up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله ليمو و جاي جوش PDF
QR code - ليمو و جاي جوش

ليمو و جاي جوش

۹ درمان طبيعي براي برخي بيماريها

۹ درمان طبيعي براي برخي بيماريها
برخي افراد براي رهايي از هزينه‌هاي سنگين درمان به مصرف خوراکي‌هاي طبيعي روي مي‌آورند تا از ابتلا يا پيشرفت‌ بيماري‌ها پيشگيري کنند. واقعا وقتي مي‌شود با صرف هزينه‌اي اندک از شر برخي بيماري‌ها خلاص شد، چرا بايد هزينه‌هاي سنگين درمان را متحمل شد؟
شناخت خواص خوراکي‌هاي طبيعي در دسترس و ارزان‌قيمت مي‌تواند به شما کمک کند که گاهي زودتر به داد خودتان برسيد. البته ناگفته نماند که براي انجام هر يک از اين روش‌ها بايد نظر پزشک را هم جويا شويد و از درمان‌هاي خودسرانه پرهيز کنيد تا گرفتار عوارض ناخواسته اين درمان‌هاي طبيعي نشويد.
ليمو و جاي جوش
شما مي‌توانيد براي از بين بردن جاي جوش‌هاي صورت‌تان، روزي ۱۰ تا ۱۵ دقيقه يک قطعه ليمو ترش تازه را روي پوست‌تان بگذاريد و بعد از ۱۲ هفته از داشتن پوستي صاف و شفاف لذت ببريد. اسيد موجود در آب ليمو ترش سبب از بين رفتن جاي جوش‌ها مي شود. ولي اگر پوست‌ خشکي داريد، بهتر است از اين روش استفاده نکنيد.
سرکه سيب و ضرب‌ديدگي
سرکه سيب يکي از موثرترين مواد براي مبارزه با بيماري‌هاي التهابي است. بنابراين اگر قسمتي از بدن‌تان دچار ضرب‌ديدگي شده و ورم کرده است، روزي چند نوبت يک دستمال پارچه‌اي را به سرکه سيب آغشته کنيد و روي قسمت متورم بماليد، يا روزي دو بار خميري متشکل از سرکه سيب و سفيده تخم ‌مرغ را به مدت يک ساعت روي بخش ضرب‌ديده بگذاريد.
زنجبيل و دل‌ درد
اين گياه معجزه‌گر بهترين درمان براي دل‌ دردهاي ساده و حتي دل ‌دردهاي دوران بارداري و قاعدگي است. مطمئن باشيد که اگر دل‌درد به سراغ‌تان بيايد، با نوشيدن روزي دو ليوان دم کرده زنجبيل مي‌توانيد از دست آن خلاص شويد. براي درست کردن دم کرده زنجبيل هم کافي است يک قاشق غذاخوري زنجبيل تازه را در يک قوري آب داغ بريزيد و ۱۰ دقيقه منتظر شويد تا خوب دم بکشد و آماده نوشيدن شود.
عسل و خراش پوستي
اين خوراکي شيرين و خوش‌مزه، حاوي دو ماده موثر و مفيد براي درمان زخم‌هاي ناشي از بريدگي يا خراش است؛ شکر براي از بين بردن رطوبت و در نتيجه از بين رفتن باکتري‌ها و پراکسيد هيدروژن براي ضدعفوني کردن. پس شما مي‌توانيد براي درمان بريدگي‌ هاي سطحي‌تان به سادگي از اين ماده شفابخش استفاده کنيد.
‌نمک و بوي بد پاها
يکي از مشکلاتي که اکثر ورزشکاران و گاهي افراد غير ورزشکار با آن دست به گريبان‌اند، مشکلات مربوط به پاهاست. تعريق بيش از حد و بوي نامطبوع پا ، به وجود آمدن قارچ‌هاي پوستي بين انگشتان پا و سفتي پوست به‌ خصوص در پاشنه و انگشت شست پا، از جمله ي اين مشکلات هستند.
دکتر سوزان لوين، متخصص بيماري‌‌هاي داخلي، به کليه افرادي که به نوعي با هر کدام از اين مشکلات درگير هستند توصيه مي‌کند روزانه ۵ تا ۱۰ دقيقه پاهاي‌شان را در محلولي حاوي يک ليتر آب گرم و دو قاشق چاي‌خوري نمک، قرار دهند.
روغن زيتون و اگزما
خشکي و خارش شديد پوست در بيماري اگزما بسيار آزار دهنده است. اگر از اين بيماري پوستي رنج مي‌بريد و داروهاي شيميايي هم حساسيت پوست‌تان را بيشتر کرده اند، مي‌توانيد روزي چند نوبت يک قاشق چاي‌خوري روغن زيتون را روي هر ۵ ۲ سانتي‌متر از پوست مبتلا بماليد و اگر بيماري‌تان شديد و پيشرفته است، منطقه چرب شده را با يک پوشش پلاستيکي هم بپوشانيد.
شير و آرامش
اگر مي‌خواهيد پيش از خوابيدن به آرامش کامل برسيد و با ذهني آرام يک خواب لذت‌بخش را تجربه کنيد، نيم ساعت قبل از خواب يک ليوان شير گرم بنوشيد. اسيدآمينه‌اي به نام تريپتوفان در شير وجود دارد که باعث ايجاد حس آرامش مي‌شود.
دم کرده بابونه و ميخچه
آسان‌ترين راه براي از بين بردن ميخچه پا اين است که روزي دو ساعت آن را در دم کرده ي بابونه قرار دهيد. اين دم کرده گياهي، بهترين ماده براي نرم کردن پوست سفت شده هم به شمار مي‌آيد. در ضمن اگر ديديد پوست‌تان بعد از قرار گرفتن در دم کرده بابونه رنگ گرفت، اصلا نگران نشويد. مقداري آب ولرم و صابون ملايم مي‌تواند مشکل شما را خيلي سريع حل کند.
جوش‌ شيرين و عفونت‌ ادراري
جوش ‌شيرين با قليايي کردن محيط مثانه باعث جلوگيري از تکثير باکتري‌ها مي‌شود، بنابراين اگر به عفونت دستگاه ادراري مبتلا شده‌ايد و به پزشک هم دسترسي نداريد، روزي يک ليوان آب که با يک چهارم قاشق چاي‌خوري جوش ‌شيرين مخلوط شده است را بخوريد و در اولين فرصت ممکن به پزشک مراجعه کنيد.

دي اکسيد کربن از گازهاي ديگري که در روش قوس الکتريکي استفاده مي شوند، ارزانتر است. اولين گازي که دردستگاه هاي تمام اتوماتيک بکار رفت دي اکسيد کربن بود ...

هم جوشي چيست؟ عملي که طي آن هسته هاي سبک براي تشکيل يک هسته سنگين تر به هم برخورد مي کنند و طي اين برخورد انرژي آزاد مي شود، هم جوشي ناميده مي شود. مث ...

● افزايش آب رودخانه ها در نتيجه افزايش CO۲ افزايش CO۲ اتمسفر منجر به افزايش آب رودخانه ها مي شود. تحقيقات اخير گوياي آن است كه گياهان موجود در جهان به ...

گرچه قريب به 400 سال پيش از تولد مسيح ، تئو فراست از ليمو سخن گفت ، اما تنها در قرن چهارم ميلادي ، هنگامي که جنگجويان مسيحي در جنگهاي صليبي به فلسطين ...

تا قبل از ظهور جالينوس که حدود ۸۰۰ سال قبل زندگي مي کرد، همه داروها منشا طبيعي داشتند و هر دارو از يک گياه، ماده معدني يا حيواني به دست مي آمد که به آ ...

بررسي ها و آنچه از متون تاريخي استفاده مي شود، استفاده، شناخت، کاشت، داشت و مصرف گندم را بايستي همزاد با تاريخ بشر دانست. اهميت گندم، آن چنان واضح است ...

آيا مي دانستيد که مصري هاي باستان معتقد بودند که خوردن ليمو و آب ليمو بدن را در برابر سموم متعدد محافظت مي کند؟ بررسي هاي اخير اين عقيده را تاييد کرده ...

پسته يكي از مهمترين دانه هاي روغني و از خانواده Anacardiacea است. اجزاي تشكيل دهنده آن مغز و پوسته هستند. پوسته شامل يك بخش محكم به نام شل و يك پوسته ...

دانلود نسخه PDF - ليمو و جاي جوش