up
Search      menu
گیاه شناسی :: مقاله مضرات خيار و گوجه فرنگي PDF
QR code - مضرات خيار و گوجه فرنگي

مضرات خيار و گوجه فرنگي

خواص خيار و گوجه فرنگي

خواص غذايي و درماني خيار و گوجه فرنگي
خيار گياه بومي هندوستان است و از آنجا به نقاط ديگر جهان راه يافته است. حدود بيست قرن قبل از ميلاد مسيح مصريان قديم از آن استفاده مي کرده اند.
خيار از آن دسته ميوه هاي بهشتي است که پيامبر گرامي اسلام به آن علاقه ي فراوان داشته اند و خوردن آن را با کمي نمک توصيه مي فرمودند.
خيار گياهي است علفي و يکساله داراي ساقه ي خزنده و پوشيده از خارهاي نازک و خشن است . برگ هاي آن بزرگ و داراي زاويه و دندانه دار است. گل هاي آن زرد رنگ که به دو صورت نر و ماده روي يک پايه قرار دارند. ميوه آن سبز رنگ و بسته به نوع و نژادهاي مختلف ممکن است کوچک يا بزرگ باشد.
در کتاب هاي علمي قديمي اسم عربي خيار، قثه است و کساني که قثا را خيار ترجمه مي نمايند، سخت در اشتباه مي باشند، زيرا قثا خيار چنبر است که در گذشته به آن «خيارزه» مي گفتند. خيار چنبر در قديم نام ميوه ديگري بوده که در حال حاضر عطاران و دارو فروشان آن را فلوس مي نامند و از مسهل هاي بسيار مفيد و مشهور است و درخت آن به بزرگي درخت گردو است که در هندوستان مي رويد.
خوردن، بوبيدن و ماليدن خيار بر پيشاني جهت رفع سردرد مفيد است. قطره قطره ريختن آب خيار در بيني و بوييدن آن جهت رفع گرفتگي، بي حوصلگي و
کم خوابي مفيد است. آشاميدن آب خيار جهت رفع اکثر تب هاي شديد، تسکين حرارت صفرا و خون، التهاب معده، رفع تشنگي، پاک کردن کبد، زياد شدن ادرار، دفع سنگ کليه و مثانه و بهبود يرقان سودمند است.
جوشانده پوست خيار، درمان خوبي براي يرقان است.
يک ليوان آب خيار با نيم سير نبات، مسهل خوب و گوارايي است و صفرا و سودا را از معده به خوبي خارج مي نمايد که براي اين کار آب خيار رسيده که کمي ترش مزه مي باشد، بهتر است. اگر مقداري ميخک را در آب خيار خيسانده و پس از 24 ساعت آن را صاف کرده و با
عسل نوش جان نماييد، رنگ رخسارتان باز مي شود؛ در حقيقت به کبد شما جلا مي دهد و روح را شاداب مي نمايد.
اگر مبتلا به مرض قند هستيد تا مي توانيد از خيار و تخم خيار استفاده کنيد.
خيار از نظر طب قديم ايران سرد است و خنک کننده بدن مي باشد و به هضم غذا کمک مي کند.
ساير خواص درماني خيار شامل موارد زير است :
1) حل کننده اورات و اسيد اوريک است، بنابراين بيماري نقرس را درمان مي کند.
2) ادرار آور است و براي رفع
سوزش ادرار مفيد است.
3) خون را تصفيه مي کند.
4) خيار براي درمان مبتلايان به سوزش و بند آمدن ادرار مفيد است.
5) عصاره برگ هاي له شده خيار ايجاد تهوع مي کند، بنابراين در مسموميت ها و اختلالات دستگاه گوارش مصرف مي شود.
6) خيار عطش را تسکين مي دهد.
7) خيار ملين است.
خيار کبد را جلا مي دهد و صفرا را از معده به خوبي خارج مي کند.
8) اگر خيار را حلقه حلقه کرده و روي پوست صورت بگذاريد،
چين و چروک هاي صورت را از بين مي برد و صورت را جوان مي کند.
9) اگر پوست شما چرب است خيار را با آب مقطر بپزيد و با اين آب صورت خود را شست و شو دهيد.
10) اگر مي خواهيد هميشه لطافت پوست خود را حفظ کنيد، همه روزه از لوسيون زير استفاده کنيد:
يک خيار معمولي را با دو ليون آب بجوشانيد تا حجم آن يک ليوان شود. سپس آن را صاف کنيد و بگذاريد سرد شود. بعد 50 گرم
بادام خام و پوست کنده را آسياب کرده و با اين آب مخلوط کنيد. آن را به هم بزنيد و با پارچه صاف کنيد. به محلول صاف شده 250 گرم الکل سفيد و يک گرم اسانس گل سرخ اضافه کنيد و کاملا هم بزنيد. هر روز از اين لوسيون طبيعي به صورت خود بزنيد تا پوست شما هميشه جوان بماند.
11) براي درمان اگزما، ترکيدن پوست و رفع خارش آن مفيد است.
12) جوشانده پوست خيار براي
يرقان داروي بسيار خوبي است و براي اين کار بهتر است سه روز متوالي آن را نوش جان نماييد.
هميشه بايد خيار را قبل از غذا خورد که به هضم غذا کمک کند.
مضرات :
اشخاصي که ناراحتي معده دارند، نبايد در مصرف خيار زياده روي کنند زيرا ممکن است باعث اختلال در دستگاه گوارش گردد.
خيار نفاخ است، چون سريعا در معده فاسد مي شود. براي رفع نفخ و دل درد ناشي از خوردن خيار مي توانيد مقداري عرق نعنا يا کمي آبجوش و نبات بخوريد.
هميشه بايد خيار را قبل از غذا خورد که به هضم غذا کمک کند. کساني که نمي توانند خيار را خوب هضم کنند، بايد آن را با نمک بخورند.
خواص درماني و غذايي گوجه ‌فرنگى
گوجه ‌فرنگى ابتدا به ‌عنوان گياه زينتى در باغچه ‌ها مورد استفاده قرار گرفت و به نام سيب طلايى يا سيب عشق معروف شد. مصرف گوجه ‌فرنگى به‌ عنوان نوعى سبزى از قرن نوزدهم ميلادى به بعد شروع شد و بعد از جنگ جهانى اول به ‌تدريج بر مصرف آن اضافه شد، ‌طورى که امروزه به صورت خام و پخته يا به ‌صورت سس و رب موارد استعمال زيادى دارد.
ترکيبات شيميايي
بررسي ترکيبات و مواد موجود در گوجه فرنگي نشان مي دهد که درميوه ي گوجه فرنگي رسيده، گلوکز، فروکتوز، ساکاروز و تقريبا تمام آمينواسيدهاي اصلي به استثناي ترپتوفان وجود دارد.
اسيد آلي اصلي و عمده ي موجود در گوجه فرنگي، اسيد سيتريک است. اسيديته ي ميوه به تدريج از مرحله ي سبزي به طرف قرمز شدن افزايش مي يابد و حداکثر آن، موقعي است که قرمز شدن و رنگ عوض کردن آن آغاز مي گردد و پس از آن رو به کاهش مي گذارد. ماده ي رنگي اصلي و عمده ي گوجه فرنگي کاروتنوئيد، بتاکاروتن و ليکوپن مي باشد. حداکثر مقدار کاروتنوئيدها در حالتي است که گوجه فرنگي در زير تابش مستقيم نور رشد مي کند.
خواص و کاربرد :
ميوه ي نارس گوجه فرنگي سمي است و بايد از خوردن آن پرهيز کرد. به علاوه خوردن برگ آن که به عنوان دارو در مواردي تجويزمي شود، بايد در حد اعتدال و به مقدار مجاز و محدود، در حدي که پزشک تعيين کرده مصرف شود، زيرا برگ آن هم سمي است.
- در چين از جوشانده ي ريشه، شاخه ها و برگ هاي مسن گوجه فرنگي براي رفع دندان درد استفاده مي کنند و خود گياه نيز خاصيت حشره کش دارد .
ماده‌اي سمّي به نام سولانين در گوجهفرنگي سبز و نارس وجود دارد که خوردن آن موجب مسموميت مي‌شود و دل پيچه، اسهال و باز شدن مردمک چشم ايجاد را مي‌ کند
- در هند و چين از ميوه ي گوجه فرنگي به عنوان ملين استفاده مي شود و براي تقويت مسلولين(مبتلايان به بيماري سل )، تب هاي حصبه اي، رفع ورم ملتحمه ي چشم، آماس گوش(اوتيت) و دفع سنگ کليه تجويز مي شود.
- در اندونزي از گرد برگ هاي خشک کوبيده ي گوجه فرنگي، براي رفع آفتاب سوختگي پوست و صورت استفاده مي شود. از پاشيدن آب دم کرده ي برگ گوجه فرنگي، براي دفع آفت کلم به نام کاترپيلار نتيجه خوبي گرفته شده است.
- مصرف گوجهفرنگي براي مبتلايان به درد مفاصل تجويز شده است و براي مبتلايان به نقرس و روماتيسم مفيد است.
- گوجهفرنگي، خنک و اشتها ‌آور است و آب آن براي رشد و نمو بهتر طفل موثر مي ‌باشد.
- گوجه فرنگي به علّت دارا بودن ويتامين‌هاي A ، B، C، K و مواد معدني مانند کلسيم ، فسفر و آهن در تأمين انرژي و تقويت بدن نقش موثري ايفاء مي ‌کند.
گوجهفرنگي يکي از مهم ترين منابع ويتامين A مي ‌باشد. لذا در تقويت بينايي، تقويت و سلامتي پوست و مخاط‌ ها (دهان و بيني) رشد و نمو استخوان‌ها ضروري است.
- گوجهفرنگي سرشار از ويتامين‌هاي B1 و B2 مي ‌باشد؛ از اين جهت در تسکين دردهاي عصبي، رفع بي ‌اشتهايي، و درمان يبوست ، نقصان ترشح شير مادر و تورم‌ دهان تجويز مي ‌شود.
- گوجهفرنگي، بدن را در برابر امراض و بيماري‌هاي عفوني حفظ مي‌ کند.
- مصرف گوجهفرنگي نيرو و نشاط مي ‌بخشد و پوست و دانه‌هاي آن به هضم غذا کمک مي ‌کند و روده‌ها را پاک مي ‌نمايد.
- آب گوجهفرنگي ادرار‌آور مفيدي است.
- براي تميز کردن خون بايد از آب گوجه فرنگي و کرفس به نسبت مساوي و به مقدار 3 فنجان در روز، قبل از غذا و به مدت 3 هفته استفاده کرد.
- گوجهفرنگي هضم مواد نشاسته‌اي را آسان مي ‌کند و به همين جهت از آن سس درست کرده و با حبوبات پخته مصرف مي ‌کنند.
- مصرف گوجهفرنگي براي اشخاصي که مبتلا به سنگ کليه و مثانه و کبد هستند، تجويز شده است.
- گوجهفرنگي بعد از ليموترش بيش از ساير ميوه‌ها ويتامين C دارد و مقدار زيادي فسفر، آهن، سيليس و کلسيم دارد.
- گوجه فرنگي گرچه داراي اسيد سيتريک است، اما بدن را قليايي مي‌‌کند.
- بوي برگ ‌هاي گوجهفرنگي، زنبورهاي خرمايي را ناراحت مي‌ کند، لذا مي ‌توان بوته‌ ي گوجهفرنگي را در باغ‌ها و بوستان‌ها کاشت تا از گزند زنبورها در امان باشند.
- اگر در محل مورچه ‌ها چند عدد برگ گوجهفرنگي بگذاريد، بوي اين گياه مورچه ‌ها را فراري مي ‌دهد.
- براي تميز کردن لکه ي جوهر بر روي لباس، يک تکه پنبه را در آب گوجه فرنگي فرو برده و روي لکه ي جوهر بماليد. سپس آن را بشوييد.
- اگر پوست شما کک و مک دارد، هر روز آن را با آب گوجه فرنگي تميز کنيد. کم کم کک و مک ‌ها را از بين مي ‌برد.
- براي جلوگيري از مزاحمت حشرات مي ‌توانيد برگ ‌هاي گوجهفرنگي را به بند بکشيد و آن ‌را در اطاق خود بياويزيد، با اين کار حشرات فرار مي ‌کنند.
- سالاد کاهو و گوجهفرنگي درمان کننده ي امراض عصبي هستند.
خوردن گوجهفرنگي، براي بعضي بيماراني که دچار حساسيت يا آلرژي (خارش بدن،قرمز شدن پوست، آسم، کهير و...) هستند، ضرر دارد.
تذکرات:
1- گوجهفرنگي نارس و کال هضمش سنگين است، لذا خوردن آن باعث دل درد مي ‌شود.
2- سرخ کردن زياد گوجه فرنگي در روغن باعث سنگيني هضم آن مي ‌شود و روي آتش کباب کردن آن مناسب است.
3- ماده‌اي سمّي به نام سولانين در گوجهفرنگي سبز و نارس وجود دارد که خوردن آن موجب مسموميت مي‌شود و دل پيچه، اسهال و باز شدن مردمک چشم ايجاد را مي‌ کند.
4- خوردن گوجهفرنگي، براي بعضي بيماراني که دچار حساسيت يا آلرژي (خارش بدن،قرمز شدن پوست، آسم ، کهير و...) هستند، ضرر دارد.
براي دريافت ليکوپن گوجه فرنگي پخته بخوريد
مطالعات زيادي نشان داده است که افراد با خوردن مقادير زيادي گوجه فرنگي، کمتر به حملات قلبي و سرطان هايي مثل سرطان پروستات، سينه، ريه، معده، لوزالمعده، روده ، دهان و گردن مبتلا مي شوند. البته اين گفته به اين معنا نيست که شما در هر وعده غذايتان گوجه فرنگي بخوريد.
گاهي اوقات پختن مواد غذايي باعث کاهش ويتامين ها يا ساير مواد مغذي موجود در آنها مي شود ولي در مورد گوجه فرنگي اين مطلب صدق نمي کند و گوجه فرنگي پخته بهتر از گوجه فرنگي خام است.
بسياري از رنگدانه هاي گياهي* مفيد موجود در ميوه ها وسبزي ها، (آنتي اکسيدان ها) مي باشند که بدن ما براي ترميم سلولهاي تخريب شده توسط راديکالهاي آزاد، به اين مواد نياز دارد.
ليکوپن** موجود در گوجه فرنگي، يک آنتي کسيدان قوي مي باشد که خطر ابتلاء به سرطان را کاهش مي دهد. همچنين از تبديلLDL- کلسترول مضر در بدن بهLDL اکسيده ( که در سرخرگ ها پلاکت ايجاد مي کند ) ، جلوگيري کرده و بدينوسيله از حملات قلبي پيشگيري مي کند.
خواص آنتي اکسيداني ليکوپن از آفتاب سوختگي نيز جلوگيري مي کند.
اگر شما گوجه فرنگي را به صورت خام مصرف کنيد، قسمت اعظم ليکوپن آن، به دليل هضم نشدن ، از بدن دفع مي شود. عمل پختن ، ديواره سلولي گوجه فرنگي را شکسته و باعث مي شود ليکوپن در دسترس بدن قرار گيرد و بيشتر جذب شود. بهترين منابع آن شامل: سس گوجه فرنگي، رب گوجه فرنگي و گوجه فرنگي کنسرو شده مي باشد.
ليکوپن در ساير سبزيجات و ميوه هاي رنگ روشن مثل هندوانه و گريپ فروت سرخ نيز وجود دارد. شايد شما از خوردن گوجه فرنگي خام لذت بيشتري ببريد. البته گوجه فرنگي خام نيز منبع خوبي ازويتامين هايAوB، فيبر و املاح است و کالري کم و مزه خوبي دارد.
اما شما نبايد هميشه فقط يک نوع ميوه يا سبزي بخوريد. توصيه مي شود انواع مختلفي از ميوه ها و سبزي ها را بخوريد که منابع خوبي از ويتامين ها و املاح هستند و جهت تنظيم اعمال بدن ، مفيد و ضروري مي باشند

▪ نام علمي : Fragaria sp.و از خانواده Rosaceae و نام انگليسي Strawberry توت فرنگي گياهي است علفي و چند ساله که بومي جنگلهاي اروپاست و از قرن چهاردهم ن ...

▪ نام علمي : Fragaria sp.و از خانواده Rosaceae و نام انگليسي Strawberry توت فرنگي گياهي است علفي و چند ساله که بومي جنگلهاي اروپاست و از قرن چهاردهم ن ...

توت فرنگي گياهي است با نام علمي FRAGARIA VESCA از خانواده گل سرخ كه دو نوع ساقه راست و خوابيده دارد‌. گل‌هاي آن منظم و به رنگ سفيد مي‌باشد‌. توت فرنگ ...

خيار داراي سلولز بسيار زيادي است و روي اين اصل آب خيار، ملين خوبي مي‌باشد تا بتواند سلولز را دفع كند. آب خيار براي رفع و درمان يرقان بسيار مفيد است. ع ...

آموزش کاشت خيار معمولي و درختي در گلخانه ● انتخاب زمان کشت قبل از هر اقدامي در مورد کشت خيار ابتدا بهتر است اطلاعاتي از قبيل آمار هواشناسي منطقه نظرات ...

زعفران که به گل سلامتي، سلطان ادويه ها و طلاي سرخ معروف است، ارزشمندترين رستني ايران و نشات گرفته از دامنه هاي الوند مي باشد. کشت زعفران در ايران به س ...

● ساقه سياه بادمجان بيماري ساقه سياه بادمجان در سال ۱۹۷۱ از ژاپن گزارش شده است . بيماري ساقه سياه بادمجان براي اولين بار در سال ۱۳۶۷ توسط فصيحياني و ا ...

گوجه فرنگي از گياهان عالي گلدار ، از راسته دو لپه اي ها ، از خانواده Solonaceae ، از جنس Lyopersicon مي باشد . اين گياه داراي واريته هاي بسياري است که ...

دانلود نسخه PDF - مضرات خيار و گوجه فرنگي