up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله جو PDF
QR code - جو

جو

جو؛ پدر غلات

جو گياهي است علفي و يک ساله که ارتفاعش بسته به انواع مختلف آن، تا يک متر مي ‏رسد. برگ ‏هاي آن متناوب، باريک و دراز به رنگ سبز تيره مي ‏باشند.
جو که بيش از دوازده هزار سال پيش شناخته شد، بومي آسياي غربي و آفريقاي غربي است و به سرعت در نواحي مديترانه منتشر شد. جو از آغاز تاريخ انسان و احتمالا قبل از گندم کشت مي ‏شده است و هنوز يکي از غذاهاي عمده انسان به شمار مي ‏رود. جو به طور گسترده در ايتاليا کشت مي ‏شود.
در گيلان، آذربايجان، اصفهان، لرستان، خوزستان و ... يا به عبارت بهتر، در همه جاي ايران نيز به طور وسيعي کشت مي ‏شود.
بقراط، پدر علم پزشکي غرب، جو را به عنوان يکي از راه‏ هاي موثر در درمان بيماري‏ هاي حاد به کار مي ‏برده است. بنابراين به نظر مي ‏رسد که انتخاب جو در بين غلات انتخاب درستي است. دم‏ کرده‏هاي جو هنوز به نام چاي هيپوکرات معروف است. تجربيات اخير پزشکي نشان مي ‏دهند که مواد تشکيل دهنده جو، خاصيت درماني دارند. جو همچنين عملکرد درمان‏ هاي طبيعي را تسهيل نموده و بهبود مي ‏بخشد.
ترکيبات شيميايي:
جدول زير مواد موجود در 100 گرم جو را نشان مي ‏دهد:
مواد معدني
وزن
آب
11 گرم
پروتئين
8 گرم
مواد نشاسته‏اي
78 گرم
کلسيم
16 ميلي گرم
فسفر
189 ميلي گرم
آهن
2 ميلي گرم
سديم
3 ميلي گرم
پتاسيم
160 ميلي گرم
ويتامينB1
12 ميلي گرم
ويتامين B2
5 ميلي گرم
ويتامينB3
3 ميلي گرم
جو حاوي انواع پُلي ساکاريدها نظير نشاسته و دکسترين است. گياهک جوانه جو حاوي ترکيبات روغني از جمله اسيدهاي چرب شامل: اسيد استئاريک، اسيد پالمتيک، اسيد اولئيک و اسيد لينولئيک مي ‏باشد. بنابراين از نقطه نظر مواد غذايي، بين دانه جو و دانه‏ هاي در حال رشد و جوانه زده آن تفاوت عمده‏اي مي‏ باشد. جو به طور معمول به سه صورت در بازار عرضه مي‏ شود.
جو
1- جو پوست نکنده که هنوز سبوس آن جدا نشده است.
2- جو پوست کنده که پوست آن گرفته شده است.
3- جو سفيد که پوست و سبوس آن گرفته شده است و به نام جو مرواريدي معروف است.
خواص جو
جو از نظر طب قديم ايران سرد و خشک است و داراي خواص دارويي زير است:
1- غذايي بسيار مقوي است. جوشانده‏ي حاصل از مخلوط دانه‏هاي جو همراه با جوي دوسر و گندم ماده غذايي بسيار مقوي در درمان ضعف عمومي بدن است. جو داراي مقادير بالايي از فسفر است و بنابراين براي وضعيت عصبي و فعاليت‏ هاي ذهني بسيار مفيد است.
2- براي تخفيف درد مفيد است.
3- براي افراد مبتلا به نقرس مفيد است.
4- جوشانده جو داروي خوبي براي مبتلايان به تب، کم‏ خوني و سوءهاضمه است. جوشانده آن که در درمان کم ‏خوني به کار مي‏ رود، بدين روش تهيه مي شود: 20 گرم جو را در يک ليتر آب به مدت 7 ساعت حرارت ملايم دهيد. البته اين درمان براي تمام انواع کم‏ خوني ‏ها به کار نمي ‏رود و تنها موارد استفاده خاصي دارد.
جو
5- جو داراي پروتئاز و برخي مواد مفيد ديگر مي ‏باشد، بنابراين از سرطان جلوگيري مي ‏کند.
6- کلسترول خون را کاهش مي‏ دهد.
7- افراد سردمزاج، جو را بايد با شکر بخورند.
8- بيسکويت جو بهترين دارو براي درمان يبوست است و حتي نفخ و شکم درد را از بين مي‏ برد. بهتر است به همراه آب ميل شود.
9- دانه‏ هاي جو به دليل دارا بودن نوعي آلکالوئيد به نام هوردنس ، اثري مقوي بر قلب داشته و به عنوان کمک در درمان تنگي نفس نيز به کار مي ‏رود.
10- کشک‏الشعير(کشک تهيه شده از شيره جو) براي مزاج‏ هاي گرم و اسهال‏ هاي صفراوي مفيد است.
11- براي برطرف کردن گلو درد و ورم گلو مي ‏توان از کشک‏الشعير استفاده کرد.
12- ماءالشعير براي درمان سل، زخم‏ هاي ريوي و سردرد مفيد است.
13- ماءالشعير خو ‏ساز است و زود هضم مي ‏شود.
جو
14- جو داراي خاصيت ضدالتهابي است و در سيستم ايمني بدن و بهبود آنژين صدري و التهابات حفره‏ي دهان تا حدي موثر است.
15- جو خاصيت ملين دارد، در موارد ابتلا به بيماري ‏هاي گوارشي؛ لوزالمعده، صفرا، مجاري ادراري و عفونت‏ هاي مخاطي بسيار مفيد و موثر است.
16- گلوتن موجود در جو، ماده‏اي نرم، سازگار و آرام بخش بوده و به علت آبدار بودن موجب رفع عطش شده و سبب انقباض عضلاني، اضطراب و تورم شکم هم نمي ‏شود.
17- در طب سنتي، جو ماده محرک براي توليد شير در زنان شيرده مي ‏باشد. در ساير زنان نيز، جو باعث تعادل هورمون ‏هاي طبيعي بدن و توليد استروژن مي‏ شود که رشد سالم سينه را به همراه دارد.
روش تهيه محصولات مختلف جو
سمنو يا مالت جو:
جو را مانند ديگر غلات خيس کرده و در حرارت معتدل نگهداري مي ‏کنند تا جوانه بزند. هنگامي که جوانه به حد معيني مي ‏رسد به آن مالت مي‏ گويند، که داراي ويتامين فراوان است. از پختن طولاني مدت جوانه جو له شده ، سمنو حاصل مي ‏شود.
عصاره مالت جو:
از جوشاندن مالت جو در آب و غليظ کردن مايع حاصل در خلاء، عصاره مالت جو به دست مي‏آيد که داراي 60 درصد مالتوز، 10 درصد ساکاروز، 20 درصد دکسترين و مقداري مواد مغذي و ويتامين‏هاي B1 و B2 است.
کشک الشعير:
جو پوست کنده را با آب مخلوط کرده و ‏آن ‏قدر مي ‏جوشانند تا کاملا باز شود. سپس آن را له و صاف مي ‏کنند به طوري که خود جو نيز داخل آب شود. کشک الشعير شبيه آش جو مي‏ باشد.
ماءالشيعر:
جو پوست کنده و پوست نکنده را خوب شسته و داخل آب جوش ريخته چند دقيقه مي ‏جوشانند. آن را مي‏ پزند تا جايي که دانه‏ هاي جو کاملا باز شود. بعد آن را با پارچه بدون اين که له شود، صاف مي‏ کنند و بعد از سرد شدن از آن استفاده مي‏ کنند.

يکي از غلات مهم در جهان است که به عنوان غذا مورد استفاده بشر و حيوانات قرار مي گيرد. اين گياه علفي متعلق به خانواده گندميان مي باشد. و داراي انواع زرا ...

يکي از غلات مهم در جهان است که به عنوان غذا مورد استفاده بشر و حيوانات قرار ميگيرد. اين گياه علفي متعلق به خانواده گندميان ميباشد. و داراي انواع زراعي ...

دي اکسيد کربن از گازهاي ديگري که در روش قوس الکتريکي استفاده مي شوند، ارزانتر است. اولين گازي که دردستگاه هاي تمام اتوماتيک بکار رفت دي اکسيد کربن بود ...

جو گياهي است علفي و يكساله كه ارتفاع آن بسته بانواع مختلف آن تا يك متر مي رسد . برگهاي آن متناوب و باريك و دراز و به رنگ سبز تيره مي باشد . جو از نظر ...

● تاريخچه: انسان در طول هزاران سال از انگور استفاده کرده است. قدمت مصرف انگور به عصر برنز بر مي گردد. شاعر يوناني به نام هومر که حدود ۷۰۰ سال قبل از م ...

● مقدمه كلزا يك محصول روغني در شمال ايالت داكوتا آمريكا مي باشد كه حدود ۸۸ درصد كلزاي اين كشور در اين ايالت مورد كشت قرار مي گيرد . كلزا يك گياه روغني ...

خرمالو اصالتا ميوه چين باستان است که در دهه ۱۸۸۰ ميلادي، از ژاپن به آمريکا برده شد و در کاليفرنيا، جايي که صدها گونه از درختان ميوه از سراسر دنيا در آ ...

به طور کلي، دوغ در مقايسه با ساير فرآورده هاي شير، نسبت به گرماي محيط مقاومت بيشتري در برابر فساد دارد و در دماي محيط بهتر باقي مي ماند و نياز به نگهد ...

دانلود نسخه PDF - جو