up
Search      menu
پزشکی و دامپزشکی :: مقاله مقابله با پيري پوست PDF
QR code - مقابله با پيري پوست

مقابله با پيري پوست

پيش شرطهاي آراستگي بعد از ۵۰ سالگي

● سالمندي و برازندگي
شما امسال چندمين سال زندگي تان را جشن مي گيريد؟ ۵۰ سالگي، ۶۰ سالگي و يا ۷۰ سالگي؟ به هر حال ما امسال براي شما هديه ويژه اي داريم که حسابي به درد شما و نوه هايتان مي خورد؛ آن هم راهنمايي خوش لباسي و خوش تيپي در سالمندان است. حتما شما هم قبول داريد که سن فقط يک عدد است و اين دل شما است که بايد جوان باشد. بهترين لباس و بهترين مدل مو، لباسي و مدلي از مو است که شما با آن احساس خوبي داشته باشيد و وقتي فرزندان و نوه هايتان، شما را مي بينند بگويند چه مادر بزرگ و پدر بزرگ خوشگل و خوش تيپي دارم!
● نبايد هاي ۱۰ گانه
۱) لباس هاي گشاد نپوشيد. قرار نيست شما در سالمندي لباس هاي چند سايز بزرگ تر بپوشيد.
۲) لباس هايي نپوشيد که بخش بالايي بازوي شما و گردن تان را به نمايش بگذارد چون پوست اين بخش هاي بدن در اثر بالا رفتن سن چروک مي خورد و سن واقعي شما را نشان مي دهد.
۳) شما نبايد در اين سن در آرايش زياده روي کنيد. کلاه گيس، لاک هاي ناخن قرمز و سايه چشم هاي پر رنگ مناسب شما نيست. اگر اهل آرايش هستيد بهتر است سراغ آرايش هاي خيلي ملايم برويد.
۴) زيورآلات زياد و بيش از اندازه به خودتان آويزان نکنيد. در عوض به سراغ جواهرات و زيور آلاتي برويد که سنگين تر هستند.
۵) از طلا و جواهرات پر زرق و برق استفاده نکنيد چون در اين صورت مانند يک درخت کريسمس مي شويد که هر چيز زرق و برق داري را به آن آويزان کرده اند. طلا و جواهرات براق براي سن شما مناسب اند ولي زياده روي نکنيد.
۶) از دستمال گردن هاي رنگي براي پوشاندن چين و چروک هاي گردن تان استفاده نکنيد. به جاي آن مي توانيد از چند رشته مرواريد استفاده کنيد که جلوه کلاسيکي نيز به شما مي بخشند.
۷) شما نبايد شلوارها و ژاکت هاي چرمي بپوشيد چون در اين سن به طور معمول کمي اضافه وزن داريد و در اين لباس ها پستي و بلندي هاي بدن شما واضح تر به چشم مي آيند.
۸) اگر به سراغ خريد پالتو مي رويد پالتوهايي را نخريد که کوتاه تر از نصف ران شما باشند. پالتوهاي بلند تر و حتي ماکسي مناسب ترند.
۹) پيراهن هاي با يقه باز هفت نپوشيد. يقه اين پيراهن ها موجب مي شود چين و چروک هاي گردن شما بيشتر به چشم بيايند.
۱۰) توصيه ما اين است که بلوزهاي بدون آستين و رکابي را هم انتخاب نکنيد چون پيري پوست بازو و دست تان را بيشتر نشان مي دهند.
● بايد هاي ۱۰ گانه
۱) احساس جواني کنيد. اينکه شما چه احساسي درباره خودتان داريد در لباس پوشيدن شما و رسيدن به سر و وضع تان بسيار مهم است.
۲) لباس هاي به رنگ هاي سنگين تر را برگزينيد. شتري، خاکستري، خاکي و به خصوص سياه و سفيد، بهترين رنگ ها براي شما هستند. هر وقت شک داريد که چه لباسي بپوشيد توصيه ما اين است که به سراغ رنگ هاي سياه و سفيد برويد. براي مثال يک کت و دامن سفيد و يا کت و شلوار مشکي بدوزيد و يا پيراهني با نقش هاي سفيد و سياه بدوزيد.
۳) مي توانيد نيم نگاهي به تلويزيون، مجلات و حتي اينترنت بيندازيد و ببينيد سالمندان مشهوري که پا به سن گذاشته اند چگونه لباس مي پوشند. به طور معمول آدم هاي مهم دنيا، مانند سياست مداران، همه سالمند هستند. شما مي توانيد از طرز لباس پوشيدن اين افراد که به طور معمول طراح لباس هم دارند ايده هاي خوبي بگيريد.
۴) توصيه ما به آقايان بالاي ۵۰ سال هم اين است که به سراغ خريد تي شرت هاي اسپرت با رنگ هاي ليمويي، آبي روشن و صورتي روشن و حتي سفيد بروند. همه اين تي شرت ها با شلوارهايي ساده به رنگ مشکي و يا خاکستري جور مي شوند ومي توانيد تيپ تان رابا يک کفش اسپرت و راحت کامل کنيد.
۵) پليورهاي خاکستري با يک بلوز سفيد يقه دار در زير آن، مناسب آقاياني است که رنگ سفيد موهايشان با اين ترکيب هماهنگي دارد و از آنها يک پدربزرگ خوش تيپ مي سازد.
● ۶ توصيه به زنان سالمند
خيلي از خانم هاي سالمند دوست دارند موهايشان را کوتاه نگه دارند چون در اين صورت هم رسيدگي به شست و شوي آنها آسان تر است و هم آزادي عمل بيشتري دارند و مي توانند راحت تر کارهاي رزانه شان را انجام دهند. اگر شما هم دوست داريد يک خانم ۵۰ ساله با بهترين و زيباترين مدل مو باشيد اين توصيه ها را به خاطر داشته باشيد:
۱) بهتر است قد موهاي شما کوتاه تا متوسط باشد . در ضمن بايد با به کار بردن يک رنگ تيره تر، موهاي خاکستري تان را بپوشانيد.
۲) اگر شما روي پيشاني تان چين و چروک هاي ريزي دارد، توصيه ما اين است که از مدل موي چتري استفاده کنيد و با انداختن چتري ها روي خط و خطوط پيشاني آنها را بپوشانيد.
۳) اگر شما اهل کامپيوتر باشيد و يا نوه اي داشته باشيد که از کامپيوتر سر در مي آورد با کمک او سري به نرم افزارهاي طراحي چهره بزنيد. اين نرم افزارها به گونه اي هستند که شما عکس خود را به کامپيوتر مي دهيد و کامپيتر مدل موي مناسب را براي شما طراحي مي کند.
۴) اگر مدل موهايتان را چند سالي است که تغيير نداده ايد الان وقت آن است که به يک آرايشگاه سر بزنيد و از او بخواهيد شما را با کوتاه کردن موهايتان به يک مدل جديد، متفاوت کند. مطئن باشد که وقتي اطرافيان تان اين تغيير ناگهاني را در شما ببينند حسابي يکه خواهند خورد.
۵) اضافه کردن هاي لايت هاي ملايم به ميان موهايتان مي تواند شما را بسيار متفاوت و جذاب نشان دهد. شما براي هاي لايت کردن مي توانيد اول با يک رنگ زمينه تيره تر موهاي خاکستري تان را بپوشانيد سپس روي آن هاي لايت کنيد.
۶) خرد کردن لايه سطحي موها موجب مي شود مدل موي شما بيشترشبيه جوانان شود.
مقابله با پيري پوست
ممکن است شما هنگامي که پايتان را از ۵۰ و ۶۰ سالگي آن طرف تر مي گذاريد، پوست تان چروک داشته باشد و لي اين به آن معني نيست که ديگر نبايد پيش متخصص پوست برويد. در اين سنين پوست و موي شما خشک مي شوند و ممکن است به خوبي حالت نگيرند. با راهنمايي متخصص پوست مي توانيد از شامپوهايي استفاده کنيد که طراوت و شادابي را به موهاي شما بازگردانند. از سوي ديگر متخصصان پوست مي توانند با کرم هايي از چين و چروک هاي بيشتر پوستي جلوگيري کنند و حتي چين و چروک هاي صورت شما را کاهش دهند. ۵۰ و ۶۰ سالگي سني نيست که خود را رها کنيد و در اين دوران شما بايد بيش از پيش به خودتان برسيد.

تبليغات رسانه ها هر روز براي تفکيک زباله هاي شهري ، به نقطه هاي روشن تري نسبت به گذشته مي رسد. ديگر کمتر کسي در شهرها پيدا مي شود که از مزيت هاي تفکيک ...

تبليغات رسانه ها هر روز براي تفکيک زباله هاي شهري ، به نقطه هاي روشن تري نسبت به گذشته مي رسد. ديگر کمتر کسي در شهرها پيدا مي شود که از مزيت هاي تفکيک ...

ديد کلي اطلاعات مربوط به پوسته زمين عمدتا از مشاهدات مربوط به سرعت امواج S و P ناشي از زلزله ها و انفجارات ديناميت و... به دست مي آيد. در اوايل تاريخ ...

سابقا محيط کشت قارچ دکمه اي فقط کود اسب بود اما از آنجايي که تهيه اين کود در مقياس وسيع امکان پذيرنبود از مواد ديگري مانند کاه گندم – کود مرغ و سنگ گچ ...

پوست ، وسيعترين عضو زنده بدن ، درحقيقت يکي از پيچيده ترين ، جالبترين و پرکارترين اعضاء نيز به شمارمي آيد. دستاوردها و تحقيقات انجام شده در زمينه شناخت ...

پوست تان را در مقابل آفتاب بيمه کنيد . . . مواجهه با نور خورشيد براي بدن مزايا و معايبي دارد که به طول زمان و تعداد دفعات مواجهه، شدت نور و حساسيت پوس ...

خيلي از خانم ها براي لايه برداري از پوست شان، مي روند سراغ کِرِم هاي لايه بردار (اسکراب). ولي آيا واقعا اين کِرِم ها موثرند؟ دکتر بهروز باريک بين، متخ ...

در آمريکا سرطان پوست جزو شايع ترين سرطان ها به شمار مي رود و ميزان مرگ و مير نوعي از آن به نام ملانوما در دهه هاي اخير تا ۵۰ درصد در ميان زنان زير ۳۹ ...

دانلود نسخه PDF - مقابله با پيري پوست