تعداد بيشماري عوامل ضد سرطان است و به علت ترکيبات گوگردي آن به ويژه ماده پروپيل سولفايد درپيشگيري از سرطان موثر است.
مقدمه:
پياز غذاي طبي سالمي است که هيچ عارضه جانبي مهم و قابل توجهي ندارد.
پياز درماني همانند هر درمان ديگري داراي ويژگيهاي قابل مطالعه خاص خود است. درمان با پياز يکي از راههاي پيشگيري از بيماريهاي قلبي و عروقي است.
ملتهايي که بيشتر پياز مي خورند، کمتر گرفتار بيماريهاي قلبي مي شوند يکي ديگر از خصوصات مهم پياز پيشگيري و درمان عفونتهاست. پياز چيزي بيش از يک داروست طعم آن به عنوان يک چاشني بسيار مطبوع بوده و بخش تعيين کننده بسياري از غذاها را درسراسر دنيا تشکيل مي دهد.
ادبيات تحقيق:
پياز از داروهاي گياهي بسيار قديمي است و از صدها قرن پيش تا به حال همواره به عنوان ماده غذايي و دارويي شفا بخش مورد توجه بوده است خواص ارزشمند پياز آن را پاسخگوي بسياري ازمشکلات عصر ما کرده است (در قرآن کريم در سوره بقره نيز از پياز صحبت به ميان آمده است.)
چنانچه ذکر شد پياز داراي خواص فراواني است و توسط ائمه و بزرگان دين اسلام نيز در مورد مصرف و استفاده از آن توصيه هايي به شرح ذيل به عمل آمده است.
امام موسي بن جعفر(ع) فرمودند، (هرکس تخم مرغ و پياز و زيتون بخورد نيروي آميزش او زياد مي شود.)
از امام صادق(ع) روايت شده است، (پياز دهان را خوشبو مي کند، کمر را محکم مي گرداند و پوست را نرم مي سازد.)
همچنين از ائمه معصومين نقل شده است،
خوردن پياز نور چشم را زياد مي کند
خوردن پياز موجب صافي رنگ و حُسن صورت است
خوردن پياز مو را مي روياند
خوردن پياز موجب محکمي لثه وآرامي درد دندان است
خوردن پياز قوت شهواني را زياد مي کند
خوردن پياز تب را دفع مي کند و موجب قوت بدن و جسم است
انواع پياز:
پياز باغي يا پياز معمولي و خويشاوندان آن مانند سير، پيازچه وتره فرنگي بومي نيمکره شمالي اند. بيش از 400 گونه پياز وجود دارد که به عنوان گياهان زينتي خوراکي مورد استفاده قرار مي گيرند.
پياز علاوه بر اين که به صورت سبزي به مصرف تغذيه مي رسد داراي مصارف دارويي نيز هست. پياز جزو سبزيهاي معطر بوده و از آن در تهيه غذاهاي مختلف استفاده مي شود. خواص دارويي اين گياه بسيار است و مصرف آن براي بيماران ديابتي و مبتلايان به چربي خون توصيه مي شود.
ارزش غذايي پياز:
پياز يکي از اغذيه هاي گياهي بسيار قديمي است و از صدها قرن پيش تا به حال به عنوان غذايي شفابخش مورد توجه بوده است. پياز غذاي طبي سالمي است که از پنج هزار سال پيش به صورت خام يا پخته و مخلوط در اغذيه مصرف مي شود پياز گياه معجزه گري است که در رژيمهاي غذا درماني از مهمترين عناصر براي مقابله و درمان بيماريها است. پياز از جمله سبزيهايي است که در تمام فصلهاي سال در دسترس بوده و به جهت ارزش غذايي ودارويي آن مصرف مي شود. ارزش غذايي پياز به دليل وجود ويتامينهاي B6، B5، B2، B1، C نيامين، بيوتين و غيره واملاح معدني کلسيم، پتاسيم، فسفر و آهن و نيز فيبر، و فولات و ساير ترکيبات شفابخش است.
در ترکيب برگ و غدد پياز ترکيبات ارزشمندي که داراي خواص آنتي بيوتيک هستند يافت مي شوند از اين جهت از پياز به عنوان يک ماده نگهدارنده و باکتري کش قوي در صنايع غذايي استفاده مي شود. اهميت شيره پياز در نگهداري درازمدت مواد غذايي است. محصولات غذايي که با پياز، سير، خردل، نعناع، رازيانه، کشنيز، زيره، ريحان و باديان تهيه شده اند در درازمدت فاسد نمي شوند.
دليل آن تاثير قارج کشي و ميکروب کشي اين رستني بر روي باکتريها و قارچهاي مولد کپک است.
خواص درماني پياز:
پياز محرک، ضد اسکوربت (به علت داشتن ويتامين C فراوان) کرم کش، معالج بيماري قند و در استعمال خارجي اثر ضد عفوني کننده دارد. پياز نرم کننده سينه ضدسرفه، مقوي نيروي جنسي، مدر و قاعده آور است و پخته آن در موارد نفخ و اسهال خوني مصرف مي شود. در شيره تازه پيازه يک عامل هايپگايسميک يعني عاملي که موجي پايين آمدن قند خون ميشود. يافته مي شود که دراثر بخار فرار است و فعاليت خود را از دست مي دهد حتي اگر از ضد عفوني کننده ها به آن اضافه شود و خنک سرد شده باشد. پياز محلل و ضد عفوني کننده و التيام دهنده زخم است اگر آب آن با عسل مخلوط شود براي محل سوختگي مفيد است. پياز از نظر طبيعت طبق نظر حکماي طب سنتي خيلي گرم و خيلي خشک است و در ضمن رطوبت نيز دارد. بازکننده گرفتگيها و انسداد مجاري و اشتهاآور است و براي تقويت نيروي جنسي بسيار موثر است. مقدار خوراک پياز تا صد گرم است مصرف پياز در پيشگيري از بروز سرطان و نيز در رفع عوارض روماتيسيمي نافع است. پياز براي آسم، برونشيت مزمن، زکام، تصلب شرايين و مبارزه با انوع عفونتها مفيد است. ضد التهاب، آنتي بيوتيک و ضد ويروس است.
اثر شفابخش پياز در کاهش لخته شدن خون:
پياز خون را رقيق و ازايجاد لخته درخون جلوگيري مي کند. دانشمندان توصيه کرده اند براي اينکه خون شما عاري از لخته باشد پياز بخوريد. پياز خام يا پخته در هر دو شکل به سلامت خون کمک مي کند. دکتر گروويچ استاد دانشگاه هاروارد به تمام بيماران خود، که مبتلا به بيماري عروق قلب هستند، توصيه مي کند که هر روز پياز بخورند او معتقد است که ترکيبات موجود درپياز ضمن جلوگيري از انباشته شدن پلاکتها فعاليت حل کردن لخته خون را نيز تحريک و تسريع مي کند. پياز مبارزي نيرومند عليه چربي است در واقع پياز داراي قابليت حيرت انگيزي براي مقابله با مسايلي است که خوردن غذاي چرب در خون ايجاد مي کند.
پياز يک ضد اکسيد کننده نيرومند و مملو از تعداد بي شماري عوامل ضد سرطان است. پيازبه علت ترکيبات گوگردي آن بويژه ماده پروپيل سولفايد در پيشگيري و درمان سرطان موثر است. آزمايشهايي که در مورد جانوران به عمل آمده براي متوقف کردن پيشرفت سرطان اثر بخش بوده است. پياز همانطور که بيان شد يکي از غني ترين منابع ترکيب شيميايي کوسرستين است. اين ترکيب از ضد اکسيد کننده هاي بسيار نيرومند است که به مقدار زياد در موسير و پياز زرد و قرمز وجود دارد ولي درپياز سفيد يافت نمي شود. پياز به خصوص براي جلوگيري از سرطان معده در انسان بسيار موثر است.
نتيجه گيري:
پياز غذاي طبي سالمي است که هيچ عارضه جانبي مهم و قابل توجهي ندارد. باوجود اين مصرف بيش از اندازه آن در برخي اشخاص با اثرات ناخواسته اي همراه است.
پياز طبق نظر حکما سنتي خيلي گرم وخيلي خشک است در نتيجه براي افراد داراي طبع گرم و خشک مضر بوده و براي اشخاص داراي طبع سرد و مرطوب سودمند است. طبق نظر پزشکان سنتي اسراف در خوردن آن به ويژه در گرم مزاجان موجب ايجاد فراموشي و نفخ و بادهاي غليظ و خلط غليظ و تشنگي و سردرد است.
براي رفع اثرات ناخواسته مصرف پياز بايد آن را با آب و نمک شست و با سرکه خورد و بعد از خوردن پياز براي اجتناب از ناراحتيهاي جانبي آب انار و کاسني ميل شود.
بشر در قرن جديدبه بهانه غير بهداشتي بودن از مصرف داروهاي گياهي از جمله پياز کاسته است.البته اين گياهان دارويي ضعيف تر از ترکيبات شيميايي ند وبه سرعت آنها عمل نمي کنند حقيقتي است مسلم، اما بايد توجه داشت که پياز در مقايسه با داروهاي شيميايي سالمتر بوده و دست کم به قسمتهاي ديگر بدن که سالمند، آسيب نمي رساند. بزرگترين برتري پياز بر داروهاي شيميايي اين است که پياز هم درمان کننده است هم پيشگيري کننده.

پياز نوعي گياه غده اي گوشتي زيرزميني از خانواده لاله است و نام علمي آن Allium Cepa L مي باشد. عموماً، پياز به بخشي از گياه اطلاق مي شود که هر گياهي از ...

نام علمي : Allium cepa L. خانواده : Liliaceae نام هاي عمومي : در انگليسي به آن «Onion» و در فارسي به آن «پياز» مي گويند. پراکندگي گياه ( در ايران ) : ...

پياز گياهيست دو ساله يا سه ساله که به وسيله بذر زياد مي شود .محل اصلي و اوليه آن مشخص نيست و آنچه مسلم است در زمانهاي قديم در قاره آسيا کشت ميشده . اي ...

گلهاي پيازي با ظهور خود در بهار و تابستان لطافت و زيبايي دلپذيري به فضاي سبز طبيعي و مصنوعي محيط زندگي انسان مي بخشند. حس زيبايي پسندي ، بسياري از انس ...

روغن کبد کوسه ماهي که با نام علمي Shark Liver Oil شناخته مي شود روغني است که از کبد (جگر) کوسه ماهي استخراج مي شود. از کبد برخي کوسه ماهيان مي توان بي ...

پيتزا يکي از آن غذاهاي پرطرفداري است که بدغذاترين بچه ها هم معمولا آن را دوست دارند؛ غذايي که اصل ايتاليايي اش از ورقه اي نازک خمير، کمي سبزي و مقداري ...

برنامه ريزي براي يک تغذيه صحيح در ايام ماه مبارک رمضان به ويژه نيمه دوم اين ماه از اهميت ويژه اي برخوردار است تا هم بتوان با جلوگيري از پرخوري و آشفته ...

Barbados sugar : شکر قهوه اي نيشکر. Barley sugar :آب نبات : شکر نيست اما يک شيريني سفت آمريکايي است که از آب جو و شکر تهيه شده است. Beet sugar :کريستا ...

دانلود نسخه PDF - پياز