up
Search      menu
صنعت و مکانیک :: مقاله عجيب ترين و زشت ترين خودروها PDF
QR code - عجيب ترين و زشت ترين خودروها

عجيب ترين و زشت ترين خودروها

عجيب ترين و زشت ترين خودروهاي تاريخ!

مجله تايم در گزارشي به طبقه بندي ۱۵ مدل خودرويي پرداخته است که از سال ۱۸۹۹تاکنون ساخته شده اند و در شمار عجيب ترين و بدترين خودروهاي تاريخ جاي دارند.
طبقه بندي مجله تايم بر پايه عجيب و يا زشت بودن اين خودروها انجام شده است و ذکر اين نکته ضروري به نظر مي رسد که بيشتر اين خودروهاي عجيب ساخت آمريکا هستند. با وجود اين در ليست تايم خودروهاي اروپايي و ژاپني نيز حضور دارند. در اين گزارش ۱۰ خودرو از ۱۵ خودروي عجيبي که تايم طبقه بندي کرده است معرفي مي شوند:
● اسب بدون اسب ۱۸۹۹ (Horsey Horseless)
اين خودرو را يوريا اسميت در بتل کريک ميشيگان طراحي کرد. به نظر مي رسد اين خودرو حلقه گمشده تکامل ميان کالسکه و يک ماشين باشد. اين خودرو به جاي کاپوت جلو داراي يک کله اسب چوبي است.
اين کله اسب چوبي در حقيقت همان مخزن سوخت است که براي نترساندن اسبهايي که هنوز در آن زمان به عنوان مهمترين وسيله نقليه به کار مي رفتند مفيد بود. واضح نيست که اين خودرو واقعا ساخته شده است و يا تنها طرح آن روي کاغذ باقي مانده است.
● اورلند اکتو- اتو Overland OctoAuto ) ۱۹۱۱)
اين خودرو را ميلتون ريوز طراحي کرده است. اين خودرو به دليل اينکه هشت چرخ داشته است اکتو- اتو نامگذاري شده است. خودروي مذکور در مسابقات ۵۰۰ مايلي ايندياناپليس شرکت کرد و نتايج متوسطي به دست آورد به طوري که يکسال بعد، ميلتون ريوز خودروي شش چرخي به نام سکست- اتو را معرفي کرد.
● با- دوچرخ برو Bi-Autogo )۱۹۱۳)
به سختي مي توان اين خودرو را در گروه خاصي قرار داد. اما به هر حال به نظر مي رسد که اين خودرو يک موتورسيکلت باشد که در عين حال به يک موتور V۸ مجهز شده است. اين خودروي عجيب را جيمز اسکريپس- بوس ساخته است.
● ديمکسيون فولر Fuller Dymaxion) ۱۹۳۳)
ايده ساخت اين خودرو را آر. باکمينستر فولر داده است و اولين خودرويي که در حد واسط يک ماشين، يک قايق و يک هواپيما است. اين خودرو بسيار بي ثبات و به سختي قابل هدايت بود. به هر حال اين خودرو اولين نمونه از سري طولاني تلاشهايي براي توسعه وسايل نقليه اي است که هم در هوا، هم در زمين و هم در دريا قابل استفاده باشند.
● هوا- ماشين واترمن Waterman Aerobile) ۱۹۵۷)
اين وسيله نقليه را که والدو واترمن ساخته است در حقيقت هواپيمايي بود که مي توانست در جاده نيز حرکت کند. بعد از اولين تلاشهاي نا اميد کننده سال ۱۹۳۳ در ساخت خودروي ديمکسيون فولر، اين هوا- ماشين (Aerobile) ساخته شد که بالهايي تاشو داشت. اين به اصطلاح خودرو نيز نتوانست هيچ موفقيتي به دست آورد.
● آمفيکار Amphicar) ۱۹۶۱)
اين خودرو که وسيله نقليه اي بين يک قايق و يک ماشين بود در خيابان به اندازه کافي خوب عمل مي کرد اما حداکثر سرعت آن بالاتر از ۲۰ کيلومتر بر ساعت نمي رفت. از اين خودرو بين سالهاي ۱۹۶۱ تا ۶۸ حداکثر چهار هزار نمونه ساخته شد.
● پيل تريدنت Peel Trident) ۱۹۶۶)
اين خودرو به دلايل هنوز ناشناخته ساخته شد. به نظر مي رسد که تنها براي يک مجموعه از يک سري فيلمهاي علمي تخيلي که در آن سالها توليد مي شد ساخته شده بود.
● زادپ ژانوس Zunndapp Janus) ۱۹۵۸)
اين خودرو را يک شرکت توليدکننده موتورسيکلت در نورينبرگ ساخت. اين خودرو يک موتور ۲۵۰ سي.سي با ۱۴ اسب بخار داشت که سرعت آن را به ۷۰ کيلومتر برساعت مي رساند. اما ويژگي اين خودرو به خاطر محل قرارگيري صندليهاي آن بود. به طوري که صندليهاي عقب در جهت مخالف صندليهاي جلو بودند. بنابراين سرنشينان صندليهاي جلو، روبه روي خود و سرنشينان عقب نيز روبه روي خود را مي ديدند.
● لامبورگيني ال- ام ۰۰۲ Lamborghini LM۰۰۲) ۱۹۸۶)
اين مدل لامبورگيني در سالهايي ساخته شد که هنوز مدل هامر اچ- ۲ اين خودرو توليد نشده بود. اين LM۰۰۲ يک موتور V۱۲ داشت و احتمالا براي براي اميرهاي ثروتمند خاورميانه ساخته شده بود. در واقع اودي حسين پسر صدام يکي از اين مدلها را سوار مي شد.
● پلاي ماس پراور Plymouth Prowler) ۱۹۹۷)
با ورود رايانه ها در مطالعات مربوط به طراحي خودرو، چندين خودروي عجيب از جمله اين پراور طراحي شدند. چيپ فوز ، طراح اين وسيله نقليه بود. وي مي خواست با ساخت اين خودرو کاري کند که دهن مردم از تعجب باز بماند.

يک عدد عجيب : يک نفر از اساتيد دانشکده شهر آتن پايتخت يونان چندي پيش عددي را کشف کرد که خصايص عجيبي دارد. آن عدد:142857 ميباشد. اگر عدد مذکور را در دو ...

● بلند ترين درخت : بلندترين درخت در سال ۱۸۷۲ در استراليا کشف شد که از نوع اکاليپتوس بود و ارتفاع آن به ۱۵۲ متر مي رسيد . ولي فعلا درختي که از نوع سکوي ...

● پرنده عظيم الجثه مي خواهم اطلاعاتي از يك پرنده بزرگ و عظيم الجثه به شما بدهم. در سال ۲۰۰۱ من و شوهرم اواخر شب با اتومبيلمان به سمت نيوولمينگتون مي ر ...

من مي گويم «خودرو دوگانه سوز»، تو مي گويي «پريوس». کم کم سدان کم مصرف تويوتا با نام پريوس به نمادي از فناوري دوگانه سوز بنزيني- برقي تبديل مي شود، تا ...

امروزه با توجه به آلودگي هاي ناشي از خودروها و محدوديت هاي سوخت فسيلي، کارخانه هاي خودروسازي گام مهمي در مقابله با اين امر برداشته اند که از جمله آنها ...

● چاپ افست چاپ افست يکي از پر رونق ترين و فراوانترين چاپ هاست. شايد يکي از د لايل آن چاپ روي کاغذ با کيفيت بسيارعالي و د ر تيراژهاي نسبتا پايين است. ا ...

روشن است از اين ميان، با توجه به نقش اصلي صنعت حمل ونقل در تمدن امروز بشر بحث جايگزين كردن سوختهاي فسيلي به عنوان نيروي محرك اين صنعت با سوختهاي حاصل ...

آلايندگي و مصرف سوخت خودروها بدليل محدوديتهاي زيست محيطي، ظرف ۱۰ سال آينده بايستي به ميزان قابل توجهي بهبود يابد. فن آوريهاي جديد در زمينه موتورهاي بن ...

دانلود نسخه PDF - عجيب ترين و زشت ترين خودروها