up
Search      menu
علم و تکنولوژی :: مقاله ليبل ها PDF
QR code - ليبل ها

ليبل ها

ويژه مثل اين ليبل ها

● ماشين چاپ ليبل RFID
سيستم توليد و چاپ کامل ليبل RFID شرکت مارک اندي که با همکاري و ترکيب تکنولوژي هاي سازندگان ديگر ارايه شده، اولين سيستمي است که خط توليد کامل ليبل هاي RFID را ارايه مي کند. کوين مينز مدير بخش پژوهش و توسعه و مسؤول هماهنگي بين سازندگان مختلف از جمله تکزاس اينسترومنتس، SAMsys، تاماراک پروداکتز، پراکس اير و اسيمتک با شرکت مارک اندي بود. در اين پروژه چندين توليدکننده مرکب از جمله Ani ، پارک لک، و زينک نيز با مارک اندي براي توليد فرايند چاپ آنتن هاي RFID همکاري کردند.
برآيند همکاري اين گروه چاپ ليبل هاي پشت چسب دار RFID بود. مارک اندي براي نمايش قابليت ماشين جديد خود ۳۰۰ متخصص و دست اندرکار صنايع بسته بندي را به مرکز شرکت در شهر ميلفورد اوهايو دعوت کرد تا به طور زنده عملکرد ماشين را که قادر است مواد خام را به ليبل هاي RFID تبديل کند، از نزديک ببيند. عامل اصلي در کل اين فرايند تبديلي، استفاده از تخصص و فرايندهاي چاپي تبديلي گوناگون دريک خط توليدي به هم پيوسته است. در طول اين فرايند منحصر به فرد آنتن هاي ليبل چاپ شده و مدارهاي (نوارهاي) فلزي ساخته شرکت تگزاس اينسترومنت مدل ۲ EPC Gen با استفاده از يونيت لايي گذاري ۵۰۰ P شرکت تا مارک به سطح ليبل چسبانده شد.
اين فرايند تنها در يک مرحله عبور ليبل از ماشين چاپ انجام شد. در عين حال در طول فرايند تصاوير چهار رنگ نيز روي ليبل با سيستم فلکسو چاپ شد و در آخر ليبل دايکات شده و شکل نهايي خود را پيدا کرد.
حاضران در سمينار مارک اندي در دو مرحله شاهد کل عمليات توليد ليبل RFID توسط ماشين رول کم عرض مارک اندي مدل ۲۲۰۰ بودند. بار اول ماشين مدارها را روي ليبل هاي حاوي تصاوير چهار رنگ نشاند. در مرحله بعد ماژول ۵۰۰ P شرکت تاماراک (Tamarac) که به طور پيوسته با ماشين مارک اندي ۲۲۰۰ عمل مي کرد، مدارهاي چاپي را روي آنتن هاي چاپي قرار داد تا از اين طريق ليبل RFID کاربردي و قابل استفاده شود.
در آخر يکي از ليبل هاي توليد شده روي يک بسته چسبانده شد و از مقابل يک دستگاه رمزخوان مدل ۰۱۳۹ multiprocol EPC RFID ساخت شرکت SAMsys عبور کرد تا اطلاعات آن توسط دستگاه خوانده شود. ماشين مارک اندي ۲۲۰۰ به تجهيزات ضد الکتريسيته ساکن ساخت شرکت Simco نيز مجهز است.
مارک اندي چندي است که کانون توجه خود را به ارايه سيستم هاي توليد ليبل RFID معطوف کرده است و سرمايه گذاري هنگفتي در زمينه پژوهش گسترش RFID به عمل آورده است. سيستم جديد اين شرکت ثمره اين سرمايه گذاري است.
● مدارهاي الکترونيک پلي مري
در سال هاي آينده مدارهاي الکترونيکي پلي مري ارزان قيمت تحولي عظيم در عرصه هاي مختلف از جمله سيستم شناسايي هوشمند بسته بندي پديد مي آورند. در صنعت چاپ از آن ها مي توان به عنوان جايگزيني براي ليبل هاي RFID استفاده کرد. ۳۷ شرکت، دانشگاه و مؤسسات تحقيقاتي نيروها و منابع خود را در هم آميخته و با همکاري انجمن سازندگان ماشين آلات آلمان VDMA کنسروسيوم توسعه ساختار توليد مصنوعي اجزاي الکترونيکي را پايه گذاري کردند. نام کنسرسيوم انجمن اجزاء الکترونيکي ارگانيک (OEA) است. شرکت مان رولند نيز عضوي از اين انجمن است.
شرکت هايي که در تأسيس اين انجمن نقش داشته و عضو آن هستند به اين قرارند: دگوسا، مرک، زيمنس، فليکس بوچر، خدمات چاپي کيسر و دانشگاه هاي کمينتز و دارمشتات مي باشد.
VDMA معتقد است که اجزاي الکترونيکي ارگانيک در حال حاضر مراحل آزمايشگاهي را پشت سر گذاشته و وارد مرحله توليد انبوه شده است. اين مدارهاي الکترونيکي ارگانيک علاوه بر RFID در ساخت حسگرها، سلول هاي خورشيدي، مهندسي پزشکي و توليدات مصرفي نيز به کار مي روند.
OEAتلاش مي کند تا نقش عمده اي در توسعه و توليد انبوه اين اجزاي ارگانيک ايفا کند. مان رولند با همکاري دانشگاه کمينتز موفق شده ترانزيستورهايي را که حاوي پلي مرهاي هادي هستند، با استفاده از ماشين Laborman خود چاپ کند.
● کاربردهايي فراتر از بسته بندي
در چند سطر بالا به استفاده از ليبل هاي RFID در توليد محصولات الکترونيک اشاره شد. يکي از کاربردهاي ديگر را مشترکين مجلات پرتيراژ خارجي بارها ديده اند. اگر شما هم مشترک چنين مجله اي هستيد، مي توانيد با برداشتن ليبل نشاني و اسم خودتان که به مجله چسبيده است، مدار چاپي حاوي RFID را مشاهده کنيد. بنابراين RFID به صنعت بسته بندي محدود نمي شود. گرچه امروزه بيشترين کاربرد اين ليبل ها در بسته بندي است، اما کسي چه مي داند که در دهه آينده از آن براي رديابي و شناسايي چه محصولاتي استفاده خواهد شد. حتي همين حالا هم صحبت تنها بر سر اين يا آن محصول نيست. وقتي به اعضاي يک هيأت اعزامي يا تيم خبرنگاري در کشور ميزبان کارت هايي براي ورود و خروج به مکان هاي خاص داده مي شود که با نشان دادن آن بتوانند به رايگان يا با تخفيف از مراکز ديدني شهر بازديد کنند، يا از اتوبوس و مترو استفاده کنند، در واقع توسط همان کارت هاي حاوي RFID، آن ها را رديابي هم مي کنند!
● ژورنال RFID
نشريه RFID Journal معتبرترين و پربارترين منبعي است که در زمينه تکنولوژي RFID منتشر مي شود. اين نشريه در مارس ۲۰۰۲ براي اولين بار منتشر شد. گردانندگان اين نشريه معتقدند تکنولوژي RFID تحول عمده اي در نحوه کسب و کار شرکت ها در جهان رقم خواهد زد. اين نشريه ۶ بار در سال منتشر مي شود و مخاطب آن مديران ارشدي هستند که مي خواهند يک استراتژي مناسب براي به کارگيري RFID اتخاذ کنند. از جمله مواردي که اين نشريه به آن مي پردازد، ارايه مدل هاي تجاري مبتني بر RFID، نحوه مناسب بازگشت سرمايه با همکاري شرکاي تجاري، کاهش هزينه هاي سرمايه گذاري روي سيستم هاي RFID از طريق صرفه جويي و اتخاذ يک استراتژي مناسب که با استراتژي کلي شرکت هماهنگ باشد.
نشريه RFID Journal يک سايت اينترنتي بسيار آموزنده و مملو از اطلاعات مفيد و دقيق نيز دارد. در اين سايت نوآوري هاي ارايه شده در زمينه RFID، اخبار، توسعه استانداردهاي RFID، بانک اطلاعات شرکت هاي ارايه کننده سيستم هاي RFID، مطالعات موردي و گزارش هاي ويژه، مقاله هاي فني و تشريح قابليت هاي RFID موجود است.
نشريه هر ساله کنفرانس هاي مختلفي در زمينه RFID برگزار مي کند. برگ برنده ديگر اين نشريه دانشگاه Journal RFID است. بر اساس اين برنامه متخصصان مختلف به دعوت نشريه دوره هاي آموزشي به بازرگانان يا افرادي که مايلند نحوه استفاده از RFID و ارايه يک مدل تجاري بر اساس RFID را ياد بگيرند، ارايه مي دهند.

ثبات رنگ و مقاومت مرکب هاي چاپ و ورني هاي يووي در برابر عوامل آب و هوايي ليبل هايي که در محيط بيرون هستند تحت تاثير عوامل جوي مختلفي همچون اشعه خورشيد ...

تقاضاي جهاني براي ماشين آلات بسته بندي با رشد ساليانه 5 درصدي تا سال 2010 ادامه خواهد يافت و به 33 ميليارد دلار خواهد رسيد. آهنگ رشد تقاضا از 2000 تا ...

در حالي که در زندگي و تجارت همه در تلاشند تا از موانع (barriers) عبور کرده و آنها را از سر راه خود بردارند، فيلم، به موانع يا به عبارت علمي تر لايه ها ...

● اطلاعات کلي چدن (cast iron) ، آلياژي از آهن- کربن و سيليسيم است که همواره محتوي عناصري در حد جزئي (کمتر از ۰.۱ درصد) و غالبا عناصر آلياژي (بيشتر از ...

● اطلاعات کلي چدن (cast iron) ، آلياژي از آهن- کربن و سيليسيم است که همواره محتوي عناصري در حد جزئي (کمتر از ۰.۱ درصد) و غالبا عناصر آلياژي (بيشتر از ...

دانلود نسخه PDF - ليبل ها