up
Search      menu
گیاه شناسی :: مقاله مصرف طبي زرشك PDF
QR code - مصرف طبي زرشك

مصرف طبي زرشك

خواص درماني گياه زرشک

مصرف طبي زرشك به دوره ي مصر باستان مي رسد كه فراعنه و ملكه ها، اين گياه را با تخم رازيانه به منظور درمان طاعون مصرف مي كردند.
پوست، ريشه و ساقه اين گياه خاصيت درماني دارد. ريشه و ساقه اين گياه زرد رنگ است و اروپايي ها و آمريكاي شمالي براي رنگ آميزي لباس از آن استفاده مي كردند. اما تركيبات موجود در پوست گياه زرشك، آن را به يك گياه درماني تبديل كرده است.
پوست اين گياه حاوي آلكالوئيدهايي است كه مهم ترين آنها Berberine است. اين آلکالوئيدها خواص آنتي بيوتيكي (ضد باکتري و ضد عفونت) دارند و سبب تحريك بخش هايي از سيستم ايمني بدن مي شوند. براي پي بردن به اين اثر، قطره اي زرشك را روي زبان خود بگذاريد، خواهيد ديد دهان شما آبكي مي شود. به گفته كارشناسان طب گياهي، آبکي شدن دهان سبب مي شود كه بدن بتواند با عفونت مبارزه كند.
انواع عفونت هايي كه زرشك مي تواند در درمان آنها مؤثر واقع شود عبارت است از: عفونت گلو، مجاري ادراري، مجاري معده اي- روده اي، ريه ها، عفونت هاي مخمري و اسهال.
دكتر محمد دريايي، متخصص تغذيه و علوم زيستي گفت:‌ پوست، ريشه و ساقه زرشك در درمان ناراحتي هاي كليوي و سنگ هاي ادراري و براي تحريك فعاليت هاي معده و كبد استفاده مي شود.
وي افزود: از پوست گياه زرشك براي مشكلات جريان خون استفاده مي شود و حتي اثر سمي روي انگل سالك دارد و در درمان يرقان، مالاريا، درمان كيسه صفرا به كار مي رود.
اين متخصص تغذيه و علوم زيستي در ادامه تصريح کرد: اين گياه منقبض كننده طحال بوده و اثر ضد تهوع دارد، اما استفاده مقدار زياد آن باعث اسهال و حتي فلج مركز تنفسي مي شود.
وي خاطر نشان كرد: مصرف زرشك دو گرم در طول روز و به مدت سه بار توصيه مي شود و مصرف بيش از اندازه آن مي تواند مشكلات زيادي ايجاد كند
معرفي گياه زرشک
زرشك درختچه اي است داراي ساقه اي خاردار كه ارتفاع آن تا 4 متر نيز مي رسد. چوب اين درخت قهو ه اي ، قرمز و يا زردرنگ مي باشد. برگ هاي آن بيضي شكل با دندانه هاي اره اي و گل هاي آن خوشه اي و زردرنگ است.
شاخه هاي زرشك تيغ زيادي دارد. ميوه ي زرشك قرمز رنگ، گوشتي، بيضي شكل و داراي طعمي ترش است.
قسمت مورد استفاده اين گياه ريشه ، پوست ريشه و ساقه ، برگ، گل و ميوه آن است.
انتهاي بهار و ابتداي تابستان، فصل شکوفه دادن بوته زرشک است. غنچه‌هاي آن زرد رنگ است که در فصل پاييز رنگ قرمز گيلاسي به خود مي‌گيرند.
زرشک بومي مناطق معتدل و نيمه استوايي اروپا، آسيا، آفريقا، آمريکاي شمالي و آمريکاي جنوبي مي‌باشند. کشور ايران بزرگ ترين توليدکننده زرشک در دنيا مي‌باشد که در اين ميان استان خراسان جنوبي با در اختيار داشتن نزديک به 97 درصد از اراضي زير کشت اين محصول، توليد 95 درصد از زرشک دنيا را در اختيار دارد.
تركيبات گياه زرشک:
در اين گياه آلكالوئيدهاي بربرين Berberine ، اكسياكانتين Oxyaconthine ، بربامين Berbamine وجود دارد. مقدار آلكالوئيدها در پوست ريشه زرشك بيشتر از قسمت هاي ديگر اين گياه است.
زرشك گونه هاي مختلفي دارد كه مهم ترين آنها زرشك بي هسته و زرشك با هسته (داراي دو هسته) مي باشد.
خواص ميوه زرشك
زرشك از نظر طب قديم ايران سرد و خشك است. ميوه زرشك خواص زير را درد:
- قابض است.
- تقويت كننده قلب و كبد است.
- بواسير خوني را درمان مي كند.
- خونريزي را برطرف مي كند.
- براي برطرف كردن بيماري هاي كبدي مفيد است.
- زرشك صفرا آور بوده و در درمان سنگ كيسه صفرا بسيار مؤثر است.
- دم كرده زرشك را براي برطرف كردن ناراحتي هاي دهان غرغره كنيد.
خواص ريشه و ساقه زرشک
- صفرا بر و مسهل است.
- كبد را پاك و تقويت مي كند.
- اعمال دستگاه گوارش را منظم مي كند.
- سوء هاضمه را از بين مي برد.
- بي اشتهايي را برطرف مي كند.
- براي رفع يبوست مفيد است.
- در درمان يرقان و زردي موثر است.
- نقرس و روماتيسم را برطرف مي كند.
- خانم هايي كه بين دو عادت ماهيانه خونريزي دارند، بايد براي برطرف كردن آن از ريشه و ساقه زرشك استفاده كنند.
- آنهايي كه مبتلا به ورم طحال هستند، مي توانند براي معالجه از اين گياه كمك بگيرند.
- واريس را درمان مي كند.
- براي معالجه بواسير نافع است.
- براي برطرف كردن سوزش ادرار مفيد است.
- فشار خون را پايين مي آورد.
- براي شستشوي چشم مي توانيد از جوشانده ريشه و ساقه زرشك استفاده كنيد.
خواص برگ زرشك
- آب آوردگي بدن را برطرف مي كند.
- اسهال هاي مزمن را درمان مي كند.
- برگ زرشك داراي مقدر زيادي ويتامين C مي باشد، بنابراين در درمان بيماري اسكوربوت مفيد است.
- جويدن برگ زرشك، باعث محكم شدن لثه و دندان مي شود.
- در موقع آنژين و گلودرد، دم كرده برگ زرشك را غرغره كنيد.
طرز استفاده:
جوشانده زرشك :
مقدار 10 تا 20 گرم پوست ريشه يا ساقه و يا ميوه زرشك را در يك ليتر آب ريخته و آن را به جوش آوريد. سپس آن را از روي اجاق برداريد و بگذاريد براي مدت 10 دقيقه بماند. اين جوشانده را صاف كرده و با شكر يا عسل شيرين كنيد.
مقدار مصرف روزانه آن سه فنجان، در فاصله بين غذاهاست.
تنتور زرشك :
اين تنتور را مي توانيد از فروشگاه هاي گياهان دارويي و يا برخي از داروخانه ها خريداري كنيد. مقدار مصرف آن 10 تا 20 قطره، سه بار در روز مي باشد.
دم كرده زرشك :
مقدار 40 گرم زرشك را در يك ليتر آب جوش ريخته و بگذاريد مدت 10 دقيقه بماند. سپس آن را با شكر يا عسل مخلوط كنيد.
مقدار مصرف آن سه فنجان در روز و در فاصله بين غذاهاست.
مضرات :
- مصرف مقدار زياد زرشك و يا ريشه و ساقه و برگ آن براي زنان حامله مناسب نيست، زيرا رحم را تحريك مي كند و ممكن است باعث سقط جنين شود.
- مصرف زياد اين گياه به مدت طولاني مي تواند سبب ناراحتي معده و روده ها شود و جذب ويتامين هاي گروه B را در بدن مختل كند.

سويا از انواع حبوبات است که محل کشت اوليه آن در آسيا بوده اما توليد انبوه آن در ايالات متحده آغاز شد. سويا را مي توان يک دانه همه کاره ناميد که از آن ...

● باد خورشيدي و ميدان مغناطيسي زمين باد خورشيدي حاصل پرتاب مواد با دماي زياد از قسمت تاج خورشيد است . سرعت باد هاي خورشيدي متفاوت مي باشد و سرعت متوسط ...

کدوي پوسته کاغذي از خانواده کدوئيان که بومي مناطق گرمسير و نيمه گرمسير آمريکا است و داراي مواد مؤثري شامل روغن، اسيدهاي چرب بتا سينسترول و ويتامين E م ...

در عرضهاي بالاي زمين ، آسمان شب ، بصورت درخشاني به شکل متحرک روشن مي شود که شفق قطبي ناميده مي شود. آنها شفاف هستند و مي توان ستاره ها را از داخل آنها ...

باد خورشيدي دانشمندان قرن نوزدهم، خورشيد را سرچشمه جويباري از ذرات ابرگونه‌اي که در فضاي بين سيارات روان است، تصور مي‌کردند و مي‌گفتند که پديده‌هايي م ...

مصرف طبي زرشک به دورهٔ مصر باستان مي رسد که فراعنه و ملکه ها، اين گياه را با تخم رازيانه به منظور درمان طاعون مصرف مي کردند. امروزه، گفته ميشود اين گي ...

برنج يکي از اجزاي سالم رژيم غذايي مي باشد و به هيچ عنوان نبايد اين غذا را از رژيم حذف نمود . برنج منبع غني کربوهيدرات هاي پيچيده و فاقد سديم و کلسترول ...

گندم گذشته از جنبه تجارتي مهم آن در دنيا، سلاحي کارآمد در مناسبات سياسي و جهاني است که روز به روز بر اهميت کاربردي آن افزوده مي شود. با اينکه جمعيت اي ...

دانلود نسخه PDF - مصرف طبي زرشك