up
Search      menu
آموزش,روانشناسی :: مقاله بافت مو PDF
QR code - بافت مو

بافت مو

راهنماي بافت موها

خيلي ها ممکن است موهاي شان را ببافند؛ اما بافت همه موها يکسان نيست....
بعضي بافت ها دايمي هستند (مانند بافت آفريقايي که شايد چند ماه روي موها بمانند) و بعضي بافت ها موقت اند. مراقبت از موهاي بافته شده نيز کار آساني نيست. مثلا خيلي ها نمي دانند که شستشو و شانه کردن موهاي بافته شده بايد چگونه صورت گيرد. از اين که بگذريم، باز هم حرف و حديث پشت سر موهاي بافته شده زياد است بعضي ها مي گويند اين موها زودتر پوسيده مي شوند. بعضي ها مي گويند اين موها بيشتر موخوره مي گيرند و خيلي ها هم از درد ريشه اين موها در اثر کشش بيش از حد مي گويند. دوست داريد اطلاعات تان را در اين خصوص افزايش بدهيد؟
وقتي حرف از موهاي از ته بافته شده مي آيد، بي اختيار به ياد يک چهره سياه پوست و يا دورگه مي افتيد، اشتباه نمي کنيد چون اين سبک آرايش مو، از مکزيک و آفريقا مي آيد، کشورهايي که آب و هواي گرمسيري دارند و شايد دليل اينکه اين آرايش مو بيشتر در فصل تابستان طرف دار دارد، همين باشد. با اين حال هنوز هم برخي از خانم ها براي مهماني هاي زنانه به سراغ بافت مو مي روند. بافت موها تنوع بسيار زيادي دارد و موهاي طبيعي را مي توان به سبک هاي گوناگون بافت اما، نمي توان مدل بافت خاصي را توصيه کرد چون هر بافتي به يک چهره مي آيد. شما مي توانيد موهاي طبيعي تان را ببافيد و يا موهاي مصنوعي بافته شده را لابه لاي موهاي طبيعي تان اضافه کنيد.
بافت سنتي، سالم ترين بافت است
خيلي از خانم ها، انواع بافتن موها را از مادر ها و مادربزرگ هايشان آموخته اند، اين بافت ها، بافت هاي سنتي هستند که اغلب فقط براي مدت کوتاهي روي سر مي مانند و به صورت موقتي با کش سر جاي خودشان محکم مي شوند. شايد بتوان گفت اين نوع بافت مو، سالم ترين روش بافت مو است چون موها محکم بافته نمي شوند و همچنين مي توانيد هر زمان که خواستيد، بافت موها يتان را باز کنيد ولي اگر قصد داريد براي بافت موهايتان به آرايشگاه برويد و به صورت دايمي اين کار را انجام دهيد بايد يکي از انواع بافت مو را انتخاب کنيد.
بافت آفريقايي
موهايتان پس از بافت، شکلي شبيه لوله لوله به خود مي گيرند و شبيه موي سوخته بافته مي شوند. اين مدل مو بيشتر در کشورهاي آفريقايي مد است و بافت سنتي مردم اين سرزمين است.
بافت مکزيکي
موهاي شما را مي بافند و در اطراف سرتان مي ريزند. اين مدل بيشتر به کساني مي آيد که صورت بزرگي دارند که اطراف صورت شان را پر کند.
بافت خطياين بافت ويژه جلوي سر است و موهاي جلوي سر به صورت خطي محکم و کشيده بافته مي شوند و در وسط هر بافت، پوست موي سر نمايان است.
● مراقبت از موهاي بافته شده
اگر مي خواهيد موهايتان را ببافيد، بايد خودتان را براي مراقبت از آنها آماده کنيد و حال و حوصله رسيدگي روزانه به موهايتان را داشته باشيد البته چون جوانان بيش از افراد مسن طرف دار بافت مو هستند، به طور مسلم حال و حوصله رسيدگي بيشتري را نيز دارند:
▪ براي شستن موهاي بافته شده، آنها را زير فشار زياد آب دوش و يا شير آب بگيريد. دقت کنيد که موها حالت شل داشته باشند و از پوست سر شما کشيده نشوند.
▪ از شامپوي معمولي براي موي سرتان استفاده کنيد. شامپوي ويژه اي براي موهاي بافته شده وجود ندارد.
▪ حالا نوبت خشک کردن موهايتان است. موهاي بافته شده را نبايد به حال خود رها کنيد تا خشک شوند. اين موها نبايد مرطوب باقي بمانند چون سبب پوسيدگي موها مي شود. از سشوار براي خشک کردن موها استفاده کنيد.
▪ ژل و کرم مو را مي توانيد براي حالت دادن موهايتان استفاده کنيد.
هرقدر موهاي خود شما ضخيم تر و کلفت تر باشد، بيشتر تحمل وزن موهاي بافته شده را خواهند داشت و مدت بيشتري مي توانيد موهايتان را به صورت بافته شده بدون اينکه به پياز موهايتان آسيب بيشتري وارد شود، روي سرتان نگه داريد.
● راهنماي بافتن مو
بافت اول: مدلي کاملا ساده و زيبا براي موهاي تا روي شانه و يا بلند تر است که ابتدا براي تميزي کار موها را بدون فرق از پشت محکم ببنديد و سپس از جلوي سر مثلث هاي کوچک از پيشاني به سمت عقب جدا کرده، در انتهاي هر مثلث يک کليپس ريز همرنگ لباس بزنيد، دقت کنيد که مثلث ها در امتداد يک خط از يک گوش تا گوش ديگر مرتب در کنار هم قرار گيرند، سپس موهاي پشت سر را باز کرده و موهاي ادامه کليپس ها را از روي کل موها جدا کنيد و ببافيد و انتهاي آنها را با کش هاي رنگي ريز ببنديد. اگر موهاي فرزندتان فر است بقيه موهاي باز را با کمي کتيرا حالت دهيد و اگر موها صاف است، به همان حالت پشت سر رها کنيد. اين بافت ها به پشت سر هدايت مي شوند.
بافت دوم: موهاي بلند و يا تا روي شانه را از دو طرف خرگوشي بسته و هر دو طرف را با بافت هاي ريز و کش هاي رنگي زيبا ببنديد، اگر موها خيلي بلند است همه بافت ها را با هم گرفته و حلقه کنيد و سپس به کش اصلي مو که ابتدا خرگوشي کرده ايد رسانده و با يک روبان هم رنگ لباس پاپيون کنيد و در صورت کوتاه بودن و نرسيدن موها به کش اصلي بافت ها را در همان پايين با يک روبان پاپيون کنيد.
بافت سوم: فرق از وسط باز کرده و سپس از جلوي سر همان نقطه باز شدن فرق، ته شانه دم باريک را گذاشته و به صورت زيکزاک روي فرق باز شده فرقي زيکزاکي باز کنيد و در امتداد همين فرق زيکزاکي و به نسبت تعداد زيکزاک هايي که باز کرده ايد در کنار هر هفت يا هشت تاي آن يک کليپس ريز بزنيد و دوباره ادامه موهاي کليپس زده شده را از روي کل موها جدا کرده و ببافيد و انتهاي بافت ها را با کش هاي هم رنگ کليپس ها ببنديد. اين بافت ها روي موها و دو طرف سر سمت گوش ها مي ريزند.
بافت چهارم: به دلخواه ساده يا زيکزاک فرق از وسط باز کرده و دو طرف فرق را از جلوي سر دو بافت انجام دهيد به طوري که يک مثلث کوچک در يک طرف فرق باز کرده و سه تا بافته و سپس از موهاي کنار گوش به آن اضافه کنيد و ببافيد، طرف ديگر نيز همين کار را انجام دهيد و دو بافت دو طرف فرق را در پشت سر به هم برسانيد و يکي کنيد و انتهاي آن را با روباني هم رنگ لباس پاپيون کنيد.
بافت پنجم: ابتدا به حالت نشسته از يک گوش تا گوش ديگر با يک شانه دم باريک فرقي صاف باز کنيد به طوري که موهاي پشت وجلوي سر ازهم جدا شوند. موهاي پشت سر را با يک کش يا کليپس بزرگ ببنديد تا با موهاي جلو تداخلي نداشته باشند، سپس سر دخترتان را به حالت خوابيده به طوري که يک گوش به سمت بالا و سقف اتاق باشد روي پا بخوابانيد.
از کنار گوش در همان زاويه اي که سر خوابيده يک مثلث کوچک جدا کنيد و سه بافت انجام دهيد سپس از قسمت جلوي سر در کنار بافت، مثلثي ديگر جدا کرده و به بافت قبلي اضافه کنيد و ببافيد و دوباره مثلثي ديگر تا آخر که به گوش بعدي مي رسد. لازم به ذکر است که در هنگام بافت اين مدل دختر شما بايد کم کم سرش را از روي پاي شما آرام آرام برداشته و بالا بياورد و با شما همراهي کند تا بافت تميزي داشته باشيد. انتهاي بافت را با يک کش محکم بسته و روي آن روبان يا گل و يا هر چيز ديگري به سليقه خودتان بزنيد.

موز گياهي است علفي مانند درختچه که برگهاي آن بسيار بزرگ و پهن است و گاهي تا 2 متر مي رسد . گلهاي آن مجتمع و بصورت سنبله است ميوه آن ابتدا سبز و بعد از ...

موز نام ميوه و درختي با همين نام است که بومي مناطق حاره‌اي جنوب شرق آسيا، شبه جزاير مالزي، و استراليا است که امروزه در تمام مناطق حاره‌اي کاشت مي‌شود. ...

مقدار خالصي که شامل عدد آووگادرو ، واحد اصلي باشد، يک مول ناميده مي‌شود که يک واحد اصلي است. مول مقدار ماده خالصي است که تعداد واحد‌هاي مستقل اصلي آن ...

امروزه بيش از ۷۵ درصد خانمها وشمار زيادي از آقايون موهاي خود را رنگ مي کنند.آيا دوست داريد با فرايند رنگ کردن مو وهمچنين بي رنگ کردن (دکلره) بيشتر آشن ...

گام بعدي برگه هاي نقاشي است. علاوه بر دفتر نقاشي که براي او مي خريم، برگه هاي باطله يي که يک روي آنها سفيد و قابل استفاده است را دور نريزيم و روي ميز ...

بحث تغيير و نوآوري در قرن حاضر بحث دنياي علم است و عصر امروز، عصر تغيير و عصر انفجار علم، عصر پيدايش سازمانهاي متعدد علمي، اجتماعي و اقتصادي و عصر نوآ ...

امروزه کشورهاي مختلف جهان از ساختارهاي آموزش ي متفاوتي برخوردار هستند که طبيعتا ساختارهاي فوق در هرکشوري بنا بر سياست ها، برنامه ها و اهداف مورد نظر آ ...

آيا فردي خشن، عصبي و انزواطلب هستيد؟ آيا هميشه مشغول کار کردن مي باشيد، نوشابه هاي الکلي فراواني مي نوشيد، داروهاي غير قانوني استفاده مي کنيد و از طري ...

دانلود نسخه PDF - بافت مو