up
Search      menu
گیاه شناسی :: مقاله ساختمان پياز PDF
QR code - ساختمان پياز

ساختمان پياز

ساختمان و خواص پياز

پياز يکي از قديمي ترين گياهان زراعي بوده که از هزاران سال قبل،به عنوان طعم- دهنده غذاها و همچنين دارو از آن استفاده مي شده است. قديمي ترين منابع کشف شده از سومريان بدست آمده که نشان مي دهد، سومريان که در عراق امروزي مي زيسته اند، تقريبا ۲۶۰۰ قبل از ميلاد مسيح از اين گياه استفاده مي کرده اند. در نسخه هاي کتب قديمي مصر که نوشته هاي خود را روي پاپيروس مي نوشتند، از اثرات دارويي پياز سخن به ميان آمده است. آنها عقيده داشتند که مصرف پياز به همراه غذا انرژي بيشتري به فرد مي دهد.
ساختمان پياز
اين گياه دو ساله بوده که در سال اول ، اندامهاي رويشي آن بوجود مي آيند و در سال دوم اندامهاي زايشي ايجاد مي شود که توليد تخم مي کنند. برگهاي گياه پياز توخالي و لوله اي شکل هستند. ساقه آن که ارتفاعش بين ۶۰ سانتيمتر تا يک متر مي باشد هم توخالي است که در بخش پاييني ، ساقه کمي متورم شده است.
پياز داراي يک ساقه پهن زير زميني به قطر چند متر مي باشد که در سطح بالاي اين ساقه ، برگهاي پياز که کلروفيل خود را از دست داده اند و به مخزن غذايي گياه تبديل شده اند قرار گرفته اند. ريشه پياز از قسمت زيرين اين ساقه خارج مي شود. در وسط اين ساقه زير زميني ، نقطه رويشي پياز که به عنوان جوانه انتهايي ساقه هوايي مي باشد قرار دارد که در اين قسمت ، ساقه گل دهنده و برگ سبز بوته پياز ظاهر مي شود که به رشد خود ادامه مي دهد.
● بو و خاصيت اشک آوري پياز
بوي پياز مربوط به مواد گوگردي فراري است که در هنگام تقطير در حرارت معمولي اتاق تجزيه مي گردند. به همين دليل طعم پياز پخته در مقايسه با پيازهاي خام بسيار ملايم تر است. پياز سفيد معمولا ملايم تر از پيازهاي قرمز و زرد است، به اين دليل که از اين مواد گوگردي کمتر دارد. اغلب پيازهايي که در نواحي مرطوب رشد مي کنند، داراي مواد گوگردي کمتري بوده و در نتيجه ملايم ترند.
زماني که پياز را به مدت چند ماه در انباري قرار مي دهيم، پياز به دليل اين که آب و يا هيدرات کربن خود را از دست مي دهد، به تدريج تندتر مي شود. مواد گوگردي پياز ، خواص مختلفي از خود نشان مي دهند که يکي از آنها اشک آور بودن است. اگر چه ما معمولا اشک آوري پياز را دوست نداريم و باعث ناراحتي ما مي شود، اين خاصيت پياز آن را در برابر موجودات ريز زنده خارجي حفاظت مي نمايد. البته روش هايي براي کاهش اشک آوري پياز وجود دارد. براي مثال ، قرار دادن پياز در يخچال يا پوست کندن پياز در آب روان.
● نگهداري از پياز
مناسب ترين محل براي انبار نمودن پياز، سردخانه است که به اين وسيله مي توان در مدت انبار کردن پياز ، آن را از انواع تغييرات حفظ کرده و همچنين از انواع آفت از جمله قارچها ، باکتريها ، ويروسها و... محافظت نمود. به علاوه از آنجا که قرار دادن پياز در مکان گرم سبب سبز شدن، ساقه زدن و کم وزن شدن خود پياز مي شود، با قرار دادن آن در سردخانه از اين آسيبها محافظت خواهد شد.
● سمي بودن پياز
گاهي بر اثر مصرف زياد پياز ، عوارض مسموميت بروز مي کند. در انسان پس از مصرف زياد پياز ، چه خود پياز و چه فراورده هاي دارويي توليد شده با آن ، ممکن است مسموميت خفيف يا شديد بوجود آيد. اين فساد پياز مي تواند ناشي از عدم رعايت قوانين لازم جهت کاشت ، داشت يا برداشت گياه ، نگهداري نامناسب در انبار باشد. علايم مسموميت با خوردن پياز عبارتند از: کم خوني و بيماري زردي که در نتيجه هموليز خون حادث مي شود و احساس بوي تند از ادرار يا هواي بازدم فرد مسموم که تشخيص مسموميت را ساده مي کند. بنابراين لازم است همانطور که سالم بودن گياه را در نظر مي گيريم، مقدار مصرف پياز را هم مد نظر داشته باشيم و در خوردن آن، زياده روي نکنيم.
● مواد غذايي تهيه شده با پياز
در تهيه غذاهاي مختلف از انواع پياز استفاده مي کنند. اين ماده غذايي ، عطر و طعم خوبي به غذاها مي دهد. همچنين پياز را در تهيه انواع ترشي از جمله پياز ترشي و پياز شور و براي درست کردن انواع سالاد بکار مي برند. در تهيه انواع ساندويچ هم پياز يکي از اجزاي مهم محسوب مي شود.
● اثرات درماني گياه پياز
از مخلوط آب پياز با عسل ، شربتي تهيه مي کنند که مصرف روزانه سه قاشق غذاخوري از اين شربت ، در درمان سرماخوردگي ، آسم، برونشيت و نارساييهاي کليه و عفونتهاي مجاري ادرار بسيار مؤثر است.
پياز خام ، پ.هاش(PH ) مواد داخل معده را بالا مي برد و باعث تشديد فعاليت دستگاه گوارش مي شود. خوردن پياز ترشحات معده را تنظيم نموده و اشتها را زياد مي کند.
خوردن پياز همراه با غذاهاي چرب ، مخصوصا در مهمانيها يا مسافرتها ، سبب هضم چربي شده و همچنين ناراحتيهاي حاصل از آشاميدن آب تصفيه نشده در مناطق مختلف مسافرت را کاهش مي دهد. اين امر به دليل آن است که پياز خاصيت آنتي بيوتيک داشته و قادر است ميکربها را نابود سازد.
بو کردن آب پياز بويژه زمان پوست گرفتن آن ، براي بهوش آمدن فردي که سست يا بيهوش شده و همچنين براي رفع تشنج ، بسيار مفيد است.
مصرف پياز پخته به همراه کره براي رفع يبوست و برطرف نمودن نفخ معده بسيار مفيد است.
براي برطرف نمودن آبسه زير پوست ، ورم چشمها و پلکها ، از بين بردن دردهاي گوش ، سردرد و درد دندان ، پياز بسيار مفيد است.

پياز نوعي گياه غده اي گوشتي زيرزميني از خانواده لاله است و نام علمي آن Allium Cepa L مي باشد. عموماً، پياز به بخشي از گياه اطلاق مي شود که هر گياهي از ...

نام علمي : Allium cepa L. خانواده : Liliaceae نام هاي عمومي : در انگليسي به آن «Onion» و در فارسي به آن «پياز» مي گويند. پراکندگي گياه ( در ايران ) : ...

پياز طبق نظر حکماي سنتي خيلي گرم و خيلي خشک است، در نتيجه براي افراد داراي طبع گرم و خشک مضر بوده و براي اشخاص داراي طبع سرد و مرطوب سودمند است. چکيده ...

RNA مخفف اسيد ريبونوکلئيک است که يکي از انواع اسيدهاي نوکلئيک مي باشد. در داخل سلول انواع مختلف RNA وجود دارد که هر کدام از آنها وظايف مخصوص به خود را ...

عامل اين بيماري سه گونه قارچ مي باشد که توليد Blight مي کند : Botrytis squamosa B. cinerae B.allii پوسيدگي عميق قهوه اي با کپک خاکستري روي آن و اسکلرت ...

گوجه فرنگي از گياهان عالي گلدار ، از راسته دو لپه اي ها ، از خانواده Solonaceae ، از جنس Lyopersicon مي باشد . اين گياه داراي واريته هاي بسياري است که ...

● تعريف غلات در واقع گونه اي از خانواده گندميان (گرامينه ها) هستند که گياهان علفي تک لپه اي بوده و دانه هاي ريز آنها، مصرف خوراکي دارد. غلات گياهاني ي ...

به همين صورت ، آدنوزين تري فسفات نيز شبکه تامين انرژي شيميايي تشکيل مي دهد و با اتنقال انرژيش به مولکولهاي ديگر ، گروه انتهايي فسفات خود ( Psub>۱ ) را ...

دانلود نسخه PDF - ساختمان پياز