وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: گوترش شایسته ریاست سازمان ملل نیست

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی غروب سه شنبه در نشست خبری در شهر «ژنو» مدعی شد که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد شایستگی ریاست این سازمان را ندارد.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: گوترش شایسته ریاست سازمان ملل نیست

به گزارش گروه بین‌الملل دانلود بهترین مقاله، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه بدون اشاره به جنایت‌های این رژیم در غزه، مدعی شد که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد شایستگی ریاست این سازمان را ندارد. 

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» «الی کوهن» وزیر امور خارجه رژیم اسرائیل روز سه شنبه در نشست خبری در مقر سازمان ملل در شهر «ژنو»  در سوئیس مدعی شد که گوترش شایسته رهبری سازمان ملل نیست.

بر اساس این گزارش، دبیر کل سازمان ملل روز یکشنبه به شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفت:«حمایت مطلوب از غیرنظامیان در غزه وجود ندارد و سازمان ملل ۱۰۱ نفر از نیروهایش را در جنگ غزه از دست داده است».

دبیر کل سازمان ملل گفت:«من از گسترش درگیری‌ها به لبنان و دیگر مناطق به شدت نگران هستم.»

 

کوهن بی توجه به انتقادهای جهانی به بمباران‌های غزه در ادامه این نشست خبری گفت:«گوترش هیچ روند صلحی را در منطقه ترویج نکرد. گوترش، مانند همه کشورهای آزاد، باید صریح و با صدای بلند بگوید که غزه را از دست حماس آزاد کنید.»

دبیرکل سازمان ملل متحد اخیرا نیز گفته بود که شمارغیرنظامیان کشته شده در نوارغزه نشان می‌دهد که در عملیات نظامی (رژیم) اسرائیل در غزه یک اشکال آشکار وجود دارد.

گوترش گفت:«وقتی به شمار غیرنظامیانی که در عملیات‌های نظامی کشته شده‌اند نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که در آن یک اشکال آشکار وجود دارد.»

 

وی افزود:«مهم است که به اسرائیل بفهمانیم مشاهده روزانه تصویر وحشتناک نیازهای بشردوستانه مردم فلسطین در تضاد با منافع اسرائیل است و این به اسرائیل در ارتباط با افکار عمومی جهانی کمک نمی‌کند.»

سازمان دیدبان حقوق بشر جهانی روز سه شنبه اعلام کرد که حملات بی وقفه اسرائیل به غزه موجب نابودی بخش بهداشت غزه شده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید