up
Search      menu
صنعت و مکانیک :: مقاله روانکاري PDF
QR code - روانکاري

روانکاري

روانکاري به کمک ذرات ريز و معلق روغن

سالهاست که روانکاري به روش روغن افشاني به عنوان يک روش روانکاري موثر در بسياري از صنايع به حساب مي رود و از کاربردهاي وسيعي برخوردار است. يک سيستم واحد روغن افشاني مي تواند يک پمپ بزرگ را که در نزديکي موتور کوچکي قرار دارد به حرکت درآورد. اين سيستم در شرايط آب و هوايي سرد و گرم، محيط هاي تميز يا پر گرد و خاک، داخل يا خارج از ساختمان، در باران يا آفتاب، کار کرده و هرگز در کارکرد خود با حالت نامناسبي مواجه نشود. در کل مي توان گفت اين سيستم از درجه اطميناني به ميزان۹۹ درصد برخوردار است و به نگهداري و توجه اندکي نياز دارد. با کمک سيستم روغن افشاني مي توان عمل روانکاري و محافظت از قطعات را به خوبي انجام داد و آسيب ها را به کمترين ميزان ممکن رساند. اين سيستم کمتر از دو سال است که در مقياس بزرگ تاييد شده است. در مقاله زير مطالبي را در مورد سيستم روانکاري روغن افشاني از نظر مي گذرانيد.
● تاريخچه:
روانکاري به کمک ذرات ريز و معلق (روش روغن افشاني) در دهه۱۹۳۰ براي ياتاقان هاي محوري سرعت بالا در اروپا استفاده شد (در چنين کاربردهايي، گريس، گرماي زيادي ايجاد مي کرد و روغن گردشي بسيار گران بود).اين تکنولوژي در اواخر دهه۱۹۴۰ در ايالات متحده به منظور روانکاري ياتاقانهاي غلتکي بزرگ در صنعت فولاد رواج يافت. در اوايل دهه۱۹۶۰، روانکاري پمپها و موتورها با استفاده از ذرات ريز و معلق روغن در صنعت پالايش شروع شد. در اواخر دهه۱۹۷۰ و اوايل۱۹۸۰ سيستم روغن افشاني همراه با سيستم هاي بهبود سازي در پروژه هاي جديد صنعت پالايش نفت و در مناطقي با شرايط سخت، مورد استفاده قرار گرفت.
● چگونگي کارکرد سيستم روغن افشاني
امروزه در صنعت پالايش ايالات متحده بيش از۹۰۰ سيستم روغن افشاني در مقياس بزرگ وجود دارد. سيستم هايي با مقياس بزرگ که کوچکترين آنها داراي۱۵ تا۲۰ پمپ و بزرگترين آنها داراي۷۰ پمپ هستند و با يک سيستم روغن افشاني واحد، روانکاري مي شوند. به طور معمول همه پمپ هاي يک واحد عملياتي را با يک سيستم روغن افشاني روانکاري مي کنند. بسياري از پالايشگاههاي بزرگ، داراي بيش از۱۰۰سيستم روغن افشاني براي روانکاري همه پمپها و موتورهايشان هستند. در سيستم روغن افشاني، انتشار(پراکندن) ذرات ريز روغن (با اندازه يک تا۳ميکرون) در سيستم هاي لوله کشي با فشار پايين۲۰ اينچ جيوه است که از محل توليد ذرات ريز روغن به نقطه روانکاري صورت مي گيرد. هواي متراکم به مثابه نيرويي روغن را به ذرات کوچک مي شکند و سپس آنها را از ميان سيستم لوله کشي به قطعات که روانکاري مي شوند، منتقل مي کند. با کار مداوم سيستم ذرات روغن به محفظه ياتاقان جريان مي يابند.اين امر نه تنها در طول عملکرد، موجب روانکاري ياتاقان مي شود بلکه زماني که ياتاقان از کار باز مي ايستد، آن را با روغن پوشش مي دهد.ذرات کوچک روغن به صورت مه غليظي (دودي رنگ) هستند که از آب بندهاي محفظه ياتاقان يا خطوط تهويه- تخليه خارج مي شوند. اين ذرات شامل يک قسمت روغن و۲۰۰ هزار قسمت هوا هستند که قابل انفجار نبوده و منجر به احتراق نمي شوند. بنابراين استفاده از اين سيستم در بسياري از محيط ها بي خطر است. اين امر منجر به جريان يافتن مداوم مخلوط هوا و روغن به داخل محفظه هاي ياتاقان مي شود و سرعت مصرف روغن را براي پمپ ها تا۴۰ درصد کاهش مي دهد. همچنين موجب حفظ فشار مثبت جزيي شده و در نتيجه از ورود آلودگي هاي هوازا جلوگيري مي کند.
روانکاري فقط به کمک ذرات ريز و معلق روغن
روانکاري فقط به کمک ذرات ريز و معلق روغن يا مخزن خشک معمول ترين روش براي روانکاري با ذرات روغن است. اين روش زماني که روغني در محفظه روغن وجود ندارد و يا ياتاقانها فقط با ذرات روغن روانکاري
مي شوند مطرح است. اين امر موجب مي شود ياتاقان تميز تر و خنک تر کار کند، چون در مخزن روغني وجود ندارد که آلاينده ها و گرما را در خود نگهدارد.
▪ يک سيستم روانکاري که مي تواند تا۸۰ پمپ را روانکاري کند، داراي مشخصات زير است:
- روغن کمتري در سيستم گردش مي کند.
- خطاهاي اپراتور را حذف مي کند.
- از روانکاري نامناسب (کم يا زياد) جلوگيري مي کند.
- نياز به تنظيم سطح روغن را حذف مي کند.
- عمر ياتاقان را بهبود مي بخشد.
ممکن است در مورد اين سيستم اولين سئوالي که در ذهن شما ايجاد شود اين باشد: آيا پمپ هاي موجود در سيستم، بدون روغن کار مي کنند؟ پاسخ اين سئوال مثبت است. بيش از۹۰۰ سيستم روانکاري روغن افشاني در صنعت پالايش ايالات متحده وجود دارد و حداقل۲۰ هزار پمپ در اين سيستم ها بدون محفظه روغن و فقط با ذرات روغن کار مي کنند.
● مزاياي استفاده از سيستم روغن افشاني
ذرات روغن نه تنها ياتاقان را در طول عملکرد خود روانکاري مي کنند بلکه در زماني که از ياتاقانها استفاده نمي شود نيز آنها را پوشانده و محافظت مي کنند. بسياري از شرکتها در طول ساخت ماشين آلات، سيستم هاي ذخيره اي را تعبيه مي کنند که اجزاي داخلي تجهيزات يدکي را با ذرات روغن محافظت و نگهداري کند. سيستم هاي ذخيره در کاهش صدمات زود هنگام که در اثر خوردگي در ياتاقان ايجاد مي شود، بسيار مفيدند. همچنين با استفاده از اين سيستم تجهيزات يدکي از پوشش تميز، تازه و مداوم روغن که از ذرات روغن تامين مي شود، بهره مي برند. پوشش دهي پيوسته تجهيزات توسط روغن سبب ايجاد يک لايه مقاوم در برابر ارتعاش مي شود.
روغن افشاني عبارت است از عبور قطرات بسيار ريز روغن از سيستم لوله کشي و در صورتي که قطره بزرگ باشد آنرا به درون مخزن باز مي گرداند. در حقيقت ژنراتور ذرات روغن به عنوان يک فيلتر نهايي براي روغن محسوب مي شود و سيستم فقط روغن تازه را به ياتاقان ها مي رساند.به علاوه سيستم براي رساندن روغن تميز و تازه به ياتاقانها فشار جزيي را در محفظه آن ايجاد مي کند، فشار ايجاد شده از گردش حرارتي که منجر به هدايت آلاينده هاي هوازا به داخل محفظه مي شود، جلوگيري مي کند. اين امر مزيتي براي سيستم محسوب مي شود، زيرا اين فشار مثبت سبب مي شود آلودگي اضافي جمع شده روي ياتاقانها حذف شود و آنها در محيط تميزي کار کنند.
مهمترين مزيت اين تکنولوژي اين است که با کاربرد ذرات روغن، ديگر مخزن روغني وجود ندارد که گرما را حبس کند يا ذرات را از ميان ياتاقان به گردش بيندازد. اين امر به ياتاقان اجازه مي دهد در دماي پايين تر از۲۰ تا۳۰ درجه فارنهايت بدون ذراتي که مي توانند موجب تخريب (آسيب رساندن) سطح ياتاقان شوند کار کند. ياتاقان هايي که در دماهاي پايين تر کار مي کنند، طول عمر بيشتري دارند و موجب کاهش هزينه هاي نگهداري و اتلاف محصولات مي شوند.
● يکي ديگر از عوامل مهمي که در هزينه تعمير يک پمپ موثر است
آب بندهاي مکانيکي است که به دلايل مختلفي مانند آسيب زودهنگام ياتاقان صدمه مي بينند. به اعتقاد بسياري از مصرف کنندگان، ما با آسيب ياتاقان روبرو نيستيم بلکه آسيب آب بندها مطرح است و ياتاقان ها را زمان تعويض آب بندها عوض مي کنيم.با استفاده از سيستم روغن افشاني، آسيب هاي مربوط به آب بندها۳۰ تا۵۰ درصد کاهش مي يابد.
● ويژگي هاي کارکرد سيستم روغن افشاني
يک سيستم روغن افشاني براي کار خود نيازمند دو عامل است که اين دو عامل عبارتند از: روغن و هواي متراکم. الکتريسته تنها براي نمايش اطلاعات و منبع گرما در هواي سرد به کار مي رود. اگر سيستم دوباره به طور خودکار پر نشود براي ادامه کارکرد سيستم مي توان روغن را به طور دستي به سيستم اضافه کرد. اما اگر هوا رساني متوقف شود سيستم هاي ديگر به انضمام سيستم روغن افشاني قطع مي شوند. در صورت شکستن لوله هوا، يک لوله موقت هوا مي تواند به ژنراتور ذرات روغن متصل شود تا کارکرد ادامه يابد و لوله هوا دوباره تعمير شود.مهمترين مزيت تکنولوژي روانکاري به کمک ذرات معلق روغن اين است که ديگر مخزن روغني وجود ندارد که گرما را حبس کند يا ذرات را از ميان ياتاقانها به گردش در آورد. اين امر به ياتاقانها اجازه مي دهد در دماي پايين تر از۲۰ تا۳۰ درجه فارنهايت بدون ذراتي که موجب تخريب سطح ياتاقان مي شوند کار کند بيشتر تجهيزاتي که داراي ياتاقان هاي ضد اصطکاک هستند مي توانند تا۸ ساعت به کارکرد خود بدون نياز به هر گونه روانکاري اضافي ادامه دهند. بدين ترتيب کاهش ناگهاني روغن افشاني به معني صدمه ديدن فوري دستگاه نيست.
▪ در مثال زير يک نمونه از مزاياي استفاده از روش روغن افشاني بيان شده است:
- يک پالايشگاه بزرگ نفت در غرب تگزاس، از مخزن خشک روغن (تکنولوژي ذرات روغن) براي پمپ هاي سانتريفوژي واحد فرايند نفت خام و شکست کاتاليزوري و براي توربين هاي کوچک بخار و جعبه دنده ها از مخزن مرطوب روغن استفاده مي کرد. اين پروژه در سال۲۰۰۰ آغاز و در طول سال۲۰۰۱ پايان يافت. در اين پروژه۶ سيستم روانکاري با ذرات معلق روغن براي۱۳۰ پمپ،۳۱ توربين بخار،۲۶ فن و دمنده و۲۵ جعبه دنده در۸ واحد فرايندي و۵ برج خشک کن نصب شد و مزايا به قرار زير بود:
- تعداد آسيب هاي ياتاقان از۱۸ مورد در سال۱۹۹۹ به۴ مورد در سال۲۰۰۱ کاهش يافت.
- در طول اين مدت آسيب هاي مربوط به آب بندي مکانيکي از۷۷ مورد به۳۸ مورد کاهش يافت. با کاهش تعداد آسيب هاي آب بندها و ياتاقان ها و بکارگيري روش روغن افشاني، ميانگين عمر پمپ در فواصل زماني بين تعميرات (MTBR) از۳۵ ماه به۷۵ ماه افزايش يافت.
- در موارد متعدد پس از استفاده از ذرات روغن، ميانگين هزينه تعمير دستگاه روانکاري شده حدود۱۵ درصد کاهش يافت. بطور ميانگين آسيب هاي دستگاه کاهش يافته و نياز به ساخت دوباره و اساسي پمپ را نيز کاهش دادند.
- هزينه تعمير ناشي از حوادث مکانيکي غيرقابل پيش بيني، از حدود يک ميليون و۴۰۰ هزار دلار در سال۲۰۰۰ به۷۰۰ هزار دلار در سال۲۰۰۲ کاهش يافت.
- فواصل زماني بين تعميرات (MTBR) مربوط به۳۱ توربين کوچک بخار از۵۰ ماه در اواخر سال۲۰۰۱ به۱۵۰ ماه در سه ماه سوم سال۲۰۰۳ رسيد.
- پالايشگاه در طول فصل اوج توليد گازوئيل در هر سال، پمپ هاي يدکي را در واحدهاي فرايند نفت خام به طور موازي با پمپ هاي اصلي بکار انداخت و شاهد ميانگين۵ آسيب در سال، در مورد پمپ هاي موازي بود. اين امر منجر به کاهش ميزان محصول نفت خام روزانه شد تا اينکه پمپ هاي آسيب ديده تعمير شد. با بکارگيري روش روانکاري با ذرات روغن، هيچ آسيبي به پمپ هايي که بطور موازي کار مي کردند وارد نشد. اعتبار ارزيابي شده ساليانه براي حذف کسري محصول، در اين شرکت معادل۵۰۰ هزار دلار بود.

قبل از برنامه ريزي در خصوص روانکاري تجھيرات و ماشين آلات مطالب زير مطالعه نماييد : وظايف عمده روغن عبارتند از : ايجاد فيلم روغن بين سطوحي که روي ھم مي ...

در گردهمايي سالانه عاملان فروش نفت پارس که چندي پيش با حضور۱۴۰ نفر از نمايندگان فروش شرکت نفت پارس برگزار شد، کارشناسان شرکت دو مقاله علمي ارايه دادند ...

● ياتاقانها: ياتاقانها تکيگاه اصلي اجزائ چرخنده پمپ بوده ومعيوب شدن آنها ممکن است موقعيت اجزاء چرخشي پمپ را تغيير دهد که در اين صورت باعث برخورد قطعات ...

کاهش ذخائر سوختي فسيلي، رقابت هاي اقتصادي و مسائل زيست محيطي، ما را به سمت ساخت موتورهايي با کارايي بالاتر مي برد. روش هاي مختلفي براي رسيدن به اين هد ...

تريبولوژي، تکنولوژي وعلمي است که در خصوص سطوح در حال حرکت، کنش و واکنش هاي آن بحث مي کند. مجموعه اي از علوم شامل رياضي، فيزيک، مکانيک جامدات، مکانيک س ...

معيارهاي متعددي براي انتخاب يک گريس با قابليت کاربرد در دماهاي بالا (H.T.G) وجود دارد . اين انتخاب با در نظر گرفتن شرايطي از جمله نوع روغن پايه، گرانر ...

دانلود نسخه PDF - روانکاري