up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله عسل PDF
QR code - عسل

عسل

عسل چيست

عسل يک محصول غذايي مفيد و يک اکسير پر ارزش است که از قرنها پيش به عنوان عاليترين و مقوي ترين غذاها شناخته شده و همچنين به واسطه ويژگي هاي شفابخش خود به عنوان دارو در دمان اکثر بيماريها در بين تمام ملل کاربرد داشته است .
ماده اصلي آن شهد گلها و گياهان معطر و شفابخش است که توسط زنبور داران عسل پس از مکيدن ، تغليظ و تغيير شکل دادن ساخته شده و به عنوان يک غذاي خوشمزه و کامل در دسترس انسان قرار مي گيرد .
عسل يکي از هديه هاي ارزنده و پرارزش طبيعت مي باشد که در قرآن کريم از آن به عنوان فيه شفا للناس ( شفاي مردم در آن است ) ياد مي کند و پيامبر گرامي صلي الله عليه وآله وسلم و ائمه معصومين عليه السلام نيز در زمان حيات خويش بنا به روايات و احاديث متعدد ازآن استفاده مي نمودند و خواص شفا بخش آن را در درمان انواع بيماريها ياد آور شده اند . اگر چه در زمان آنها علمي به نام تغذيه وجود نداشته ولي با بينايي کامل خواص غذاها و داروها از جمله عسل را بيان نموده و مردم را در اين زمينه آگاه کرده اند .
سخنان آنها در رابطه با تحقيقات امروزي نشان مي دهد که تطابق کامل بين آنها موجود بوده و تضادي بين آنها نيست . روي همين اصل است که عقيده داريم پيشوايان مذهبي ما عالم به همه علوم وآگاه از تمام فنون و رموز بوده اند .
آنچه که مسلم است اهميت عسل در طب قديم به مراتب بيشتر از حال حاضر بوده است .
ابو علي سينا فيلسوف و بزرگترين شخصيت پزشکي ايراني ، يکهزار سال پيش در کتاب قانون پزشکي خود نسخه هاي زيادي بر پايه عسل و موم تجويز مي کرده و هم چنين بقراط حکيم پدر پزشکي و بنيانگذار طب يوناني حدود ۲۵۰۰ سال پيش در مورد اهميت عسل چنين فرموده است : هر داروئي نيز از مواد غذايي درست مي شود ، و متقابلا هر غذايي نيز جانشين دارو مي گردد . عسل به اين هر دو شرط جوابگوست . او به مقدار زيادي از عسل استفاده مي کرده و در درمان اکثر بيماري ها از جمله زخم ها عسل تجويز مي نموده است .
در اکثر کشورهاي جهان از جمله شوروي سابق که بزرگترين کشور توليد کننده عسل در دنياست ، تاکنون تحقيقات زيادي روي فرآورده هاي زنبور عسل از جمله عسل ژله رويال ، گرده ، موم ، بره موم و زهر زنبور عسل صورت گرفته و خواص پزشکي آنان بوسيله پژوهشهاي علمي و نتايج باليني مورد تاييد بسياري از محققين و پژوهشگران قرار گرفته است .
ولي متاسفانه در کشور ما که عسل توليدي آن منحصر به فرد و در نوع خود بي نظير است نه تنها به جنبه دارويي آن توجه نشده است بلکه از نظر مصرف غذايي هم مورد کم لطفي قرار گرفته است و اين نعمت خدادادي و هديه آسماني که به راحتي مي توان آن را توليد و در اختيار همگان قرار داد هنوز ارزش واقعي خود را بين ساير مواد غذايي بدست نياورده و موجب عدم توجه بيشتر مردم به آن گرديده است .
به طوريکه هنوز هم مربا ها و قندهاي مصنوعي را به اين غذاي بهشتي و اکسير حيات که از هر نظر برتري ممتاز و چشمگيري نسبت به همه مواد غذايي و خوراکي داشته و دارد رجحان مي دهد که علل اصلي آن عدم شناخت از مزايا و ارزش هاي واقعي عسل مي باشد .
اگر ما به عنوان يک درس علمي و طبي به شناخت انواع عسل و ميزان قابليت ها و مواد موجود در آن بپردازيم ، توليد عسل را در سطح کشور پرورش دهيم ، با عسل تقلبي مبارزه کنيم و موارد منع مصرف آن را پيدا نماييم ، آيا به طب ساده ، به اقتصاد کشور و به تعميق تعاليم اسلامي کمک نکرده ايم ؟
خوشبختانه تحقيق در اين مورد هم جالب و هم کم هزينه است . نيازي هم به کمک هاي خارجي نداشته و يا کمتر دارد . اميد است متخصصين امور پزشکي ، داروسازان و محققين کشورمان هم در کنار کاوشها و تحقيقات خود خواص طبي عسل را مد نظر قرار داده تا عسل بتواند جايگاه واقعي خود را در بين ساير محصولات غذايي پيدا کند .
● تاريخچه عسل
بدون شک در ابتدا عسل باعث شده است که توجه انسان به سمت زنبور عسل جلب شود . قديمي ترين اثر تاريخي که به برداشت عسل توسط انسان تعبير شده است مربوط به هفت هزار سال قبل از ميلاد است که در اسپانيا مشاهده گرديده است .
اين اثر شامل قيافه حک شده يک انسان بر سنگ است که نرد باني را براي رسيدن به محلي کلني به کاربرده و ظرفي براي قراردادن شان هاي پر از عسل به کمر دارد . در حالي که زنبورداران عسل کارگر در اطراف سر او به پرواز در آمده اند . يک اثر نقاشي که از روزگاري بعد از مورد بالا حکايت دارد ، از آفريقا بدست آمده و نشان مي دهد که فردي همان عمل را انجام مي دهد ، با اين تفاوت که او براي دور کردن زنبورداران از دود استفاده مي کند .
باستان شناسها حکايت مي کنند که قبايل بدوي با جمع آوري عسل آشنا بوده اند . عده اي در برداشت عسل از وسايل دود کننده استفاده مي کرده اند و عده اي براي داشتن عسل از لانه هايي که در صخره هاي تيز و مرتفع سنگي و در دره هاي عميق قرار گرفته اند جان خود را به خطر انداخته اند .
در بعضي از قبايل افرادي به طور منظم تنه تو خالي درختان را بررسي و براي برداشت عسل علامت گذاري مي کردند . به نظر مي رسد که اين نشانه گذاري بيانگر اين مطلب بوده است که اين درختان مالکيت عام نداشته و همه نمي توانستند از آن استفاده کنند .
عسل در زندگي روحاني ، اجتماعي و اقتصادي مصريان باستان نقش مهمي بازي مي کرده است . از حکاکيهاي بجا مانده در پرستشگاه ها و دخمه هاي مردگان چنين بر مي آيد که عسل در آن روزگار اهميت ملي زياد داشته است ، در پاپيروس ها به اهميت دارويي عسل اشاره شده است و در بيشتر داروها مقداري شير و عسل به کار مي رفته است ، مصريان قديم از نوعي نوشاب که از جو ، عسل و گندم تهيه مي شده است به مقدار زياد استفاده مي کردند ، زيرا الکل در دسترس آنها نبود .
کتاب مذهبي يهوديان از سرزمين موعود چنين ياد مي کند که در آن نهرهايي از عسل و شير جاري است . در کتاب انجيل مسيحيان از عسل به عنوان مظهر فراواني و نعمت ياد شده و در طوماربحرالميت نيز ازعسل نام برده شده ولي از زنبور داري اثري نيست .
در يونان باستان نيز عسل يکي از هداياي گرانبهاي طبيعت انگاشته مي شد . يونانيان تصور مي کردند که خدايان چون خوراک بهشتي مي خورند فناناپذير و ابدي گشته اند . آنها تصور مي کردند عسل يکي ازاجزاي مهم اين خوراک بهشتي است .

عسل يک محصول غذايي مفيد و يک اکسير پر ارزش است که از قرنها پيش به عنوان عاليترين و مقوي ترين غذاها شناخته شده و همچنين به واسطه ويژگي هاي شفابخش خود ب ...

بسم الله الرحمن الرحيم و اوحي ربک الي النحل ان اتخذي من الجبال بيوتا و من الشجر و مما يعرشون.ثم کلي من کل الثمرات فاسلکي سبل ربک ذللا يخرج من بطونها ش ...

مقدمه زنبور عسل يکي از حشرات مفيد براي انسان است که متعلق به رده دوبالان مي‌باشد. زنبور عسل خيلي پيش از انسان در روي زمين بوجود آمده و زندگي مي‌کرده ا ...

از گذشته هاي دور عسل براي برطرف کردن سرفه، درمان اسهال و آسم استفاده مي شده و آثار خواب آوري هم داشته است. خواصي که امروزه از عسل به اثبات رسيده، شامل ...

عسل بيشتر در شمار فرآورده هاي کشاورزي مانند ذرت ، سيب زميني و غير و شناخته شده است و بيشتر اوقات بهره برداري از زنبور عسل براي توليد عسل همزمان با گرد ...

● مقدمه : عسل تركيبي طبيعي مملو از قندها است . تمامي اين قندها ساده اند و در عسل فيبري وجود ندارد. دوتركيب مهم و فراوان عسل فروكتوز و گلوكز اند و آب س ...

حتما در بازار عسل هايي را ديده ايد که با نام گياهان مختلف به فروش مي رسند؛ عسل آويشن، گون، مريم گلي، اقاقيا، زرشک و... به اين عسل ها مي گويند عسل هاي ...

کربوهيدراتها ، منبع مهم غذايي اند. کربوهيدراتها همچنين به عنوان واحدهاي سازنده چربيها و نوکلئيک اسيدها عمل مي کنند. سلولز ، نشاسته و قند معمولي ، کربو ...

دانلود نسخه PDF - عسل