up
Search      menu
گیاه شناسی :: مقاله پياز PDF
QR code - پياز

پياز

ساختمان و خواص پياز

پياز يکي از قديميترين گياهان زراعي بوده که از هزاران سال قبل،به عنوان طعم- دهنده غذاها و همچنين دارو از آن استفاده ميشده است. قديميترين منابع کشف شده از سومريان بدست آمده که نشان ميدهد، سومريان که در عراق امروزي ميزيستهاند، تقريبا ۲۶۰۰ قبل از ميلاد مسيح از اين گياه استفاده مي کردهاند. در نسخههاي کتب قديمي مصر که نوشتههاي خود را روي پاپيروس مينوشتند، از اثرات دارويي پياز سخن به ميان آمده است. آنها عقيده داشتند که مصرف پياز به همراه غذا انرژي بيشتري به فرد ميدهد.
● ساختمان پياز
اين گياه دو ساله بوده که در سال اول ، اندامهاي رويشي آن بوجود ميآيند و در سال دوم اندامهاي زايشي ايجاد ميشود که توليد تخم ميکنند. برگهاي گياه پياز توخالي و لولهاي شکل هستند. ساقه آن که ارتفاعش بين ۶۰ سانتيمتر تا يک متر مي باشد هم توخالي است که در بخش پاييني ، ساقه کمي متورم شده است.
پياز داراي يک ساقه پهن زير زميني به قطر چند متر ميباشد که در سطح بالاي اين ساقه ، برگهاي پياز که کلروفيل خود را از دست دادهاند و به مخزن غذايي گياه تبديل شدهاند قرار گرفتهاند. ريشه پياز از قسمت زيرين اين ساقه خارج ميشود. در وسط اين ساقه زير زميني ، نقطه رويشي پياز که به عنوان جوانه انتهايي ساقه هوايي ميباشد قرار دارد که در اين قسمت ، ساقه گل دهنده و برگ سبز بوته پياز ظاهر ميشود که به رشد خود ادامه ميدهد.
● بو و خاصيت اشک آوري پياز
بوي پياز مربوط به مواد گوگردي فراري است که در هنگام تقطير در حرارت معمولي اتاق تجزيه ميگردند. به همين دليل طعم پياز پخته در مقايسه با پيازهاي خام بسيار ملايمتر است. پياز سفيد معمولا ملايمتر از پيازهاي قرمز و زرد است، به اين دليل که از اين مواد گوگردي کمتر دارد. اغلب پيازهايي که در نواحي مرطوب رشد ميکنند، داراي مواد گوگردي کمتري بوده و در نتيجه ملايمترند.
زماني که پياز را به مدت چند ماه در انباري قرار ميدهيم، پياز به دليل اين که آب و يا هيدرات کربن خود را از دست ميدهد، به تدريج تندتر ميشود. مواد گوگردي پياز ، خواص مختلفي از خود نشان ميدهند که يکي از آنها اشک آور بودن است. اگر چه ما معمولا اشک آوري پياز را دوست نداريم و باعث ناراحتي ما ميشود، اين خاصيت پياز آن را در برابر موجودات ريز زنده خارجي حفاظت مينمايد. البته روشهايي براي کاهش اشک آوري پياز وجود دارد. براي مثال ، قرار دادن پياز در يخچال يا پوست کندن پياز در آب روان.
● نگهداري از پياز
مناسبترين محل براي انبار نمودن پياز، سردخانه است که به اين وسيله ميتوان در مدت انبار کردن پياز ، آن را از انواع تغييرات حفظ کرده و همچنين از انواع آفت از جمله قارچها ، باکتريها ، ويروسها و... محافظت نمود. به علاوه از آنجا که قرار دادن پياز در مکان گرم سبب سبز شدن، ساقه زدن و کم وزن شدن خود پياز ميشود، با قرار دادن آن در سردخانه از اين آسيبها محافظت خواهد شد.
● سمي بودن پياز
گاهي بر اثر مصرف زياد پياز ، عوارض مسموميت بروز ميکند. در انسان پس از مصرف زياد پياز ، چه خود پياز و چه فراوردههاي دارويي توليد شده با آن ، ممکن است مسموميت خفيف يا شديد بوجود آيد. اين فساد پياز ميتواند ناشي از عدم رعايت قوانين لازم جهت کاشت ، داشت يا برداشت گياه ، نگهداري نامناسب در انبار باشد. علايم مسموميت با خوردن پياز عبارتند از: کم خوني و بيماري زردي که در نتيجه هموليز خون حادث ميشود و احساس بوي تند از ادرار يا هواي بازدم فرد مسموم که تشخيص مسموميت را ساده ميکند. بنابراين لازم است همانطور که سالم بودن گياه را در نظر ميگيريم، مقدار مصرف پياز را هم مد نظر داشته باشيم و در خوردن آن، زيادهروي نکنيم.
● مواد غذايي تهيه شده با پياز
در تهيه غذاهاي مختلف از انواع پياز استفاده ميکنند. اين ماده غذايي ، عطر و طعم خوبي به غذاها ميدهد. همچنين پياز را در تهيه انواع ترشي از جمله پياز ترشي و پياز شور و براي درست کردن انواع سالاد بکار ميبرند. در تهيه انواع ساندويچ هم پياز يکي از اجزاي مهم محسوب ميشود.
● اثرات درماني گياه پياز
از مخلوط آب پياز با عسل ، شربتي تهيه ميکنند که مصرف روزانه سه قاشق غذاخوري از اين شربت ، در درمان سرماخوردگي ، آسم، برونشيت و نارساييهاي کليه و عفونتهاي مجاري ادرار بسيار مؤثر است.
پياز خام ، پ.هاش(PH ) مواد داخل معده را بالا ميبرد و باعث تشديد فعاليت دستگاه گوارش ميشود. خوردن پياز ترشحات معده را تنظيم نموده و اشتها را زياد ميکند.
خوردن پياز همراه با غذاهاي چرب ، مخصوصا در مهمانيها يا مسافرتها ، سبب هضم چربي شده و همچنين ناراحتيهاي حاصل از آشاميدن آب تصفيه نشده در مناطق مختلف مسافرت را کاهش ميدهد. اين امر به دليل آن است که پياز خاصيت آنتي بيوتيک داشته و قادر است ميکربها را نابود سازد.
بو کردن آب پياز بويژه زمان پوست گرفتن آن ، براي بهوش آمدن فردي که سست يا بيهوش شده و همچنين براي رفع تشنج ، بسيار مفيد است.
مصرف پياز پخته به همراه کره براي رفع يبوست و برطرف نمودن نفخ معده بسيار مفيد است.
براي برطرف نمودن آبسه زير پوست ، ورم چشمها و پلکها ، از بين بردن دردهاي گوش ، سردرد و درد دندان ، پياز بسيار مفيد است.

پياز نوعي گياه غده اي گوشتي زيرزميني از خانواده لاله است و نام علمي آن Allium Cepa L مي باشد. عموماً، پياز به بخشي از گياه اطلاق مي شود که هر گياهي از ...

نام علمي : Allium cepa L. خانواده : Liliaceae نام هاي عمومي : در انگليسي به آن «Onion» و در فارسي به آن «پياز» مي گويند. پراکندگي گياه ( در ايران ) : ...

پياز طبق نظر حکماي سنتي خيلي گرم و خيلي خشک است، در نتيجه براي افراد داراي طبع گرم و خشک مضر بوده و براي اشخاص داراي طبع سرد و مرطوب سودمند است. چکيده ...

پياز گياهيست دو ساله يا سه ساله که به وسيله بذر زياد مي شود .محل اصلي و اوليه آن مشخص نيست و آنچه مسلم است در زمانهاي قديم در قاره آسيا کشت ميشده . اي ...

نام علمي: Colchicum Stevenii خانواده: گل حسرت ها Colchicaceae راسته: لاله ها Liliales رده: تک لپه اي ها Monocotyledones گل حسرت در پاييز گل مي دهد. ...

در اين بيماري لکه هاي موجدار روي برگ گياه ايجاد مي شود اما تنها با اين فاکتور نمي توان بيماري را شناخت . اين قارچ به بادمجان ، سيب زميني ، گوجه فرنگي ...

عامل اين بيماري سه گونه قارچ مي باشد که توليد Blight مي کند : Botrytis squamosa B. cinerae B.allii پوسيدگي عميق قهوه اي با کپک خاکستري روي آن و اسکلرت ...

پياز يکي از قديمي ترين گياهان زراعي بوده که از هزاران سال قبل،به عنوان طعم- دهنده غذاها و همچنين دارو از آن استفاده مي شده است. قديمي ترين منابع کشف ش ...

دانلود نسخه PDF - پياز