up
Search      menu
سایر :: مقاله صندل PDF
QR code - صندل

صندل

۷ پيش شرط صندل

فصل تابستان و بهار، فصلي است که بسياري از بانوان و آقايان به فکر پوشيدن صندل مي افتند ولي پاهايي با ناخن هاي بلند و نامرتب و پاشنه هاي کبره بسته در صندل چندان زيبا نخواهد بود....
اگر قصد داريد سري به جا کفشي تان بزنيد و صندل هايتان را بپوشيد، يک هفته ديگر هم صبر کنيد و با برنامه يک هفته اي زير همراه شويد:
● شنبه
▪ ناخن هايتان را روشن کنيد: در روز اول اين برنامه يک هفته اي، بايد پاهايتان را پديکور کنيد. براي اين کار اول باقي مانده لاک هاي قديمي را از روي ناخن هاي پاهايتان پاک کنيد. با اين کار ناخن هاي شما مي توانند در اين يک هفته نفس بکشند و طبيعي و سالم به نظر برسند. اگر يکي از ناخن هاي شما تغيير رنگ داده است، يک ليمو برداريد و آن را قاچ کنيد، سپس آن را براي يک دقيقه روي ناخن پاهايتان بکشيد. ليمو داراي اجزاي آنتي اکسيدان است که مي تواند رنگ ناخن هاي شما را روشن تر کند. قبل از اينکه شب به رخت خواب برويد، پاهاي تان و ناخن پاها را با يک کرم حاوي «آلفاهيدروکسي اسيد» (AHA) ماساژ دهيد. اين کرم را مي توانيد با مشورت يک متخصص پوست از داروخانه بخريد و مصرف کنيد.
● يک شنبه
▪ پاهايتان را ضدعفوني کنيد: در روز دوم اين هفته بايد پاهايتان را ضدعفوني کنيد. براي اين کار به يک تشت احتياج داريد. درون آن آب بريزيد و سپس چند قطره روغن درخت چاي بچکانيد. اين روغن خاصيت ضدعفوني کننده دارد. شما مي توانيد اين روغن را از عطاري ها و يا داروخانه بخريد. سپس پاهاي تان را با يک صابون ملايم بشوييد. درنهايت لابه لاي انگشتان پايتان را خشک کنيد که چرک و رطوبتي بين انگشتان پاهايتان باقي نماند تا باعث شود که در آن ناحيه قارچ ايجاد شود. در اين برنامه هفتگي تلاش شده است تا جاي ممکن به جاي استفاده از محصولات شيميايي از محصولات طبيعي استفاده کنيد.
● دوشنبه
▪ پوست پاهايتان را اسکراب کنيد: در روز سوم برنامه رسيدگي به سلامت و زيبايي پاهاي تان اين است که پوست مرده و ضخيم شده را از روي آن پاک کنيد. قوزک پا، پاشنه پا و روي انگشت کوچک پا معمولا از اين پوسته ها وجود دارد. براي خلاصي از شر اين پوست مرده کافي است وقتي در حمام يا وان هستيد، يک برس مخصوص اين کار را روي پوست پاهايتان بکشيد يا از سنگ پا استفاده کنيد. وقتي شما از کرم حاوي AHA استفاده مي کنيد، ممکن است پوسته هاي سفتي روي پوست پاي شما باقي بمانند که شما مي توانيد با اين روش اين پوست اضافي را پاک کنيد. شما مي توانيد همين کار را روي پوست ضخيم شده زانويتان نيز انجام دهيد.
● سه شنبه
▪ کوتيکول اضافي دور ناخن پاي تان را برداريد: امروز بايد کوتيکول اضافي دور ناخن پاهايتان را حذف کنيد. براي اين کار بايد يک سري وسايل پديکور داشته باشيد. براي اين کار ابتدا با يک وسيله مخصوص کوتيکول اضافي را کنار بزنيد و سپس با قيچي مخصوص اين کوتيکول اضافي را ببريد. برداشتن کوتيکول اضافي دور ناخن، ناخن پاها را کشيده تر و زيباتر جلوه مي دهد. فراموش نکنيد اين لايه محافظ ناخن است و بايد خيلي با ملايمت با آن رفتار کنيد تا صدمه نبيند.
● چهارشنبه
▪ مرطوب کردن پاها با يک ماسک: براي اينکه به پوست پاهايتان رطوبت لازم را بازگردانيد، روز چهارم اين برنامه هفتگي بايد دست به کار شويد و يک ماسک خانگي خوب براي پوست پاهايتان تدارک ببينيد. براي اين کار ۴ قاشق غذاخوري عسل را با دو قطره آب ليموي تازه مخلوط کنيد. حالا روي لبه وان بنشينيد و اين ماسک را روي پوست پاهايتان بماليد. عسل باداشتن (هامکتانت) پوست پاهاي شما را مرطوب مي کند. ليمو با داشتن اسيدسيتريک و اسيدلاکتيک مي تواند پوسته هاي مرده سطح پوست پاي شما را بزدايد و در واقع يک اسکراب طبيعي به شمار مي رود. پس از اين مرحله پاهايتان را خوب بشوييد و بقاياي اين ماسک و پوسته هاي اضافي جدا شده از پاي تان را پاک کنيد.
● پنجشنبه
▪ ناخن پاهايتان را کوتاه و مرتب کنيد: فراموش نکنيد براي چيدن ناخن پاهايتان و به خصوص کوتاه کردن ناخن شست پاهايتان، حتما بگذاريد ناخن پاهايتان مرطوب باشند. بهترين زمان براي اين کار وقتي است که از حمام خارج شده ايد چون پاهايتان چند دقيقه است که در آب بوده و مرطوب و نرم شده اند. تلاش کنيد که ناخن پاهايتان را طوري کوتاه کنيد که زاويه ۴۵ درجه در گوشه ها داشته باشند. بهتر است بلندي ناخن هايتان را به اندازه اي کوتاه کنيد که نوک آن از نوک انگشتان شما بلندتر نباشد. با يک سوهان لبه ها و گوشه هاي ناخن پاهاي تان را گرد کنيد تا در گوشت پاهايتان فرو نروند. اگر اين کار را انجام ندهيد، باعث رشد ناخن زايد از بغل ناخن اصلي خواهيد شد. براي سوهان زدن ناخن پاهايتان سوهان را از طرفين به سمت مرکز ناخن بياوريد و حرکت رفت و برگشتي انجام ندهيد.
● جمعه
▪ پاهايتان را چرب کنيد: مرحله آخر براي پوشيدن صندل در هفته جديد، اين است که پوست پاهايتان را چرب کنيد. براي اين کار کافي است يک وازلين و يا يک کرم با درجه پخش شدگي بالا بخريد و آن را روي پوست تمام بخش هاي پاهايتان بماليد. گاهي اوقات در اثر فشار کفش و يا اصلاح پاهاي شما زخمي است و خارش اين زخم ها باعث مي شود که اين زخم به جاي بهبود بدتر شود. براي اينکه اين زخم ها در روي پوست پاي شما بهبود يابند، پيوسته آنها را چرب نگه داريد چون خشک شدن آنها احساس خارش را تشديد مي کند و زخم هاي شما هر روز در اثر خاراندن بدتر خواهند شد.

▪ به طور کلي در تعريف عطر ميتوان گفت که عطر مجموعه اي از مواد خوشبو کننده بعلاوه يک حلال مناسب است ● اجزاي اصلي يک عطر ۱) حلال يا حامل ۲) مواد تثبيت ک ...

به طور كلي در تعريف عطر ميتوان گفت كه عطر مجموعه اي از مواد خوشبو كننده بعلاوه يك حلال مناسب است اجزاي اصلي يك عطر را ۱) حاملها يا حلال : از حلالهاي ج ...

به طور كلي در تعريف عطر ميتوان گفت كه عطر مجموعه اي از مواد خوشبو كننده بعلاوه يك حلال مناسب است اجزاي اصلي يك عطر را 1- حلال يا حامل 2- مواد تثبيت كن ...

دانلود نسخه PDF - صندل