up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله شکلات PDF
QR code - شکلات

شکلات

شکلات هاي شاهانه

آيا به نظر شما در دنياي امروز کسي پيدا مي شود که نداند شکلات و کاکائو چيست؟ و يا اينکه کسي پيدا مي شود که تا به حال شکلات و کاکائو نخورده باشد؟ قاعدتا پاسخ اين سوالات مثبت نخواهد بود. اما اکثر مصرف کنندگان اين خوردني خوشمزه و پرطرفدار بدون اينکه بدانند اين ماده از کجا آمده و چه خواص و ضرري هايي دارد، فقط به دليل طعم مطبوع آن به سراغش مي روند و از آن استفاده مي کنند. بر همين اساس، در اين مطلب علاوه بر نگاهي به تاريخچه اين خوردني خوشمزه، قصد داريم تا شما را با ۱۲ مدل از گران ترين و بعبارتي خوشمزه ترين شکلات هاي دنيا آشنا کنيم. «شکلات» از دانه هاي درختي بنام «تئوبروما کاکائو» بدست مي آيد.
«تئوبروما» يک لغت يوناني مي باشد و به معني «غذاي پادشاهان» است. اين درخت در ميان «آرتک ها»، بوميان آمريکاي مرکزي، از قرن ها قبل داراي ارزش بسياري بوده و حتي از دانه هاي آن به عنوان «پول» استفاده مي کردند. «آزتک ها» نخستين افرادي بودند که کشف کردند با له کردن دانه هاي اين درخت و اضافه کردن ادويه به آن، مي توانند يک نوشيدني تلخ اما قوي درست کنند. در قرن شانزدهم ميلادي، دريانوردان اروپايي اين ماده را در بازگشت از آمريکا به کشورهاي خودشان آوردند و با اضافه کردن شکر به آن، خيلي زود اين ماده تلخ را به يک نوشيدني شيرين، پرطرفدار، گران و لوکس تبديل کردند. حدود سال ۱۸۰۰م، اولين شکلات هاي کاکائويي با اختراع تکنيک هاي قالب گيري به بازار آمد. با استفاده از آسياب هاي مکانيکي مي شد به راحتي دانه هاي درخت کاکائو را له و پودر نرمي از آن درست کرد و با گرم کردن و ريختن اين پودر در قالب، اولين شکلات کاکائويي متولد شد. در سال ۱۸۲۵م، يک هلندي موفق شد که از دانه هاي کاکائو کره بگيرد، به اين ترتيب يک قدم بزرگ ديگر در صنعت شکلات سازي برداشته شد. چندين سال بعد «رودلف لينت» سوئيسي، کره کاکائو را به شکلات کاکائويي اضافه کرد تا نرم تر شوند. در سال ۱۸۷۵م، بود که «سوئيس دنيل» با بکاربردن شير در ساخت شکلات، شکلات هايي نرم تر و شيرين تر از شکلات هاي کاکائويي ساخت. وقتي که کارخانه «نستله»، شير را به صورت پودر يا همان شيرخشک توليد کرد، شکلات هاي شيري رونق گرفتند; چراکه پودرشير خيلي بهتر از شيرمايع با کاکائو مخلوط مي شد. در حقيقت کره کاکائو، که مهم ترين ماده تشکيل دهنده شکلات است، مخلوطي از چربي هاي سيرشده و سيرنشده «تري گليسريدها» است که مقادير نسبي آن ها به کشور مبدا بستگي دارد، برخي از تري گليسريدهاي سيرنشده در کره کاکائو نقطه ذوب پاييني دارند و همين باعث مي شود که در دماي اتاق تا اندازه اي به حالت مايع درآيند. افزودن چربي شير به شکلات مقدار تري گليسريدهاي سيرنشده در آن را بالا مي برد و نسبت چربي مايع را زياد مي کند و به همين دليل است که شکلات شيري، نرم تر از شکلات هاي تيره هستند. سطح يک شکلات با کيفيت خوب، شامل تعداد زيادي بلور ريز و کوچک چربي است که مي توانند نور را منعکس کنند و به آن ظاهري براق بدهند. هرگونه شکاف، ترک و يا حتي اثر انگشت روي سطح شکلات مي تواند باعث بزرگ شدن بلورهاي کوچک و نوک تيز چربي شود، وقتي بلورها به اندازه اي برسند که بتوانند نور را از سطح پراکنده سازند به شکلات ظاهري کدر و مات خواهند داد. در کل دانه هاي کاکائو را از لحاظ کيفيت به سه دسته تقسيم مي کنند، اين دسته بندي عبارتست از:
۱) CRIOLLO:
دانه هاي «کريولو»، گرانقيمت ترين، کمياب ترين و بهترين نوع از دانه کاکائو مي باشد.
۲) FORASTERO:
دانه هاي «فوراسترو» سخت تر از «کريولو» بوده و ۸۰درصد کاکائو جهان را به خود اختصاص مي دهد.
۳) TRINITRIO :
دانه هاي «ترينيتريو» نوع پيوندي دو دانه فوق مي باشد و در حال حاضر ۱۵درصد کل کاکائو جهان را به خود اختصاص داده است.
● گران ترين شکلات هاي دنيا
▪ شوکوپولوژي:
قيمت اين شکلات معادل ۲۶۰۰دلار براي هر ۴۵۰گرم است. شکلات سازي «نيپشيلدKnipschilbt » در سال ۱۹۹۹م، در «کانکتيکات» آمريکا تاسيس شد. گران ترين محصول آن يک ترافل شکلاتي با مغزکرمي دولايه است که تنها با سفارش قبلي تهيه مي شود. اين ترافل، دانه اي ۲۵۰دلار قيمت دارد و بطور دستي و از بهترين مواد تهيه مي شود.
▪ مجموعه اصيل نوکا:
اين مجموعه شکلاتهاي نوکا Noka به قيمت ۸۵۴ دلار در ازاي هر پوند به فروش ميرسند و از بهترين نوع شکلات سياه هستند و از %۷۵ کاکائوي يک دست و خالص، کره کاکائو و شکر تهيه ميشوند. در ساخت اين شکلات از هيچ ماده امولسيون ساز مانند لسيتين استفاده نميشود و وانيل هم ندارد. اين شکلات سازي در دالاس، تگزاس قرار دارد.
▪ دلافي: شکلاتهاي دلافي Delafee با قيمت هر پوند، ۵۰۸ دلار به فروش ميرسند و محصول سوييس هستند. اين شکلاتها براي کساني مناسب هستند که به اشيا درخشان علاقه دارند، زيرا علاوه بر اينکه از بهترين کاکائو تهيه شده اند، هر يک با برگه هاي نازک طلاي ۲۴ عيار خوراکي تزيين شده اند.
▪ مجموعه G گوديوا:
اين شکلات سازي مشهور که ابتدا در بلژيک تاسيس شده است و اکنون شعبه هايي در شهرهاي مهم جهان دارد، به تازگي مجموعه اي را به نام G Collection تهيه کرده که هر پوند اين مجموعه شکلاتهاي قلبي شکل، در طعم هاي مختلف و تزيينات زيبا ۱۲۰ دلار قيمت دارد.
▪ ريشار:
شکلات ريشار Richart محصول ليون، فرانسه، از ۷۰درصد کاکائوي کريولو محصول ونزوئلا، که بهترين کاکائوي جهان به شمار ميآيد، تهيه ميشود. اين شکلات طعمي ملايم اما بسيار پرمايه دارد و با بهترين مواد از جمله بادام، ادويه هاي نامتعارف و تمشک همراه شده است. بهاي هر پوند اين شکلات ۱۲۰ دلار است.
▪ پير مارکوليني:
هر پوند ترافل هاي پير مارکوليني Marcolini Pierre محصول بلژيک، ۱۰۲ دلار قيمت دارد و علاوه بر بهترين کاکائو، شامل موادي است که در هر ترافل متفاوت است. براي مثال ترافل برزيلي، خميري مرکب از ۶۶درصد کاکائوي خالص و خمير بادام ايتاليايي است که با شکلات شيري پوشيده شده و روي آن بادام کاراملي قرار گرفته است.
▪ دوباو و گاله:
شکلاتهاي دوباو و گاله Gallais Dedauve، محصول فرانسه به طور سنتي، شکر کم و کاکائوي عالي و فراوان دارند. در اين شکلاتها از هيچ ماده امولسيون ساز مانند لسيتين استفاده نميشود و علامت مشخصه آنها استفاده از بهترين افزودنيهاي جهان است، از جمله: فندق پيه مونت، بادام اسپانيايي، کشمش ترکيه و بلوط تورين. هيچ گونه رنگ و ماده نگه دارنده به اين شکلاتهاي ۹۴ دلاري اضافه نميشود.
▪ چو آوو:
نام شکلات سازي چو آوو Chuao واقع در کاليفرنيا، برگرفته از منطقه اي به همين نام در ونزوئلا است که بهترين کاکائوي جهان را توليد ميکند. در اينجا با استفاده از روش هاي اروپايي، شکلاتهاي ونزوئلايي دست ساز توليد ميشود که هر پوند آن ۷۹ دلار قيمت دارد و از بهترين مواد و بدون هيچ ماده نگه دارنده ساخته ميشود.
▪ ريچارد دانللي:
ريچارد دانللي Donnelly Richarb، در سال ۱۹۸۸، پس از آموختن روشهاي شکلات سازي نزد استادان پاريسي و بلژيکي، کارگاه خود را درکاليفرنيا تاسيس کرد و به تهيه شکلاتهايي دست ساز با طعمهايي ساده و عالي پرداخت. هر پوند از شکلاتهاي دانللي، ۷۵ دلار قيمت دارد.
▪ ووژه:
شکلاتهاي ووژه Vosge، طعم هايي بي نظير دارند که در توليد آنها از ادويه هاي تندي چون کاري، زنجبيل، چيلي و دارچين استفاده ميشود. در اين ميان شکلاتهايي به نام فينوکيو Finnochio که از شکلات سياه و گرده رازيانه وحشي ساخته شده است و همچنين بالزاميکو Balsamico که با شکلات سياه، فندق سيسيلي و سرکه بالزاميک ده ساله تهيه ميشود، نيز وجود دارند. هر پوند اين شکلاتها ۶۹ دلار قيمت دارند و در شيکاگو توليد ميشوند.
▪ لامزون دو شوکولا(خانه شکلات):
هر پوند اين شکلاتهاي فرانسوي ۶۵ دلار است، خانه شکلات علاوه بر شکلاتهاي توليدي خود، به فروش شکلاتهاي والرونا Valrhona که يکي از قديمي ترين و بهترين توليد کنندگان شکلات فرانسه است، نيز ميپردازد. اين شکلات سازي براي توليد شکلاتهاي مخلوط خود، از کاکائوي کريولو و بهترين کره کاکائو استفاده ميکند.
▪ ميشل کلويزه:
شکلاتهاي پاريسي ميشل کلويزه Clui Michelzel، از محصولات خاص ده کشور، از جمله ماداگاسکار، ونزوئلا، جاوه، غنا و اکوادور تهيه ميشوند. درصد کاکائوي اين شکلاتها از ۳۳ تا۹۹ درصد متفاوت است و با کره کاکائو، شکر و دانه هاي وانيل تهيه ميشود. کلويزه هرگز از مواد نگهدارنده، امولسيون ساز ها و کاکائويي که با کود شيميايي توليد شده باشد استفاده نميکند. قيمت هر پوند محصولات آن، ۶۵ دلار است.

يکي از آرزوهاي من در دوران کودکي اين بود که درخت سيب حياط خانه به يک درخت شکلات تبديل شود. هر روز صبح بلافاصله پس از برخاستن از خواب به درخت سيب نگاه ...

يکي از آرزوهاي من در دوران کودکي اين بود که درخت سيب حياط خانه به يک درخت شکلات تبديل شود. هر روز صبح بلافاصله پس از برخاستن از خواب به درخت سيب نگاه ...

چند بار تا بحال حين بازي بسکتبال عينکتان از چشمتان افتاده است؟ حتي لنز هم گاهي مي تواند دردسر ساز شود، وقتي يادتان مي رود هنگام خواب آنها را برداريد و ...

اگر شما دچار ديابت هستيد، بايد بدانيد که قسمت هاي مختلف بدن تان با ميزان قند خون تان تنظيم مي شود و دهان و دندان شما هم از اين قاعده مستثنا نيست.... د ...

اختلال يا از بين رفتن موقتي هشياري که به صورت ناگهاني رخ مي دهد و غالبا همراه با حرکات عضلاني که ممکن است به صورت حرکت کوچک پلکها ظاهر شود و يا با تکا ...

يکي از بيماريهاي شايع روده بزرگ مي باشد و يکي از علل شايع اسهال هاي مکرر و اختلال در سيستم گوارشي است. اين نوشتار آگاهي لازم را در مورد اين بيماري به ...

زيتون درختچه اي است به ارتفاع تقريبا سه متر که هنگامي که در شرايط مساعد پرورش مي يابد ارتفاع آن به حدود ۱۲ متر و قطر تنه اش به ۳ متر مي رسد. ▪ چوب اين ...

آخرين تعريف امنيت غذايي که تقريبا همه منابع مهم جهاني بر سر آن توافق دارند، عبارت است از: «دسترسي همه مردم در تمام اوقات به غذاي کافي و سالم براي داشت ...

دانلود نسخه PDF - شکلات