خبر خوب| هیاتی برای عاقبت بخیری ته خطی‌ها

همزمان با یک عاشورای دیگر و آنچه بر سیدالشهدا و اهل بیتشان گذشت، درس‌هایی را مرور کردیم تا به یاد آوریم که صرفاً اتفاقات خوب، خالق خوبی‌ها نیستند و ممکن است وقایع، تلخ باشند و جانسوز همچون واقعه عاشورا اما حامل رسالتی عظیم برای نمایان شدن خوبی‌هایی می‌شوند که تا ابد در تاریخ ماندگارند.

خبر خوب| هیاتی برای عاقبت بخیری ته خطی‌ها

گروه خبر خوب- از روزی که عزممان را جزم کردیم تا پیک خوش خبری باشیم و اخبار خوب این سرزمین را با شما خوبان به اشتراک بگذاریم، معمولا منشا همه خبرهایمان، اتفاقات خوب بوده اند؛ اما همزمان با یک عاشورای دیگر و آنچه بر سیدالشهدا و اهل بیتشان گذشت، درس‌هایی را مرور کردیم تا به یاد آوریم که صرفا اتفاقات خوب، خالق خوبی‌ها نیستند و ممکن است وقایع، تلخ باشند و جانسوز همچون واقعه عاشورا اما حامل رسالتی عظیم برای نمایان شدن خوبی‌هایی هستند که تا ابد در تاریخ ماندگارند.  اگر امروز بعد از بزرگ ترین واقعه تاریخ، با یک بسته خبرخوب به خدمتتان رسیده ایم، با قاطعیت می‌گوییم که تلخی‌های سینه سوز عاشورا، ارزشمندترین و خوب‌ترین درس‌های زندگی را برایمان به یادگار گذاشته که تا ابد باید از آن‌ها بیاموزیم. 

کودکانی که پای کار سیدالشهدا هستند تصاویری ناب از عاشقانه‌های نسل حسینی با جرأت می‌گوییم که بهترین خبرهای خوب این روزها، تربیت نسلی است حسینی و ارادتمند به سیدالشهد(ع) که درحال قد کشیدن در دل تکایا و هیات‌ها هستند؛ نسلی که شاید خیلی نگرانشان باشیم اما انصافا ارادت و عشق به سیدالشهدا را در سینه دارند و ابدا نمی‌گذارند این عشق از تب و تاب بیفتد. فقط همین چند جمله را گفتیم تا خودتان عکس‌های بالا را ضمیمه‌اش کرده و حظ ببرید از این همه ارادت. 

این بانو سال هاست کارگاه سیاهی محرم را جایگزین مزون پررونق لباس عروس خود کرد. از مزون پررونق لباس عروس تا کارگاه سیاهی محرم وقتی به نامت بنویسند توفیق و خدمت، سرنوشت طور دیگری رقم می‌خورد و دیگر این تو نیستی که باید انتخاب کنی، بلکه خود اهل بیت برایت تعیین مسیر می‌کنند و فقط باید معرفت پیشه کنی. روایت بانو اسفندیاری؛ خیاط راسته ناصرخسرو دقیقا مصداق همین هاست. بانویی که زرق و برق مزون پررونق لباس عروس خود را با عشق به سیدالشهدا تاخت زد و حالا سال هاست با کارگاه خیاطی سیاهی محرم، عشق بازی می‌کند و دلش قرص است به اویی که اگر نظر کند، دنیایی را برای محب خود زیر و رو می‌کند.  بانو اسفندیاری، ۱۴ سال پیش وقتی چندنفر برای دوخت یک خیمه به سراغش آمدند، یکبار برای همیشه تصمیمش را گرفت تا راه سعادت را برگزیند. بانویی که افتخار دوخت خیمه‌های خاص و عظیم را در کارنامه خود دارد که هیچ خیاطی جسارت دوخت آن را نداشته است. درست مثل خیمه عظیم تیمچه که هنر دست این بانوی هنرمند است. کسی که حالا خودش را ثروتمندترین خیاط عالم می‌داند و می‌گوید: «وقتی برای اولین بار در مزون لباس عروس خود با پیشنهاد دوخت خیمه مواجه شدم، واژه «نه» در زبانم نچرخید و همین هم باعث شد تا در مسیر متفاوتی قرار گیرم. مسیری که مرا ثروتمندتر از همه مزون دارها کرد! همین که یک پرچم از من در مجلس امام حسین (ع) به یادگار بماند و بعد از مرگم، عزاداران آقا بگویند خدا بیامرزدش، یعنی ثروتمندترین آدم روی زمینم…»

عزاداری در کمپ معتادان کرمانشاه وقتی کمپ معتادان، محفل عشق بازی می‌شود کم نشنیده‌ایم از ته خطی‌هایی که نظر کرده سیدالشهدا (ع) هستند و طوری فرمان زندگی شان را چرخانده‌اند که زبانزد خاص و عام شده اند، پس اگر امروز با خبری مبنی بر برپایی مراسم عزاداری در یک کمپ اعتیاد روبه رو می‌شویم، باید آن را به فال نیک بگیریم و از اقدام بانیان این کار خیر قدردانی کنیم.  عکس بالا، نمایی از اجرای تعزیه و استقرار ضریح نمادین امام حسین (ع) در اردوگاه «چشمه سفید» کرمانشاه است. همانجایی که معتادان متجاهر را نگهداری می‌کنند و هرکدام از اهالی آن، پر از خواهش و تمنا از مولایشان هستند. تک تک قاب‌های عکس بالا به خوبی، حال و احوال معتادان کمپ را به تصویر کشیده است. از دست‌هایی که به سوی خدا و سالار شهیدان دراز شده‌اند تا چشمان گریانی که سرشار از تمنا هستند. شاید عاقبت به خیری، همه آن چیزی باشد که اهالی این کمپ زیر سایه پرچم سیدالشهدا (ع) محتاج آنند، پس بیایید این بار به نیت همه معتادان این سرزمین دست به دعا برداریم و آن‌ها را بسپاریم به صاحبان حقیقی این روزها. 

دیدگاهتان را بنویسید