up
Search      menu
فنآوری اطلاعات :: مقاله وبلاگ ساختن PDF
QR code - وبلاگ ساختن

وبلاگ ساختن

چگونه وبلاگ بسازيم؟

وبلاگ ساختن يک کار ساده است.
وارد blogsky.com يا Persianblog.ir شويد و عضويت در سايت را بزنيد. در حال حاضر که blogsky عضو نمي پذيرد. پس مي توانيد به همان Persianblog.ir مراجعه کنيد.
عضو شدن در پرشين بلاگ بسيار ساده است. (تمام گزينه ها فارسي اند به هر حال اگر مشکلي داشتيد اعلام کنيد)
حال در پرشين بلاگ پس از وارد شدن وارد صفحه اي مي شويم که مطلبمان را درآن يادداشت مي کنيم.
براي فرستادن مطلب هم فرستادن يادداشت را مي زنيم.
▪ نکته ي مهم: بهتر اين است که مطلب يا مطلب هايمان را با گزينه ي فرستادن يادداشت وارد کنيم و در آخر از سمت راست وبلاگ در منوي پرشين بلاگ بازسازي وبلاگ را بزنيم.
● بازسازي وبلاگ چيست؟
کاربرد بازسازي وبلاگ اين است که شما با فرستادن يادداشت تنها آن را ثبت کرده ايد و در صفحه ي وبلاگتان نمايش داده نمي شود که با گزينه ي بازسازي وبلاگ مطالب جديد و تغييرات جديد در وبلاگ نشان داده مي شود.
گزينه هاي تنظيم قلم.
در صفحه ي تنظيم يادداشت گزينه هاي مختلفي وجود دارد که اکثر آنها شبيه Word هست و بسيار آسان. مثل Bold ، Italic يا Underline.
اما گزينه هايي مثل تنظيم جدول، ايجاد عکس و يا لينک دادن وجود دارد که با آن به زودي آشنا مي شويم.
پس از هر بار فرستادن مطالب، آنها در پايين صفحه ثبت مي شوند.
در وبلاگ مطالب از پايين به بالا نمايش داده مي شوند.
پس قديمي ترين آن است که پايين ترين است.
در حال حاضر اکثر سايتها اينگونه هستند.
جلوي هر مطلب ثبت شده سه گزينه وجود دارد:
۱) تنظيم
۲) حذف
۳) نظرات.
تنظيم و حذف که معلومند. در تنظيم مي تونانيد مطلب را Edit کنيم. دز پايان هر مطلب يک نظر بدين وجود دارد که ديگران در آن نظر مي دهند. Persianblog يک خوبي عالي دارد و آن اينکه هر مطلبي که ثبت مي شود در صورت وجود نظرهاي جديد با آبي Bold شده اعلام مي کند.
اما گزينه هاي سمت راست صفحه:
▪ بازسازي وبلاگ:در قبل با آن آشنا شديم.
▪ انتخاب قالب: هر وبلاگ يک قالب (شکل کلي) دارد که مطالب بر اساس آن کد بندي مي شوند. شما مي توانيد به راحتي در قسمت انتخاب قالب ، قالب مورد علاقه ي خود را انتخاب کنيد.
▪ ويرايش قالب: براي قالب نويسي احتياج است که يک زبان برنامه نويسي بلد باشيد که براي وبلاگ زبان پايه HTML مخفف Hyper Text Markup Language به معناي زبان برنامه نويسي ابرمتن مي باشد. قالبا CSS هم براي يادگيري بسيار خوب است و کار شما را راحت مي کند. اما لازم است که شما اين دو زبان را ياد بگيريد که حتما در اولين فرصت لينک سايتهاي آموزشي را خواهم داد.
▪ مديريت يادداشتها و پيامها: با کليک بر اين گزينه به صفحه ي اصلي مي رويد.
▪ دفترچه يادداشت: معمولا به عنوان يک دفترچه يادداشت استفاده مي شود و يادداشتها را ذخيره مي کند. مي شود گفت:دفترچه يادداشت يک وبلاگ نويس.
▪ مشخصات شخصي: در اينجا مي توانيد Password تان را عوض کنيد. (و گزينه هاي ديگر....)
▪ تنظيمات وبلاگ:گزينه هايي همچون تعداد يادداشتها در صفحه،اي ميل، نوع آرشيو و......
▪ ثبت در فهرست کاربران:شما مي توانيد به راحتي وبلاگ خود را عضو کاربران کنيد تا در صورتي که کسي Search کرد درون سايت پرشين بلاگ، وبلاگ شما را جزو موضوعان بيايد و وبلاگ خود را جزو يک گروه خاص قرار دهيد.
● آرشيو و مديريت آرشيو:
يکي از قسمتهاي مهم وبلاگ آرشيو مي باشد. در صورتي که آرشيو را در قسمت تنظيمات وبلاگ روي هفتگي يا ماهانه تنظيم کرده باشيد اين قسمت پديدار مي شود.
کار بازسازي آرشيو همانند بازسازي وبلاگ است. يعني شما با کليک بر آن آرشيو هاي جديد را در معرض ديدي مي گذاريد.
شما مي توانيد قالب آرشيو را هم همانند وبلاگ تغيير دهيد. چون آرشيو صفحه اي جدا دارد (در پرشين بلاگ)
▪ خروج از سايت: در واقع شما Log Out مي کنيد و خارج مي شويد.
▪ حذف وبلاگ:وبلاگ شما به کلي حذف مي شود.
وبلاگ شما:وبلاگتان را در صفحه اي جدا باز مي کند.
حالا اشاره مي کنيم به اينکه لينک چيست؟
حتما مي دانيد لينک چيست. با کليک بر آن به صفحه اي جديد مي رويد . مثلا با اين لينک به Pc۲۰۰۴ مي رويد.
خب براي لينک دادن ابتدا متني که مي خواهيد به صورت لينک در آيد بلوک کنيد عکس کره ي زمين که گيره زده شده بزنيد و بعد آدرس را بدهيد. در منوي بعدي _blank باعث مي شود لينک در صفحه اي جدا باز گردد.
● حال با عکس آشنا مي شويم.
در اينترنت براي عکس به نمايش گذاشتن بايد آدرس عکس را بر روي اينترنت بدهيد. براي يافتن آدرس عکس روي عکس مورد نظر در اينترنت کليک راست کرده URL عکس را کپس مس کنيد. سپس در وبلاگتان عکس کوه را شده و URL عکس را کپس مي کنيد(URL يعني آدرس عکس)
اما اگر عکس بر روي هاردمان باشد چي؟ بايد از طريق سايتهايي عکستان را Upload کنيد يعني وارد اينترنت نماييد. کافيست در گوگل سرچ کنيد:Upload-File به راحتي براي شما کلي سايت مي آورد.
مي توانيد از نرم افزارهايي مخصوص اين کار استفاده کنيد.
يک سايت Upload:Sharemation (اما من پيشنهاد مي کنم در گوگل سرچ کنيد.)
فونت (قلم ) مناسب براي کار، Tahoma سايز ۹pt است که متاسفانه به صورت نمايشي در پرشين بلاگ نيست. بايد در Word مطلبتان را با Tahoma و فونت ۹ (چون مبناي سايزهاي Word بر مبناي pt است ) تايپ کنيد و بعد در پرشين بلاگ کپي کنيد.
▪ يک روش تبليغ وبلاگ:
از طريق قسمت کاربران پرشين بلاگ در وبلاگها نظر دهيد و کم کم وبلاگ را گسترش دهيد. چه بسا بعد از مدتي تصميم به ساخت سايت بگيريد.

اينترنت امکانات و ابزارهاي متعددي را به منظور ارائه خدمات وسرويس ها در اختيار علاقه مندان قرار مي دهد . يکي از ويژگي هاي بسيار جذاب اينترنت ارائه سروي ...

● مقدمه يکي از پديده هاي جديد و تاثير گذار در حيطه اينترنت، وبلاگ مي باشد. در سالهاي اخير اين پديده انقلابي در اينترنت و فرهنگ استفاده از آن به وجود آ ...

آيا تاکنون از خود پرسيده ايد که منظور از شاد بودن چيست و چه عواملي ما را به شادي واقعي مي رساند؟ آيا شاد بودن يک صفت اکتسابي است يا يک ويژگي ذاتي؟ اگر ...

سؤالي که باقي مي‌ماند اين است که وبلاگستان به کدام سمت و سو خواهد رفت؟ آيا دوره پنجمي را شاهد خواهيم بود که در آن وبلاگستان يک طبل ميان تهي شود و يا ب ...

وبلاگ نويسي مانند هزاران پديده وارداتي ديگر تحت تاثير سليقه ايراني قرار گرفته است. با مروري به وبلاگهاي آن سوي آبها و وبلاگهاي فارسي ميتوانيد تفاوتها ...

ما همگي مي دانيم که اينترنت وسعت زيادي دارد . اما گاهي اوقات با بررسي آمار و ارقام به اين نتيجه مي رسيم که گستردگي اين شبکه ي جهاني قابل اندازه گيري ن ...

نرم افزارها براي کاربران خود يک دنياي شيرين و بي انتها را رقم زده اند. بدون مقدمه در اين ستون بار ديگر شما را به دنياي پررمز و راز نرم افزارها دعوت مي ...

. مقدمه اينترنت يك شبكة عظيم اطلاع رساني و يك بانك وسيع اطلاعاتي است كه در آينده نزديك دسترسي به آن براي تك تك افراد ممكن خواهد شد. كارشناسان ارتباطات ...

دانلود نسخه PDF - وبلاگ ساختن