up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله عملکرد B1 PDF
QR code - عملکرد B1

عملکرد B1

ويتامين B۱

● اطلاعات کلي
ويتامين B۱ يا تيامين در تمام فرآيندهاي متابوليکي کليدي سيستم عصبي ، قلب ، عضله و سلول هاي خوني دخالت دارد. اين ويتامين محلول در آب بوده و يکي از مهمترين اعضاي ويتامين هاي گروه B مي باشد.
مصرف مناسب ويتامين ، به مقابله با فشارهاي روحي کمک مي کند.
عملکرد
از نقش کوآنزيم ، تيامين در توليد انرژي گلوکز به چربي جايگاه کليدي دارد.
تيامين با مکانيسم ناشناخته ، داراي عملکرد مهم در غشاء و هدايت عصبي مي باشد.
تيامين در بدن به صورت فسفات ، TPP (تيامين پيروفسفات) و يک کوآنزيم اوليه وجود دارد.
● علائم و نشانه هاي کمبود
علايم اوليه کمبود تيامين کاهش وزن است که در اثر بي اشتهايي ايجاد مي شود.
در کمبود هاي شديدتر علايم آتاکسي و پلي نوريت ايجاد مي گردد.
همچنين نوروپاتي محيطي در اثر کمبود تيامين مشاهده مي شود.
کمبود دراز مدت تيامين باعث بيماري بري بري مي گردد.
● انواع بيماري بري بري شامل:
۱) بري بري خشک
۲) بري بري مرطوب
۳) بري بري مغزي يا سندرم ورنيکه کورساکف
۱) بري بري خشک: کمبود تيامين بر روي اعصاب محيطي تاثير گذاشته و باعث ضايعات حسي، حرکتي و رفلکس هاي دوطرفه بخصوص تحتاني مي گردد.
۲) بري بري مرطوب: يا بري بري قلبي عروقي، که تمامي سيستم قلبي عروقي را درگير مي کند و شامل علايم انبساط عروق محيطي، احتباس آب و نمک و افزايش برون ده قلبي مي باشد.
۳) شديدترين نوع کمبود تيامين انسفالوپاتي کورساکف مي باشد، که به صورت مشخص در افراد الکلي ديده مي شود و به صورت حرکات غيرطبيعي چشمي، آتاکسي و تغيير اعمال رواني بروز مي کند.
● منابع غذائي
تيامين به طور وسيع در غذاها يافت مي گردد ولي منابع غني آن شامل گوشت خوک، غلات کامل و غلات غني شده، مي باشد. همچنين در گوشت قرمز، گوشت احشاء ، مخمر، آجيل، تخم آفتاب گردان، شير، اسفناج ، حبوبات و گل کلم يافت مي گردد.
● افراد با نياز هاي خاص
افرادي که غذاي آنها از غلات غير غني شده تشکيل مي گردد.
نوزاداني که دچار بيماري MSUD (بيماري ادرار شربت افرا) مي باشند.
ساير بيماري هاي وابسته به کمبود تيامين، آنمي مگالوبلاستيک و لاکتيک اسيدوز و بيماراني که از الکليسم رنج مي برند.
● تداخل داروئي
ديورتيک هاي لوپ باعث کاهش غلظت سرمي تيامين مي گردد.
گرچه ثابت نشده که تيامين با بلوک کننده هاي عصبي عضلاني تداخل دارد ، ولي قبل از جراحي با پزشک مشورت گردد.
● تحقيقات در حال انجام
تاثير تيامين در اعمال شناختي
خستگي ناشي از ورزش
Mood
پيري
ويتامينB1
اولين ويتاميني که از اين گروه ويتامينها کشف شد، ويتامينB1 بود که نام ديگر آن تيامين است . اين ويتامين تأثيرات بسيار مهمي در سوختن قندها دربدن و عملکرد اعصاب دارد .
·ويتامين B1 از راه روده جذب خون مي شود ، تغييراتي بر روي آن صورت مي گيرد و آماده استفاده بافتها مي گردد . يکي از موادي که در جذب آن اختلال ايجاد مي کند ، الکل است که مصرف زياد آن موجب کمبود ويتامين B1مي شود . اين ويتامين در بدن ذخيره نمي شود ، از اينرو بايد توجه کنيم تا با مصرف درست از کمبود آن جلوگيري نماييم .
·عملکرد آن در اندامها، فعال کردن آنزيمهاي لازم براي سوختن قند در بدن است ، اگر نام چرخه کربس را شنيده باشيد ، اين ويتامين نقش اساسي در ادامه عملکرد چرخه دارد . نقش مهم ديگر آن در اعصاب است ، ما براي انجام هر حرکت و يا درک احساس از محيط نياز داريم پيامهاي عصبي از مغز به اعصاب بدن و بالعکس منتقل شوند ، ويتامين B1 در انتقال پيامهاي عصبي نقش مهمي دارد .
·در صورتيکه مصرف اين ويتامين کمتر از حد مورد نياز بدن باشد در ابتدا فرد بي اشتها مي شود و وزنش کاهش مي يابد . کمبود شديد ويتامينB1سبب ابتلاي فرد به بيماريبري بري مي شود که حالت وخيم آن به مرگ فرد مي انجامد. به دليل نقشB1 در سوخت قند و توليد انرژي ، هنگام کمبود آن فرد ناتوان شده و گاهي اِدم يا ورم اندامها در فرد به وجود مي آيد و به دليل نقشB1 در اعصاب در صورت کمبود آن ، اعصاب تحليل مي روند خصوصاً اعصاب پا، گز گز کردن پاها که شکايت بسياري از افراد است مي تواند ناشي از کمبود B1 باشد . اين بيماري در کودکاني که در مرحلهاز شير گيري هستند و مادرانشان اهميت زيادي به غذاي تکميلي آنها نمي دهند نيز عارض مي شود . ميزانB1 مورد نياز بدن يک فرد بالغ ،2 1ميلي گرم در روز است .
· اما ويتامينB1 در کدام مواد غذايي موجود است ؟
ويتامينB1 در بسياري از غذاها مثلنانها، غلات وگوشتهاخصوصاً گوشت قرمز وجود دارد . بيشترين ميزانB1 درمخمر ،جگرو سبوس غلات ( گندم، جو و برنج) است .
سبوس منبع غني B1است و با گرفتن پوست غلات براي تهيه آرد سفيد قسمت اعظم B1از دست مي رود . از اينرو توصيه مي شود از نانهاي سبوس دار مثل سنگک ، بربري و بيسکويت هايي که با آرد سبوس دار تهيه مي شود استفاده کنيد . حتما در فيلمها ديده ايد که ژاپني هاي فقير که غذاي آنها فقط برنج سفيد و ترشي است پس از مدتي دچار ناتواني در عضلات پا و راه رفتن مي شوند که اين همان بيماري بري بري است . نکته ديگر اينکه حرارت، ويتامين B1را از بين مي برد . اگر از جگر غذايي تهيه مي کنيد ، بهتر است آنرا قبل از پخت در فريزر قرار ندهيد و براي پخت از حرارت بالا استفاده نکنيد . بهتراست بدانيد ، مصرف ماءالشعير و يا جوانه گندم نيزميزان زياديB1 به بدن ما مي رساند .
کمبود ويتامين B1
کمبود اين ويتامين موجب برى‌برى مى‌شود که ۷۰% آنها اختلالات چشمى دارند. اختلالات چشمى شامل تغييرات اپى‌تليوم ملتحمه و قرنيه، خشکى چشم‌ها و کاهش بينائى ناشى از آتروفى اپتيک مى‌باشد. درمان با خوردن مواد غذائى حاوى تيامين يا تزريق تيامين است.
ويتامين ب ۱ در آب به خوبي حل مي شود و در حرارت زيادي خراب مي شود و مخصوصاً اگر در مجاورت قليائي ها باشد.
اين ويتامين در سوخت و ساز مواد قندي نشاسته اي در بدن دخالت دارد بر خلاف ويتامين A بدن قدرت ذخيره زياد اين ويتامين را ندارد بنابراين اگر براي مدت کوتاهي احتياجات بدن از راه غذا تأمين نگردد علائم کمبود آن در بدن ظاهر مي شود اين علائم بر حسب درجات مختلف عبارتند از:
۱) در اطفالي که در حال رشد هستند اگر اين ويتامين به اندازه لزوم به بدن آنها نرسد وضع عمومي آنها خراب شده رشد آنها به کندي صورت خواهد گرفت.
۲) در افراد بالغ اگر به مدت طولاني اين ويتامين به بدن نرسد علائمي نظير خستگي بي حالي و کم اشتهائي بروز مي کند.
۳) اگر دوران کمبود ويتامين از اين مرحله بگذرد بيماري عارض مي گردد که به نام بري بري ناميده مي شود که به دو صورت جداگانه يا توأم ممکن است ظاهر گردد در نوع اول که به نام بري بري خشک ناميده مي شود اختلالات عصبي از قبيل گزگز شدن، سوزش، بي حسي و احساس داغ شدن قسمت هاي مختلف بدن مخصوصاً دست و پا و نيز شلي و رخوت عضلات و حتي فلج يک عضو و يا چند عضو ديده مي شود.
در نوع دوم يا بري بري مرطوب که بيشتر علائم مربوطه به آزردگي قلب مي باشد و در اين حالت نيز علائمي نظير تندي ضربان قلب، تنگ نفس، خستگي، ورم و نارسائي کامل قلب ظاهر مي گردد اين بيماري بيشتر در مناطقي که برنج قسمت عمده غذاي مردم را تشکيل مي دهد بيشتر شايع است.
آشنايي با تيامين يا ويتامين B1
تيامين يا ويتامين B1 پيروفسفات کوانزيم کربوکسيلاز است که در دکربکسيلاسيون و اکسيداسيون اسيد پيروويک دخالت دارند. از اين رو انساجي که منحصراً انرژي خود را از مواد قندي کسب مي کنند نسبت به کمبود تيامين حساس بوده و با کاهش مقدار آن، عمل آنها مختل مي گردد.
اولين ويتاميني که از ا گروه ويتامينهاي B کشف شده است . اين ويتامين تأثيرات بسيار مهمي در سوختن قندها دربدن و عملکرد اعصاب دارد .
ويتامين B1 از راه روده جذب خون مي شود ، تغييراتي بر روي آن صورت مي گيرد و آماده استفاده بافتها مي گردد . يکي از موادي که در جذب آن اختلال ايجاد مي کند ، الکل است که مصرف زياد آن موجب کمبود ويتامين B1 مي شود . اين ويتامين در بدن ذخيره نمي شود ، از اينرو بايد توجه کنيم تا با مصرف درست از کمبود آن جلوگيري نماييم .
عملکرد آن در اندامها ، فعال کردن آنزيم هاي لازم براي سوختن قند در بدن است ، اگر نام چرخه کربس را شنيده باشيد ، اين ويتامين نقش اساسي در ادامه عملکرد چرخه دارد . نقش مهم ديگر آن در اعصاب است ، ما براي انجام هر حرکت و يا درک احساس از محيط نياز داريم پيامهاي عصبي از مغز به اعصاب بدن و بالعکس منتقل شوند ، ويتامين B1 در انتقال پيامهاي عصبي نقش مهمي دارد .
در صورتيکه مصرف اين ويتامين کمتر از حد مورد نياز بدن باشد در ابتدا فرد بي اشتها مي شود و وزنش کاهش مي يابد . کمبود شديد ويتامين B1 سبب ابتلاي فرد به بيماري بري بري مي شود که حالت وخيم آن به مرگ فرد مي انجامد. به دليل نقش ويتامين B1 در سوخت قند و توليد انرژي ، هنگام کمبود آن فرد ناتوان شده و گاهي اِدم يا ورم اندامها در فرد به وجود مي آيد و به دليل نقش ويتامين B1 در اعصاب در صورت کمبود آن ، اعصاب تحليل مي روند خصوصاً اعصاب پا، گز گز کردن پاها که شکايت بسياري از افراد است مي تواند ناشي از کمبود ويتامين B1 باشد . اين بيماري در کودکاني که در مرحله از شير گيري هستند و مادرانشان اهميت زيادي به غذاي تکميلي آنها نمي دهند نيز عارض مي شود .
شما براي شکستن کربوهيدرات هاي بدنتان نياز روزانه به اين ويتامين داريد. انرژي آزاد شده از اين سوخت و ساز صرف فعاليتهاي تنفسي و حرکتي بدن ميشود. تيامين براي متابوليسم نهائي کربوهيدرات ها ضرورت داشته و هضم و جذب مواد گلوسيدي بستگي به وجود آن دارد. باتوجه به اين که متابوليسم کربوهيدرات هاي انرژي لازم براي دستگاه عصبي مرکزي را تامين مي کند، بنابراين با کاهش مقدار تيامين دستگاه اعصاب مرکزي نمي تواند از گلوکز استفاده کند.تيامين محلول در آب بوده ونياز بدن به آن روزانه 2 1 تا 5 1 ميلي گرم مي باشد.
خانم هاي حامله روزانه 5 1ميلي گرم و زنان شيرده 6 1ميلي گرم از اين ويتامين در روز استفاده کنند. قبل از دادن مکمل ويتامين B1 به بچه ها با پزشک مشورت کنيد. در صورتي که خانم حامله بخواهد از اين ويتامين استفاده کند نيز بايد قبل از مصرف با پزشک مشورت کند.
از ويتامين B1 براي زايمان بدون درد هم استفاده ميشود. اين ويتامين در اثر حرارت از بين ميرود و براي استفاده از آن بايد از ميوه ها و سبزيجات خام استفاده کرد. مصرف زياد الکل ذخائر ويتامين B1 بدن را کاهش مي دهد.
تحقيقات اخير نشان مي دهد که ويتامين B1 در درمان نارسايي احتقاني قلب مؤثر است. ويتامين B1 همچنين در شيمي درماني سرطان نقش منفي بازي مي کند. تحقيقات نشان مي دهد که مصرف زياد اين ويتامين در طي شيمي درماني باعث رشد سريع تومورميشود.
اشکال ديگر
ويتامين B1 به نام هاي تيامين هيدروکلريد و تيامين مونونيترات وجود دارد. اين ماده به صورت قرص يا کپسول در فرم مولتي ويتامين به صورت قابل جويدني براي بچه ها و شکل مايع، به صورت ترکيب B کمپلکس و يا به تنهايي قابل دسترس است.
منابع ويتامين B1
تيامين به مقدار فراوان در جوانه گندم ، نان ، نخود ، لوبيا ، چاودار، برنج کامل، اسفناج ، کلم، هويج و بسياري از سبزيها ، گردو ، بادام ، فندق ، انجير ، جگر ، تخم مرغ ، شير ، پنير، و ماست در مخمر آبجو، پسته خام ،حبوبات ،سيرابي،شيردان و گوشت، دانه هاي گل آفتابگردان، سويا فراوان وجود دارد. افراط در خوردن مواد قندي سبب کمبود اين ويتامين ميشود، همچنين پوشيدن لباسهاي نايلوني و پلاستيکي باعث نابودي آن ميگردد.
سبوس منبع غني ويتامين B1 است و با گرفتن پوست غلات براي تهيه آرد سفيد قسمت اعظم ,ويتامين B1 از دست مي رود . از اينرو توصيه مي شود از نانهاي سبوس دار مثل سنگک ، بربري و بيسکويت هايي که با آرد سبوس دار تهيه مي شود استفاده کنيد . اگر از جگر غذايي تهيه مي کنيد ، بهتر است آنرا قبل از پخت در فريزر قرار ندهيد و براي پخت از حرارت بالا استفاده نکنيد . بهتراست بدانيد ، مصرف ماءالشعير و يا جوانه گندم نيزميزان زيادي ويتامين B1 به بدن ما مي رساند .
عوارض کمبود ويتامين B1
کمبود ويتامين B1 سبب بي اشتهايي،ضعف عمومي و اختلال در هماهنگي عضلات ،بي حوصلگي و بيقراري ،عصباني شدن سريع و ضعف ساقها و از دست دادن حساسيت پوست ،لاغري و نفصان درجه حرارت بدن،مي شود و فقدان آن بيماري بري بري ايجاد مي کند.
علائم کمبود ويتامين B1
به هم خوردگي معده و استفراغ خشک و ورم اعصاب و عدم ترشح صفرا و سستي و تنبلي معده و روده ها و ايجاد بيماري بري بري ميشود.

« ويتامين A » به خاطر داريد که در مورد دسته بندي ويتامينها به دو گروه محلول در آب و محلول در چربي سخن گفتيم. حال مي خواهيم به معرفي ويتامينهايي که در ...

ويتامين A به خاطر داريد که در مورد دسته بندي ويتامينها به دو گروه محلول در آب و محلول در چربي سخن گفتيم. حال مي خواهيم به معرفي ويتامينهايي که در دسته ...

مطمئنا با نام ويتامين D آشنايي داريد و از بيماري راشيتيسم يا نرمي استخوان نيز مطالبي شنيده ايد و يا شايد تاکنون کودکان يا افراد بزرگسالي را ديده ايد ...

ويتامين ب ۱۲ از ويتامين هاي مهم است و در ماهي، گوشت و لبنيات يافت مي شود و در حفظ سلامت اهميت بالايي دارد. اين ويتامين که به «کوبالامين» نيز معروف است ...

صنايع آرايشي از اكسيدهاي غيرآلي، نظير اكسيد روي و تيتانيم، استفاده مي‌كنند، اما استفاده از اين اكسيدها به علت خاصيت سفيدكنندگي روي پوست محدود است. سفي ...

فيبرنوري يکي از محيط هاي انتقال داده با سرعت بالا است. امروزه از فيبر نوري در موارد متفاوتي نظير: شبکه هاي تلفن شهري و بين شهري، شبکه هاي رايانه اي و ...

فيبرنوري يکي از محيطهاي انتقال داده با سرعت بالا است. امروزه از فيبر نوري در موارد متفاوتي نظير: شبکههاي تلفن شهري و بين شهري، شبکههاي رايانه‏اي و اين ...

● ديد کلي نظريات متعددي براي بيان نحوه عملکرد بيهوش کننده هاي عمومي ارائه شده است چرا که عملکرد آنها را نمي توان با يک نظريه واحد توضيح داد. در واقع ا ...

دانلود نسخه PDF - عملکرد B1