up
Search      menu
پزشکی و دامپزشکی :: مقاله غذاهاي فسادپذير PDF
QR code - غذاهاي فسادپذير

غذاهاي فسادپذير

مراقب مسموميت هاي غذايي باشيد

خواه به مدرسه برويم يا سر کار، روزانه ميليون ها نفر از ما وعده غذاي ظهر خود را حمل مي کنيم. اگر غذاهايي که از خانه آورده شده اند به شيوه اي صحيح پخته و حمل شوند سلامتشان حفظ مي شود. غذاهاي فسادپذير بايد طي زمان حمل در اتوبوس، ماشين، مترو و يا سوار بر دوچرخه يا پاي پياده تا هنگام ناهار سرد نگهداشته شوند.
باکتري هاي خطرناک در محدوده دماي خطر (۶۰ ۴.۴ درجه سانتي گراد) رشد و تکثير مي يابند بنابراين اگر غذايي در مجاورت يخ قرار نداشته باشد نمي تواند به مدت طولاني سالم بماند. در اين مقاله به برخي از توصيه ها در مورد ايمني نگهداري غذاهاي داخل کيف اشاره مي شود:
غذاهاي فسادپذير مانند گوشت، مرغ و ماهي چه خام و چه پخته را بايد به صورت سرد و يا منجمد در منزل نگهداري کرد. تخم مرغ را به صورت سرد (يخچالي) از فروشگاهها بخريد و در منزل نيز آن را سرد نگهداري کنيد. وقتي يخ در اختيار نداريد غذاهاي فسادپذير را تا حد امکان سريع تر به منزل برسانيد. به محض رسيدن به مقصد آنها را در جاي سرد قرار دهيد. به هيچ عنوان بيش از دو ساعت در دماي اتاق (حدود ۲۵ درجه سانتي گراد) نگهداري نکنيد و اگر دما بيش از ۳۲ درجه سانتي گراد است اين زمان را تا حد امکان به يک ساعت کاهش دهيد.
غذاهاي بسته بندي شده که حاوي گوشت به همراه کراکر پنير و چاشني هستند بايد در يخچال نگهداري شوند. اين مواد شامل گوشت هاي دودي حاوي مواد نگهدارنده و گوشت هاي نمک زده نيز مي شود.
● همه چيز را تميز نگهداريد
قبل از خوردن يا آماده کردن غذا دست هايتان را بشوييد، بعد از آماده کردن قسمتي از غذا و قبل از آماده کردن قسمت ديگر، دست ها، تخته هاي برش، ظروف، بشقاب ها و ميز کار (کابينت) خود را با آب داغ و مايع ظرفشويي بشوييد.
مي توانيد براي تميز کردن سطوح از محلول هاي رقيق شده مخصوص ضدعفوني استفاده کند. حيوانات خانگي را از پيشخوان (ميزکار) آشپزخانه دور نگهداريد.
● از آلودگي ثانويه جلوگيري کنيد
باکتريهاي مضر در آشپزخانه به روي ظروف، تخته هاي برش و ميز کار منتقل مي شوند. هميشه از تخته هاي برش تميز استفاده کنيد. بعد از استفاده از تخته براي برش ماهي، گوشت و مرغ خام، تخته را به خوبي شسته و سپس براي بريدن غذاهايي همانند نان، کاهو و گوجه فرنگي که پخته نمي شوند استفاده کنيد؛ (بهتر است از يک تخته برش براي غذاهاي تازه اي که نياز به پختن ندارند و از تخته برشي ديگر براي بريدن گوشت و ماکيان استفاده کنيد). اگر از تخته براي بريدن گوشت قرمز استفاده کرديد، قبل از تميز کردن کامل آن، مرغ و يا ماهي را روي آن تميز نکنيد و از تماس گوشت هاي مرغ و ماهي و قرمز با يکديگر کاملا اجتناب نمائيد.
● بسته بندي ظروف ناهار
تنها آن مقدار از موادي را که مي توانيد در وعده ناهار مصرف کنيد بسته بندي کنيد چون در اين صورت ديگر نگران ايمني غذاهاي باقي مانده و نگهداري آن ها نخواهيد بود.
مي توانيد غذا را شب قبل تهيه کرد و آن را طي شب در يخچال نگهداريد.
منجمد کردن ساندويچ ها به سرد ماندن آن ها کمک مي کند به جهت حفظ کيفيت، آن هايي که سس مايونز، کاهو و گوجه دارند را منجمد نکنيد و اين مواد را صبح به آن ها بيفزاييد.
کيف ها يا جعبه هاي حمل غذايي که عايق بندي شده اند و سطح صاف دارند براي سرد نگهداشتن غذا بسيار مناسب اند ولي از جعبه هاي حمل ناهار فلزي يا پلاستيکي و پاکت هاي کاغذي نيز مي توانيد استفاده کنيد.
اگر از پاکت هاي کاغذي استفاده مي کنيد با دو لايه بسته بندي کردن غذا و ايجاد لايه اضافي در اطراف غذا به عايق بندي غذا کمک کنيد.
در هر کدام از انواع کيف و يا جعبه ناهار وجود منبع يخ الزامي است.
غذاهاي سرد را سرد نگهداريد
غذاهاي پخته مانند بوقلمون، گوشت مرغ، سبزيجات و سالاد ماکاروني را زودتر از ديگر مواد آماده کنيد تا فرصت سرد کردن آن ها از طريق گذاشتن در يخچال وجود داشته باشد.
اگر مقدار غذا زياد است آن ها را در ظروف کم عمق تقسيم کنيد تا سريع تر خنک شده و قابل استفاده باشند.
تا لحظه ترک منزل غذاهاي پخته را در يخچال نگهداريد.
براي سرد نگهداشتن غذا در طول مسير و خارج از منزل، از بسته هاي ژل منجمد و يا جعبه هاي حاوي عصاره منجمد استفاده کنيد و اگر يخچالي در مقصد مورد نظر وجود دارد غذاها را در آن قرار دهيد.
برخي از غذاها را مي توان حتي بدون منبع سرمازا ايمن نگهداشت، که شامل غذاهايي مانند ميوه ها، سبزيجات، پنير سفت، گوشت و ماهي کنسرو شده، چيپس، نان تردک، کره بادام زميني، ژله، خردل و ترشي ها مي باشند.
غذاهاي داغ را گرم نگهداريد
براي گرم نگهداشتن غذاهايي که بايد گرم مصرف شوند (مانند سوپ و آبگوشت داغ) از يک ظرف مناسب استفاده کنيد.
ظرف را پر از آب جوش کرده و چند دقيقه بگذاريد بماند، بعد آن را خالي کرده و بعد دوباره غذاي فوق العاده گرم را در داخل آن بريزيد.
ظرف عايق دار مناسب فوق را تا زمان ناهار به صورت دربسته نگهداريد تا دماي آن در ۱۴۰ درجه فارنهايت (۶۰ درجه سانتي گراد) و يا بالاتر حفظ شود.
پختن و يا گرم کردن مجدد با مايکروويو (تندپز)
وقتي براي گرم کردن مجدد غذا از مايکروويو استفاده مي کنيد، براي حفظ رطوبت و افزايش ايمني غذا روي آن را بپوشانيد تا گرماي کافي به همه نقاط غذا برسد. غذاهاي باقي مانده از وعده قبلي را تا حداقل ۱۶۵ درجه فارنهايت (۷۴ درجه سانتي گراد) حرارت دهيد. غذاها بايد از خود بخار داغ منتشر کنند. براي پختن غذاهاي منجد آماده مصرف، به دستورات روي بسته بندي توجه کنيد.

اين روزها قفسه هاي سوپرمارکت ها و فروشگاه ها پر است از انواع و اقسام محصولات غذايي آماده و نيمه آماده اي که تصاويري اشتهابرانگيز روي بسته بندي هاي رنگ ...

فرصت تهيه غذاهاي خانگي براي افرادي که تا دير وقت خارج از خانه کار مي کنند بسيار محدود است. گاهي اغلب اين افراد مجبورند وعده هاي غذايي شان را در رستورا ...

درست است كه همواره كارشناسان به دليل چربي بالاي گوشت قرمز افراد را از مصرف بيش از حد آن بر حذر كرده‌اند ولي بد نيست بدانيد كه مصرف كمتر از نياز گوشت ق ...

حساسيت هاي غذايي طيف گسترده اي دارند، از يک تحريک ساده گرفته تا تهديد زندگي فرد. براساس آمار شبکه حساسيت غذايي و شوک آنافيلاکسي (FAAN) سالانه ۳۰هزار آ ...

تاثيراتي كه زندگي ناسالم روي بدن مي گذارد بيش از همه متوجه قلب است. افزايش آمار مرگ و مير ناشي از سكته و بيماري هاي عروق كرونر در سراسر جهان گواه خوبي ...

اختراعات فناوري نانو در محصولات غذايي منجر به ورود محصولات جديد و بديعي به بازار شده است.در طي چند سال اخير فناوري‌نانو به عنوان جزء مهمي از صنعت غذا ...

بيماري كرونر(1) قلبي به صورت مشكلاتي از قبيل دردهاي آنژيني و انفاركتوس ( حمله قلبي) بروز مي كند. آنچه كه سبب بروز بيماري قلبي مي شود، تشكيل تدريجي رسو ...

اگر از سردرد رنج مي بريد توصيه مي شود که در همان مراحل اوليه، درد را تسکين دهيدو شدت پيدا نکند،ضمن آنکه شناسايي مواد غذايي که باعث تسکين سردرد مي شود ...

دانلود نسخه PDF - غذاهاي فسادپذير