up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله خربزه PDF
QR code - خربزه

خربزه

همه چيز در مورد خربزه

خَربُزه گياهي از تيره کدويان که ميوه‌اش درشت و شيرين و آبدار است. بوته آن کوتاه و ساقه‌هايش روي زمين مي‌خوابد. خربزه گياهي از خانواده Cucurbitaceae با نام علمي Cucumis melo var.inodorus است. خربزه ميوه اي شيرين، لذيذ و گواراست كه انواع گوناگوني دارد و بهترين آن خربزه خراسان است.رسول گرامي اسلام (ص) در بيان خواص خربزه فرموده اند: خربزه از زينت هاي زمين است، آب آن از رحمت الهي، و شيريني آن از بهشت است. خربزه داراي مقدار زيادي ويتامين A,C و سلولز است. به طوركلي خانواده خربزه شامل انواع گرمك و طالبي نيز مي شود كه البته اين دو نوع كم آب تر از خربزه هستند. و بهترين نوع آنها شيرين ترين و كم تفاله ترين آنهاست به طوري كه به راحتي در دهان آب شوند. طالبي شيرين براي اغلب بيماري ها تجويز و خوردن آن به هضم غذا كمك مي كند و گرمك براي يرقان و يبوست مفيد است. خواص خربزه رفع كننده يبوست و كمك كننده به هضم غذا، افزاينده ادرار و دفع كننده كم خوني و سنگ مثانه و توليدكننده عرق در بدن. تقويت كننده مثانه و دفع كننده زخمهاي داخلي براي درمان كك و مك و لكهاي صورت، گوشت خربزه را له كنيد و روي صورت بماليد. برعكس آنچه كه در ايران مرسوم است و خربزه را با غذا يا بعد از غذا به عنوان دسر مي خورند، بهتر است با فاصله زيادي قبل از غذا آن را خورد. خوردن خربزه كال در كساني كه معده اي ضعيف دارند ممكن است توليد اسهال كند و خلط را افزايش دهد. اين ميوه براي سينه درد و سرماخوردگي بسيار مضر است و باعث تب هاي صفراوي مي شود. زياد خوردن آن هم توليد گرمي مي كند.
خواص خربزه
خوردن خربزه به همراه عسل خطرناك و مضر است. افراط در خوردن خربزه توليد ورم روده مي كند.
خواص خربزه از نظر احاديث
در آن درد و ناراحتي نيست طعام، نوشابه، ميوه، گياه خوشبو ، اشنان ، خوشبو کننده و نان خورشت است.
بر باه مي افزايد مثانه را ميشويد در روايتي وارد شده خربزه سنگ مثانه را ذوب ميکند. خوراکي
ارزش تغذيه اي خربزه
خربزه ميوه اي شيرين، لذيذ و گواراست كه انواع گوناگوني دارد و بهترين آن خربزه خراسان است.رسول گرامي اسلام (ص) در بيان خواص خربزه فرموده اند: خربزه از زينت هاي زمين است، آب آن از رحمت الهي، و شيريني آن از بهشت است. از امام علي عليه السلام نقل شده است خوردن خربزه، مثانه را پاك و سنگ مثانه را آب مي كند و ادرار را افزايش مي دهد.
ايشان مي فرمايند : خربزه ده خاصيت دارد:
1- خوردني است.
2- آشاميدني است، چون آبدار است.
3- ميوه است.
4- گل است ( زيرا بويي مطبوع دارد ).
5- شيريني است ( زيرا داراي قند زياد است ).
6- روده ها و معده را شستشو مي دهد.
7- معده و روده را پاكيزه مي كند.
8- سبزي است.
9- دواي درد است.
قسمت هايي از اين ميوه كه در تغذيه و پزشكي استفاده مي شود، عبارت اند از: گوشت، تخم و پوست ميوه.
خربزه
خواص درماني خربزه
1- خربزه داراي ويتامينA است، از اين رو درترميم و تجديد سلول هاي بدن نقش دارد.
2- خربزه با داشتن خاصيت ادرارآور بودن در بيماري هاي سنگ كليه و مثانه مفيد است؛ دراين بيماري ها بايد نمك و فلفل كمتر خورده شود.
3- خربزه سرشار از ويتامين هايA ،D وC و سلولز است.
4- خربزه به علت دارا بودن خاصيت مليّن، براي معالجه يبوست تجويز مي شود.
5- اگر گوشت خربزه را له كنيد و به صورت مرهم روي سوختگي هاي سطحي پوست بدن بگذاريد، آن را معالجه خواهد كرد.
6- تخم خربزه براي سرفه حاد، درد سينه و حلق و تب هاي شديد مفيد است.
7- خربزه باعث افزايش شير در زنان شيرده مي شود.
8- مغز تخم خربزه ي بو داده طبيعت گرم دارد.
9- مغز تخم خربزه ي بو داده داراي خاصيت ادرار آور، نرم كنندهو افزايش دهنده ميل جنسي است.
10- خربزه براي اشخاص مبتلا به سل ريوي و كم خوني مفيد است.
11- خربزه، رنگ چهره را روشن مي كند و بيماري استسقاء ( احساس تشنگي دائمي ) را درمان مي نمايد.
13- خربزه به هضم غذا كمك مي كند و رودل را برطرف مي نمايد.
14- خوردن 8 گرم دم كرده ي پوست خشك شده ي خربزه ، سنگ مثانه را دفع مي كند.
15.‌ خربزه چون داراي قند است بسيار چاق‌کننده بوده و تاثير مفيدي در مبتلايان به سل و يا کم‌‌خوني ايجاد مي‌کند.
16.-‌ خربزه به دليل دارا بودن پتاسيم بسيار مدر بوده لذا باعث دفع مواد زايد و سموم موجود در خون شده و به فعاليت و شستشوي مثانه و کليه‌ها کمک کرده و از احتباس ادرار و سنگ مجاري ادرار ممانعت مي‌کند.
17.‌ خربزه به واسطه آب زياد، مواد قندي را فورا جذب خون کرده به همين سبب باعث بالا رفتن قند خون و رفع خستگي و گرمازدگي مي‌گردد.
18.-‌ در ميان مواد قندي و معدني خربزه آنزيم‌هايي وجود دارد که سرعت هضم غذا را زياد کرده بدين لحاظ در کودکان موجب افزايش اشتها و فعاليت و رشد سلول‌هاي بدن و در سالمندان به فعاليت سلول‌‌هاي دستگاه گوارش و در نهايت رفع سستي و بي‌‌حالي منجر مي‌شود.
19.-‌ خربزه به دليل مواد فيبري و به خاطر وجود طعم و اسانس‌هايي که دارد يک محرک قوي شيميايي براي دستگاه گوارش است لذا بسيار ملين بوده و مصرف آن براي مبتلايان به نقرس، رماتيسم، بواسير و خصوصا براي کساني که از يبوست رنج مي‌برند، بسيار توصيه مي‌شود. همچنين اين ميوه تاثير خاصي در تخليه ميکروب و عفونت‌هاي موجود در روده‌ها دارد.
20.‌ به دليل آن که گوشت خربزه يک ماده ضد تورم به شمار مي‌‌رود لذا به شکل ضماد روي سوختگي‌هاي سطحي پوست بدن استفاده مي‌شود.
21.-‌ تخم خربزه طبيعت گرم داشته و داراي چربي، پروتئين، آهن و ويتامينE است و مانند تخم کدو ادرارآور، پاک‌کننده کليه، مثانه و کبد، مسکن سوزش مجاري ادرار، ملين و افزايش‌دهنده ميل جنسي است و براي تب‌هاي شديد مفيد است.
احتياط لازم در مصرف خربزه
1- مصرف زياد خربزه باعث نفخ مي شود، در نتيجه در ناحيه معده و روده ايجاد درد مي نمايد.
2- بايد خربزه را بعد از غذا مصرف نمود، زيرا در غير اين صورت توليد اسهال و ورم روده مي كند.
3- خوردن خربزه كال در كساني كه معده ضعيف دارند، توليد اسهال مي كند. همچنين خلط را مي افزايد و براي سينه درد و سرماخوردگي مضر است.
4- قند موجود در خربزه از نوع گلوکز و لولوز بوده فورا جذب خون شده و به همين سبب باعث بالا رفتن سريع قند خون مي‌شود. لذا مبتلايان به ديابت و افراد داراي اضافه وزن نبايد آن را مصرف نمايند.
نکته :
بهترين زمان مصرف خربزه در ميان دو وعده غذايي مي‌باشد و علامت خربزه خوب آن است که سنگين و نسبتا سفت باشد و قسمت انتهاي آن را چون کمي فشار دهيد مختصري فرو رود.

● سفيدک پودري(سطحي) جاليز Cucurbit powdery mildew اين بيماري از دير زمان در ايران بخصوص در مناطقي که کشت گياهان جاليزي در آنجا معمول بوده وجود داشته ا ...

● سفيدک پودري(سطحي) جاليز Cucurbit powdery mildew اين بيماري از دير زمان در ايران بخصوص در مناطقي که کشت گياهان جاليزي در آنجا معمول بوده وجود داشته ا ...

در ماه پربرکت رمضان، به منظور حفظ سلامتي و بهره گيري بيشتر از روزه داري به ذکر برخي نکات مورد نياز و مشترک اغلب روزه داران در مورد تغذيه سالم در اين م ...

يکي از دغدغه هاي مادراني که بچه هاي نوپا دارند، غذاخوردن آنهاست؛ اينکه بعد از ۶ ماهگي با چه برنامه اي بايد فرزندشان را تغذيه کنند... حالا ديگر همه تاز ...

ويتامين سي (اسيد اسكوربيك) بدن شما قادر به ذخيرة ويتامين «سي» نيست. بنابراين براي حفظ سلامتي بايد به طور مرتب روزانه به ميزان كافي از اين ويتامين استف ...

گردو و خواص درماني آن تهيه كنندگان: عبدالامير كربلايي و ف. مدرك منبع:بانک مقالات فارسي نام گردو به هر گونه درخت از رده Juglans که به خانواده گردوها يا ...

دانلود نسخه PDF - خربزه