up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله فوايد نياسين PDF
QR code - فوايد نياسين

فوايد نياسين

ويتامينB3

ويتامينB3خانواده ويتامينB اعضاء زيادي دارد، شما تاکنون در اين خانواده با چند ويتامين آشنا شده ايد يکي ديگراز اين ويتامينهاB3يا نياسين است.
اين ويتامين درمان کننده بيماري مهلک پلاگر است که پيش از کشفB3، جان بسياري از ايتاليايي ها ، اسپانيايي ها و حتي آمريکايي هاي قرن 18 را گرفت.
پيش از کشف اين ويتامين تصور مي شد پلاگر يک بيماري ويروسي يا ميکروبي است که افراد خانواده هاي فقير را مبتلا مي سازد اما با کشف B3 ، در ابتداي قرن بيستم علت و راه درمان آن شناخته شد .
B3 جزء ويتامينهايي است که در شرايط مختلف مقاوم است . از اينرو به راحتي هدر نمي رود ، اين ويتامين در بسياري از مواد غذايي مثلذرت ياگندم به صورت ترکيب با مواد ديگر وجود دارد که پيش از شکسته شدن جذب بدن نمي شود . در آمريکاي لاتين قوت غالب سرخپوستان ذرت بود آنها براي تهيه غذا ابتدا ذرت را در آب آهک مي خيساندند و با اين کار ويتامينB3 موجود در آن را آزاد مي کردند ، بدون اينکه دقيقا بدانند با اين کار از ابتلا به پلاگر پيشگيري مي کنند . در بررسي هاي اپيدميولوژيک آتي ديده شد در مناطقي که از آرد تصفيه شده خصوصا آرد ذرت استفاده مي کردند ، بيشترين ميزان ابتلا به اين بيماري ديده شده است .
براي کشف اين ويتامين تحقيقات بسياري خصوصا بر روي سگها صورت گرفت و حتي در انجام يک بررسي براي مدتي به زندانيان يک زندان غذايي دادند که از ويتامينB3فقير بود ، همه آنها به پلاگر مبتلا شدند و با دادنB3 علائم پلاگر درآنها برطرف شد .
ويتامينB3 چه نقشهايي در بدن دارد ؟
-اين ويتامين در ساختمان ماده اي در بدن شرکت مي کند که بسياري از اعمال حياتي، سوخت و سازها و تبادلات الکتروني توسط آن صورت مي گيرد .
-اين ويتامين موجب انبساط عروق مي شود از اينرو مصرف ميزان کافي و حتي بيش از نيازآن در مبتلايان به فشار خون بسيار مفيد است .
-از اثرات اين ويتامين کاهش کلسترول خون است . مصرف آن در افراد مبتلا به چربي خون بالا بسيار درکاهش ميزان کلسترول مؤثراست .
ميزان مورد نياز بدن يک فرد نرمال از اين ويتامين ،18 ميکرو گرمدر روز است .
کمبود ويتامينB3 چگونه است ؟
در صورتيکه اين ويتامين کمتر از حد مورد نياز مصرف شود ، بدن در مدت کوتاهي به کمبود آن مبتلا مي گردد . عوارض اوليه ،ضعف عضلاني،کم اشتهايي،سوء هاضمه وعوارض پوستي است بروز حتي يکي از اين عوارض مي تواند نشانه کمبودB3 باشد . در صورتيکه کمبود اين ويتامين ادامه يابد ، فرد مبتلا به بيماري پلاگر مي شود که علائم آناسهال،اختلالات روحي ،خشکي و پوسته شدن پوست بدن در مناطقي که در معرض نور خورشيد هستند ،ورم کردن زبان و در نهايت مرگ است .
B3 در کدام مواد غذايي موجود است ؟
نياسين درتعداد زيادي ازمواد غذايي موجود است . در بعضي از مواد به صورت ترکيب وجود دارد که درحين پخت آزاد مي شود و دراقلام مواد غذايي حاوي پروتئين ، مواد اوليه را توليد مي کند .
کنسرو ماهي تنداراي مقدارقابل توجهيB3 است ، همچنين اين ويتامين درنان ،سيب زميني ،ذرت،گوشت گاو و در ميوه ها و سبزي ها درگيلاس ،هلو وهويج موجود است .
در صورتيکه شما در روز 4 تا 5 کف دست نان و غذاي تهيه شده با گوشت ( حداقل 100 گرم ) و سيب زميني پخته ( با پوست ) و 1 يا 2 عدد ميوه مثل گيلاس و هلو مصرف کنيد ميزان نياز شما از ويتامينB3 برآورده مي شود .
ضمنا ذرت بو داده نيز يک خوراکي کم کالري و داراي ميزان مناسبيB3 است که مي توانيد در ميان وعدها مصرف کنيد .
ويتامين B3 که نام ديگرش نياسين مي باشد ، از خانواده ويتامين B کمپلکس است . کنراد الونجم اين ويتامين را در سال 1937 با مطالعاتي درباره ي درمان بيماري « پلاگر » کشف کرد که سرانجام ويتامين B3 به عنوان درمان اين بيماري شناخته شد . ويتامين B3 در شکستن مولکول هاي کربوهيدرات ، چربي و پروتئين و تبديل آنها به انرژي مورد نياز بدن موثر است ولي تاثيرات ديگري هم دارد که در زير مي خوانيد :
B3 از ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي جلوگيري مي کند .
ويتامين B3 فشارخون را پايين مي آورد و از ميزان کلسترول بد خون LDL مي کاهد . همچنين ، کلسترول خوب خون HDL را نيز افزايش مي دهد . افزايش کلسترول بد خون و تري گليسيريد ، ريسک بيماري هاي قلبي عروقي را افزايش مي دهد و ويتامين B3با کاهش اين دو براي بدن بسيار مفيد است .
B3 در آب حل مي شود .
گروهي از ويتامين ها در آب حل مي شوند و B3 از اين دسته است . به همين دليل ، هنگام پخت غذاهاي حاوي ويتامين B3 بايد دقت کرد تا با روش هاي پخت ناصحيح ، اين ويتامين از بين نرود . گرماي زياد ، نور و آب جوش دشمن ويتامين B3 هستند . نکته ديگر اينکه ويتامين هاي محلول در آب در بدن ذخيره نمي شوند و به همين دليل ، نياز بدن به اين ويتامين بايد روزانه و از منابع غذايي خارجي تامين شود .
دريافت ناکافي ويتامين B3 مي تواند موجب ابتلا به پلاگر
شود .
پلاگر نوعي بيماري است که به خاطر کمبود ويتامين B3 ايجاد مي شود . در اين بيماري پوست بدن قرمز و خشن شده ، اشتها کاهش مي يابد و فرد به شدت ضعيف و بي حال مي شود . عدم درمان پلاگر مي تواند منجر به اسهال ، دمانس ( زوال عقل ) ، هذيان و گاه مرگ شود . البته در حال حاضر بيماري پلاگر بسيارکم ديده مي شود ، ولي دليل خوبي است براي اينکه در رژيم غذايي خود مواد غذايي حاوي ويتامين B3 را
بگنجانيد .
ويتامين B3 در بسياري از غذاها يافت مي شود .
غذاهايي که حاوي پروتئين هستند ، مقادير زيادي ويتامين B3 در خود دارند . گوشت ، تخم مرغ و مغزها از منابع خوب اين ويتامين مي باشند . قارچ و برگ هاي سبز نيز ويتامين B3 دارند . سعي کنيد حداقل يک يا دو تا از آنها را در برنامه غذايي خود قرار دهيد . خانواده ويتامين B اعضاء زيادي دارد،شما تاکنون در اين خانواده با چند ويتامين آشنا شده ايد يکي ديگر از اين ويتامينها ويتامين B3يا نياسين است.نياسين يا ويتامين B3 درمان کننده بيماري مهلک پلاگر است که پيش از کشف B3 ، جان بسياري از ايتاليايي ها ، اسپانيايي ها و حتي آمريکايي هاي قرن 18 را گرفت.
پيش از کشف اين ويتامين تصور مي شد پلاگر يک بيماري ويروسي يا ميکروبي است که افراد خانواده هاي فقير را مبتلا مي سازد اما با کشف ويتامين B3 ، در ابتداي قرن بيستم علت و راه درمان آن شناخته شد .
B3 جزء ويتامينهايي است که در شرايط مختلف مقاوم است . از اينرو به راحتي هدر نمي رود ، اين ويتامين در بسياري از مواد غذايي مثل ذرت يا گندم به صورت ترکيب با مواد ديگر وجود دارد که پيش از شکسته شدن جذب بدن نمي شود . در آمريکاي لاتينقوت غالب سرخپوستان ذرت بود آنها براي تهيه غذا ابتدا ذرت را در آب آهک مي خيساندند و با اين کار ويتامين B3 موجود در آن را آزاد مي کردند ، بدون اينکه دقيقا بدانند با اين کار از ابتلا به پلاگر پيشگيري مي کنند . در بررسي هاي اپيدميولوژيک آتي ديده شد در مناطقي که از آرد تصفيه شده خصوصا آرد ذرت استفاده مي کردند ، بيشترين ميزان ابتلا به اين بيماري ديده شده است .
براي کشف اين ويتامين تحقيقات بسياري خصوصا بر روي سگها صورت گرفت و حتي در انجام يک بررسي براي مدتي به زندانيان يک زندان غذايي دادند که از ويتامين B3 فقير بود ، همه آنها به پلاگرمبتلا شدند و با دادن ويتامين B3 علائم پلاگر در آنها برطرف شد .
نقشهاي ويتامين B3
• اين ويتامين در ساختمان ماده اي در بدن شرکت مي کند که بسياري از اعمال حياتي ، سوخت و سازها و تبادلات الکتروني توسط آن صورت مي گيرد .
• اين ويتامين موجب انبساط عروق مي شود از اينرو مصرف ميزان کافي و حتي بيش از نياز آن در مبتلايان به فشار خون بسيار مفيد است .
• از اثرات اين ويتامين کاهش کلسترول خون است . مصرف آن در افراد مبتلا به چربي خون بالا بسيار در کاهش ميزان کلسترول مؤثر است .
ميزان مورد نياز بدن يک فرد نرمال از اين ويتامين ، 18 ميکرو گرم در روز است .
کمبود ويتامين B3
در صورتيکه اين ويتامين کمتر از حد مورد نياز مصرف شود ، بدن در مدت کوتاهي به کمبود آن مبتلا مي گردد . عوارض اوليه ، ضعف عضلاني، کم اشتهايي، سوء هاضمه و عوارض پوستي است بروز حتي يکي از اين عوارض مي تواند نشانه کمبود B3 باشد . در صورتيکه کمبود اين ويتامين ادامه يابد ، فرد مبتلا به بيماري پلاگر مي شود که علائم آن اسهال ، اختلالات روحي ، خشکي و پوسته شدن پوست بدن در مناطقي که در معرض نور خورشيد هستند ، ورم کردن زبان و در نهايت مرگ است .
منابع غذايي ويتامين B3
نياسين در تعداد زيادي از مواد غذايي موجود است . در بعضي از مواد به صورت ترکيب وجود دارد که درحين پخت آزاد مي شود و در اقلام مواد غذايي حاوي پروتئين ، مواد اوليه را توليد مي کند .
کنسرو ماهي تن داراي مقدار قابل توجهي B3 است ، همچنين اين ويتامين در نان ، سيب زميني ، ذرت، گوشت گاو و در ميوه ها و سبزي ها در گيلاس ، هلو و هويج موجود است .
در صورتيکه شما در روز 4 تا 5 کف دست نان و غذاي تهيه شده با گوشت ( حداقل 100 گرم ) و سيب زميني پخته ( با پوست ) و 1 يا 2 عدد ميوه مثل گيلاس و هلو مصرف کنيد ميزان نياز شما از ويتامين B3 برآورده مي شود .
ضمنا ذرت بو داده نيز يک خوراکي کم کالري و داراي ميزان مناسبيB3 است که مي توانيد در ميان وعدها مصرف کنيد
سفناج يا اسپيناج گياه بومي ايران است و از اوايل قرن اول ميلادي کم کم به نقاط ديگر دنيا راه يافت. طوري که در تاريخ مسطور است اسفناج در قرن هفتم در چين و در قرن دوازدهم در اسپانيا کشت مي شده است.
اسفناج، گياهي است يک ساله، داراي ساقه اي راست، به ارتفاع نيم متر که برگ هاي آن پهن و نرم مثلثي شکل به رنگ سبز مي باشد. اسفناج نسبت به سرماي زمستان مقاوم است.
دو نوع اسفناج وجود دارد که بنام پاييزه و بهاره ناميده مي شود. اسفناج بهاره، در فصل بهار کاشته مي شود و به اسفناج انگليسي معروف است. نوع پاييزه آن که به خاک بسيار غني احتياج دارد، در پائيز کاشته مي شود. گل هاي اسفناج به رنگ سبز کمرنگ مي باشد.
اسفناج چون داراي مواد غذايي فراواني است کشت آن امروز در تمام نقاط دنيا معمول است.
تركيبات شيميايي :
اسفناج از نظر داشتن ويتامين B3 بسيار غني است، بنابراين داروي مهمي براي برطرف كردن بيماري پلاگر است. پلاگر يک نوع بيماري است که به علت کمبود ويتامين B3 در بدن به وجود مي آيد و نشانه هاي آن شامل: ضعف بدن، تشنج، اختلال در دستگاه هاضمه و بوجود آمدن لکه هاي قرمز روي بدن است.
اسفناج مقدار زيادي آهن، کلسيم، سديم، پتاسيم، يد، مس، منيزيم ، لسيتين ، کلروفيل ، کاروتن ، اسيد اگزاليک و اسيد ارسنيک دارد و به علت داشتن منيزيم، جلوي پيشرفت سرطان را مي گيرد.
اسفناج از نظر داشتن ويتامين B3 بسيار غني است، بنابراين داروي مهمي براي برطرف كردن بيماري پلاگر است.
خواص غذايي و سلامتي :
برگ اسفناج از نظر طب قديم ايران كمي سرد است و برخي عقيده دارند كه متعادل است، يعني نه سرد است و نه گرم.
1) برگ اسفناج منبع غني ويتامين A ، B3 ، C و آهن و پتاسيم مي باشد.
2) بدن را قليايي مي كند.
3) خنك كننده است و براي پايين آوردن تب مفيد است.
4) ورم روده كوچك را رفع مي كند.
5) براي ورم ريه مفيد است.
6) ملين است و يبوست را برطرف مي كند.
7) براي لاغر شدن و كم كردن وزن مفيد است.
8) اسفناج به دليل داشتن ماده اي بنام اسپيناسين، هضم غذا را تسريع مي كند. اين ماده باعث تحريك معده و ازدياد ترشحات آن مي شود.
9) خوردن اسفناج پخته يا بوراني در رفع تشنگي موثر است.
10) غرغره آب خام يا پخته ي اسفناج، براي از بين بردن ورم و درد گلو مفيد است.
11) براي رفع سرفه هاي خشك ،برگ اسفناج را با جو پوست كنده و روغن بادام بپزيد و بخوريد.
12) آش اسفناج با گشنيز ، براي سردردهايي كه ناشي از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارش است، مفيد مي باشد.
13) اگر آش اسفناج را با آب ليمو و سماق يا آب غوره بخوريد، سردردهاي ناشي از اختلال كيسه صفرا را برطرف مي كند.
14) خوردن اسفناج از سرطان جلوگيري مي كند، مخصوصا در افرادي كه به مصرف الكل و سيگار عادت دارند.
15) تحقيقات دانشمندان نشان داده است كه اسفناج در پيشگيري از سرطان روده بزرگ، معده، پروستات، ‌حنجره و رحم موثر است.
16) اسفناج، كلسترول خون را پايين مي آورد.
17) بهترين دارو براي كساني است كه مبتلا به كم خوني هستند.
18) اسفناج مانند جارو، روده بزرگ را تميز مي كند.
19) ترشحات لوزالمعده را افزايش مي دهد.
20) اسفناج، سبزي مفيدي براي تقويت اعصاب است.
اسفناج، تعداد گلبول هاي قرمز خون را افزايش مي دهد، بنابراين بهترين دارو براي افراد مبتلا به كم خوني است.
21) اسفناج پخته، براي رفع بيماري آسم و گرفتگي صدا بسيار موثر است.
22) رماتيسم و نقرس را درمان مي كند.
23) براي زياد كردن شير در مادران شيرده موثر است.
24) سابقا نوعي شربت از اسفناج تهيه مي شد كه در معالجه خونريزي ها و كم خوني از آن استفاده مي كردند.
25) تخم اسفناج ملين و خنك كننده است.
26) تخم اسفناج براي برطرف كردن ورم كبد و يرقان مفيد است.
27) اسفناج، تعداد گلبول هاي قرمز خون را افزايش مي دهد.
28) اسفناج ،چون داراي كلروفيل است، عضلات روده را تحريك كرده و تخليه مدفوع را آسان مي كند.
29) اسفناج اسيديته ي خون را کم مي کند و عضلات و استخوان ها را تقويت مي نمايد.
30) رعشه و بوي بد دهان را از بين مي برد.
31) قوت غذايي اسفناج از ساير سبزي ها بيشتر است، مشروط بر اينکه آب آن را دور نريزيد و از ساقه هاي نازک و نورسته ي آن در سالاد استفاده کنيد.
32) باعث افزايش اشتها به خصوص در کودکان مي شود.
33) براي معالجه کک و مک، اسفناج را در روغن زيتون قرار دهيد و بعد روي صورت بگذاريد.
مضرات :
اسفناج بعلت داشتن اگزالات، براي بيماران مبتلا به ورم مفاصل و سنگ هاي كليه و مثانه مناسب نيست. ضمنا افرادي كه سرد مزاج هستند، بايد اسفناج را با ادويه هاي گرم نظير فلفل، دارچين، زنجبيل و هل ميل نمايند.نياسين واژه اي عمومي است که بر دو شکل ويتامين يعني نيکوتين آميد و نيکوتينيک اسيد اطلاق مي شود. از سال 1867 (1246ش) اسيدنيکوتينيک براي شيميدانها شناخته شده بود. در سال 1913 (1292ش) طي مطالعاتي در زمينه شناسايي علت و عامل بيماري بربري (کمبود ويتامين B1)، نياسين را از مخمر و برنج جدا کردند ولي به واسطه عدم تأثير آن در از بين بردن علايم ناشي از کمبود تيامين در پرندگان نسبت به آن بي توجه ماندند. بعدها مجددا بيوشيميستها به شناخت فعاليت و خصوصيات آن در بدن علاقه مند شدند. نياسين ويتاميني است که مانع بروز بيماري پلاگر مي گردد. گزارشات اوليه نشان داد که بيماران مبتلا به پلاگر نه تنها با مصرف پروتئينهاي حيواني درمان مي شدند، بلکه نسبت به مايع استخراجي حاصل از مخمّر هم که فاقد هر گونه پروتئين است، واکنش مثبت نشان داده و علايم بيماري در آنها برطرف مي گردد. بدين لحاظ تصور مي شد که عامل بيماري پلاگر ويتامين B2 موجود در مخمر است. مطالعات بعدي بخصوص در حيوانات آزمايشگاهي و ايجاد بيماري پلاگر در آنها از جمله سياه شدن رنگ زبان در سگ و درمان آن توسط منابع غذايي مختلف چون جگر انجام گرفت. در نهايت اسيد نيکوتينيک را از جگر استخراج و جدا نمودند. تأثير درماني آن در انسان مبتلا به پلاگر نيز گزارش شده است.
بيماري اي که به نام پلاگر در ايتاليا و مل دلاروسا در اسپانيا خوانده مي شد، اولين بار در قرن هيجدهم ميلادي و بيشتر در ميان مردم فقير که غذاي عمده و اصلي آنها
را ذرت تشکيل مي داد، توصيف شد. اگر چه شواهد موجود دلالت بر آن مي کرد که بيماري مي تواند با تغيير غذا معالجه شود، ليکن تا سال 1917 (1296ش) اين بيماري به فقدان يک عامل غذايي نسبت داده نشد.
توأم بودن پلاگر با غذاي يکنواختي که به مقدار زيادي از ذرت تشکيل شده بود منجر به اين فرضيه شد که پلاگر به وسيله يک قارچ يا يک ماده عفوني يا سمي موجود در ذرت فاسد ايجاد مي شود. عقيده ديگر اين بود که به علت بدتر شدن علايم پوستي همراه با پلاگر در اثر نور خورشيد، بيماري در نتيجه مسموم شدن از نور خورشيد است. همچنين عقايد نادرست ديگري نيز در رابطه با علل اين بيماري رايج بود تا اينکه، تنها در سال 1917 (1296ش)، يعني زماني که گولدبرگر فرضيه خود را با ايجاد پلاگر از طريق محدوديت غذايي به اثبات رسانيد، پيشرفتي در کنترل اين بيماري حاصل شد. او يازده داوطلب زنداني را در آمريکا تحت رژيمي قرار داد که مشابه رژيم بيماران پلاگري بود و بعد از 5 ماه در آنها عوارض بارز پلاگر (ورم پوست، اسهال و افسردگي) ايجاد شد و بعد ثابت کرد که عامل اين بيماري تغذيه اي است.
پلاگر که اول بار در ايالت نيويورک در سال 1875 (1254ش) گزارش شد، تنها بيماري کمبود ويتاميني است که تا کنون در ايالات متحده يک بيماري بومي و يک مسأله اساسي بهداشت و سلامت عمومي بوده است. شيوع آن محدود به دهکده هاي کوچک ايالتهاي جنوبي است که بيشتر غذاي اهالي را ذرت، ملاس و گوشت خوک شور تشکيل مي دهد. در زمان حاضر پلاگر در ممالکي مانند روماني و يوگسلاوي که ذرت مصرف مي کنند و بعضي از قسمتهاي مصر و در نواحي هندوستان که ارزن هندي مي خورند، مشاهده مي شود. اين حقيقت که اين بيماري در آمريکاي جنوبي، جايي که ذرت 80 درصد کالري را تأمين مي کند، ديده نمي شود؛ مربوط به استفاده از قلياي آهکي در مواد تهيه شده از ذرت است. اين مواد قليايي به آزاد کردن نياسين متصل شده به پروتئين در غلات کمک مي کند.
خواص شيميايي نياسين
اين ويتامين يکي از مقاوم ترين مواد در طبيعت است. نياسين در محيطهاي اسيدي، قليايي، حرارت، نور و اکسيژن هوا مقاوم است و فقط مقدار مختصري در آب حل مي شود. در يک طبخ معمولي 25% 15 نياسين از بين مي رود.
فرم نيکوتين آميد آن براي موارد درماني بهتر است چون به کار بردن مقادير زياد اسيدنيکوتينيک (فرم ديگر نياسين)، که به عنوان نرم کننده عروق عمل مي کند، ممکن است سبب قرمز شدن پوست شده و ايجاد حس سوزش نمايد.
اعمال نياسين در بدن
اين ويتامين در تنفس سلولي دخالت دارد و در آزاد کردن انرژي از کربوهيدراتها، چربيها و پروتئينها دخالت دارد.
گليکوژن ماده کربوهيدراتي ذخيره اي موجود در کبد و عضلات مي باشد و نياسين در سنتز آن نقش دارد. همچنين نقش مهمي در سوخت و ساز چربيها در بدن ايفا مي کند.
موارد استفاده پزشکي
در اسکيزوفرني (جنوني جواني) به کار مي رود که البته نتيجه بخش نيست و همچنين در پايين آوردن کلسترول خون نقش مهمي دارد. به طوري که در مقادير بالا حدود 3 گرم در روز در افراد مبتلا به هيپرکلسترولمي (بالا بودن ميزان کلسترول خون) نتيجه بخش است. منتها حالت گرم شدن و گرگرفتگي ايجاد مي کند و پوست قرمز مي شود. بايستي بدانيد که در مقادير بالاتر از 50 تا 60 ميلي گرم در روز ممکن است عوارض گوارشي (اسهال، استفراغ، تهوع و دل درد) ايجاد کند و گاهي موجب بروز کهير، سردرد، سرگيجه، اسپاسم برونش و درد در ناحيه قفسه سينه مي شود. لذا چنين مقاديري تنها بايستي تحت نظر پزشک به صورت دارو مصرف شوند و استفاده خودسرانه از آن به هيچ عنوان توصيه نمي شود.
عوارض کمبود ويتامين B3
پلاگر بر روي سه اندام مهم بدن شامل دستگاه گوارش، پوست و اعصاب اثر مي گذارد. عوارض پوستي شامل تورم، التهاب، ناراحتي، خشونت پوست، تاول و تغيير رنگ پوست مي باشند که سه مشخصه اصلي دارند: علايم قرينه هستند، عارضه آن قدر شديد است که مرز مشخصي بين قسمت مبتلا و غير مبتلا وجود دارد و اينکه در تابستان به علت تابش بيشتر آفتاب عوارض شديدتر است. عارضه گردن بند پلاگر، يک طوق ملتهب و قطور و کبود است که تمام گردن را در بر مي گيرد.
عوارض گوارشي شامل بي اشتهايي، التهاب و ناراحتي زبان، کاهش اسيد معده و در نتيجه بروز عفونتهاي مکرر گوارشي، تهوع، دل درد، التهاب و ورم روده مي باشد. بارزترين علامت گوارشي، اسهال شديد است.
حساسيت، سردرد و بي خوابي در مراحل اوليه ايجاد مي شود و به زودي به دنبال آن علايم ذهني و روحي شديدتري مانند فراموشي، اوهام و بالاخره يک افسردگي شديد که تقريبا مقدمه مرگ است، ظاهر مي شود.
عوامل مؤثر در نياز به
ويتامينB3
يکي از اين عوامل کمبود تريپتوفان مي باشد. جالب است بدانيد که تريپتوفان يک ماده تشکيل دهنده ساختمان پروتئينها مي باشد که در بدن، تبديل به نياسين مي گردد. لذا افرادي که تحت رژيم غذايي فقير از لحاظ پروتئين هستند، در خطر ابتلا به کمبود نياسين قرار دارند. اگر در غذاي روزانه تريپتوفان به اندازه کافي مصرف کنيم، نياز به اين ويتامين کاهش مي يابد. اگر مقدار نياسين در غذا کم باشد و تريپتوفان مسؤوليت تأمين نياسين را به طور عمده بر عهده بگيرد، اين ماده به مصرف اصلي خود يعني رشد و حفظ تعادل ازته بدن (سوخت و ساز پروتئين و حفظ بافت عضلاني)، نمي رسد و اين مسأله در کودکان به رشد، خيلي لطمه مي زند.
از آن جايي که نياسين در آزاد کردن انرژي از مواد انرژي زا اهميت دارد، بنابراين اگر مواد انرژي زا زياد مصرف کنيم، نيازمان به اين ويتامين بالا مي رود. همچنين ثابت شده است که تعادل بين اسيدهاي آمينه (سازندگان ساختمان پروتئين) بسيار مهم است. با به هم خوردن اين تعادل نياز به نياسين بالا مي رود که احتمالاً به خاطر کاهش کارآيي اسيدآمينه تريپتوفان در تبديل به نياسين است.
ماده ديگري که بر نياز بدن به ويتامين B3 اثر مي گذارد، ويتامين B6مي باشد که در قسمتهاي آينده با اين ويتامين آشنا خواهيم شد. فقط مختصرا ذکر مي گردد که در کمبود ويتامين B6 تبديل تريپتوفان به نياسين به خوبي انجام نمي شود و فرد دچار کمبود مي گردد.
مقادير مورد نياز نياسين
نوزادان از بدو تولد تا 6 ماهگي و از 6 ماهگي تا يک سالگي به ترتيب به 5 و 6 ميلي گرم نياسين در روز نيازمند هستند.
حداکثر نياز به نياسين در پسرهاي سنين 15 تا 18 سال به ميزان 20 ميلي گرم در روز مي باشد. اين ميزان در سنين 19 تا 50 سالگي به 19 ميلي گرم در روز کاهش مي يابد. خانمها در سنين 11 تا 50 سالگي به 15 ميلي گرم نياسين نيازمندند. و اين ميزان طبيعتا در خانمهاي باردار و شيرده بالا مي رود.
چه بخوريم تا به کمبود
نياسين مبتلا نشويم؟
گوشت قرمز، ماهي و مرغ منابع اصلي نياسين هستند. مقداري نيز در سبزيها وجود دارد. نياسين موجود در دانه هاي باسبوس و کامل به صورت باند شده مي باشد که سبب مي گردد بيشتر آن (تا 70 درصد) از نظر بيولوژيکي (زيستي) غير قابل دسترس گردد. اما همان گونه که ذکر شد در محيط قليايي از حالت باند شده خارج مي شود. مکزيکيها غذايي به نام تورتيلا دارند که از خواباندن ذرت در آب آهک تهيه مي شود، لذا هرگز به کمبود ويتامين 3B مبتلا نمي شوند.
تحقيقات اوليه در مورد محتواي نياسين مواد غذايي نشان داد که شير منبع خوبي از نياسين نمي باشد. اما شير ماده غذايي مؤثري در رژيم غذايي افرادي بود که نياسين کافي دريافت نمي کردند. علت چيست؟ شير منبع عالي ماده مغذي تريپتوفان است که با آن آشنا شديد.
بيرون ريختن آبي که براي پختن ماده غذايي مصرف شده است، باعث هدر رفتن ويتامين 3 Bهمانند ساير ويتامينه

نام ديگرويتامينB2*ريبوفلاوين است . دليل انتخاب اين نام ، رنگ زرد اين ويتامين است که ناشي از وجود حلقه فلاويني موجود در ساختمان آن مي باشد . از ويتامين ...

حضرت محمد (ص) فرموده اند: هرکس انار بخورد، کينه و دشمني را از خود دور کرده است. انار اولين بار در شرق ايران يافت شد و بعد به هندوستان، آفريقا، چين، ا ...

اين روزها ماءالشعير تبديل شده است به بزرگ ترين رقيب نوشابه هاي گازدار. بعضي ها طرفدار طعم تلخ آن هستند و بعضي ها انواع ميوه اي آن را مي پسندند. اما در ...

تناوب زراعي تکرار توالي گياهان زراعي در يک مزرعه خاص است. کشت چند گياه زراعي مختلف در يک تناوب مزاياي بارز دارد. برنامه ريزي درست تناوب کنترل علف هاي ...

شير اين نوشيدني اسرارﺁميز يک ترکيب مغذي و کامل است . شير موثرترين مواد در افزايش بهره هوشي ٬ رشد استحکام استخوانها ٬ سلامت لثه ٬ دندان و شادابي و طول ...

ميليون ها بار تا به حال شنيده ايد: ورزش کردن برايتان خوب و يکجا نشستن و تلويزيون تماشا کردن برايتان بد است. اما در کنار اينکه به شما کمک مي کند تا کال ...

فوايد خوردن اب شنيده ايم که مي گويند هر کس روزي يک سيب بخورد، ديگر نيازي به دکتر پيدا نميکند. اما 8 ليوان آب در روز چه نفعي براي ما دارد؟ صرفنظر از نف ...

انسان با فعاليت هاي وسيع در امور زراعت ، دامداري ، جنگل ومرتع و بهره برداري بي رويه از آب هاي شيرين وشور مهم ترين عامل تخريب روي کره زمين محسوب مي شود ...

دانلود نسخه PDF - فوايد نياسين