up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله عادات غذايي PDF
QR code - عادات غذايي

عادات غذايي

شکمي صاف بدون استفاده از گن!؟

چطور با عادات غذايي و رژيم ها شکم خود را کوچک کنيم ؟ هنگامي که لباس هايي مانند تاپهاي چسبان مي پوشيد از اينکه شکم داريد ، و در لباس شکمتان جلوه ي بدي را به شما مي دهد ناراحت مي شويد ويا هنگامي که شلوار خود را مي پوشيد از اينکه دکمه ي شلوارتان بسته نمي شود و يا شکمتان بر روي شلوار آويزان مي شود احساس خوبي نداريد و از خودتان بدتان مي آيد و اعتماد به نفستان را از دست مي دهيد . درست در وسط بدن ناحيه اي به نام شکم وجود دارد که هميشه اولين ناحيه اي است که در لباس پوشيدن به چشم مي آيد .
و هميشه با اين ناحيه براي اينکه تا اين حد متورم است رفتار بدي دارد.در ناحيه ي شکم چربي ها زود ذخيره مي شوند به خاطر ذخيره اين بافت چربي است که شکم تان متورم مي شود و از بين بردن اين چربي ها کار ساده اي نيست زيرا به سختي از بين مي روند و در بعضي افراد فقط اين ناحيه شل مي شود و حالت بدي به خود مي گيرد و حال ما توصيه هاي را به شما مي دهيم تا بدون اينکه از گن استفاده کنيد شکم خود را کوچک کنيد حتي براي هميشه زيرا استفاده از گن فقط براي مدت کوتاهي جوابگو خواهد بود. زيرا بسياري از افراد هنگامي که لباس هاي چسبان مي بپوشند بلافاصله به سوي گن مي روند تا شکمشان کوچک تر شود.
▪ توصيه هاي ما : اکثر افرادي که داراي شکم هستند داراي مشکلات گوارشي هستند . تخمير نادرست غذاي خورده شده ، نوشيدني هاي گاز دار ، بلعيدن هوا به معده به همراه غذا ، همه باعث چاقي مي شوند و البته استرس ، و فعاليت هاي روزانه نيز در برجسته شدن شکم موثر هستند .
۱) زماني را به خوردن غذاي با آرامش اختصاص دهيد : هنگامي که سر کار هستيد ، ايستاده و خيلي سريع يک ساندويچ را مي خوريد . اين غذا خوردن نه حتي گرسنگي تان را برطرف نمي کند بلکه آثار منفي بسياري بر روي معده شما مي گذارد يکي از اين اثرات ، ذخيره شدن چربي در ناحيه ي شکم است. پشت يک ميز بنشينيد و غذاي خود را در آرامش بخوريد ، و هر وعده ي غذايي بايد ۳۰ دقيقه به طول انجام يابد ، و هر لقمه ي غذاي خود را چندين بار بجويد و تا کاملا نجويده ايد ، لقمه ي ديگر را در دهان قرار ندهيد .
۲) ميزان کالري غذايي را که مصرف مي کنيد را حتما بسنجيد و بدانيد روزانه بدنتان چقدر کالري دريافت مي کند . و اگر اين کالري دريافتي بيشتر از فعاليت روزانه باشد باعث چاق شدن شما مي شود پس اين نکته را به خاطر داشته باشيد .
۳) در طي روز از سبزيجات زياد استفاده کنيد زيرا سبزيجات باعث بهبود مزاج شما نيز مي شود و به نوعي جلوي خوردن زياد غذا را مي گيرد.
۴) گوشت نيز مصرف کنيد : گوشت هايي مانند گوشت گاو ، ماهي ، مرغ باعث مي شوند که انرژي و پروتئين بدنتان به بدنتان جذب شود ولي اين جذب و ذخيره سازي در ناحيه ي شکم شما صورت نمي گيرد.
۵) غذاهاي آپ پز را به غذاهاي سرخ کردني ترجيح دهيد و بيشتر از اين نوع غذاها مصرف کنيد زيرا هم هضم اين غذاها راحت تر است و هم جذب شان با چربي انجام نمي شود .
۶) نمک زيادي را به غذايي خود اضافه نکنيد ، زيرا نمک زدن زيادي به غذا باعث حبس شدن آب در بدن بخصوص در ناحيه ي شکم مي شود و بعد از گذشت مدتي شکم برجسته مي شود.
۷) مراقب دستگاه گوارش خود باشيد تا به آساني دچار آسيب نشود زيرا اگر دچار آسيب شود کل سيستم غذايي تان به هم خواهد ريخت. اگر مشکل خاصي داريد قبل از اينکه جدي تر شود به دکتر مراجعه کنيد تا معالجه شويد و اگر هم مشکل يبوست داريد هر شب قبل از اينکه بخوابيد چند آلوي را در آب خيس کرده و صبح ناشتا از اين آلو بخوريد تا مشکل يبوستتان به مرور حل شود زيرا يبوست يکي از دلايل بزرگ شدن شکم مي باشد.
۸) نفس عميق بکشيد تا ريه هاتان کلملا از هوا پر شود و براي اين کار شکم خود را به داخل برده و بازدم شکم خود را رها سازيد زيرا اين ورزش باعث مي شود تا عضله هاي شکم تان حرکت کرده و چربي هاي آن شروع به از بين رفتن کنند . به دنبال راه حلي براي از بين بردن چربي هاي شکم تان باشيد اما چه راه حلي؟؟
▪ ما چند پيش نهاد برايتان داريم :
تحرک داشته باشيد تا چربي هاي که دور بدنتان و بخصوص شکم تان را گرفته از بين بروند: و اين تحرک بايد سه بار در هفته و هر دفعه به مدت سي دقيقه به طول بيانجامد . تحرکاتي مانند پياده روي ، شنا ، دوچرخه سواري و .. ولي ساده ترين ورزش و راحت ترين آنها پياده روي است و هر شخصي مي تواند در روز به مدت سي دقيقه پياده روي کند .
خوردن شيريني جات را کاهش دهيد : شيريني مانند شکلات ،کيک سريعا جذب مي شوند پس به اين نکته ي دقت داشته باشيد بخصوص شب ها و زماني که به ساعت خوابيدن نزديک هستيد از خوردن شيريني بپرهيزيد زيرا فعاليتي نداريد و فقط اين مواد جذب بدن مي شوند. و به جاي اين مواد از غلات استفاده کنيد که سرشار از ويتامين و پرتئين هستند.

سال هاي اخير مسوولان در وزارتخانه هاي متفاوت از واژه هاي امنيت غذايي و ايمني غذا صحبت مي کنند و در سند چشم انداز توسعه نيز به اين مهم پرداخته شده است ...

مسموميت غذايي بر اثر خوردن غذاي آلوده يا زياد خوردن ايجاد مي‌شود. علايم آن بيشتر با درگيري دستگاه گوارش همراه است و شدت اين بيماري طيف گسترده‌اي دارد. ...

● اطلاعات کلي درباره خطرات ميکروبيولوژيکي در غذا بروز بيماري هاي ناشي از خوردن مواد غذايي که در اثر ميکروارگانيزم ها ايجاد مي شوند يک مشکل بزرگ و در ح ...

زنگ تفريح، يکي از خاطره انگيزترين زمان هايي است که هر فردي از دوران مدرسه اش به خاطر مي آورد. زمان خوردن خوراکي هايي که يا از خانه آورده يا از بوفه مد ...

درخت هلو از زمان هاي قديم در چين وجود داشته و از آنجا به نقاط ديگر جهان راه يافته است . در قرون وسطي از آن بصورت يك داروي گياهي استفاده مي کردند. درخت ...

1) پاستوريزه سازي(PASTEURIZATION): روشي براي کشتن اغلب ميکروارگانيسمهاي بيماريزا (کاهش تعداد آنها تا حدي که ايجاد بيماري نکنند) و غير فعال ساختن آنزيم ...

محققان آمريکايي دريافته اند که رژيم غذايي مديترانه اي مي تواند خطر ناراحتي هاي قلبي را در بيماران قلبي افزايش دهد. در اين مطلب به چند نوع از اين مواد ...

روغن کبد کوسه ماهي که با نام علمي Shark Liver Oil شناخته مي شود روغني است که از کبد (جگر) کوسه ماهي استخراج مي شود. از کبد برخي کوسه ماهيان مي توان بي ...

دانلود نسخه PDF - عادات غذايي