مسئولان با رعایت تقوای الهی از ویژه خواری و منفعت طلبی پرهیز کنند/ تحقق شعار سال نیازمند جهاد تبیین توسط فرهیختگان است

امام جمعه اقلید گفت: مردم و مسئولان نسبت به بیت المال و منابع ملی و طبیعی و سرمایه های عمومی باید تقوای الهی را رعایت کنند و از ویژه خواری، تبارگرایی، باندبازی، زد و بند،منفعت طلبی و خیانت در امانت پرهیز کنند، در همین راستا تحقق شعار نیازمند جهاد تبیین توسط فرهیختگان است .

مسئولان با رعایت تقوای الهی از ویژه خواری و منفعت طلبی پرهیز کنند/ تحقق شعار سال نیازمند جهاد تبیین توسط فرهیختگان است

به گزارش دانلود بهترین مقاله از اقلید: حجت الاسلام مجید گشول در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان اقلید، ضمن تبریک تقارن بهار طبیعت با بهار رمضان از مسئولان شهرستان اقلید خواست تا تقوای الهی را در صیانت از سرمایه های ملی رعایت کنند. 

وی افزود: مردم و مسئولان باید نسبت به بیت المال و منابع ملی و طبیعی و سرمایه های عمومی، تقوای الهی را رعایت و از ویژه خواری، تبارگرایی، باندبازی، زد و بند، منفعت طلبی و خیانت در امانت پرهیز کنند.

خطیب جمعه اقلید، با اشاره به اینکه در هفته گذشته با دستور قضایی و با همکاری فراجا و ادارات منابع آب و منابع طبیعی شهرستان اقلید و استان فارس حدود ۲۵۰۰ هکتار از اراضی ملی از چنگال متصرفان، خلع ید شد، تاکید کرد: با رفع تصرف از این اراضی جلوی برداشت سالانه ۲/۵ میلیون متر مکعب آب کشاورزی  غیر مجاز گرفته شد. 

مدیران که در رفع تصرفات اخیر به وظایف خود عمل نکرده اند، بازخواست شوند

حجت الاسلام گشول، با بیان اینکه ارزش اراضی رفع تصرف شده بیش از هزار میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: به صورت کلی مدیرانی که از ابتدای تصرفات تا حالا وظایف قانونی خود را انجام نداده اند و ترک فعل نموده اند، باید مورد بازخواست واقع شوند.

وی ادامه داد: این رقم کلان حاصل از برداشت آب غیر مجاز نشانه بی تقوایی در گذشته است.

به گفته امام جمعه اقلید، اگر تقوای الهی در جامعه حکم فرما و محور باشد همه آسیب ها و مفاسد و ویژه خواری ها و فقر و فساد و تبعیض رخت بر می بندد.

تحقق شعارسال نیازمند جهاد تبیین توسط فرهیختگان است

حجت الاسلام گشول همچنین در بخش دیگری از خطبه های خود تاکید کرد: تحقق شعار سال”مهار تورم، رونق تولید”  به جهاد تبیین توسط فرهیختگان نیاز دارد.

وی با اشاره راهکارهای  مهار تورم اظهار کرد: در حال حاضر مدیریت نقدینگی از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از تورم است، علاوه بر این، کاهش هزینه‌ها و وابستگی بودجه کشور به درآمدهای نفتی، کنترل ترازنامه بانک‌ها و انضباط و شفافیت مالی از جمله مواردی است که نقش مهمی در کنترل تورم دارند که اقتضائات موجود در کشور حکم می‌کند با توجه به شعار سال، دولت سیزدهم در حل این موضوعات اهتمام جدی به خرج دهد.

گشول، اضافه کرد: رشد تولید در ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد که حمایت از سرمایه‌گذاری، پرداخت انواع تسهیلات ارزی و معافیت‌های منضبط مالیاتی، ارائه امکانات تشویق‌کننده و عوامل گوناگون دیگر از جمله مهم‌ترین آنهاست که دولت انقلابی سیزدهم باید بلافاصله و باتوجه به تجارب درس‌آموز یکسال و نیم گذشته برای تحقق آن گام‌های بلند بردارد.

پایان پیام/د

دیدگاهتان را بنویسید