up
Search      menu
پزشکی و دامپزشکی :: مقاله مصرف کانديشنر PDF
QR code - مصرف کانديشنر

مصرف کانديشنر

نرم کننده هاي موي سر

● توصيه هاي عمومي در انتخاب و مصرف کانديشنر
توصيه هاي ارائه شده در زير براي انتخاب يک حالت دهنده و يا کانديشنر مناسب مي تواند مفيد باشد . که عبارتند از :
اگر موهاي بسيار خشک و يا فرفري داريد موي شما نيازمند يک کانديشنر و يا حالت دهنده غني و مرطوب کننده مي باشد .
اگر موهاي باريک ضعيف و بي حال داريد موهاي شما نيازمند يک کانديشنر حاوي مواد حجم دهنده مي باشد .
موهاي سالم و براق تنها نيازمند يک کانديشنر و يا حالت دهنده ساخته شده براي موهاي نرمال مي باشند
اگر موهايتان داراي خلل و فرج بوده و در تست اسپري به اين واقعيت پي برده ايد . موهايتان نيازمند به يک کانديشنر مرطوب کننده قوي است .و اگر در تست اسپري پي برده ايد که موهاي مقاوم به جذب رطوبت داريد و قطرات آب بر روي موهايتان سر خورده است شما نيازمند استفاده از کانديشنري با قدرت مرطوب کنندگي کمتر و ضعيف تر مي باشيد
استفاده از حالت دهنده و يا کانديشنري که بر روي سر باقي نمانده و شستشو مي گردد حداقل يک بار در هفته برايتان توصيه مي گردد . پس از استفاده از اين کانديشنر اگر موي سر خوب و معمولي داريد موي خود را بي درنگ بشوئيد و اگر موي سر خشکي داريد مقداري آن را بر روي سر تا حدود ۳ ۴ دقيقه نگه داشته و سپس اقدام به شستشو نمائيد.
اگر کانديشنري در دسترس نداريد مي توانيد اين کار را با يک روغن طبيعي همانند روغن زيتون نيز انجام دهيد .
● چگونه از کانديشنر به صورت صحيح استفاده کنيم؟
قبل از بکار گيري کانديشنر بر روي موهاي تميز تازه شامپو شده بهتر است تا آب اضافي موجود بر روي موهايتان را برداريد بخصوص اگر موهاي بلندي داريد اين امر بسيار ضروري است .بهترين راه براي برداشتن آب از روي موهايتان اين است که با دستهايتان اين کار را انجام داده و آب را از تاج سر به سمت گردن و به طرف پائين از روي موي سر برداشته شود . اگر موهايتان بلند است دسته اي از موهايتان را در بين دو تا از انگشتانتان قرار داده و دستتان را به سمت پائين حرکت دهيد تا کاملا آب به سمت پائين حرکت نموده وبرداشته شود .
براي اطلاع از ميزان مورد نياز کانديشنر براي موها مي توان به اطلاعات مندرج در برچسب و يا ليبل آن نيز توجه نمود ولي اگر موهاي کوتاه داريد مقدار کمي از حالت دهنده يا کانديشنر را استفاده نمائيد .و اگر موهايتان بلند است از مقادير بيشتري استفاده نمائيد . مقدار مورد نظر از کانديشنر را بر روي کف دست خود ريخته و دو دست را بر هم بماليد تا کاملا بر روي کف دستها پخش گردد سپس آن را بر روي کف سر با حرکات نوازشي و مالشي بکار گيريد . نيازي به ماليدن مستقيم کانديشنر بر روي کف سر تان نيست زمانيکه آن را بر روي موهايتان بکار مي گيريد مقداري بر روي کف سر نيز به صورت غير مستقيم آغشته مي گردد .
حال بهتر است از انگشتان خود به عنوان شانه استفاده نموده و کانديشنر را بر روي تمام سطح مو منتشر نمائيد اگر موهاي بلندي داريد درحين عمل متوجه مي شويد که مقدار کانديشنر مصرفي کافي بوده است يا نياز به استفاده مقادير بيشتري داريدتا تمام سطح موهايتان با کانديشنر پوشيده شود.
حال اجازه دهيد تا کانديشنر بخوبي بر روي موهايتان رونشين گردد معمولا طول زمان مورد نياز بر روي اطلاعات مندرج بر روي بسته بندي درج شده است ولي زمان معمول لازم عموما ۳ الي ۵ دقيقه مي باشد .
اگر موهاي بلندي داريد به آرامي از ابتدا تا انتهاي مسير را با شانه دندانه پهن تعقيب نمائيد تا کاملا کانديشنر در مسير منتشر شده باشد اين شانه زدن بايد در جهت ماليدن حالت دهنده از بالا به پائين ودر جهت رويش موي سرتان باشد ، اين عمل هر گونه درهم تنيدگي را نيز ازبين مي برد .
وقتي زمان لازم براي ايجاد حداکثر اثر بخشي کانديشنر طي شد بايد آن را بطور کامل از روي موي سر برداشت . مجددا در حين شستشو بايد انگشتان را وارد حجم مو نمود تا هيچ گونه کانديشنري بر روي موها و بخصوص کف سرباقي نماند . زيرا يکي از دلايل احساس چربي و روغن پس از استفاده از کانديشنر ها همين باقي ماندن مقاديري از آن بر روي مو ها يا کف سر مصرف کننده است .
برداشتن کامل شامپو و يا کانديشنر از روي سر نکته اي بسيار مهم در بهداشت موي سر مي باشد. زيرا همانگونه که شرح داده شد، شامپو ها حاوي موادي تحت عنوان شوينده ها يا سورفکتانتها هستند و باقي ماندن آنها بر روي کف سر به علت عدم شستشوي کامل و صحيح مي تواند موجب بروز احساس خشکي و خارش گردد .
حال موهايتان را با پيچيدن يک حوله به دور آن با نرمي و ملايمت خشک نمائيد و از هر گونه حرکات خشن وتند و سرعتي و قدرتي بپرهيزيد.
پس از هر بار شامپو کردن حتما از کانديشنر استفاده نمائيد . اگر فرصت کافي براي کانديشنر نمودن عميق موهاي خود را نداريد لا اقل از کانديشنر هايي که براي اعمال اثر خود تنها نياز بعه چند دقيقه زمان دارند و با شستشو نيز برداشته مي شوند استفاده نمائيد .
در هر حال از ايجاد مالش بر روي مو هايتان بخصوص زماني که مو هايتان خيس است خودداري نمائيد.
اگر موهاي بلندي داريد همواره براي برطرف نمودن درهم تنيدگي آن ابتدا از انگشتان دستانتان استفاده نمائيد و سپس از شانه هاي با دندانه پهن و درشت بهره بگيريد و در هر حالتي هرگز با شدت و فشار موها را به سمت پائين نکشيد.
● خشک نمودن موي سر
حال وارد مرحله اي از مراقبت و نگهداري از مو مي شويم که اکثر مردم بيشترين آسيب را در آن به مو وارد مي نمايند .تعجب برانگيز است که بدانيم چگونه بعضي ها بي رحمانه و ندانسته چه آسيبي را در زمان خشک کردن موهايشان با حوله بر آن وارد مي نمايند. بسياري از افراد حوله را به شدت و فشار بر روي سر کشيده و اقدام به خشک نمودن آن مي نمايند که مي تواند مو را دچار آسيب هاي جدي نمايد.
● چگونه موهاي خود را خشک نمائيم؟
مو در زمان خيس بودن بسيار مستعد به تخريب و آسيب پذيري ناشي از کشش بوده وبراحتي ميشکند. براي خشک نمودن موي سرمان بهتر است موارد زير را رعايت نمائيم تا موهاي سالم و زيبا داشته باشيم .
۱) ابتدا بهتر است به روش دو انگشتي که در مبحث قبل شرح داده شد آب اضافي را از روي آن برداريم .
۲) حال حوله خود را بداشته و بر روي سرتان بگذاريد .در اين حال کل موهاي سرتان را با آن پوشش داده اجازه دهيد تا حوله آب سرتان را به صورتي طبيعي به خود جذب نمايد .
۳) حال با دست از بيرون بر روي حوله فشار کمي وارد نمائيد و اکر موهاي بلندي داريد بهتر است آن را در بين چين هاي حوله قرار داده و با فشار دست خشک نمائيد .
۴) در نقاطي که حوله با کف سر درتماس است مي توانيد با حرکات ماساژي و حرکات بسيار ملايم و دوراني انگشتان دست اقدام به ماساژ همگام با خشک نمودن نمائيد .
۵) مدت زمان ايدهال براي قرار گرفتن سر در زير حوله معمولا مابين ۱۰ ال ۱۵ دقيقه است و اين زماني است که شما موهاي خود را با حوله کاملا پوشانيده ايد (حالتي دستار مانند) .
۶) در طول اين زمان شما مي توانيد اقدام به خشک نمودن تمام بدن خود نمائيد و يا لباس خود را بپوشيد. واين بدان معني است که براي خشک نمودن خود نياز به دو يا چند حوله داريد .دستار بندي حوله بخصوص در افرادي که موهاي بلند دارند سبب حالت پذيري بهتر در زمان حالت دادن موها مي گردد.
۷) حال پس از ۱۰ الي ۱۵ دقيقه دستار را باز نموده و از يک شانه با دندانه هاي بزرگ براي شانه کردن استفاده نمائيد مسير شانه کردن از بالاي سر به سمت انتهاي مو باشد . در اين حالت هر گونه درهم تنيدگي احتمالي قابل برطرف کردن مي باشد . شانه هاي دندانه درشت کمترين آسيب را به مو وارد مي نمايد . استفاده از شانه هاي با دندانه ريز و يا برسهاي چنگگ دار مي تواند موجب آسيب جدي در تار هاي مو گردد
۸) حال موهايتان براي هرگونه حالت دهي آماده بوده و با طي مراحل فوق از هر گونه اشتباهي در شستشو ،استفادهء از کانديشنر(حالت دهنده يا نرم کننده) و خشک نمودن دوري نموده ايد.

سويا از انواع حبوبات است که محل کشت اوليه آن در آسيا بوده اما توليد انبوه آن در ايالات متحده آغاز شد. سويا را مي توان يک دانه همه کاره ناميد که از آن ...

گرمايش از کف آشنايي با سيستمهاي گرمايش از کف با افزايش روز افزون جمعيت و همچنين کاهش منابع انرژي، مصرف بهينه انرژي امري بديهي مي باشد. در اين راستا نق ...

گرمايش از کف آشنايي با سيستمهاي گرمايش از کف با افزايش روز افزون جمعيت و همچنين کاهش منابع انرژي، مصرف بهينه انرژي امري بديهي مي باشد. در اين راستا نق ...

متادون دارويي است که از آن به عنوان جايگزين هروئين، کراک و ساير موادمخدر افيوني براي درمان افراد وابسته به اين مواد استفاده مي شود. متادون زندگي افراد ...

▪ نام علمي:Celery, parsley ▪ انگليسي:Apium graveolens ▪ از خانواده:Umbelliferae کرفس گياهي علفي و دو ساله و از تيره چتريان به ارتفاع ۲۰ تا ۶۰ سانتي مت ...

در اواخر قرن نوزدهم با افزايش مشکلات تهيه نيروي کارگر، نيار به استفاده از روشهاي شيميايي جهت کنترل علفهاي هرز آشکار گرديد. در دهه ۱۸۹۰ ميلادي در فرانس ...

در اواخر قرن نوزدهم با افزايش مشکلات تهيه نيروي کارگر، نيار به استفاده از روشهاي شيميايي جهت کنترل علفهاي هرز آشکار گرديد. مصرف علف کش ها در اواخر قرن ...

روگام موارد مصرف‌: اين‌ فرآورده‌ به‌ منظورجلوگيري‌ از ايجاد واكنش‌ به‌ فاكتور Rh وجلوگيري‌ از بيماري‌ هموليتيك‌ نوزادان‌ دربارداري‌هاي‌ بعدي‌ استفاده‌ ...

دانلود نسخه PDF - مصرف کانديشنر