up
Search      menu
فنآوری اطلاعات :: مقاله سرعت اينترنت PDF
QR code - سرعت اينترنت

سرعت اينترنت

راههاي افزايش سرعت در هنگام کار با اينترنت

در گام اول افرايش سرعت ؛ به عوامل مختلف بستگي دارد:
در وهله اول با بهينه کردن سخت افزارهايي چون مودم، پردازنده و رم، به طور کلي کامپيوتر شما از قدرت بيشتري برخوردار خواهد شد که از جمله در هنگام کار با اينترنت نيز خود را نشان خواهد داد.
ISP - يا سرويس دهنده اينترنت يعني کسي که شما از آن حساب اينترنت مي خريد بسيار مهم است. و هرچه اين مرکز از امکانات و قدرت بيشتر، يا خطوط پرسرعت تر برخودار باشد، به طور مستقيم در سرعت اينترنت شما هم تأثيرگذار خواهد بود. نکته ديگر اينکه سرعت برقراري يک ارتباط عادي به طور معمول بايد بيشتر از ۳۰ kb s باشد.
در نهايت يک سري ترفندها و نکات نرم افزاري در اين زمينه راه گشاست. موارد بالا را به عهده شما مي گذاريم و چند ترفند و نکته نرم افزاري براي بالابردن سرعت در هنگام کار با اينترنت در اينجا بيان مي کنيم:
▪ حذف فايلهاي زايد
با هر بار مرور يک سايت يا صفحه خاص از اينترنت، آن صفحه در هارد ديسک کامپيوتر شما ذخيره مي شود. اين کار براي آن است که اگر دوباره آن قصد مرور آن صفحه را داشته باشيد، اگر در آن صفحه تغييري حاصل نشده باشد، مرورگر به جاي دانلود مجدد، آن صفحه را مستقيماً از روي هارد ديسک بازخواني مي کند. اين کار ظاهراً به دستيابي سريعتر صفحات کمک مي کند اما بايد توجه داشت که با افزايش بيش از حد اين صفحات در حافظه کامپيوتر، اين امر عملاً به کندتر شدن سرعت بارگذاري صفحات منجر خواهد شد. نا گفته نماند که خراب شدن اين فايل ها باعث بروز نقص هايي در عملکرد صحيح مرورگر خواهد شد.
پس راه مناسب آن است که هر از چند گاهي اين فايل ها را از کامپيوتر خود حذف کنيم؛ براي اين منظور اگر از Internet Explorer استفاده مي کنيد، در صفحه مرورگر خود گزينه Tools در بخش Internet Option صفحه General را باز کنيد و گزينه Delete Files را کليک کنيد.
▪ حذف فايل هاي History
برنامه Internet Explorer تمامي سايت هايي را که اخيراً از آن ها ديدن کرده ايد به ترتيب تاريخ آن ها را ذخيره مي کند. براي مشاهده اين سايت ها به ترتيب تاريخ، مي توانيد روي آيکن ويژه اين برنامه در صفحه مرورگر کليک کنيد و يا از کليد هاي ميانبر Ctrl + H استفاده کنيد.
بايد توجه داشته باشيد که زياد شدن حجم History مي تواند موجب کندي مرور صفحات گردد. پس اگر از اين برنامه استفاده چنداني نمي کنيد بهتر است هر چند وقت يکبار فايل هاي مربوط به آن را حذف کنيد.
براي اين کار چنان که در بالا توضيح داده شد، صفحه General را در Internet Option باز کرده و بر روي گزينه Clear History کليک نماييد. در اين قسمت مي توانيد بازه زماني خاصي را نيز براي پاک کردن فايل هاي History براي مرورگر خود تعريف کنيد.
▪ حذف تصاوير
در بسياري از موارد در هنگام جستجو هاي اينترنتي، شما مي خواهيد به طور سريع از محتواي کلي يک سايت و نه تمامي مطالب آن که بيشتر متن ها ( Text ) را شامل مي شود ديدن کنيد. يعني براي اين کار به ديدن تصاوير پر حجم که غالباً اطلاعات مفيدي به شما نمي دهند و اکثراً با موضوعات تبليغاتي هستند احتياجي نداريد. همچنين بايد توجه داشته باشيد که وجود تصاوير يکي از مهمترين مواردي است که سرعت بارگذاري صفحات را کند مي کند.
براي اينکه مرورگر شما ( IE ) از نمايش تصاوير صرفه نظر کند، صفحه Internet Option را از گزينه Tools انتخاب کرده ( همانطور که در بالا توضيح داده شد ) و در برگه Advanced ذيل بخش Multimedia، گزينه Show Pictures را از حالت انتخاب خارج نماييد. ( در اين قسمت گزينه هاي ديگري که به نظر شما غير ضروري مي باشند نيز قابل خارج شدن از حالت انتخاب هستند )، حال اگر صفحه اي را بدون تصاوير مرور مي کنيد و تصويري وجود داشت که مي خواهيد آن را ببينيد، به سادگي روي آن راست کليک کرده و گزينه Show Picture را انتخاب کنيد.
▪ دانلود هاي سريعتر
براي دانلود ( Download ) کردن يک فايل قابل دانلود بايد روي پيوند مربوطه راست کليک کنيد و گزينه Save Target As را انتخاب نماييد. سپس با دادن مسير مورد نظر خود، فايل براي ذخيره شدن آماده مي شود.
اما مشکلي که در اين ميان وجود دارد اين است که معمولاً زمان لازم براي دانلود يک فايل زياد است که بسته به حجم فايل معمولاً بين ۲ تا ۱۰ دقيقه و حتي بيشتر طول مي کشد.
مشکل ديگر اين است که در حين دانلود شد يک فايل اگر ارتباط شما با اينترنت قطع شود يعني Disconnect شويد، کار دانلود هم متوقف مي شود و پس از برقراري ارتباط بايد اين کار را دوباره از سر بگيريد.
براي حل اين مشکلات مي توانيد از نرم افزار Download Accelerator استفاده کنيد که نه تنها سرعت دانلود را تا ۳ برابر بيشتر مي کند، بلکه بعد از قطع اتصال و اتصال مجدد دانلود را از جايي که ارتباط قطع شده شروع مي کند و نه از ابتدا. همچنين اين نرم افزار قابليت هاي گوناگوني در مديريت فرايندهاي دانلود دارا مي باشد.
▪ سايت هاي بسيار سنگين
بعضي از سايت ها به گونه اي طراحي شده اند که زمان زيادي طول مي کشد تا تمامي اجزاي آن بارگذاري شود. اگر فقط مي خواهيد از محتواي کلي يک سايت و نه تمامي اجزاي آن مطلع شويد بهتراست در حين انجام بارگذاري هر چند وقت بک بار دکمه Stop را بزنيد. با اين کار آن دسته از اجزاي سايت که تا کنون بارگذاري شده اند پديدار خواهند شد. براي ادامه روند بارگذاري نيز دکمه Refresh يا F۵ را بزنيد.
▪ استفاده از صفحات به صورت off-line
اگر قصد داريد دقايقي طولاني را صرف خواندن فقط يک صفحه بکنيد مثلاً اگر مشغول خواندن يک متن بسيار طولاني هستيد، براي اينکه در حساب اينترنتي شما صرفه جويي شود بهتر است صفحات اين چنيني را بدون اتصال به اينترنت يا اصطلاحاً به صورت off-line مطالعه کنيد.
▪ روش هاي استفاده از صفحات به صورت off-line
براي اين کار ۳ روش وجود دارد:
۱) در هنگام اتصال به اينترنت از منوي File گزينه Work Offline را انتخاب کنيد. با اين کار شما هنوز قادر به ديدن صفحات باز شده هستيد اما به شبکه وصل نمي باشيد يعني ديگر حساب اينترنتي شما مصرف نمي شود اما تلفن شما همچنان اشغال است.
۲) راه ديگر اين است که صفحه مورد نظر را ذخيره کنيد تا در زماني ديگر بدون اتصال به اينترنت و تلفن به مطالعه آن اقدام کنيد. براي اين منظور در منوي File گزينه Save As را انتخاب کنيد و مسير ذخيره فايل را انتخاب کنيد.
۳) راه سوم اين است که صفحه را به صورت off-line ، Favorite کنيد. برتري اين عمل اين است که در صورت انتخاب، صفحه مذکور همراه با پيوندهاي آن ( Links ) ذخيره مي شود. مثلاً شما قادريد کل يک سايت را همراه با پيوندهاي آن در اختيار داشته باشيد. طبيعي است که هر چه يک سايت پيوندهاي بيشتري داشته باشد ذخيره کردن آن ها به زمان بيشتري نيز احتياج خواهد داشت.
در اين شيوه مراحل کار به اين صورت است:
در منوي Favorites در مرورگر IE، گزينه Add To Favorites را انتخاب کنيد. در صفحه باز شده گزينه Make Favorite Offline را در حالت انتخاب قرار دهيد و OK را بزنيد. با استفاده از Customize نيز مي توانيد نسبت به ذخيره کردن پيوندها ( Links ) اقدام کنيد.

● مقدار سرعت نور: نور بيشترين سرعت خود رادر خلا دارد که حدودا۳۰۰۰۰۰ کيلومتر بر ثانيه مي باشد مقدار سرعت نور در محيط مادي غير خلا کمتر ازمقدارش در خلا ...

● مقدار سرعت نور: نور بيشترين سرعت خود رادر خلا دارد که حدودا۳۰۰۰۰۰ کيلومتر بر ثانيه مي باشد مقدار سرعت نور در محيط مادي غير خلا کمتر ازمقدارش در خلا ...

مراکز و سازمان هاي فرهنگي و آموزشي، زماني ارتباطات کارآمدي خواهند داشت که محتواي مطالبي را که به عنوان کتاب و جزوء ارائه مي دهند، آموزنده و از لحاظ ...

اقتصاد اينترنتي از جمله شگفت انگيزترين پديده هاي اخير ، مي توان از رشد فوق جهشي ICT و بويژه اينترنت ياد کرد که عرصه هاي فعاليت اقتصادي را به تسخير خود ...

همچنانكه مي دانيم در نسبيت، سرعت نور بالاترين سرعت هاست و هيچ چيز بالاتر از سرعت نور حركت نمي كند. اين سرعت تقريباً c=3x10^8 m s است. بنابراين در نسبي ...

در نظر بگيريد که سرعت کامپيوتر شما مرتباً کمتر و کمتر مي شود، برنامه هاي نرم افزاري زمان زيادتري براي اجرا شدن لازم دارند و زمان وارد شدن به يک سايت د ...

تعداد بسيار زيادي از کاربران اينترنت را افرادي تشکيل مي دهند که فاقد مهارت هاي خاصي در زمينه فن آوري اطلاعات بوده و از امکانات حمايتي مناسبي نيز برخور ...

در کتاب ها و متون مختلف تعاريف متفاوتي از تبليغات آمده است، اما در تمامي آن تعاريف، اشتراکاتي وجود دارد. اين اشتراکات شامل موارد زير مي شوند: ▪ تبليغ ...

دانلود نسخه PDF - سرعت اينترنت