up
Search      menu
آموزش,روانشناسی :: مقاله زندگي زناشويي PDF
QR code - زندگي زناشويي

زندگي زناشويي

نکاتي براي زيباتر شدن زندگي زناشويي

دنياي زنان بعضي اوقات تفاوت هاي بزرگي با دنياي مردان دارد و ممکن است بعضي مردها اين موضوع را درک نکنند، در اکثر اوقات زنان در هنگام ازدواج مخصوصا در سنين پايين تر تصور مي کنند که شب هاي عاشقانه در کنار همسرشان خواهند داشت و اين آرزوها را در مرد مورد علاقه خود جستجو مي کنند. اما گاهي اوقات شاهزاده سوار بر اسب سفيد روياي دختران تبديل به ديو قصه ها مي گردد.
خانم محترم ما مي دانيم که همسر شما همان شاهزاده روياهايتان نيست ولي اطمينان هم داريم که او ديو قصه ها هم نيست .
شما مي توانيد بجاي عيب گرفتن از شوهرتان يک بار هم که شده به بررسي اخلاق و رفتار خود بپردازيد . ما اطمينان داريم شما مي توانيد با اخلاق خوب خود او را به همان شاهزاده مورد نظر تبديل کنيد :
نکات زير کمک خواهد کرد که به ازدواجتان انرژي دوباره دهيد و از نو هر آنچه را که دوست داريد بسازيد.
۱) بهترين کارهايي که براي شوهرتان بسيار مفيد است، براي شما هم مفيد خواهدبود.
غذاهاي سالم بخوريد، خودتان را زيبا نگه داريد و مرتباً ورزش کنيد. اين کارها باعث مي شود هميشه احساس خوبي داشته باشيد و پر طراوت و جذاب باشيد و شما در نظر شوهرتان همان زن زيبا و جذابي که هميشه دوست داشته، باقي خواهيد ماند، مهم نيست که شما چند سالتان باشد.
۲) از رفتار و اعمال خوب همسر خود قدرداني کنيد.
هنگامي که پژوهشگران از مردان پرسيدند که در زندگي زناشويي خود چه مي خواهند، قدرداني در ليست همگي آنها وجود داشت. پس به خاطر داشته باشيد و توجه داشته باشيد به کارهايي که همسرتان براي شما، فرزندان و خانه انجام مي دهد و از او تشکر کنيد. شما لبخندي بر روي لبانش و لذتي در قلبش ايجاد خواهيد کرد.
۳) عشق را در زندگيتان نگه داريد.
آخرين باري که برنامه ريزي کرده ايد براي داشتن يک زمان عاشقانه در کنار همسرتان چه وقت بوده است؟ اگر شما نمي توانيد به اين سؤال پاسخ دهيد سريعاً به فکر باشيد.
مهربان بودن، يادداشتهاي عاشقانه، هديه اي کوچک براي او، برنامه ريزي براي يک روز عاشقانه و ابتکار در مسائل جنسي همگي باعث مي شود که به او يادآوري کنيد که هنوز هم او برايتان جذاب است.
۴) اجازه دهيد او هم زمانهايي مردانه داشته باشد.
هر کس به زمانهايي براي خودش نياز دارد که از يک سرگرمي لذت ببرد يا با دوستانش جمع شود. اگر همسر شما فوتبال دوست دارد، در حاليکه شما به آن علاقه نداريد از او اشکال نگيريد.
او را تشويق کنيد که رابطه اي دوستانه با مردان ديگر داشته باشد. او از اين مصاحبتها لذت خواهد برد. مطالعات نشان مي دهد مرداني که در کنار دوستانشان بوده اند، سالم تر بوده اند و زندگي طولاني تري داشته اند.
۵) حق تقدم با اوست.
فشارهاي روزانه کار، خانه و بچه ها کافي است که او را خسته کند. زماني را بسازيد براي دو نفرتان که استراحت کوتاهي داشته باشيد، دور از کارهاي کسالت آور روزانه. احساس علاقه نسبت به کارش و سرگرمي هايش نشان دهيد، اين کار باعث مي شود که او بداند که او برايتان چقدر اهميت دارد.
۶) سعي نکنيد او را تغيير دهيد.
آيا شما خوش مشرب هستيد و شوهرتان کم رو؟ آيا دوست داريد خانه هميشه تميز باشد و حوله شوهرتان هميشه بر زمين است؟ روانشناسان مي گويند شما نمي توانيد ديگران را تغيير دهيد، يقين داشته باشيد شما تحت تأثير قرار خواهيد گرفت. پس دنبال راههايي غير از غر زدن و نق زدن باشيد.
براي مثال توافق در روابط اجتماعيتان با کم کردن تعداد مهمانها و يا رفتن شما به تنهايي در مهماني و قرار دادن يک سبد در حمام براي قرار دادن رختها و تشويق کردن او وقتي که در مهماني شرکت کرد و يا حوله هاي کثيف را سر جايش قرار داد. ايجاد دلگرمي و تشويق هميشه بهتر از عيب جويي و سرزنش است.
۷) به او بگوييد که چه مي خواهيد.
اين آسان است که فکر کنيد کسي که با او زندگي مي کنيد کاملاً شما را مي شناسد، اما اين حقيقت ندارد. بسياري از ما همه چيز را همان طوري مي بينيم که دوست داريم. پس غافلگير نشويد شوهرتان فکر کند که شما هر آنچه که مي خواهيد همان است که اومي خواهد. اگر شما در آغوش گرفتن و يا يک مشورت و يا يک ژاکت قرمز براي تولدتان مي خواهيد به او بگوييد.
۸) وقتي را هم با دوستانتان بگذرانيد.
وقتي شما شوهر مي کنيد فکر مي کنيد که از دوستانتان بايد کنار بکشيد و در کنار شوهرتان باشيد. اما يک نفر نمي تواند تمام احتياجات شما را رفع کند و اين انتظار نا معقولي است که از شوهرتان بخواهيد هم شوهرتان باشد، هم رفيق و هم بهترين دوست دخترتان. زماني را براي دوستانتان اختصاص دهيد اين کار باعث مي شود که شما انرژي يابيد.
۹) اجازه دهيد بعضي اوقات آزاد باشد.
همان طور که شما نياز داريد بعضي اوقات ريلکس کنيد و تنها باشيد شوهرتان هم به اين نياز دارد. ممکن است استراحت شما بعد از يک روز کار، دراز کشيدن روي تخت و يا يک دوش گرم باشد و استراحت او به نحوي ديگر باشد، مثلاً روزنامه بخواند و يا تلويزيون نگاه کند اجازه دهيد او همان طور که ميخواهد خود را شارژ کند، شايد کارهاي خانه و خريد کردن بيشتر او را خسته کند.
۱۰) به او ايمان داشته باشيد و بگذاريد او اين را بداند.
مردان مي توانند بسيار به شجاعت و دليري تظاهر کنند، اما آنها هم مثل ما بعضي اوقات اعتماد به نفس کمي دارند و درمانده مي شوند و احساس ضعف مي کنند. هنگامي که او به خانه مي آيد خصوصاً وقتي که او خود را باور ندارد، نياز دارد که بداند کسي که او را باور دارد در خودش زندگي مي کند.

زندگي پدرش (سيد عباس معزالسلطنه) و مادرش (گوهرشاد حسابي) هر دو اهل تفرش بودند. او چهار سال اول دوران کودکي‌اش را در تهران سپري نمود. سپس به همراه والد ...

هر حيوان ، گياه يا موجود زنده اوليه‌اي که بخشي يا تمام زندگي خود را به همراه موجود ديگر از جنس ديگري را مي‌گذراند و يک سيمبونت يا سيمبيوت مي‌نامند و ب ...

بارزترين اختلاف زندگي در زمين و فضا بي وزني است، که بر کليه شئون زندگي مسافر تاثير مي گذارد. برخي ميگويند که محدود بودن در مکان کوچکي نظير ايستگاه مير ...

زندگي در سايه قرآن نعمتي است . نعمتي که ارج و ارزشش را نمي شناسد جزکسي که آن را خود چشيده باشد. نعمتي است که بر عمر مي افزايد و پاکيزه و مبارکش مي گرد ...

جالب است بدانيد که ستارگان هم مانند موجودات زنده متولد مي شوند، زندگي مي کنند و سپس مي ميرند، ولي طول زندگي آنها بسيار طولاني است. متاسفانه عمر کوتاه ...

جالب است بدانيد كه ستارگان هم مانند موجودات زنده متولد مي‌شوند، زندگي مي‌كنند و سپس مي‌ميرند، ولي طول زندگي آنها بسيار طولاني است. متاسفانه عمر كوتاه ...

زندگي شما مي‌تواند به زيبايي روياهايتان باشد. فقط بايد باور داشته باشيد که مي‌توانيد کارهاي ساده‌اي انجام دهيد. در زير ليستي از کارهايي که مي‌توانيد ب ...

پزشکي رشته پراسترسي است، شب بيداري هاي فراوان دارد و شغل سخت و پرمسووليتي است. تمام اين مسايل باعث شکل گيري يک نوع زندگي پراضطراب در پزشکان و دانشجويا ...

دانلود نسخه PDF - زندگي زناشويي