خبر خوب| اولین پژوهش‌سرای روستایی ایران در «یالقوز»/ این صنعتگر پدر ۳۰۰ یتیم است

«به نام خداوند جان و خرد/ کزین برتر اندیشه برنگذرد»؛ بسته خبری امروزمان را با سرود آغازین شاهنامه‌ی فردوسی شروع کردیم. تا هم با نام خالق بخشنده و مهربان‌مان بسته خبر خوب را مزین و متبرک کنیم و هم روز شاعر حماسه‌سرای ایرانی و سراینده شاهنامه را ارج بنهیم. بد نیست در این روز فرخنده دل و ذهن‌مان را با سروده‌های بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو تطهیر کنیم.

خبر خوب| اولین پژوهش‌سرای روستایی ایران در «یالقوز»/ این صنعتگر پدر ۳۰۰ یتیم است

گروه خبر خوب: «به نام خداوند جان و خرد/ کزین برتر اندیشه برنگذرد»؛ بسته خبری امروزمان را با سرود آغازین شاهنامه‌ فردوسی بزرگ شروع کردیم. تا هم با نام خالق بخشنده و مهربان‌مان بسته خبر خوب را مزین و متبرک کنیم و هم روز شاعر حماسه‌سرای ایرانی و سُراینده شاهنامه را ارج بنهیم. بد نیست در این روز فرخنده دل و ذهن‌مان را با جملاتی از بزرگ‌ترین سراینده‌ی پارسی‌گو تطهیر کنیم؛  این شاعر حماسه سرا ده صفت را در انسان با عنوان ده دیو بر می‌شمرد: «آز، ننگ، نیاز، کین، خشم، رشک، دورویی، ناسپاسی، سخن‌چینی و ناپاک دینی (بی‌دانشی)، چراکه وقتی روان انسان در دست اینان باشد، روشنی و فروغ می‌میرد و انسان در ظلمات گم می‌شود!» بنابراین سعی کنیم با پرهیز از این بدی ها، زندگانی خویش و دیگران را از گزند و آسیب حفظ کنیم.  حضرت محمد (ص) هم در این باره می‌فرماید: «من برای کسی که بگو مگو را رها کند، هر چند حق با او باشد و برای کسی که دروغ گفتن را اگر چه به شوخی باشد، ترک گوید و برای کسی که اخلاقش را نیکو گرداند، خانه‌ای در حومه بهشت و خانه‌ای در مرکز بهشت و خانه‌ای در بالای بهشت ضمانت می‌کنم.»  فراموش نکنید که خدا در همه لحظات در کنارمان است و همیشه یاری‌مان می‌کند. با این حال خوب خبر‌های امروز را آغاز می‌کنیم؛   

* آمپول بیماران هموفیلی، بیمه‌ای شد اولین خبر خوب امروز اختصاص دارد به بیماران هموفیلی تا مرهمی بر زخم این بیماران عزیز باشد. اگر به خوبی بیماری هموفیلی را  نمی‌شناسید، باید بگوییم که این بیماری یک اختلال خونریزی‌دهنده ارثی است که در آن خون به درستی لخته نمی‌شود. این اختلال می‌تواند منجر به خونریزی خود به خود و خونریزی پس از آسیب‌دیدگی یا جراحی شود. داروهای مورد نیاز این بیماران یک دارو و آمپول وارداتی است و هزینه‌ ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی اش تحت پوشش بیمه قرار نداشت. اما خبر خوب اینکه به لطف خدا به گفته «فاطمه رحمانی»؛ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با پیگیری‌های انجام‌شده توسط کمیسیون اجتماعی مجلس، آمپول مورد نیاز بیماران هموفیلی به‌ویژه فاکتور ۸ تحت بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی قرار گرفت. به حق خدایی که نامش دوا و ذکر و یادش شفا است، انشاءالله که بر تن همه بیماران لباس سلامتی بپوشاند. آمین یا رب العالمین.  

دیدگاهتان را بنویسید