up
Search      menu
تولید و کشاورزی :: مقاله موارد استفاده از زعفران PDF
QR code - موارد استفاده از زعفران

موارد استفاده از زعفران

اثر حاصل خيزي خاک در کشت زعفران و چگونگي حاصل خيزي

زعفران از گياهان بومي ايران است که در سرزمين اصلي ان از زمان حکومت مادها در دامنه کوههاي الوند در همدان و حوالي ان بوده است . گفته مي ود ايرانيان نخستين قومي بوده اند که در اين گياه ارزشمند را شناخته و به کشت و پرورش ان پرداخته اند . قديمي ترين اثري از زعفران که در تاريخ مدون ايران به چشم مي خورد اشاره ايست که اشيل نمايش نامه نويس سده هاي قبل از ميلاد يونان به رنگ زعفران جوراب داريوش کبير مي نمايد . به شواهد تاريخ در تمام دوره هاي هخامنشيان ، اشکامنيان ، ساسانيان زعفران در غرب فلات ايران کشت مي شد و به مصرف مي رسيد . ولي با اغاز لشگر کشي اعراب سفر تاريخي جود را اغاز کرد . نخست راهي اصفهان گرديد و از انجا به قم و طبرستان رسيد تا از 800 سال قبل که در شرق فلات ايران مامن امني جست و به ان ظبيعت خشک و کم اب خو گرفت و به دست تواناي مردمان ان سرزمين از نسل به نسل ديگر حفظ گرديد و برأي امروز باقي ماند .
موارد استفاده از زعفران در ان زمان :
1 به عنوان يک ماده رنگي در حاشيه لباس بزرگان روم و ساير تزئينات رنگي به کار مي رفت .
2 به عنوان عطر همراه با ساير عطر ها در سالنها ، دادگاهها ، تاترهاو حمامها مورد استفاده قرار مي گرفت .
3 به عنوان دارو توسط پزشکان تجويز مي گرديد .
4 در موارد خوراکي به خاطر عطر و طعم ان مورد استفاده واقع مي شد .
در ايران باستان نيز در مجالس جشن و سرور همراه با ديگر عطرها به کار مي رفت . به عنوان مواد ارايشي توسط همسر امپراتور و ساير بزرگان مورد استفاده قرار مي گرفت و برأي تحفه و پيشکش در رديف زرو درهم بخشيده ميشد . در ايران رسم زعفران پاشي در ماسم استقبال از بزرگان و فاتحان معمول بود از انجاکه يونان ، روم و مغولستان از دير باز در ارتباط و غالبا در ستيز بودند گفته مي شود که ايرانيان زعفران را به روم شناساندند . در حمله مغول به ايران زعفران به چين راه يافت . سپس از اندلس ( اسپانيا) توسط اعراب و مسلمانان ايراني تبار در قرن دهم کشت و زعفران در اين کشور رواج يافت . در قرن هجدهم کشت زعفران در ناحيه walden در انگلستان رواج يافت و امروز اين محل به نام saffron walden معروف است .
به نظر مي رسد که در جريان لشگر کشي مسلمانان به کشمير کشت زععفران هندوستان نيز معمول شد زيرا که در منابع قبل از اسلام از کشت و توليد زعفران در اين کشور سختي به ميان نيامده است . در هندوستان از زعفران در مصارف خوراکي و ارايشي استفاده مي شده است و زنان هندي خالي زعفراني بر پيشاني مي گذارند .
در عصر هخامنشيان به کشاورزي و باغداري توجه خاصي ميشده و داريوش شخصا به کشت و کار گياهان علاقه مند بوده است . در ان زمان کيميا گري و دارو سازي ترقيات زيادي کرده و از انجمله معجوني برأي رفع خستگي بزرگان مي ساختندکه از زعفران و هل و دارچين با خواص مفرح و تقويت کننده تهيه شده بود . از زعفران در تهيه نوعي نان مخصوص برأي درباريان استفاده مي شد .
در دوره پارتها ايران از نظر اقتصادي رابطه جود را با بابل ، سوريه و فلسطين تقويت نمود و زعفران را به اين کشورها صادر کرد .
زنان خوش پوش پارتي معجوني از نوعي شيره گياهي همراه با چربي تن شير و زعفران و شراب خرما تهيه کرده جهت ارايش استفاده مي نمودند . در دوره ساسانيان از زعفران علاوه بر مصارف خوراکي و درماني و ارايشي ، در رنگ کردن ابريشم و پارچه و الياف فرش استفاده مي شده است .علاوه بر اين از زعفران در تهيه کاغذهاي رنگين استفاده مي شده و نامه هاي درباري بر کاغذهاي اغشته به گلاب و زعفران تحرير مي گرديده است . بنابراين ملاحظه مي گردد که زعفران در يک دوره طولاني 2500 ساله به عنوان يک عنصر رنگي و عطري در متن زندگي روزمره ايرانيان حضور دائم داشته و به همان بندها ، پل ها ، تخت جمشيد ها و مسجد ها به صورت يک ميراث فرهنگي باقي مانده است . با اين تفاوت که ابنيه تاريخي اثاري جامدند و ثابت و اين يکي از اثريست جاندار و متحرک که برأي حفظ و بقاي خود سفري چند ساله و طولاني غرب به شرق را نيز متحمل گرديده است .
بخش اول : ويژگيهاي گياهشناسي
بررسي ويزگيهاي گياه شناسي زعفران به شناخت بهتر علمي اين محصول پر ارزش کمک مي کند . زعفران داراي ويزگيهاي منحصر به فردي است که انرا از ساير گياهان متمايز مي سازد . در زماني که کمتر از گل و گلزار اثري است و دست سرد طبيعت گرماي هستي هر گل و گياهي را گرفته است ، گل زيباي زعفران نيمه شب از دل سرد زمين سر بر مي اورد و عطر گرم و نشاط افرينش را نثار نسيم سرد صبحگاهي مي کند .
اين گياه در پاييز ، قبل از انکه برگ کند گل مي دهد و کم کم برگهاي سبز تيره ا ش بالا مي ايد و در کنار گلهاي زيباي بنفش رنگ جلوه اي از حيات به زمين بي رمق مي بخشد ، بگونه اي که اين جلوه زيبا موجب مي شود انسان سوز سرماي پاييز را از ياد ببرد.
زعفران با اين همه شکوه و زيبايي گياهي است کم توقع و يا و ياور محرومان ، زيرا در بين گياهان زراعي ايران مناسب ترين گياه برأي نقاط محروم و دور افتاده کشور است چرا که اغلب مناطق زعفران کاري کشور در فواصل زيادي از مرکز واقع شده و در اين مناطق فاقد استعدادهاي صنعتي و توليدي ديگري مي باشند و چون در محدوديت شديد ادواري اب کشاورزي نيز به سر مي برد برأي مناطق خشک و کم اب خراسان مرکز جنوبي محصولي استراتزيک محسوب مي گردد . ويزگيهاي خاص اين محصول عبارتند از : نياز به اب کم، امکان بهره برداري به مدت 5 تا 7 سال در يک نوبت کاشت ، ماندگار بودن محصول به مدت طولاني ، سهولت حمل و نقل ، عدم نياز به تکنولوژي پيچيده در زمان کشت ، داشت و برداشت و ابياري ان در زمانهاي غير بحراني نياز ابي ساير گياهان .
زعفران ساقه ي حقيقي ندارد . داراي ساقه ي زير زميني يا بنه معروف به پياز زعفران است . پياز زعفران مدور ، سخت ، گوشتدار و سفيد رنگ مي باشد . پوشش پياز ها مشتکل از اليافتهاي طول موازي و به رنگ قهوه اي است . قطعات پوششي از قاعده پياز مي رويند و دربالاي پياز به صورت قطعات باريکي در امده از جوانه ها ي راسي پياز محافظت مي کند . در راس پياز بستگي به شادابي و درشتي انها از 1 تا 4 جوانه راسي مشاهده مي شود . وظيفه اين جوانه ها ايجاد گل و برگ مي باشد .
چون به طور معمول جوانه هاک راس ايجاد برگ و گل مي کنند ، پيازهاي جديد اغلب در بالاي پياز هاک قبلي و به تعداد کمتر در اطراف و قاهعده پيازهاي قبلي به وجود مي ايند . به همين دليل با وجود اينکه پيازهاي در عمق نسبتا زيادي بين 15 تا 20 سانتي متر از سطح زمين کشت مي شوند ليکن هر ساله پيازهاي جديد به سطح خاک نزديکتر مي گردند . درشتي پيازهاي زعفران از يک نخود تا يک گردو و وزن انها بين 1 تا 20 گرم مي باشد . پياز زعفران طعم سيب زميني خام دارد که ابتدا شيرين به نظر مي رسد و سپس به تلخي مي گرايد .
ريشه هاي زعفران افشان و کوتاه بوده و به خاک عميق و حاصلخيز و سبک برأي رشد و نمو پياز و عملکرد بهينه نياز دارد .
گل زعفران نخستين اندامي است که در اوايل پاييز پديدار مي گردد . در سال نخست کشت به علت ضعف پيازهاي و عدم استقرار کامل انها در خاک جوانه هاي گل توان لازم برأي رويش ندارد و برگها هم ديرتر از معمول ظاهر مي شوند .
پوشش گل از سه کاسبرگ و سه گلبرگ بنفش رنگ تشکيل شده است . کاسبرگ ها و گل برگها همرنگ مي باشند به گونه اي أه تشخيص کاسبرگها از گل برگها کار ساده اي نيست تعداد پرچم ها سه و طول پرچم ها دو برابر سباک است سباک زعفران زرد رنگ است . تخمدان گل زعفران در داخل چمچه و در چند سانتي متري سطح خاک قرار دارد که در اوايل بهار به سطح خاک نزديک مي شود . خامه ميله ي باريک و بلندي است که از روي تخمدان بيرون امده از داخل چمچه مي گذرد و در داخل گل به سه کلاله ي خوش رنگ قرمز عنابي ختم مي شود. طول خامه بين 7 تا 10 سانتي متر و طول هر رشته کلاله در حدود 2 تا 3 ميلي متر است . هر رشته کلاله بوقي شکل بوده که قسمت ازاد ان دهانه بوق را تشکيل مي دهد . دهانه دندانه دار و پهن به عرض 3 تا 4 ميلي متر است قسمت مورد استفاده زعفران همين کلاله سه شاخه مي باشد که به هنگام برداشت ميله خام نيز با ان همراه است .
برگها قاعدتا بعد از ظهور گلها ظاهر مي شوند ، مگر انکه در ابياري زعفران تعجيل شود ، در اين حالت برگها ممکن است از گلها زودتر پديدار شوند . زعفران فاقد ساقه هوايي است از اينرو مزرعه زعفران به چمنزاري مي ماند که بوته هاي چمن به ارتفاع نسبتا زيادي روئيده باشند . برگهاي زهفران سرنيزه اي و باريک بوده و به طول 30 تا 40 سانتي متر مي رسند . رنگ روي برگها سبز تيره و رنگ زير سبز روشن است .
مجموعه برگها ( 10تا 11 برگ ) و گلهاي مربوط به يک جوانه راسي در داخل يک چمچه دو کفه اي سفيد رنگ قرار دارند . چمچه ها عهده دار وظيفه حفاظت از اندامهاي رويشي و زايشي مي باشند . چمچه ها نخستين اندامي هستند که سطح خاک را مي شکافند و سر از خاک بيرون مي اورند . گلها پس چند روز از درون چمچه ها به صورت غنچه بيرون مي ايند و با تابش نور خورشيد تبديل به گل مي شوند . پس از ظهور گلها ، برگها به تدريج ظاهر مي شوند . گاهي برأي يک پياز به جاي يک مجموعه گل و برگ دو يا سه مجموعه گل و برگ ممکن است پديدار گردد .
زعفرانsaffron
زعفران گرانقيمت ترين ادويه در جهان است . زعفران همان کلاله و يا پرچم قرمز رنگ گياه زعفران است ، که در حدود 130 عدد از 1 گرم مي شود . در حال حاضر زعفران به وسيله دست توليد و اماده ارايه به بازار مي گردد و اين شايد يکي از دلايل بالا بودن قيمت ان در بين 2 تا 10 دلار برأي هر گرم باشد .
توليد کنندگان و محل توليد
زعفران گياه بومي اسيا بوده و از انجا به ديگر نقاط جهان برده شده است در حال حاضر بهترين عفران را مي توان در ايران و هند يافت اما در نقاطي مانند اسپانيا ، يونان ، فرانسه و ترکيه نيز به صورت اصولي کشت و توليد مي شود .
روش تکثير زعفران
تکثير زعفران از طريق ايجاد پيازچه هايي که از پياز مادر توليد مي شود صورت مي گرد . پياز زعفران در ماههاي تابستان به صورت غير فعال و راکد در زمين باقي مي ماند و رشد دوباره جود را در حدود پايان تابستان شروع مي نمايد . بر طبق گزارشات موجود چندين واريته شناخته شده در کشور هاي مختلف کشت مي شود .
نياز هاي اکولوژي
اين گونه گياهي مقاوم به خشکي است و در طول دوره رويش به 4 تا 5 نوبت ابياري نياز دارد . زمين مورد نظر بايد افتابگير باشد ، خاکهايي با بافت شني لومي با زهکشي برأي ان مناسب مي باشد . ph مناسب 7 5 7 مي باشد .
ترکيبات شيميايي
زعفران داراي مواد چرب ، املاح معدني و اسانس هاي فراوان مي باشد . رنگ زعفران مربوط به ماده اي به نام کروسين است که در ان وجود دارد پياز زعفران سمي است و مصرف بيش از حد ان برأي حيوانات کشنده است .
طعم و عطر
بو و طعم تند و قوي ان به علاوه خوشبويي زياد ان جالب توجه مي باشد .
کاربرد زعفران
زعفران موجب سهولت هضم مي شود و به علت داشتن اسانس اثر محرک بر روي سلسله اعصاب دارد . از نظر درماني داراي اثر مسکن بر روي اعصاب سطحي بدن است . زعفران اثر مسکن سرفه در برونشيست هاک مزمن دارد . از زعفران مي توان جهت رفع بيخوابيهاي منشا تحريکات مغزي ، حالات تشنجي و درد دندان استفاده به عمل اورد . از گذشته هاي دور از اين گياه به عنوان طعم دهنده و چاشني مواد غذايي استفاده شده است .
زعفران داراي مواد زيادي است از جمله : الف: اسانس ، که همان بوي خوش زعفران است .ب: کروسين يا ماده رنگي زعفران . ج: هتروزيد تلخ ، که هضم غذا را در معده اسان مي کند .
همين طور زعفران در درمان جوش و کرک وپيشگيري در بيماري طاعون ودر درمان افسردگي و در نقاشي و رنگ رزي و ارايش کاربرد دارد و…
پس لازم است طرز توليد ان را ياد بگيريم .
مضرات :
چون زعفران بر روي سيستم توليد مثل اثر دارد بنابراين زنان حامله بايد از خوردن ان احتراز کنند زيرا ممکن است باعث سقط جنين شود . خوردن زياد زعفران برأي کليه ها مضر است . اشتها را کم مي کند و ايجاد سر درد مي کند و باعث اختلال حواس مي شود .
تذکر:زعفران رابايد در شيشه هاي در بسته و دور از نور نگهداري کرد زيرا عطر و رنگ جود را از دست مي دهد .
بخش دو م : نيازهاي اقليمي زعفران
از انجا که بستر اصلي فعاليتهاي کشاورزي به ويژه عوامل محيطي سازنده ان تشکيل مي دهد . تشخيص و تعيين هر کدام از عوامل موجود در مجموعه عوامل سازنده بستر فعاليتهاي ياد ک اثرات مستقيم و يا غير مستقيم جود را در شکل گيري فعاليتها وارد مي کند بسيار ضروري است . ماهيت ترکيب محيط و پتانسيل ان مساعد بودن يا نا مساعد بودن محيط را برأي گياه زعفران نشان مي دهد .
اقليم :
اقليم هواي غالب در يک محل در دراز مدت است که باعث ايجاد يک منطقه اقليمي به خصوصي مي شود . منطقه اقليمي نتيجه ترکيب فعاليتهاي متقابل عواملي چون حرارت ، رطوبت ، فشار و باد است . در هر منطقه اقليمي گياهان مي رويند که ويژگيهاي اقليم را منعکس مي کنند . هر نوع اقليم متناسب با ويژگيهاي جود محيط مطلوبي را عرضه مي کند و در اين اقليم هر گياهي که با طبيعت جود سازگار ببيند به زندگي و توسعه ادامه مي دهد . به دليل اهميت اقليم و نقش موثر ان در توليد عملکرد و کيفيت زعفران به شرح عوامل موثر در ام مي پردازيم :
دما:
زعفران گياهي است نيمه گرمسيري و مناطقي که داراي زمستانهاي ملايم و تابستانه گرم و خشک باشند برأي کشت زعفران مناسب هستند . گياه زعفران برعکس بسياري از گياهان داراي رژيم حرارتي متفاوتي است و معمولا اغاز فعاليت اين گياه با شروع فصل سرما هماه است . مهمترين عامل در تنظيم گلهاي پياز زعفران مي باشد و تغيرات دماي روزانه به عنوان عامل محيطي نشان دهنده زمان گلدهي است . گلدهي زعفران در دماي پايين انجام مي شود و بهترين و مطلوبترين دم 9 تا 15 درجه سانتي گراد برأي تمايز گلها است . حداکثر دماي قابل تحمل برأي اين گياه بين 25 تا 40 درجه سانتي گراد مي باشد . عمل گلدهي زعفران ارتباط نزديکي با رژيم و حرارت روزانه دارد . در اين ميان حرارت نوري در روز و حرارت شبانه اهميت ويژه اي دارد و تعيين کننده زمان گلدهي است مثلا اگر در اوايل پاييز دماي هوا به طور منظم و مداوم کاهش مي يابد و اگر قبل از دو هفته به اينکه دما به زير 15 درجه سانتي گراد برسد مزرعه زعفران ابياري گردد دوران گلدهي اغاز شده و بر اساس شدت و ضعف دما زمان و دوران گلدهي نيز تغيير مي کند . ولي اگر بر عکس درجه حرارت نامنظم باشد ، فعاليت گلدهي پياز زعفران مختل شده و چه بسا قبل از ظهور گل برگها بيرون بيابد أه باعث ايجاد مشکلات برأي برداشت و همچنين پايين امدن کيفيت زعفران مي گردد.
خاک :
به علت پياز زعفران مدتي نسبتا طولاني ( معمولا بين 57 سال ) در زمين مي ماند خاک زمين بايد نسبتا سبک يا ترکيبي از شن و رس باشد تا پياز بتواند در اين مدت علاوه بر تامين مواد غذايي در مقابل شرايط خاص منطقه نيز مقاومت کنند . از نظر نوع خاک گياه زعفران بيشتر زمين هاي شيرين حاصلخيز زه کشي شده بدون درخت و با بافت متوسط ( لومي، ليموني ، شني و رسي ) و اهک دار که ph انها بين 7 8 باشد را بر زمين هاي شور و فقير و مرطوب و سبک ( شني و شني رسي ) و اسيدي ترجيح مي دهد . زعفران در زمينهايي که داراي قلوه سنگ و يا علفهاي هرز يا مواد عالي پوسيده نشده باشد محصول خوبي نمي دهد . خاک زعفران همچنين بهتر است زياد حاصلخيز نباشد چون در خاکهاي غني از مواد غذايي رشد رويشي افزايش يافته و از رشد زايشي کاسته مي گردد .
رطوبت :
اب مورد نياز گياه عمدتا از طريق ريزشهاي جوي ، ابياري و غيره تامين مي گردد . اب قسمت اصلي بافت گياه را تشکيل مي دهد و در فرايندهاي فتوسنتزي و هيدروليک نظير هضم و جذب نشاسته به مانند يک عامل شيميايي عمل مي کند .
نور :
معمولا گياهان دارويي به ويژه زعفران داراي موادي هستند که انها را صاحب عطر و طعم کرده است برأي انکه افتاب شديد به انها نتابد و رنگ و مواد معطر ان متصاعد نشود زعفران قبل از طلوع افتاب برداشت مي کنمند تا عطر و طعم ان تحت شعاع افتاب قرار نگيرد و محفوظ بماند . چنانچه عمليات جمع اوري گلها در زماني که افتاب داغ است انجام بگيرد باعث لکه دار شدن انها خواهد شد ، به همين خاطر گلها بايد در اوايل صبح قبل لز اينکه افتاب ببينند برداشت شوند . زمان برداشت روي کيفيت گلها تاثير دارد . گونه اي که از سپيد دم صبح تا طلوع افتاب بالاترين کيفيت را دارد و در طول روز در اثر تابش افتاب از ميزان کيفيت گل کاسته مي شود به طوريکه برداشت گل در ساعات اخر روز کمترين کيفيت را دارد .
نزولات جوي :
گياه زعفران بيشترين تطابق را با الگوي بارندگي مناطق مديترانه اي دارد . مکانهايي که 300 400 ميل متر بارندگي دارند و در طول فصل زمستان پوشيده از برف مي باشند برأي کشت زعفران مناسب هستند . در مناطق کوهستاني علاوه بر اينکه از نزولات جوي بيشتري برخوردار هستند وضعيت و جهت ناهمواري هاي باعث مي شود زعفران دامنه هايي را که افتابگير نيستند و کمتر در معرض تابش خورشيد قرار دارند را ترجيح دهد . فعاليت اين گياه با شروع بارندگي هاي پاييزه اغاز و با اتمام بارندگي هاي بهاره خاتمه مي يابد در نتيجه بارندگي يا به عبارتي نزولات جوي بيشترين تاثير را بر رشد اين گياه دارد . بارش باران در فصل تابستان که پياز در خواب است و همچنين در زمان گل دهي برأي زعفران مضر است . اما پس از پايان اين گلدهي تا زمان زرد شدن برگ زعفران بارش نزولات جوي مفيد است به ويژه اين که از اواسط زمستان به دليل بالا رفتن دما پياز مادري تجزيه شده و پيازهاي جوان روي ان شکل مي گيرد . اين پياز ها در ابتدا فاقد ريشه بوده لذا مواد غذايي مورد نياز جود را از طريق برگ که اب و مواد الي ( املاح معدني باران ) همراه با دي اکسيد کربن از طريق عمل فتوسنتز بعضي مواد نشاسه اي را در جود ذخيره کرده جذب مي کند و باعث رشد و حجيم شدن پيازهاي جوان مي گردد.
وضعيت زمين :
يکي ديگر از عوامل محيطي که در توليد عملکرد و کيفيت زعفران موثر است وضعيت زمين از قبيل توپوگرافي ، شيب ، جهت ناهمواري و … مي باشد . هرچه ارتفاع مزارع زعفران از سطح دريا بيشتر باشد کيفيت و عملکرد محصول نيز بيشتر است . شاد زعفران قئنات و مناطق کوهستاني به دليل اينکه اتفاع بالايي دارند از مر غوبيت و کيفيت بالايي برخوردار است . زعفران معمولا نواحي سرد و با ارتفاع 1300 تا 2300 متر از سطح درا را ترجيح مي دهد .
مراحل کشت و برداشت زعفران :
1 تهيه زمين :در تهيه زمين برأي کشت زعفران شرايط ذيل در نظر گرفته مي شود .
زمين مرطوب انتخاب نگردد و سطح اب منطقه پايين باشد .
خاک زمين دو رگ باشد .
زمين زير سايه درختان قرار نداشته باشد .
زمين بايد داراي منابع ابي بوده . يعني حقابه داشته و يا بتواند از اب زير زميني استفاده کند .
زمين داراي ريگ يا سنگ ريزه نباشد .
زمين شالي کار بايد انتخاب نگردد.
زمين بايد مواد عضوي داشته باشد .
غلضت ( PH ) خاک بايد 78 باشد .
2 اماده ساختن زمين برأي کشت :
زمين ابياري گردد.
زمين در صورتيکه اماده شديار (شخم زدن ) سه مرتبه ( سه رگ ) و در صورتيکه خاک نرم و ملايم باشد دو مرتبه ( دو رگ ) شديار گردد .
در صورت موجوديت کلوخ در زمين بايد کلوخ هاک ان ميده گردد.
بعدا زمين مذکور ماله گردد .
مقدار ( 8 ) تن پارو سوخته ( پوسيده ) يا به تعداد 100 مرکب پارو حيواني در في جريب زمين علاوه گردد .
مقدار 40 کيلو گرم کود سيا ( DAP ) نيز در في جريب زمين مذکور استعمال گردد .
زمين بايد کاملا مسطح گردد .
زمين بايد به شکل پلاتها ( 5*10) ديزاين گردد .
3 انتخاب پياز و زمان کشت زعفران :
احداث مزارع جديد زعفران فقط به وسيله پياز ان مقدور و معمول است . بنابراين تهيه و انتخاب پياز مرغوب جهت کاشت در ايجاد و گسترش کشت حائز اهميت است . پياز زعفران را مي توان از خاک در اورد به انبار يا مزرعه ي ديگري منتقل کرد ، با توجه به دوره ي خواب يا استراحت پياز که از اواخر ارديبهشت ماه تا اواخر مرداد ادامه دارد مي توان در اين فاصله در بيرون اوردن پياز اقدام کرد . بهتر است پياز ها بعد از بيرون اوردن از زمين کاشته شوند تا پيازها ضمن ادامه استراحت در زمين جديد مستقر شوند . از بيرون اوردن پياز ها در اواخر مرداد به بعد بايد خودداري کرد چون در اين موقع بعضي از پيازها ممکن است برأي ريشه دادن و جوانه زدن اماده باشند هر قدر فاصله بيرون اوردن پياز تا کاشت کمتر باشد بهتر است با وجود اين پياز زعفران را برأي مدت چند ماه در محل سرد و خشک با ارتفاع 20 30 سانتي متر مي توان به صورت پخش شده نگهداري نمود ولي اين امر باعث عدم توسعه فيزيو لوژيکي گلها شده و باردهي سال اول کشت را شديدا کاهش مي دهد .
پياز زعفران را از موقع خزان بوته ( اوايل خرداد تا اواسط مهر ماه مي توان کشت نمود ولي بهتر است از کاشت پياز در اواخر تير و اوايل مرداد خودداري شود زيرا در اين موقع هوا و زمين بسيار گرم است و بيم ان مي رود که رطوبت پياز موقع جابجاي از بين رفته و به ان صدمه وارد شود . بر اساس تحقيقات انجام شده توسط مرکز پژوهشهاي صنعتي خراسان بهترين زمان کشت خرداد ماه مي باشد .
4 نوع و مقدار کشت پياز :
به طوريکه گفته شد زعفران به وسيله غده ساقه که عبارت از پيازهاي تو پر ( بنه ) مي باشد ازدياد مي شود و اندازه ان از يک فندق تا يک گردو متفاوت است . پيازهاي انتخابي بايد درشت تر سالم تر و بدون زخم و خراشيدگي و عاري از هر گونه بيماري باشد .
پياز ها بهتر است قبل از کاشت با سموم قارچ کش از قبيل سرزان ، سري تيزان و گرامنيون و غيره به نسبت 300 500 گرم سم برأي 100 کيلو پياز بر عليه بيماريهاي قارچي ضد عفوني شوند . در موقع کشت بهتر است پولک يا لايه خشک کف پياز به همراه مقداري پوسته ازاد وي پياز جدا شوند تا جذب اب بوسيله پياز اسانتر و جوانه زدن ان سريعتر انجام شود . مقدار کاشت پياز بسته به ريزي و درشتي از 310 تن در هکتار فرق مي کند . فواصل کاشت معمولا 25 30 سانتي متر از هر طرف مي باشد .
تعداد پياز انتخابي جهت کاشت در هر چاله 3 پياز است با وزن متوسط 6 گرم برأي هر پياز مي باشد در صورتيکه پيازها رديفي در فارو کاشته شوند به صورت منفرد و با فاصله 6 8 سانتي متر از کديگر به مقدار 3 تن و در صورتيکه به صورت سنتي و در هر چاله 5 عدد مصرف کنند ميزان کاشت پياز به 5 تن بالغ خواهد شد . گفتني است که در تحقيقات انجام شده بهتري پيازها ، پيازهايي با اندازه بيشتر از 8 گرم بود .
5 انتقال پياز زعفران :
پياز در داخل کارتن سوراخ دار و يا بوجي سوراخ دار انتقال گردد .
از مقدار ( 25 ) کيلو گرم پياز زياد تر در يک کارتن انتقال نگردد .
بوجي ها بايد بالاي هم قرار نگيرد .
زمان انتقال بايد متوجه شد که مستقيما شعاع افتاب بالاي پيازها قرار نگيرد .
در صورت موجوديت گرمي هوا انتقال پيازها از يک الي دو روز را در بر نگيرد .
انتقال پيازها بايد از طرف شب نسبت موجوديت سردي هوا انتقال گردد .
در جريان انتقال از پياز ها مراقبت گردد . تا گرم نشود به خاطر اينکه اگر پيازها گرم شود فاسد خواهد شد.

همچنين تحقيقات فراوان انجام شده نشان مي دهد كه تركيبات موجود در زعفران در درمان برخي از انواع سرطانها در حيوانات آزمايشگاهي تاثير داشته است. بنابراين ...

● گل زعفران زعفران با نام عمومي saffron و نام علمي crocus sativus گرانبها ترين گياه زراعي موجود در روي كره زمين است و تنها گياهي است كه واحد خريد و فر ...

● گل زعفران زعفران با نام عمومي saffron و نام علمي crocus sativus گرانبها ترين گياه زراعي موجود در روي كره زمين است و تنها گياهي است كه واحد خريد و فر ...

● چرا ماساژ مي دهيم؟ يادگيري و انجام ماساژ کودک، کار بسيار ساده اي است. چند وسيله کوچک لازم داردو هيچ هزينه اي در بر ندارد، مگر مقداري وقت. منافع دراز ...

زعفران گياهي است با نام علمي Sativus Crocus از خانواده زنبق (lridaceae) . اين گياه چند ساله ، داراي پياز کوچک ، تقريبا کروي ، و پوشيده شده از غشاي قهو ...

جمعيت رو به افزايش جهان جهت تامين نيازهاي روز افزون خود احتياج به غذا دارد. نياز هاي غذايي از زاه هاي مختلفي تامين مي گردد که ميتوان از توليدات زراعي ...

● کنترل علف هرز با استفاده از تناوب در مزارع چغندرقند يک روش اوليه جهت کنترل علف هاي هرز، کشت چغندرقند، در سالهاي متوالي بود. رومر (۱۹۷۲) گزارش داد که ...

روش متداول پلت سازي عبارت است از در معرض بخار آب قراردادن خوراك آسياب شده ، سپس خروج خوراك داغ و مرطوب از داخل پلت زن با كمك فشار . اين پلت ها سپس توس ...

دانلود نسخه PDF - موارد استفاده از زعفران