up
Search      menu
پزشکی و دامپزشکی :: مقاله پوست صورت PDF
QR code - پوست صورت

پوست صورت

ترس از پير شدن در خانمها و روشهاي غلبه بر آن

آيا تا به حال دقت کرده ايد چقدر خانم ها از اينکه روزي پير شوند مي ترسند؟ احتمالاٌ خيلي ها را مي شناسيد که سنشان را دروغ مي گويند. سن خيلي وقت ها از آن حرف هاي ممنوعه است که جلوي خانم ها نبايد حرفي از آن وسط بکشيد. اما چرا؟ چرا خانم ها اينقدر از پير شدن مي ترسند؟ به نظر من اين تا حد زيادي به وضعيت جامعه برمي گردد. خيلي وقت ها خودِ خانم ها هم در اين زمينه مقصر هستند چون بر اين عقيده که خيلي بد است اگر پير شوند دامن مي زنند.
● از چه مي ترسيم؟
اما ترس ما از چيست؟ وقتي پير مي شويد بدنتان دچار تحولاتي مي شود. پوست صورت و دست هايتان شل شده و چروک برمي دارد. زنان ديگر قادر به بچه دار شدن نيستند. اما ديگر از چه واهمه داريم؟
خيلي وقت ها مي ترسيم که هرچه که پيرتر شويم شانس کمتري براي عاشق شدن داشته باشيم. يا ممکن است ما عاشق کسي شويم اما طرف مقابل به خاطر پير بودن ما تمايلي به ما نداشته باشد.
● چرا از آن مي ترسيم؟
با نگاه کردن به هاليوود و هنرپيشه هاي آن مي توانيد گذر عمر را حس کنيد. معروف ترين و دوست داشتني ترين هنرپيشه هاي مرد آن الان پيرتر شده اند. به جرج کلوني فکر کنيد يا شان کانري. اين هنرپيشه ها با اينکه پير شده اند اما هنوز معروف هستند. در چشم خانواده هايشان هنوز سمبل جذابيت هستند و فيلم هاي زيادي هم براي بازي کردن به آنها پيشنهاد مي شود. به نظر نمي رسد که پير شدنشان جلوي موفقيتشان را گرفته باشد. شايد حتي به آن کمک هم کرده است.
جراحي پلاستيک مسئله ديگري است که پير شدن هنرپيشه هاي زن را پنهان کرده است. الان ديگر خيلي عادي شده است که براي خلاص شدن از شر چين و چروک ها دست به جراحي پلاستيک بزنيم. هرچه خانم ها جراحي پلاستيک بيشتري انجام مي دهند بيشتر به بد بودن پيري پي مي بريم. اشکالي ندارد که سن ما پنجاه ساله باشد اما نبايد پنجاه ساله به نظر برسيم.
وقتي خانم ها به پايان ساعت بيولوژيکي بدنشان نزديک تر مي شوند که باعث مي شود ديگر نتوانند بچه دار شوند، به نظر مي رسد که در نظر بعضي ها شکسته مي شوند. بالا رفتن سن بخش مهمي از آنچه که باعث مي شود يک زن را زن بناميم از او مي گيرد. اگر ديگر نتوانيد بچه به دنيا بياوريد پس ديگر يک زن کامل نيستيد. واقعاً ناراحت کننده است که ديگران اينطور فکر مي کنند. ما نبايد بگذاريم توانايي بچه دار شدن زنانگي ما را تعريف کند که از دست دادن آن از محبوبيتمان بکاهد.
● چه بايد کرد؟
اولين جايي که بايد تغييرها را بررسي کرد، درونمان است. اگر بالا رفتن سن در خانم ها را دوست نداريد، از اينکه سنتان را بگوييد نترسيد. شصت سالتان است؟ چه اشکالي دارد از پشت بام آنرا فرياد بزنيد که همه بشنوند. يائسه شده ايد؟ به همه بگوييد که چقدر عالي است و چه احساس خوبي داريد. وقتي خانم ها سعي کنند با بالا رفتن سن در گروه خودشان کنار بيايند آنوقت به کل جامعه سرايت خواهد کرد. آنوقت مي بينيد که مردها چطور از جذابيت مريل استريپ داد سخت مي دهند. اين ممکن است، فقط به کمک همه ما نياز است.
ما در دنيايي زندگي مي کنيم که همه دغدغه جوان و زيبا به نظر رسيدن است. خيلي از ما در مواجهه با اينهمه حوان در جامعه احساس ترس، تنهايي و پشيماني مي کنيم که موجب افسردگي مي شود و فکر مي کنيم که بهترين سالهاي عمرمان را پشت سر گذاشته ايم.
بايد ديدگاهتان را درمورد پير شدن بطور کلي تغيير دهيد. اگر بتوانيد لذت و شور جواني را دوباره به خودتان برگردانيد چه؟ اگر زندگيتان را هنوز سرشار از ممکن ها، فرصت ها و هيجانات ببينيد چه؟
خيلي وقت ها ناراحتي و درگيري ما با از دست دادن جواني باعث مي شود نتوانيم خوب به تغييراتي که در ما ايجاد مي شود و اسراري که پيش رويمان است خوشامد بگوييم. اينجا ۸ راه معرفي مي کنيم که به شما کمک مي کند ديدگاهي مثبت و عالي نسبت به پير شدن پيدا کنيد.
۱) روابطتتان را وسعت بخشيد.
هرچه پيرتر مي شويم، اينکه براي کسي مهم باشيم و حداقل با يک نفر احساس ارتباط عميق کنيم هم مهمتر مي شود. اين افراد چه خانواده و چه دوستانتان باشند، اگر بطور مداوم با آنها در تماس باشيد، مرتب به آنها تلفن کنيد و با آنها بيرون برويد، ديگر برايشان مهم نخواهد بود که ظاهرتان چه شکلي باشد و آنچه در عمق وجود شماست براي آنها مهم مي شود. تجربيات سخت هميشه ناراحت کننده هستند اما دوستاني که در کنارمان داريم مثل سايباني ما را از اثرات آن حفاظت مي کنند.
۲) با معنويت ارتباط برقرار کنيد.
بايد با چيزي غير از واقعيات و برنامه هاي روزمره مان تماس داشته باشيم. چه از طريق مديتيشن باشد چه عبادت يا تجربيات انساني که انسانيت ما را به ما نشان مي دهد، مي توانيم به زندگيمان معنا و مفهوم دهيم که باعث مي شود فراتر از چيزي رويم که هستيم.
۳) تفاوت ايجاد کنيد.
قدرت و استعداد دروني خود را پيدا کنيد، آنرا دنبال کنيد تا تغيير در زندگي ايجاد کنيد.
۴) مراقبت سلامتيتان باشيد.
همه ما مي دانيم که دنبال کردن يک رژيم غذايي سالم از ميان همه گروه هاي غذايي بدنمان را تقويت کرده و از بروز بيماري ها جلوگيري مي کند. ورزش مناسب و منظم نيز هم از نظر جسمي و هم فکري به ما انرژي مي دهد. اما سعي نکنيد دنبال سلامت ايدآل باشيد يا از مريض شدن بترسيد. آنچه بايد را انجام دهيد و در گستردگي عميق تر از خودتان غوطه ور شويد.
۵) هوشتان را ورزش دهيد.
با مطالعه زياد و خوب گوش دادن مي توانيم با افراد و نظرات مختلفي آشنا شويم. زندگي دروني ما تقويت شده و با کنجکاوي و نظم، يادگيري، پذيرش، و ساخت چيزهاي تازه گذشته مان را بهتر درک مي کند.
۶) خلاقيتتان را تقويت کنيد.
با ارتباط برقرار کردن با زيبايي جهان، قدرت خلاقيت و ساخت چيزهاي جديد و پيدا کردن راه حلهاي تازه را در خودمان آزمايش مي کنيم. چه در هنر باشد، چه در باغباني، چوب بري و يا در ارتباطاتمان، حس مي کنيم چيزي قوي تر ما را سرشار مي کند، از ذهن و فکرمان مي گذرد و جهان را—و خودمان را—غني تر و زيباتر مي سازد.
۷) از طبيعت لذت ببريد.
وقتي راه مي رويد، کوه نوردي مي کنيد، يا کنار ساحل دريا استراحت مي کنيد، نفس عميق بکشيد و به زيبايي جنگل ها، کوه ها، و درياچه ها فکر کنيد. با گذشت سالها چنين ارتباطي با طبيعت حس ارتباط با چيزي ماندگار، جادويي و آرامش بخش به ما مي دهد.
۸) ميراثتان را بسازيد.
وقتي به اين فکر مي کنم که چطور مي توانم به بهترين صورت وقتم را بگذرانم، آنچه که از من پس از مرگم باقي مي ماند اهميت زيادي برايم پيدا مي کند. به همين خاطر است که خوب است بيشترين زمانتان را با بچه هايتان بگذرانيد و تا مي توانيد با آنها خوش باشيد. با اينکار خوبي درون شما در آنها هم ريشه مي دواند و آنها هم تا آخر عمر با آن زندگي مي کنند. همه بايد کار کنيم تا بتوانيم زندگيمان را بگذرانيم اما هر لحظه اي که پيدا مي کنيد را براي مرتبط کردن فعاليت هايتان با آنچه از شما باقي مي ماند و ميراثتان صرف کنيد. مثل درخت هايي است که مي کاريد، يا هنري که نقاشي مي کنيد، مي نويسيد يا مي سازيد. وقتي خودمان را به درون آدم ها و چيزهايي بريزيم که ما را ادامه بدهند بالا رفتن سن کمتر ناراحت کننده خواهد شد.
اين وظيفه ماست که همه تلاشمان را در اين راه به کار بگيريم. بااينکار ممکن است حتي متوجه پير شدنمان نشويم.

تبليغات رسانه ها هر روز براي تفکيک زباله هاي شهري ، به نقطه هاي روشن تري نسبت به گذشته مي رسد. ديگر کمتر کسي در شهرها پيدا مي شود که از مزيت هاي تفکيک ...

تبليغات رسانه ها هر روز براي تفکيک زباله هاي شهري ، به نقطه هاي روشن تري نسبت به گذشته مي رسد. ديگر کمتر کسي در شهرها پيدا مي شود که از مزيت هاي تفکيک ...

ممکن است شما از شکل چانه خودتان راضي نباشيد و تمايل داشته باشد چانه برجسته تري داشته باشيد؛ از همان نيم رخ هاي هاليوودي که در تبليغات لوازم آرايشي و ب ...

ديد کلي اطلاعات مربوط به پوسته زمين عمدتا از مشاهدات مربوط به سرعت امواج S و P ناشي از زلزله ها و انفجارات ديناميت و... به دست مي آيد. در اوايل تاريخ ...

ماده و صورت از مفاهيم اساسي فلسفه هستند كه اول بار توسط ارسطو وضع شدند و در طول تاريخ حيات فلسفه، همواره مفهومي بنيادين بوده و جاي خاص خود را حفظ كرده ...

پوست تان را در مقابل آفتاب بيمه کنيد . . . مواجهه با نور خورشيد براي بدن مزايا و معايبي دارد که به طول زمان و تعداد دفعات مواجهه، شدت نور و حساسيت پوس ...

با گرم شدن هوا و نزديک شدن به تابستان، بازار ضدآفتاب هم داغ مي شود و خيلي ها به فکر خريد ضدآفتاب مي افتند. هرچند به عقيده متخصصان، ضد آفتاب فقط مخصوص ...

● تعريف آکنه يک ضايعه پوستي است که سبب ايجاد جوشهاي سرسياه و التهاب ضايعات قرمز (کورک، جوشهاي چرکي، کيست) مي گردد. اين زايده ها بطور معمول جوش يا زيت ...

دانلود نسخه PDF - پوست صورت