up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله ويژگي نان خوب PDF
QR code - ويژگي نان خوب

ويژگي نان خوب

از ناني که مي خوريم

قديمي ها يادمان داده اند که اگر تکه ناني در خيابان روي زمين افتاده آن را برداريم تا زير پا نرود و معمولا آن را به کناري مي گذاريم که غذاي پرنده گرسنه اي شود و بدين سان حرمت نان حفظ شود...
شناخت نان، انتخاب درست، خريد و طرز نگهداري و نهايتا مصرف صحيح نان اولويت هايي است که کمتر به آن بها مي دهيم شايد علت اصلي آن ارزاني اين مائده الهي در کشور ماست و متاسفانه همين بي توجهي ضايعات نان را در کشور ما چنان افزايش داده است که شايد در اين زمينه اولين کشوري باشيم که قدر اين برکت الهي را نمي دانيم.
● درباره نان و يارانه
نظارت بر موادغذايي معمولا بايد تحت نظر يک متولي موثر و قدرتمند باشد و موادغذايي را از ابتدا يعني از مزرعه تا انتها يعني سفره (غذايي که خورده مي شود) پايش يا نظارت کند. ما سال هاست بر سر نان مشکلات فراواني داريم. نانواها معمولا از کيفيت بد آرد شکايت دارند و علت خمير بودن يا سوخته شدن نان را در شيوه پخت خود نمي دانند و متاسفانه هنوز در بعضي از نانوايي ها جوش شيرين براي ور آمدن سريع استفاده مي شود. در حالي که همه نانواهاي باتجربه مي دانند که با خميرمايه، خمير به طور درست و بهداشتي فرآيند عمل آوري را طي مي کند و ناني که از اين خمير تهيه مي شود بسيار خوش عطر و خوش طعم است و ماندگاري بيشتري دارد. نکته جالبي که بايد به آن اشاره کرد اين است که ما در کشورمان موسسه استاندارد داريم اين موسسه اگر اولويت هايش را براساس ميزان مصرف يک ماده غذايي تعيين مي کرد حتما بايد ويژگي هاي آرد استاندارد، نان استاندارد و نانوايي استاندارد را مي نوشت و به وزارت بازرگاني و ساير متوليان نان ابلاغ مي کرد تا اين ماده مهم غذايي در شرايط مناسبي عرضه شود.
در اين شرايط همه مشکل را به ديگري نسبت مي دهند و اين وسط مردم هستند که تاوان اين بي توجهي ها را با خريد نان نامطلوب مي پردازند.
ويژگي نان خوب از نگاه خريدار
نان بايد خوردني و خوش عطر و تازه باشد.
خمير با خمير مايه خوب تخمير شده و از جوش شيرين يا ساير مواد مضر در آن استفاده نشده باشد.
در محيطي پاکيزه و با شرايط بهداشتي تهيه شود.
ارزش تغذيه اي کاملي داشته باشد.
دورريز نداشته باشد.
گران نباشد.
شايد از نگاه يک مصرف کننده معمولي، تصحيح وضعيت موجود نانوايي هاي سنتي و تبديل آنها به يک مکان تميز با کارگران آموزش ديده ضروري باشد ولي مصرف کنندگان نمي دانند قبل از هدفمند شدن يارانه ها:
دولت براي همين ناني که در نانوايي هاي غيربهداشتي توليد مي شد، مبالغ هنگفتي يارانه مي داد و آردي را که کيلويي ۲۸۰۰ ريال قيمت تمام شده آن است، کيلويي ۷۵ ريال در اختيار نانوايي مي گذاشت.
اين يارانه تا حدودي بر قيمت اثر داشت ولي مزد کارگر و هزينه هاي ديگر جانبي با توجه به تورم، افزايش چشمگيري داشت اغلب نانوا ها راضي نبودند و مي گفتند هزينه توليد نان در نانوايي هاي سنتي مقرون به صرفه نيست.
به هر حال به دليل اينکه قيمت فروش نان از طرف دولت ثابت نگه داشته شده و دستمزدها و هزينه هاي جانبي توليد نان بالا رفته است، نانوايي ها ناچار به يافتن راه هايي ديگر براي کسب درآمد شده بودند.
▪ يارانه ها با نان چه مي کنند؟
مي دانيم که سال ها يارانه قابل توجهي براي توليد نان خصوصا براي نان هاي سنتي پرداخت مي شد ولي اين يارانه تاثيري برکيفيت نان نداشت و ضايعاتش نيز بالا بود. نانوايي ها راضي نبودند و مي گفتند آرد سهميه بندي که به آنها مي دهند آردي بي کيفيتي است و نانش خوب درنمي آيد و هيچ تلاشي براي ارتقاي کيفي آن انجام نمي دادند و نارضايتي خود را با ارائه خدمات نامناسب تر نشان مي دادند. کارخانجات آرد، بدي گندم ها را دليل نامناسب بودن آرد مي دانستند و از اصطلاحاتي مانند گندم پوک يا ضعيف استفاده مي کردند و البته گندم ها هم در گذشته شرايط نگهداري بسيار نامناسبي داشتند و گاهي روي زمين کنار جاده و با پوشش هاي نامناسب نگهداري مي شدند ولي از چند سال پيش سيلوسازي و نگهداري مناسب توسط وزارت بازرگاني در اولويت قرار گرفته است. بنابراين مصرف کنندگان نان سنتي بايد بدانند تنها زماني مشکل نان هاي سنتي ما که بسيار موردپسند همگان هستند حل خواهد شد که نانوايي ها از بند قيمت گذاري هاي غيرواقعي رها شوند، آرد را به قيمت بخرند و در شرايط کاملا بهداشتي و در رقابتي سازنده از نظر کيفي اقدام به توليد آن کنند. کارخانه هاي آرد هم از مزرعه اي گندم بخرند که گندم مناسبي دارد تا توليدکنندگان گندم هم به نوع توليد و کيفيت آن توجه داشته باشند تنها در اين صورت است که کيفيت توليد بالا خواهد رفت و البته نان گران تر به دست مشتري خواهد رسيد. در مقابل اين راهکار، نان صنعتي نيز در کنار نان سنتي بايد با قيمت ارزان تر و کيفيت مناسب در دسترس باشد و مصرف کننده حق انتخاب داشته باشد.
نان سنتي را دريابيد
نان هاي سنتي ما ايرانيان ريشه در فرهنگ تغذيه اي مان دارد. بهتر است توليد نان هاي سنتي خصوصا نان سنگک، بربري و تافتون حمايت شوند تا در شرايط کاملا بهداشتي و صحيح و با حضور کارگران آموزش ديده و محيط کار پاکيزه چهره جديدي پيدا کنند. حتي مي توان با ايجاد واحد هاي نمونه محاسبه کرد در صورتي که آرد با قيمت آزاد در اختيار آنها قرار گيرد قيمت واقعي نان چقدر خواهد شد.
در حال حاضر نان هاي سنگک در بعضي از سوپرها در بسته بندي هاي پلاستيکي با قيمت ۴۰۰ تومان به فروش مي رسد که بسته بندي حاوي يک نان کامل هم نيست و تقريبا يک چهارم آن را برداشته اند بنابراين با ۳ عدد نان ۴ بسته تهيه کرده و به فروش مي رسانند که قيمت تقريبا بيش از ۵۰۰ تومان مي شود در بعضي ديگر از نانوايي ها که تلفني سفارش قبول مي کنند نان را هر عدد ۵۰۰ تومان عرضه مي کنند. بنابراين توجه به وضعيت توليد نان هاي سنتي نظارت بر شيوه توليد، استفاده از مخمر ونظارت بر قيمت بايد با اولويت مدنظر قرار گيرد.
● درباره نان صنعتي
نان ماشيني يا صنعتي که در حال حاضر دولت و وزارت بازرگاني از آن حمايت مي کنند بايد از ويژگي هايي برخوردار باشد که اطمينان دارم مسوولان نيز به آن معتقدند.
▪ يک نان صنعتي خوب بايد...
نان هاي جديد صنعتي بايد در مقياس انبوه و با ماشين هاي مدرن و در شرايط کاملا بهداشتي تهيه شوند و تلاش توليدکنندگان اين باشد که تنوع را در توليد نان نيمه حجيم و مسطح که قطعا مشتري بيشتري خواهد داشت، رعايت کنند.
اين نان ها کاملا از خمير ورآمده و تخمير شده توليد مي شوند و در جذب املاح دوظرفيتي مشکلي به وجود نخواهند آورد.
اين نان ها به راحتي مي تواند با سبوس، آرد جو، آرد سويا و ريزمغذي هايي که کمبود آنها در کشور وجود دارد مانند آهن، روي، ويتامين هاي گروه ب و کلسيم غني شوند. بنابراين گروه هاي خاص، بيماران و افراد دچار کمبود بعضي از ريزمغذي ها، مي توانند نان مورد نيازشان را راحت تر تهيه کنند.
مردم زمان خود را براي خريد از دست نمي دهند و مي توانند از نزديک ترين مغازه يا سوپر نزديک به منزل آن را تهيه کنند.
با توجه به حجم بالاي توليد حتي اگر دولت يارانه اي براي اين نوع نان نپردازد قيمت چندان افزايشي نخواهد داشت.
البته دستيابي به چنين ناني به عوامل متعددي بستگي دارد:
اول اينکه برنامه آموزشي و فرهنگ سازي براي معرفي اين نوع نان تهيه و اجرا شود. در اين برنامه ايجاد يک مسووليت همگاني در زمينه حمايت از سرمايه ملي، احترام به نان و همچنين اختصاص يارانه نان براي رفاه خانوار هاي واقعا نيازمند بايد مدنظر قرار گيرد و حمايت توده مردم براي استقبال از اين نوع نان با توجه به ويژگي هاي تغذيه اي و تنوع آن جلب شود. نکته مهم تر اينکه توجه به توليد نان هاي صنعتي با توليد انبوه در کشور نبايد موجب حذف نان هاي سنتي يا بي توجهي به اين نان ها شود.
▪ چگونه نان صنعتي انتخاب کنيم؟
نان هايي که با آرد سبوس دار تهيه شده اند و معمولا کمي تيره هستند، تهيه کنيد. اگر نان هاي بسته بندي شده در مغازه را مي خريد به تاريخ و ساير اطلاعات روي بسته بندي آن توجه کنيد. به مارک و نام کارخانه توجه و از خريد نان هاي بدون هويت جدا خودداري کنيد. تجربه خريد نان صنعتي و استفاده آن در مصرف بعضي از غذا ها را يادداشت کنيد تا هميشه نوعي را که مناسب بوده و از آن راضي بوديد تهيه کنيد. اين روز ها نان هاي ماشيني در شرايط بهداشتي با طعم ها و موادمغذي با انواع دانه ها و مغز هاي مختلف و گاهي با سبزيجات تهيه مي شوند پيشنهاد مي کنيم آنها را تجربه کنيد.
● درباره خريد و نگهداري نان
نان کامل يعني ناني که از آرد گندم بدون سبوس گيري تهيه شده باشد. ما در کشورمان بخشي از سبوس را مي گيريم ولي آرد مصرفي در تهيه نان سنگک و بربري نسبت به نان هايي که نمي دانم چرا نام فانتزي به آن داده اند، سبوس بيشتري دارد. متاسفانه اين نان هاي خوب ايراني اغلب در نانوايي هايي نامناسب و گاهي کثيف توليد مي شود.
از طرف ديگر نان هايي که به همان نان فانتزي مشهور است در شرايط بهداشتي و اغلب با دستگاه هاي مجهز در محيطي پاک تهيه مي شوند ولي آرد هاي به کار رفته در اين نان ها سفيدند که از نظر تغذيه اي مناسب نيستند چون آرد سفيد سبوس گيري شده و ارزش غذايي خود را از دست داده است.
ممکن است در اين نانوايي ها نان سبوس دار هم با قيمت بالا پخت شود ولي اغلب آردي که در اين نانوايي ها مصرف مي شود سفيد يا سبوس گرفته است.
بنابراين اگر از نانوايي هاي سنتي نان مي خريد، مراقب باشيد نانوايي تميز باشد، کارگران روپوش پوشيده و نظيف باشند و شرايط نانوايي بهداشتي و حداقل از منظر بيروني که شما قادر به ديدن آن هستيد پاکيزه باشد. نان هاي صنعتي در شرايط بهداشتي تهيه مي شوند اگر آرد آنها سبوس دار باشد رنگ تيره اي دارند و روي بسته بندي آنها بايد تاريخ توليد و ميزان سبوس يا تهيه شده از آرد کامل ذکر شده باشد. اگر از مغازه نان مي خريد ناني را بخريد که مشخص باشد کجا تهيه شده و در حقيقت شناسنامه دار باشد. نان هاي بي هويت در مکان هايي تهيه مي شوند که از چشم ماموران نظارتي مخفي هستند. هر چقدر اطلاعات درج شده روي بسته بندي نان کامل تر باشد، نشان از اين دارد که توليدکننده و محل توليد در دست کارکنان دلسوزي است که به اهميت اين ماده حياتي آگاه هستند.
نان سنتي را چگونه نگهداري کنيم؟
هنگام خريد نان سنتي حتما يک سفره يا کيسه پارچه اي همراه داشته باشيد. چون براي صرفه جويي در وقت تعداد زيادي نان مي خريد که چند روز راحت باشيد.
نان تازه داغ است و انباشته شدن نان داغ قبل از سرد شدن، باعث تغيير حالت ظاهري، بيات شدگي زودرس، تسريع در کپک زدگي و تشديد ضايعات مي شود و مصرف آن ممکن است بيماري گوارشي ايجاد کند.
بنابراين با جابه جاکردن نان ها بگذاريد آنها کاملا خنک شوند. ناني که پس از سرد شدن با سفره کتاني حمل و نگهداري شود، مطبوع تر و ماندگارتر خواهد بود.
▪ چگونه نان يخ زده را داغ و تازه ميل کنيد
هربار به اندازه نياز نان را از فريزر بيرون بياوريد اگر نيم ساعت قبل از کشيدن غذا نان از فريزر بيرون گذاشته شود نرم مي شود و شما مي توانيد آن را مصرف کنيد. اگر وقت نداريد و مي خواهيد نان را به سرعت گرم کنيد، آن را حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانيه در ماکروفر قرار دهيد و نان تازه و داغ را با غذا مصرف کنيد.
اگر توستر داريد نان را در توستر گرم کنيد و اگر نان تازه و گرم مي خواهيد و اين وسايل را نداريد، مي توانيد يک ماهيتابه را روي اجاق گاز بگذاريد تا کاملا داغ شود و نا ن ها را در آن بگذاريد و در آن را ببنديد و زير آن را بسيار کم کنيد و با جابه جا کردن نان ها همه را گرم کنيد. اگر تعداد تکه ها زياد است به مرور آنها را گرم کنيد و قطعه هاي نان را روي هم نگذاريد.
نان سبوس دار را فراموش نکنيد
از خوردن نان سبوس دار در وعده هاي غذايي خود غافل نشويد. مصرف نان سبوس دار در هر وعده غذايي ۳۰ تا ۴۰ درصد خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي و گوارشي را کاهش مي دهد. خوردن نان سبوس دار مانع از جذب سريع قند و چربي در خون مي شود.
نان هاي تيره (حاوي سبوس بيشتر) ارزش غذايي بالاتري نسبت به نان هاي سفيد و روشن دارند.
قرار دادن نان در يخچال، بيات شدن نان را تسريع مي کند.

- تاريخچه نان نان يکي از قديمي ترين غذاهايي است که بشر آنرا تهيه نموده است و تاريخچه آن به اواخر عصر حجر بر مي گردد. آن زمان بود که براي اولين بار، دا ...

امروزه علم پزشکي کمک بسياري به انسان کرده و پزشکان سعي کرده اند براي بيماري ها درماني پيدا کنند. هر روز تعداد بيشتري از بيماري ها قابل درمان مي شوند . ...

اناناس آناناس سرشار از ويتأمين ها و مواد مغذى مثل كلسيم، پتاسيم، فيبر و ويتامين ث است علاوه بر اينها بسيار كم چربى و كم كلسترول است. اين خواص را مى تو ...

● مشخصات سگ سانان گوشت خواراني هستند با بدني کم و بيش باريک و دراز که براي سريع دويدن و تعقيب شکار مساعد شده اند. سر آنها دراز و گوشها قائم و نوک دار ...

کيسه تنان: کيسه‌تنان نامي بود که در قديم به شاخه‌اي از بي‌مهرگان داده مي‌شد. در طبقه‌بندي‌هاي جديد بخش بزرگي از آن شاخه را جدا کرده و با نام کنيداريا ...

بررسي ها و آنچه از متون تاريخي استفاده مي شود، استفاده، شناخت، کاشت، داشت و مصرف گندم را بايستي همزاد با تاريخ بشر دانست. اهميت گندم، آن چنان واضح است ...

خيلي ها وقتي به ملاقات يک بيمار مي روند برايش کمپوت آناناس مي خرند؛ چون اين تصور هميشه وجود داشته که آناناس براي بيماران ميوه مفيدي است و مي تواند درد ...

طبق افسانه ها قرمزي رنگ ميوه هاي شاه توت از جذب خون پيراموس و ديسبي که زير سايه اين درخت کشته شدند ناشي شده است شاه توت درختي است زيبا و جذاب به ارتفا ...

دانلود نسخه PDF - ويژگي نان خوب