دیدار وزیر خارجه ترکیه با رئیس جمهور عراق

وزیر خارجه ترکیه که به عراق سفر کرده است با رئیس جمهور این کشور دیدار و درباره روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

دیدار وزیر خارجه ترکیه با رئیس جمهور عراق

به گزارش گروه بین‌الملل دانلود بهترین مقاله، «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه در بغداد با «عبداللطیف جمال رشید» رئیس جمهور عراق دیدار کرد.

فیدان پیش از دیدار با رئیس جمهور عراق با «فؤاد حسین» همتای عراقی خود دیدار و درباره خشکسالی، کم آبی و موضوع امنیت گفت‌وگو کرد.

دفتر رسانه‌ای رئیس جمهور عراق اعلام کرد که رشید در این دیدار که در کاخ بغداد برگزار شد، بر عمق روابط تاریخی دو کشور و اهمیت تلاش برای تقویت و توسعه این روابط و گسترش افق‌های همکاری در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، محیط زیست و آب و انرژی به نفع ملت‌های عراق و ترکیه تأکید کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری عراق (واع)، رشید در این دیدار بر اهمیت حصول توافقات دو کشور درباره دستیابی به سهم عادلانه و کافی آب برای برطرف کردن نیازهای ضروری ملت عراق تأکید کرد و گفت که این کشور از بحران شدید آب به ویژه در سایه کاهش جریان آب‌های فرامرزی رودخانه‌های دجله و فرات، رنج می‌برد که این امر زندگی عراقی‌ها را تحت تأثیر قرار داده است.

وزیر خارجه ترکیه نیز بر علاقه‌مندی کشورش برای پیدا کردن راه‌حل‌های ریشه‌ای مشکل آب و پیگیری مستمر دولت آن برای برطرف کردن کمبود آب عراق تأکید و ابراز امیدواری کرد که نشست مشترکی بین کارشناسان دو کشور جهت دستیابی به راه‌حل‌های واقعی برگزار شود.

وی افزود که کشورش به حمایت از تلاش‌های عراق برای تحکیم امنیت و ثبات آن پایبند است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید