up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله خواص دارويي بادام زميني PDF
QR code - خواص دارويي بادام زميني

خواص دارويي بادام زميني

بادام زميني سرفه خشك را برطرف مي كند

بادام زميني با نام علمي Arachis hypogaea براي درمان سرفه خشک موثر است.
به گزارش ايانا بر اساس بررسيهاي انجام شده بادام زميني گياه بومي برزيل بوده و از آنجا به نقاط ديگر دنيا راه يافته است. آب و هواي گرم براي کشت اين گياه مناسب است. بادام زميني گياهي است يک ساله داراي ساقه اي راست که ارتفاع آن در حدود ۳۰ سانتيمتر است. برگهاي آن مرکب از دو زوج برگچه است گلهاي آن دو نوع متفاوت به رنگ زرد است که پس از تلقيح، دم گل خم شده و به سطح خاک مي رسد و سپس به تدريج در خاک فرو رفته و ميوه در داخل خاک تشکيل مي شود.
ميوه بادام زميني به طول تقريبي چهار سانتيمتر است و داراي پوسته شکننده به رنگ خاکستري مايل به زرد است. بر روي پوسته يک تا سه برجستگي مشاهده مي شود که هر يک محل دانه ها را نشان مي دهد. دانه بادام زميني تقريبا مانند فندق به رنگ سفيد مايل به زرد بوده ولي تخم مرغي شکل است. پوسته نازکي دانه را پوشانده که به رنگ قرمز قهوه اي است.
انواع بادام زميني
چهارگونه از بادامهاي زميني محبوبيت بيشتري دارند: اسپانيايي، رونده، ويرجينيا و والسينا. علاوه بر اينها انواع قرمز و سفيد تنسي هم وجود دارند. گونه هاي خاصي از آنها را به سبب تفاوتهاي طعم، مقدار روغن، اندازه و شکل کاربردهاي خاصي دارند. بيشتر بادامهاي زميني که با پوسته دادوستد شده اند از نوع ويرجينيا و برخي از گونه هاي والنسيا هستند.
اين گونه ها به علت اندازه درشت و ظاهر جذاب پوسته آنها انتخاب شده اند. از بادام زميني اسپانيايي بيشتر در شيرينيهاي بادام زميني، مغزهاي شور و خمير بادام زميني استفاده مي شود و بيشتر انواع رونده آن در تهيه خمير بادام زميني کاربرد دارند. گونه هاي مختلف اين ميوه بر حسب نوع رشد شاخه ها و طول آنها متمايز مي شوند و براي هر نوع از بادام زميني گونه هاي بسيار زيادي وجود دارد.
کشت
گل Arachis fabaceae روي سطح زمين بوجود آمده و پس از پژمرده شدن، ساقه آن رشد کرده به طرف پايين خم مي شود و تخمدان را وارد خاک مي کند. زماني که دانه رسيده، رنگ بخش داخلي غلافها به نام پوشش دانه از سفيد به قرمز مايل به قهوه اي تغيير مي کند. هنگام برداشت محصول، کل گياه را که شامل بيشتر ريشه ها است از خاک جدا مي شود. رنگ غلافها ابتدا نارنجي رگه دار با گلهاي شبيه نخود و گلبرگهاي زرد رنگ است که بر روي خاک در خوشه هاي کناري رشد مي کنند.
پس از خود گرده افشاني گياه (بادامهاي زميني خود آميزه هاي کامل هستند) گلهاي آن کمرنگ مي شوند. ساقه هاي موجود در پايه هاي تخمدانها که قلاب ناميده مي شود به سرعت دراز شده و با چرخش به سمت پايين موجب نفوذ دانه ها به عمق چند اينچي خاک مي شود تا شرايط رشد کامل آنها فراهم شود. وظيفه غلافها جذب مواد غذايي است. اين ميوه داراي پوسته هاي چروکداري است که ما بين دو تا سه عدد دانه محصور شده اند. دانه رسيده اين ميوه همانند ساير دانه هاي نبشي از قبيل لوبياست اما بر خلاف پوشش دانه هاي سخت نبشها، داراي پوششي به ضخامت کاغذ بر روي دانه است. بادام زميني در نور و خاک کشاورزي شني حاوي خاک رس، شن و مواد گياهي بهتر رشد مي کنند.
آنها به پنج ماه هواي گرم و بارش سالانه ۲۰ تا 40 اينچ يا آبياري معادل اين مقدار نياز دارند. غلافها 120 تا 150 روز پس از کاشت دانه ها به رشد کامل مي رسند. اگر محصول را خيلي زود برداشت کنند اين غلافها رشد کامل نکرده اند، اگر آنها را خيلي دير برداشت کنند اين غلافها در ساقه پاره شده و در خاک باقي خواهند ماند. نگهداري نادرست بادام زميني مي تواند منجر به آلودگي آنها به Fungus Aspergillus Flavus که ماده سمي آفلاتوکسين آزاد مي کند، مي شود.
خواص دارويي
بادام زميني از نظر طب قديم ايران متعادل است. چون بادام زميني داراي پروتئين است بنابراين از نظر غذايي بسيار مهم است.
براي تقويت ريه و طحال مفيد است.
کلسترول خوب خون را بالا مي برد.
درد معده را از بين مي برد.
نرم کننده سينه است.
سرفه خشک را برطرف مي کند.
شير را در مادران شيرده زياد مي کند.
ملين است.
بسيار مقوي است.
براي تقويت قواي دماغي مفيد است.
به هضم غذا کمک مي کند.
استفاده هاي غذايي
بادام زميني را اغلب به همراه نمک سرخ مي کنند اما به شکل خام يا به صورت پخته در آب و نمک نيز خورده مي شود. همچنين با آن مي توان خمير بادام زميني، شيريني بادام زميني و محصولاتي ديگر تهيه کرد. از روغن آن نيز به علت طعم ملايم و اينکه فقط در دماهاي نسبتا بالا مي سوزد در آشپزي استفاده مي کنند. اگرچه بسياري از مردم از خوردن غذاهاي تهيه شده با بادام زميني لذت مي برند، بعضي افراد نسبت به آن حساسيت شديد دارند بطوري که خوردن يک عدد از آن براي آنها خطرناک است.
اين افراد حتي نسبت به استشناق گرده بادام زميني نيز واکنشهاي خطرناکي نشان مي دهند. به همين علت از اين ميوه کمتر در هواپيماها استفاده شده و محصولات تهيه شده با آن در بسياري از حوزه هاي آموزشي به منظور حفاظت از دانش آموزان حساس به آن ممنوع گشته است. روغن بادام زميني نسبت به کل مغز آن از پروتئين کمتري برخوردارند بنابراين افراد بسيار کمي به آن حساسيت دارند. امروزه دارويي آزمايشي به نام NX-901 جهت از بين بردن اين حساسيت ساخته شده است.
کاربردهاي ديگر بادام زميني
از بادام زمينيهاي نامرغوب يا انواعي که براي بازار خوراکيها مناسب نيستند در توليد روغن بادام زميني و دانه و علوفه دامي استفاده مي شود. بادام زميني کاربردهاي متعددي در صنعت دارد. رنگها، لاک و الکل، روغنهاي روان کننده، چرم لباس، جلادهنده هاي لوازم منزل، حشره کشها و نيتروگليسيرين از روغن بادام زميني تهيه مي شود. صابون از روغن صابوني شده ساخته مي شود و بسياري از لوازم آرايشي حاوي روغن بادام زميني و مشتقات آن است.
قسمت پروتئيني اين روغن در ساخت برخي از فيبرهاي نساجي مورد استفاده قرار مي گيرد. از پوسته هاي بادام زميني در توليد پلاستيک، تخته ديواري، ساينده ها و سوخت استفاده مي شود. همچنين از آنها در ساخت سلولز که در ابريشم مصنوعي و کاغذ بکار مي رود و مواد لعابدار مانند چسب استفاده مي شود. قسمتهاي فوقاني گياه بادام زميني در تهيه علوفه بکار مي رود. باقيمانده کيک پروتئيني حاصل از پردازش روغن، به عنوان غذاي حيوانات و به عنوان کود کاربرد دارد.
سازگاري
بادام زميني گياهي اس گرما دوست که به هواي گرم و آفتاب فراوان و يک فصل رشد بدون يخبندان ۲۰۰ روزه محتاج است. بادام زميني نياز فراوان به آب دارد و بخصوص از هنگام گرده افشاني تا دو هفته قبل از رسيدگي به کمبود رطوبت خاک حساس مي شود. بادام زميني از نظر حاصلخيزي خاک بسيار کم توقع است و در خاکهاي شني فقير با ماده آلي کم عملکردي کاملا اقتصادي توليد مي کند.
تناوب زراعي
در انتخاب تناوب زراعي بادام زميني بايد به نکات زير توجه داشت: ۱) بادام زميني ممکن است در خاکهاي فقيري کاشته شود که براي ساير محصولات مناسب نباشد. ۲) بادام زميني مقدار زايدي از مواد غذايي خاک را مي گيرد. زيرا بقاياي گياهي نيز از زمين خارج مي شود. بادام زميني در بعضي از بيماريهاي خاکزي مانند بوته ميري باکتريايي با گياهان تيره گوجه فرنگي مشترک است.
کود شيميايي
بطور کلي هر يک تن بادام زميني (نيام کامل) با 5 1 تا ۲ تن علوفه همراه آن حدود 60 تا 75 کيلوگرم ازت، ۱۰ تا ۱5 کيلوگرم اکسيد فسفر، 4۰۰ تا 5۰ کيلوگرم اکسيد پتاسيم و 4۰ تا 5۰ کيلوگرم اکسيد کلسيم از خاک خارج مي کند. چنانچه کود شيميايي زيادي براي محصول قبل مصرف شده باشد به اضافه کردن کود به زمين بادام زميني نيازي نيست.
تاريخ کاشت
حداقل درجه حرارت خاک براي جوانه زدن بادام زميني حدود ۱۰ درجه سانتيگراد است. حساسيت به کم آبي و نياز به آب در بادام زميني از زمان تشکيل جوانه گلها تا نزديک به دو هفته قبل از رسيدگي زياد است.
کنترل علفهاي هرز
مي توان از علفکشهايي مانند امولسيون 43 درصد آلاکلر (لاسو) به ميزان چهار تا پنج ليتر يا امولسيون 4۸ درصد يفلورالين به ميزان ۱ ۲ تا ۱ ۸ ليتر در هکتار بصورت قبل از کاشت استفاده بعمل آورد. اين علفکشها محصول را دو تا سه ماه بعد از مصرف در برابر اکثر علفهاي هرز محافظت مي کند.
آفات و امراض
بعضي از آفات عمومي مثل زنجره باقلا، کرم غوزه پنبه و پروانه کارادينا به بادام زميني نيز خسارت وارد مي سازد. بيماري لکه برگي بادام زميني عامل بيماري قارچي است بنام Cercospora personata که روي بقاياي گياهي آلوده زمستان گذراني کرده و اسپور آن توسط باد منتشر مي شود. پوسيدگي پايه تخمدان، ريزش برگها و نيامها و يا کوچک ماندن نيامها از نتايج اين بيماري است. کنترل بيماري با استفاده از ارقام مقاوم، تناوب حداقل سه ساله، تقويت محصول و بالاخره استفاده از سموم قارچ کش مانند زينب و مانب امکان پذير است.
برداشت
زمان برداشت با آثار زردي خفيف برگها و بررسي نيامها مشخص مي شود. در برداشت مکانيزه ابتدا قسمتهاي هوايي را با علف زن (موور) قطع کرده و سپس با دستگاهي مشابه دستگاه برداشت سيب زميني و در صورت عدم دسترسي به اين دستگاه با دستگاه معمولي برداشت سيب زميني بادامها را خارج کرده و بصورت رديفي روي زمين قرار مي دهند.
موارد استفاده
دانه از نظر فسفر و ويتامينهاي گروه B نيز غني است. مقدار انرژي، قابليت هضم و کيفيت پروتئين دانه بسيار زياد است. يکي از مصارف مهم ارقام کم روغن بصورت آجيل است. کنجاله بادام زميني را که 4۰ تا 5۰ درصد پروتئين پر کيفيت دارد بعنوان مکمل پروتئين در جيره دام بکار مي برند. علوفه بادام زميني حدود هفت درصد پروتئين دارد و براي تغذيه دام بسيار مطلوبست ولي کيفيت علوفه به روش خشک کردن و جمع آوري آن و بخصوص ميزان برگ بستگي دارد.

مقدمه بادام با نام علمي Prunus amygdalus يکي از گياهان تيره گل سرخ متعلق به دو لپه‌ايها مي‌باشد. بادام يک درخت بومي آسياي غربي ، کرانه جنوبي درياي مدي ...

مقدمه به ،‌ به راسته گل سرخ و تيره گل سرخ تعلق دارد. در اين راسته قطعات گل استقرار مارپيچي دارند ولي تعداد آنها بويژه در تيره کراسولاسه هنوز در 5 تثبي ...

● توليد بادام در جهان براساس آخرين اطلاعات منتشر شده از سوي سازمان خواربار و كشاورزي جهاني ، مقدار توليد بادام جهان در سال ۱۹۹۷ برابر ۱۵۶۰۸۰۶ تن بوده ...

دانشمندان گياهشناس،وطن اصلي بادام را به ايران نسبت مي دهند. در كتاب پهلوي بوندهشن كه در زمان ساسانيان نوشته شده ، از انواع ميوه از جمله بادام نام برد ...

سالم ترين داروهاي شفابخش اغلب در طبيعت پيدا مي شوند و انگور جزو ميوه هاي عالي و مفيد براي سلامتي، تقويت سيستم دفاعي بدن و پيشگيري و درمان بسياري از بي ...

1)خاصيت گرم دارد ، چاق کننده ، صاف کننده خون و مولد خون ، پوست انگور دير هضم و دانه آن سرد و خشک است 2)انگور براي درمان بيماري فشار خون ، روماتيسم ، ن ...

پيتزا يکي از آن غذاهاي پرطرفداري است که بدغذاترين بچه ها هم معمولا آن را دوست دارند؛ غذايي که اصل ايتاليايي اش از ورقه اي نازک خمير، کمي سبزي و مقداري ...

● خواص برگ انجير ۱)برگ پخته درخت انجير ملين است . ۲)برگ انجير را له کنيد و براي برطرف کردن درد بواسير بر مقعد بماليد . ۳)براي برطرف کردن ورم و تومورها ...

دانلود نسخه PDF - خواص دارويي بادام زميني