up
Search      menu
طب سنتی :: مقاله سنگ درماني PDF
QR code - سنگ درماني

سنگ درماني

سنگ درماني براي کودکان

به راستي سنگ ها هدايايي از جانب زمين هستند. به نظر مي رسد کودکان نوعي جاذبه و گرايش طبيعي نسبت به سنگ ها دارند و دلشان مي خواهد هر نوع سنگ يا کريستالي را از زمين برداشته و آن را به طور کامل کشف کنند.
در اين گونه مواقع، آنها تمام حواس خود را به کار مي گيرند تا بفهمند هر کريستالي به چه چيزي شباهت دارد. آنها کنجکاوند بدانند وقتي يک کريستال به زمين يا درون آب مي افتد چه صدايي مي دهد يا چه بو و مزه اي دارد.
بعضي کودکان از حواس خود استفاده مي کنند تا بگويند که کريستال ها به آنها چه مي گويند. حتي بدون اينکه آموزشي به آنها داده شده باشد به گونه اي اسرارآميز، از سنگ ها براي درمان خود استفاده مي کنند. بچه ها خيلي سريع مي توانند نسبت به نيروي درماني سنگ ها واکنش نشان دهند. فرزندان خود را به فروشگاه هاي سنگ و جواهر آلات و سنگ هاي معدني، نمايشگاه ها و موزه هاي سنگ هاي قيمتي، يا مناطقي مثل غارها و معادن ببريد و بگذاريد سنگ کريستالي را که دوست دارند بردارند. آنها اغلب اوقات کريستال هايي را که براي بهبود و درمان آنها مفيد است انتخاب مي کنند.
در قسمت زير فهرستي از سنگ هاي مختلف ارائه شده که به سلامت بچه ها کمک مي کند. اجازه بدهيد فرزندتان اين نوع سنگ ها را در جيبش بگذارد و هميشه به همراه داشته باشد و حتي موقع خواب و استراحت هم سنگ مخصوصش را پيش خود نگه دارد.
▪ ياقوت ارغواني:
ياقوت ارغواني يکي از بهترين سنگ هاي شفابخش است(تصوير بالا). خاصيت عمده ي اين سنگ آن است که مي تواند هر نوع احساس منفي را از وجود شخص بيرون بکشد و ضمير او را پاک و شفاف کند.
در مورد کودکان مي تواند اضطراب و آشفتگي ناشي از بلوغ، يا هر نوع غم و افسردگي مربوط به شکست تحصيلي، يا شنيدن اخبار ناخوشايند مثل طلاق يا مرگ و… را در آنها از بين ببرد. ياقوت ارغواني در اين گونه موارد تمام احساسات منفي را به طرف خود جذب مي کند و به کودک آرامش مي بخشد.
براي بچه هايي که ناتواني هاي گوناگون دارند يا دچار مشکلات جسمي و روحي هستند، چند تکه سنگ ياقوت ارغواني در اتاق آنها باعث مي شود اين نيروهاي منفي از وجود آنها تخليه شود و اتاق آنها به يک وضعيت آرام و متعادل برگردد. براي درمان دردهاي موضعي، سنگ ياقوت ارغواني را به طور مستقيم به مدت ۲۰ دقيقه در روي محل درد يا اطراف آن بگذاريد تا تسکين يابد.
▪ اشک سرخ پوست:
اشک سرخ پوست يا «سنگ غم» خيلي تيره است، ولي درعين حال نور را از خود عبور مي دهد. اگر شما تکه کوچکي از آن را جلوي نور نگه داريد مي توانيد همچون شيشه، طرف ديگر را ببينيد. به هرحال، اگر شما از سنگ اشک سرخپوست براي جذب احساسات منفي استفاده کنيد، خواهيد ديد که قسمتي از فضاي دروني آن تيره و کدر مي شود و گاهي اوقات بعد از برطرف شدن غم و اندوه دوباره شفاف مي گردد.
▪ عقيق سرخ:
سنگ عقيق يا «سنگ عزت نفس» براي تقويت حس احترام به نفس و ارزش قايل شدن براي خويشتن به کار مي رود(تصوير بالا). رنگ هاي نارنجي تيره اين سنگ به خوبي بيانگر نيروي تقويت کننده چاکراهاي اول و دوم و سوم در اين سنگ است و باعث حس امنيت و عشق به خويشتن مي شود. رگه هاي صورتي رنگ موجود در اين سنگ، عشق و علاقه را در بين والدين و فرزند تقويت مي کند. اين سنگ همچنين براي بيماري هاي پوستي از جمله آکنه بکار مي رود. براي اين کار سنگ را در بالاي پوست نگه داشته و به مدت چند دقيقه به صورت دايره وار حرکت دهيد.
سنگ شفاف (حجرالبرق):
حجرالبرق يا «سنگ رهبري» يک سنگ تقويت کننده و نيرو دهنده است که انرژي قلب را احيا مي کند و ميان انرژي هاي زنانه و مردانه در بدن تعادل ايجاد مي کند. اين سنگ سبز رنگ است و بسيار دوست داشتني و محافظ قلب است. بسياري از بچه هايي که خجالتي، ترسو، مطيع و سر به زير هستند، براي بازيابي اعتماد به نفس نياز به چنين سنگي دارند. اين سنگ به شخص کمک مي کند تا فعال باشد و کارش را آن طور که خودش مي خواهد شروع کند و خلاصه ابتکار عمل را در دست گيرد.
بچه هايي که دچار تنگي نفس هستند، به سوي اين سنگ جذب مي شوند، زيرا اين سنگ ريه ها را باز مي کند و باعث احساس سبکي و آرامش مي شود.
▪ کوارتز شفاف:
کوارتز شفاف يا «سنگ شفابخش» نوعي کريستال است که براي همه نوع درمان به کار مي رود. هر سنگ کوارتز در واقع نيرو و انرژي خاصي دارد و از خاصيت شفابخشي ويژه اي برخوردار است. وقتي که کودک تکه اي از اين سنگ را در دست مي گيرد، انرژي آن يا خيلي آهسته تخليه مي شود يا خيلي سريع و ناگهاني. در حين خالي شدن انرژي سنگ، کودک احساس مي کند که گويا در معرض يک شوک الکتريکي ملايم قرار گرفته است.
همين انرژي طبيعي، کافي است که هر گونه احساس ناراحتي و غم از کودک دور شود و حالت منفي احساسي در او تغيير کند و احساس شادابي و نشاط پيدا کند. اگر کسي چندين تکه از اين سنگ به همراه داشته باشد، گويا انواع مختلفي از سنگ هاي شفابخش را به همراه دارد، زيرا هر تکه از سنگ کوارتز شفاف داراي خاصيت درماني خاصي است و او مي تواند از آنها در موارد و موقعيت هاي گوناگون استفاده کند. مجموعه اين سنگ ها همچنين براي سازماندهي افکار پراکنده و از بين بردن نيروهاي منفي مفيد هستند.
▪ کوارتز سرخ:
کوارتز سرخ يا «سنگ عشق و دوستي» يکي ديگر از سنگ هاي چند منظوره شفابخش است، به ويژه براي کودکاني که احساسات آزار دهنده و يا تمايلات پرخاشگرانه دارند. کوارتز سرخ مي تواند زخم هاي يک قلب شکسته را که در اثر رو در رويي با واقعيتي تلخ و خشن، آسيب ديده است التيام بخشد. کوارتز سرخ براي بچه هايي که بي قرار و بسيار فعال هستند و مبتلا به تشويش و نگراني، ترس، اضطراب، دلواپسي و بسياري از اختلافات روحي ديگر هستند آرامش به ارمغان مي آورد. برخي فوايد عصب شناسي نيز دارد، يعني اگر اين سنگ را در بالاي مراکز عصبي نگه داريم، گرفتگي عضله از بين مي برد و عضله شل مي شود. در مورد قلب هاي جوان، کوارتز سرخ مي تواند کمک کند تا چاکراهاي قلب باز نگه داشته شود و به قلب حيات مي بخشد و آن را حفظ مي کند. اين سنگ انرژي هاي خوب را وارد قلب کرده و از ورود انرژي هاي بد جلوگيري مي کند.
سنگ لاجورد:
سنگ لاجورد يا «سنگ موازنه روحي» يک متعادل کننده باور نکردني براي کودکاني است که قابليت هاي رواني فوق العاده اي را از همان دوران اوليه زندگي خود نشان مي دهند. رنگ آبي تيره اين سنگ باعث تحريک هوشياري و خود آگاهي و پالايش بصيرت معنوي در کودک مي شود. سنگ لاجورد زمينه را براي قبول خود و پذيرش نعمت هايي که به او ارزاني شده است آماده مي کند و به کودک کمک مي کند که به آگاهي معنوي برسد. اين سنگ داراي قدرت هاي محافظ است و همه حس هاي روحي رواني را تحريک مي کند و از همين رو بسيار ارزشمند است.
▪ يشم سبز:
يشم سبز يا «سنگ تسکين دهنده احساسات» را به راحتي مي توان براي بچه ها تهيه کرد و مثل جواهر آلات معمولي مورد استفاده قرار داد. بچه هاي حساس و هيجاني اغلب به يک وسيله محافظت کننده احتياج دارند که همراهشان باشد و از اين طريق مطمئن شوند که احساساتشان بر آنها غلبه نمي کند و آنها را تحت تاثير قرار نمي دهد. اين سنگ اعتماد به نفس و اتکا به خويشتن را به بچه تقويت مي کند. يشم سبز به فرد ايمان مي بخشد تا در زندگي به تک تک آرزوهاي خود برسد.
▪ چشم ببر:
سنگ چشم ببر با لايه هاي نازک قرمز رنگي که در آن وجود دارد هنگامي که به سمت جلو و عقب تکان داده مي شود، نور را در مسير معيني منعکس مي کند و به نظر مي رسد چشم يک ببر به شما خيره شده است! اجازه دهيد کودکتان نيروي اين سنگ را کشف کند. اين سنگ براي بچه هايي که از نظر روحي سرکوب شده اند بسيار خوب است و قواي روحي رواني آنها را تقويت مي کند.
▪ سولفيد آهن:
سولفيد آهن يا «سنگ محافظ و نگهبان» به شکل هاي مختلف وجود دارد، صفحات دايره شکل تا مکعب هاي مختلف سطح براق و برنجي اين سنگ، بچه ها را به طرف خود جلب مي کند. اين سنگ شبيه آينه اي کوچک است که انرژي هاي منفي را از بچه دور مي کند و کودک حس مي کند که از نظر جسماني در وضعيت کاملي قرار دارد و سرشار از عشق است.

سنگ از نظر زمين شناسان به ماده ي سازنده ي پوسته و بخش جامد سست کره ي زمين گفته مي شود. سنگ ها از يک يا چند کاني درست شده اند و از نظر چگونگي پديد آمدن ...

دياژنز: سنگ زايي پس از انباشته شدن رسوب ها در محيط هاي رسوبي ممکن است فرايندهاي فيزيکي و شيميايي گوناگوني در آن ها رخ دهد که به سنگ شدن آن ها بينجامد. ...

گلسنگ نوعي پيکره گياهي بدون ريشه، برگ يا گل است؛ در واقع، مجموعه اي از جلبک و قارچ است که زندگي هر کدام وابسته به زندگي ديگري است. در اين همزيستي جلبک ...

سنگ آهک کربنات کلسيم(CaCO3) به ندرت به صورت آهک خالص در طبيعت پيدا مي‌شود. اين سنگ بيشتر به صورت آهک رسي ، آهک ماسه‌اي و دولوميت يافت مي‌گردد. ناخالصي ...

سنگ آهک نوعي سنگ رسوبي است که عمدتا از کلسيت معدني تشکيل شده‌است. اصول تهيه و بکارگيري آهک در واقع هدف از تهيه آهک، تبديل سنگ آن به حالت قابل مصرف و ت ...

شيوه زندگي سريع و صنعتي امروز روزانه سهم بزرگي از جان و روان ما را معطوف مسائلي کرده است که در معناي زندگي نمي گنجند. کارشناسان امور زيستي و روانشنا ...

در نوشتار زير به هفت روش اصلي و مهم درمان در طب اسلامي به صورت کوتاه و گذرا اشاره شده است. ۱) تغذيه درماني: تغذيه درماني و نگاه به نوع تغذيه، اساس و ا ...

بسياري از مردم به سنگها و جواهرات صرفاً از ديد زيور آلات و زيبايي و با قيمت و ارزش آن مي نگرند. اما بعضي از مردم به شانس و اقبال و نحس و شوم اثرات سحر ...

دانلود نسخه PDF - سنگ درماني