حمایت ستاره‌ «ونزدی» از مواضع ضداسرائیلی بازیگر اخراج‌شده‌ هالیوود

جنا اورتگا، ستاره‌ی ۲۱ ساله‌ سریال پرطرفدار «ونزدی»، حمایت ضمنی خود از مواضع ضداسراییلی ملیسا باررا که در بحبوحه‌ی جنگ غزه از لیست بازیگران فیلم «جیغ» خارج شده بود را ابراز کرد.

حمایت ستاره‌ «ونزدی» از مواضع ضداسرائیلی بازیگر اخراج‌شده‌ هالیوود

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، ارتگا که اعلام کرده بود به دلیل کنار رفتن ملیسا باررا از فرنچایز ترسناک «جیغ»  به دلیل بیان دیدگاه‌هایش درخصوص حمله‌ اسرائیل به نوار محاصره‌شده‌ غزه، در این فیلم بازی نخواهد کرد، بار دیگر از این ستاره‌ ٣٣ ساله‌ی مکزیکی اعلام حمایت کرد. باررا که یکی از بازیگران اصلی فیلم‌های «جیغ ۵ و ۶» بود به تازگی به دلیل پیام‌هایش در رسانه‌های اجتماعی در حمایت از فلسطینی‌ها توسط اسپای‌گلس، تهیه کننده فیلم، از بازی در قسمت هفتم سری فیلم‌های «جیغ» اخراج شده است. نماگرفتی از TMZ نشان می‌دهد که ارتگا پست یکی از صفحات اینستاگرامی که به اخبار حامیان فلسطین بین سلبریتی‌ها می‌پردازد را پسندیده است. این پست، حرف‌های باررا در دفاع از عقایدش درباره‌ی مناقشه‌ی فلسطین و اسراییل را منعکس کرده بود.

  این در حالی‌ست که حساب ایکس (توئیتر) ارتگا نیز غیرفعال شده است، اما برخی از توییت‌های قدیمی او حاوی نظراتی در حمایت از فلسطین است. اگرچه ارتگا به‌طور علنی از باررا یا فلسطین حمایت نکرده است، اما بسیاری بر این باورند که خروج او از فیلم «جیغ» راهی برای نشان‌دادن حمایتش از بازیگر اخراج‌شده‌ هالیوود است. باررا یکی از ۲۰۰ هنرمندی بود که در ماه اکتبر در نامه‌ای به رییس‌جمهور آمریکا جو بایدن، از او درخواست کرده بودند که گامی جدی برای برقراری آتش‌بس در غزه بردارد. وی هم‌چنین با انتقاد از حمله‌ی تل‌آویو به نوار غزه نوشته بود که «با غزه هم‌چون یک بازداشتگاه اسرای جنگی برخورد می‌شود.» باررا تنها هنرمندی نیست که اظهاراتش درخصوص جنگ غزه طی هفته‌های اخیر خبرساز شده است. سوزان ساراندون، برنده اسکار بهترین بازیگر زن برای فیلم «راه رفتن مرد مرده»، پس از اظهارنظر در یک راهپیمایی حامیان فلسطین، توسط آژانس استعدادیابی یو‌تی‌ای کنار گذاشته شد. این بازیگر ٧٧ ساله از آغاز جنگ غزه سیاست‌های اسراییل را به شدت مورد انتقاد قرار داده و تجاوز رژیم صهیونستی به این منطقه‌‌ی محاصره‌شده را مصداق «پاک‌سازی قومی» توصیف کرده است. ماها دخیل، از مطرح‌ترین مدیران آژانس سی‌ای‌ای، نیز که به دلیل هواخواهی از فلسطین به شدت تحت فشار بود، ماه گذشته از سمت بلندپایه‌ی خود استعفا داد. در حالی‌که هالیوودی‌ها در موضوعات مختلف سیاسی، معمولا مواضع یکسانی می‌گیرند، اما جنگ غزه که به دومین ماه خود نزدیک می‌شود، باعث آشکارشدن اختلاف‌نظرها در بین اهالی سینمای آمریکا شده است. انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید