عطر لاله‌ها در قدمگاه شهیدان پیچید+عکس

با حضور قشرهای مختلف مردم، پیکر پاک و مطهر شهدای گمنام در نقاط مختلف استان خوزستان تشییع شد.

عطر لاله‌ها در قدمگاه شهیدان پیچید+عکس

به گزارش دانلود بهترین مقاله از اهواز، همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا(س) پیکر پاک و مطهر چند شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس در نقاط مختلف استان خوزستان تشییع شد.

پیکر پاک و مطهر یک شهید گمنام دفاع مقدس امروز با حضور دانشجویان و اساتید موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان خوزستان در این مرکز در منطقه پردیس اهواز تشییع شد.

در این آیین معنوی که خانواده معظم شهید سید مهدی موسوی نخستین شهید مدافع حرم استان خوزستان نیز حضور داشتند دانشجویان و اساتید موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان خوزستان پیکر پاک و مطهر این شهید گمنام را در بر گرفتند.

ودئاع با فرزند زهرا در اهواز

در این آیین آیت‌الله سید ابوالحسن حسن‌زاده امام جمعه موقت اهواز و برادر شهید سید محمدرضا حسن‌زاده در سخنانی با تسلیت ایام فاطمیه اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مؤمن در این دنیا، گمنام بودن است. جایگاه مؤمن در زمین مجهول است، اما نزد ملائکه خدا، معروف و شناخته شده است.

وی در ادامه بیان کرد: هر قدر از مومن تجلیل شود، هنوز از جایگاه و موقعیت و حقی که دارد، خیلی فاصله داریم.

 

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا(س)، یکی از ویژگی‌های آن بانوی مجلله را گمنامی اعلام کرد و گفت: حضرت فاطمه(س) با سن کم‌شان، اثری بی‌نظیر از خود باقی گذاشتند، اما در دوره خود گمنام بودند.

 

برادر شهید سید محمدرضا حسن‌زاده تصریح کرد: به فرموده امام خمینی(ره) برترین فضیلت حضرت زهرا(س) این است که بعد از رسول اکرم(ص) جبرئیل بر ایشان نازل می‌شد.

حسن‌زاده ادامه داد: خداوند در قرآن از ایشان به نام کوثر یاد می‌کند. شیعه و اهل سنت بر این باورند. خداوند رضایت و خشم خود را در رضایت و خشم حضرت زهرا(س) قرار داده است.

 

پس از برگزاری آیین وداع با شهید گمنام، پیکر پاک و مطهر این لاله بی‌نشان بر دستان دانشجویان و اساتید موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان خوزستان تشییع شد تا در روزهای آینده در محلی که در نظر گرفته شده آرام بگیرد.

تشییع لاله بی‌نشان در رامشیر

همزمان با ایام فاطمیه پیکر پاک و مطهر یک شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس نیز با حضور اقشار مختلف مردم در شهر رامشیر دیار سرباز شهید حبیب جدهانی و سرباز شهید عباس سرانجام تشییع شد.

 

این برنامه همزمان با شب شهادت جانسوز بی‌بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد که مردم رامشیر و همشهریان سردار شهید مهدی کناوی و شهید مدافع حرم صالح صالحی این لاله بی‌نشان را در برگرفتند.

آیین استقبال از این شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس از فاطمیه شهید رئیسی‌نیا شهر رامشیر آغاز شد که جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در این آیین شرکت کردند.

 

پیکر پاک این شهید گمنام دوران حماسه و ایثار با حضور مردم قهرمان‌پرور شهر رامشیر تشییع شد و همشهریان شهید امین زبادی در جوار این لاله پرپر در سوگ مادر سادات به عزاداری پرداختند.

 

در این آیین که جمعی از بسیجیان دیار شهید هاشم حمیدی و سرباز شهید محمدرضا رفیعی‌نسب نیز حضور یافتند مردم رامشیر پیکر پاک و مطهر این شهید گمنام را تا میدان بسیج ورودی شهر از سمت اهواز تشییع کردند.

وداع با شهید گمنام در دزفول

همچنین همزمان با ایام شهادت مظلومانه بی‌بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا(س)، پیکر پاک و مطهر یک شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس در دانشگاه فرهنگیان شهرستان دزفول دیار سردار شهید سید جمشید صفویان تشییع شد.

 

در این مراسم که دانشجویان، استادان دانشگاه فرهنگیان و قشر‌های مختلف مردم حضور داشتند حاضران در سوگ حضرت زهرای مرضیه(س) به عزاداری پرداختند.

در این آیین معنوی که آکنده از عطر شهیدان بود حاضران با شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس وداع و با آرمان‌های والای شهیدان سرفراز وطن تجدید میثاق کردند.

 

این شهدای گمنام از جمله 14 لاله بی‌نشانی هستند که همزمان با ایام فاطمیه سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در خوزستان تشییع می‌شوند و قرار است در 14 نقطه از این استان شهیدپرور آرام می‌گیرند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید