up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله عسل PDF
QR code - عسل

عسل

آشنايي با زنبور درماني

زنبوردرماني به مفهوم استفاده از فرآورده هاي زنبور عسل نظير عسل، ژله رويال، گرده گل، بره موم، زهر زنبور و....در درمان بيماري هاست. اجراي اين شيوه درمان به شکل سنتي قدمت بسيار زيادي داشته که پس از بررسي هاي جديد و تأييد آن، هم اکنون به شکل علمي و آکادميک در بسياري از کشورهاي دنيا اجرا مي شود. انجمن زنبوردرماني آمريکا با داشتن بيش از ۲۰۰۰ عضو از متخصصين مختلف علوم پزشکي اطلاعات کامل و جامعي در خصوص اين طب جمع آوري نموده است و مشغول تحقيق در زمينه ي اين فرآورده ها مي باشد. جا دارد در کشور ما نيز به واسطه اعتقادات ديني به اين شيوه درماني که نشأت گرفته از وحي الهي است توجه خاص شده و با آموزش پزشکان، از منافع اين طب، عموم مردم را بهره مند سازيم.
عسل
عسل غذائي مفيد و يک اکسير پرارزش است که از ۷ هزار سال پيش از ميلاد حضرت مسيح به عنوان عالي ترين و مقوي ترين غذاها شناخته شده و همچنين بخاطر ويژگي هاي شفابخش خود، به عنوان دارو در درمان بسياري از بيماري ها در بين تمام ملل کاربرد داشته است. در اهميت عسل همين بس که خداوند متعال در قرآن مجيد از بين تمام خوردني ها و آشاميدني ها فقط عسل را به عنوان خوردني شفابخش معرفي کرده و اين نيست مگر به جهت اهميت و خواص موادي که در درون عسل نهاده شده است.
▪ ترکيبات
عسل از ترکيب بيش از ۲۰ نوع قند، ۸ نوع ويتامين، ۱۱ نوع ماده معدني، ۱۶ نوع اسيد آمينه، چندين نوع آنزيم و مواد ناشناخته ديگر تشکيل شده است.
▪ نقش عسل در سلامتي
عسل در تقويت حافظه و سيستم ايمني بدن و قواي جسماني، بهبود و درمان بسياري از ناراحتي ها مثل زخم ها، سوختگي ها و درمان بعضي از بيماري هاي گوارشي، دهان و لثه موثر بوده و بسيار سريع هضم و جذب خون شده و انرژي آن فوراً به بدن منتقل مي شود. مصرف عسل براي همگان خصوصا افراد ضعيف، کودکان، کهنسالان، افراد ناتوان و در دوران نقاهت بيماري ها مفيد است.
● زهر زنبور
زهر زنبور مايعي است به رنگ روشن شفاف با بوي مخصوص و با مزه اي تلخ که خاصيت اسيدي داشته و حدود ۸۸% آن را آب تشکيل مي دهد.
▪ خصوصيات شيميايي
زهر زنبورعسل از نظر شيميايي بسيار پيچيده و از ترکيب ۱۸ ماده فعال از جمله آنزيم هاي مختلف، پپتيدها، آمين ها و مواد فرار تشکيل شده است.
▪ کاربردها
استفاده دارويي از زهر زنبور عسل قدمت بسيار زياد تاريخي دارد به طوري که از قديم الايام در طب سنتي مصريان باستان همچنين چيني ها و يوناني ها در درمان دردهاي استخواني و مفصلي استفاده مي شده است. طي ۷۰ سال گذشته متجاوز از ۱۷۰۰ نشريه علمي در مورد ترکيب و اثرات مختلف زهر زنبور در حيوانات و انسان منتشر گرديده است. موارد تجويز آن به شرح زير است:
بيماري هاي عصبي: مولتيپل اسکلروزيس، پارکينسون، صرع فلجي و نيمه فلجي ...
بيماري هاي قلبي وعروقي: آريتمي، التهاب ميوکارد، آندوکارديت انسدادي، واريکوز ...
بيماري هاي پوست: پسوريازيس،درماتيت عصبي،اگزما ....
بيماري هاي اسکلتي عضلاني: اسپونديليت آنکليوزان، روماتوئيدآرتريت، استئوآرتريت ...
▪ موارد عدم تجويز زهر زنبور
حساسيت به زهر زنبور
سل مزمن
هپاتيت مزمن
نارسائي هاي کليوي، قلبي، کبدي و تنفسي
کودکان زير پنج سال
دوران بارداري و دوره ماهانه در خانم ها
● ژله رويال
ژله رويال يا شاه انگبين، ماده اي است خامه اي شکل که حاصل ترشحات غدد زيرحلقي در سر زنبوران کارگر پرستار جوان در سن ۳ تا ۱۲ روزگي مي باشد.
▪ ترکيبات
۶۰% ژله رويال را آب تشکيل مي دهد و پروتئين آن حدود ۱۸% و شامل انواع اسيدهاي آمينه ضروري بدن انسان مي باشد.
ژله رويال غني ترين ماده غذايي از نظر ويتامين B۵ (اسيدپانتوتنيک) است که نقش بسيار مهمي در واکنش هاي بيولوژيکي و شيميائي درون سلولي داشته و نيز نقش اساسي در سوخت و ساز چربي ها، قندها و اسيدهاي آمينه دارد. در مجموع مواد تشکيل دهنده ژله رويال به نحوي عمل مي کنند که باعث رشد و تکامل سلول ها و يا ترميم سلول هاي تخريب شده مي شوند.
▪ خواص و کاربردها
ژله رويال، يک ماده غذايي بسيار ارزشمند و دارويي است که در درمان بسياري از ناتواني ها و امراض از جمله در کاهش چربي خون، تنظيم هورمون ها، کمک به باروري و تسريع در بهبودي ناتواني جنسي، کمک به رشد استخوان، محرک رشد، اشتها آور، رفع تصلب شرائين، بهبود روماتيسم مفصلي، درمان افسردگي، افزايش دهنده مقاومت بدن در مقابله با عفونت ها مؤثر مي باشد.
● بره موم
بره موم، ماده اي شبيه موم و از توليدات زنبور عسل مي باشد، حالت آن خميري شکل و چسبناک با بوي نسبتاً مطبوع که رنگ آن از سبز تا قهوه اي تيره متغير است.
▪ ترکيبات
بره موم حاوي حدود ۵۰% صمغ يا رزين گياهان، ۳۰% موم، ۱۰% اسيدهاي چرب ضروري، ۵% گرده گل و ۵% ديگر آن از ترکيبات آلي مي باشد.
▪ خواص بره موم
اين ماده خارق العاده خواصي شامل اثر ضد باکتريايي، ضد قارچي، ضد انگلي، آنتي اکسيداني و ضد التهابي دارد. همچنين به عنوان تقويت کننده سيستم ايمني بدن، بهبود دهنده اختلالات دهان و لثه و کاهش دهنده فشار خون کاربرد دارد.
● گرده گل
گرده گل، سلول هاي جنسي نر گياهان است که زنبور عسل هنگام ملاقات گل ها جمع آوري و با خود به کندو حمل کرده و پس از ترکيب آن با بزاق، درون سلول هاي شش ضلعي قاب ها ذخيره مي کند.
▪ ترکيبات
گرده گل از ۱۹ نوع اسيد آمينه، ۱۳ نوع اسيد چرب، ۱۵ نوع ماده معدني، ۶ نوع قند و ويتامين هاي A، C، D، E، K و گروه ويتامين هاي B تشکيل شده است.
▪ خواص و کاربردها
گرده گل به عنوان تقويت کننده طبيعي براي سيستم ايمني بدن، بهبوددهنده ضعف جسماني، کم خوني، پيشگيري از پيري زودرس، افزايش دهنده قدرت توليدمثل، کنترل کننده التهاب پروستات و کاهش دهنده فشارخون کاربرد دارد.

عسل يک محصول غذايي مفيد و يک اکسير پر ارزش است که از قرنها پيش به عنوان عاليترين و مقوي ترين غذاها شناخته شده و همچنين به واسطه ويژگي هاي شفابخش خود ب ...

عسل يک محصول غذايي مفيد و يک اکسير پر ارزش است که از قرنها پيش به عنوان عاليترين و مقوي ترين غذاها شناخته شده و همچنين به واسطه ويژگي هاي شفابخش خود ب ...

بسم الله الرحمن الرحيم و اوحي ربک الي النحل ان اتخذي من الجبال بيوتا و من الشجر و مما يعرشون.ثم کلي من کل الثمرات فاسلکي سبل ربک ذللا يخرج من بطونها ش ...

مقدمه زنبور عسل يکي از حشرات مفيد براي انسان است که متعلق به رده دوبالان مي‌باشد. زنبور عسل خيلي پيش از انسان در روي زمين بوجود آمده و زندگي مي‌کرده ا ...

عسل بيشتر در شمار فرآورده هاي کشاورزي مانند ذرت ، سيب زميني و غير و شناخته شده است و بيشتر اوقات بهره برداري از زنبور عسل براي توليد عسل همزمان با گرد ...

● مقدمه : عسل تركيبي طبيعي مملو از قندها است . تمامي اين قندها ساده اند و در عسل فيبري وجود ندارد. دوتركيب مهم و فراوان عسل فروكتوز و گلوكز اند و آب س ...

کربوهيدراتها ، منبع مهم غذايي اند. کربوهيدراتها همچنين به عنوان واحدهاي سازنده چربيها و نوکلئيک اسيدها عمل مي کنند. سلولز ، نشاسته و قند معمولي ، کربو ...

1)خاصيت گرم دارد ، چاق کننده ، صاف کننده خون و مولد خون ، پوست انگور دير هضم و دانه آن سرد و خشک است 2)انگور براي درمان بيماري فشار خون ، روماتيسم ، ن ...

دانلود نسخه PDF - عسل