up
Search      menu
تولید و کشاورزی :: مقاله جوانه PDF
QR code - جوانه

جوانه

خودتان در منزل، جوانه تهيه کنيد

جوانه هاي غلات و دانه ها سرشار از ويتامين ها و مواد معدني هستند. دانه هايي که بيش از همه براي تهيه جوانه مناسب هستند، عبارتند از: ماش، عدس، گندم، جو، شنبليله، تخمه کدو، کنجد، آفتاب گردان و سويا.
گفته شده است در جوانه عدس و ماش دو ماده وجود دارد که وقتي وارد بدن مي شوند، سلول هاي سرطاني را به تدريج از بين مي برند. جوانه سويا از لحاظ ارزش غذايي با گوشت رقابت مي کند و ضررهاي گوشت را نيز ندارد، همچنين از لحاظ وجود ويتامين C، رقيب گوجه فرنگي است.
جوانه داراي اسيدهاي آمينه، اسيدهاي چرب، قند طبيعي و مقدار زيادي املاح معدني است و اگر چند نوع آن با هم خورده شوند مي توان گفت که همه مواد ضروري بدن را به آن رسانده ايم.
وقتي دانه را در آب خيس مي کنيد، آنزيم هاي موجود در آن که تا آن زمان به صورت غيرفعال در دانه وجود داشتند، فعال مي شوند و نشاسته موجود در دانه تبديل به قند مي شود. پروتئين تبديل به اسيدهاي آمينه مي شود و چربي اشباع مبدل به اسيد چرب مي شود. اين فعاليت آنزيمي در جوانه، باعث تحريک فعاليت هاي آنزيمي در بدن انسان و سلامت و نشاط مي گردد.
● تهيه انواع جوانه ها:
تهيه جوانه ها کار بسيار آساني است و ما ايرانيان با سبزکردن انواع دانه ها براي سبزه شب عيد، آشنايي زيادي با تهيه جوانه داريم. محل تهيه جوانه بايد کمي گرم باشد. مثلاً يک طاقچه بالاي شوفاژ يا نزديک اجاق و يا يک قفسه که هوا در آن جريان داشته باشد ولي سرد نباشد.
براي آن که گرد و غبار روي جوانه ننشيند ، روي شيشه يا سيني را با تنزيبي بپوشانيد. توجه کنيد که از هر يک قاشق غذاخوري دانه غلات، هشت قاشق جوانه به دست مي آيد.
● وسايل لازم براي تهيه جوانه:
▪ يک شيشه دهان گشاد نسبتاً بزرگ يا يک سيني کوچک که لبه آن اندکي بلند باشد،
▪ يک تکه ململ يا تنزيب و چند کش لاستيکي
▪ يک آب کش و يا يک چاي صاف کن بزرگ
● طرز تهيه:
▪ دانه ها را از شب تا صبح در آب خيس کنيد و آن را در جاي نيم گرمي قرار دهيد ( بعضي دانه ها نياز به خيس کردن ندارند).
▪ پس از خيساندن و آب کش کردن، آن را به آرامي زيرشير آب بگيريد و سپس بگذاريد در همان آب کش، کاملاً آبش جدا شود تا نپوسد.
▪ آن را در شيشه و يا سيني کوچک بريزيد و پارچه مرطوبي روي آن بکشيد و هر صبح و شب عمل شستن( به آرامي ) و آب کش کردن را تکرار کنيد.
در تابستان وقتي هوا خيلي گرم است عمل شستن را سه بار در شبانه روز تکرار کنيد. در تمام اين مدت ظرف را در محلي تاريک و نسبتاً گرم نگاه داريد. توجه کنيد که بايد اندکي آب در انتهاي دانه ها وجود داشته باشد.
▪ اگر حرارت محيط حدود ۲۲ درجه سانتي گراد و محل آن تاريک باشد، دانه خيلي زود جوانه مي زند. بسته به نوع دانه، بين سه تا پنج روز و گاهي بيشتر مي توانيد جوانه را از تاريکي درآوريد و پشت پنجره رو به آفتاب بگذاريد. جوانه را هميشه مرطوب نگاه داريد تا اندکي بيشتر رشد کند ( آب کش کردن را فراموش نکنيد).
▪ پس از يک تا دو روز ماندن در جلوي نور خورشيد، جوانه آماده مصرف است. آن را يک بار ديگر به آرامي آب کش کنيد و در ظرفي دربسته اي در يخچال نگه داريد و به تدريج مصرف کنيد.
اگر بخواهيد پوسته روي بعضي از جوانه ها ( مانند ماش يا سويا ) را از آن ها جدا کنيد، جوانه آماده شده را در کاسه اي بريزيد و آن را پر از آب کنيد. سپس به آرامي آن را هم بزنيد. پوسته ها روي آب مي آيند، ولي بهتر است پوسته ها را از جوانه ها جدا نکنيد، زيرا همين پوسته ها داراي مقدار زيادي فيبر هستند که براي کار دستگاه گوارش بسيار مفيدند.
بعضي از دانه ها مانند عدس، سويا، نخود، و مانند آن را يکي دو بار در روز زير و رو کنيد تا همه آنها هوا بگيرند و جوانه بزنند.
بعضي دانه ها زودتر و برخي ديرتر جوانه مي زنند، ولي اگر دانه کهنه باشد جوانه نمي زند. هميشه بهترين نوع دانه را بخريد و تا آنجا که ممکن است دانه هايي را بخريد که به آنها سموم نباتي نزده اند.
بدين گونه انواع مختلف موادمعدني را با خوردن جوانه ها به بدن خود مي رسانيد. مي توانيد دانه ي هر نوع سبزي را سبز و سپس مصرف کنيد.( به جز سيب زميني، گوجه فرنگي و لوبيا چشم بلبلي که مسموم کننده اند).
آسان ترين دانه ها براي جوانه زدن عبارت اند از: يونجه، ماش، عدس، شنبليله، تربچه، نخود و گندم و پس از آن ها تخمه آفتاب گردان، کدو، کنجد، بزرک، نعنا و سپس انواع لوبياها مانند سويا ، جو، ذرت و ارزن.
از ميان جوانه ها، دانه سويا بسيار مغذي است. توجه کنيد که دانه سويا تازه باشد، پوستش شکسته نباشد و دانه نصف نشده باشد.
● زمان لازم براي تهيه جوانه ها:
الف) دانه هاي که بايد حدود ۶ تا ۸ ساعت خيس کنيد:
يونجه ( مدت جوانه زدن : ۶-۵ روز )
شنبليله ( مدت جوانه زدن : ۴-۳ روز )
تربچه ( مدت جوانه زدن : ۵-۴ روز )
کنجد ( مدت جوانه زدن : ۲-۱ روز )
ب) دانه هايي که بايد حدود ۱۰ تا ۱۸ ساعت خيس کنيد:
نخود ( مدت جوانه زدن : ۴-۳ روز )
عدس ( مدت جوانه زدن : ۵-۳ روز )
ماش ( مدت جوانه زدن : ۵-۳ روز )
سويا ( مدت جوانه زدن : ۵-۳ روز )
آفتاب گردان ( مدت جوانه زدن : ۲-۱ روز )
گندم ( مدت جوانه زدن : ۳-۲ روز )
چاودار ( مدت جوانه زدن :۳-۲ روز )
ارزن ( مدت جوانه زدن :۴-۳ روز )

روي يک شاخه معمولا بخشهايي ديده مي شوند که عبارتند از : ۱) جوانه انتهايي : در نوک شاخه و ساقه قرار دارد. جوانه جانبي يا محوري : در محور برگ يا در زاوي ...

اين بيماري به قسمتهاي هوايي گياه بخصوص برگ حمله ميکند برگ پاره پاره (رشته رشته) شده و آويزان مي شود، همچنين بجاي گل آذين هاگينه دراز وشلاق مانندي بوجو ...

امروزه نقش و اهميت جوانه ها به نحوي مطرح است كه كارشناسان علوم تغذيه بر مصرف آن تأكيد كرده و آن را در سبد غذايي روزانه خانواده ها معرفي مي كنند. در وا ...

مقدمه امروزه نقش و اهميت جوانه‌ها به نحوي مطرح است که کارشناسان علوم تغذيه بر مصرف آن تاکيد کرد و آن را در سبد غذايي روزانه خانواده ها معرفي مي‌کنند. ...

چکيده کاتوس جزو گروه علفهاي هرز چندساله است ودر بسياري از نقاط جهان در مزارع و باغات مشکل ايجاد نموده است. اثر دوره هاي غرقاب بر روي جوانه زني اين علف ...

مخازن بذر ذخيره علفهاي هرز مي‌باشند که تحت شرايط مطلوب ممکن است با جوانه زدن سر از خاک درآورده با چغندرقند رقابت کنند. اين مخازن در اکثر خاک‌هاي زراعي ...

چاي (Camellia sinensis) يکي از نوشيدنيهاي عمده و ساده درجهان بالاخص در کشور ما مي باشد. مصرف سرانه چاي در کشور حدود ۷ ۱ کيلوگرم بوده و حدود ۶ ۱ برابر ...

● واژگان فيزيولوژي گياهي: علم مطالعه ي ساختارهاي گياهي. اکولوژي: بوم شناسي مطالعه ي محيط زندگي. ژنتيک: شاخه اي از علم زيست شناسي است که درباره ي انتق ...

دانلود نسخه PDF - جوانه