بازدید سفرای برزیل، نیکاراگوئه و مجارستان از آثار باستانی ری+عکس و فیلم

سفیران کشورهای برزیل، نیکاراگوئه و مجارستان با حضور در قبله تهران از آثار باستانی و میراثی شهرری بازدید کردند.

بازدید سفرای برزیل، نیکاراگوئه و مجارستان از آثار باستانی ری+عکس و فیلم

به گزارش دانلود بهترین مقاله از ری، احمد محمدپور مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 20 تهران ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تور ویژه سفرای کشورهای خارجی در بازدید از آثار تاریخی شهرری اظهار کرد: «ادواردو ریکاردو گرادیلونه نتو» سفیر برزیل، «رامون مونکادا» سفیر نیکاراگوئه و «زولتان وارگا هاسونیچ» سفیر مجارستان به همراه کارکنان سفارت‌های ژاپن، تایلند، قزاقستان و سایر کشورها از چند اثر باستانی، میراثی، فرهنگی و مذهبی ری بازدید کردند و از نزدیک با بخشی از تاریخ 8 هزار ساله این شهر آشنا شدند. وی افزود: این بازدید نیم روزه به همت معاونت بین‌الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران و واحد روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ با هدف آشنایی کشورهای خارجی با ظرفیت‌های گردشگری شهرری و در راستای رونق و توسعه صنعت گردشگری برگزار شد.

  مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 20 ادامه داد: میهمانان در این برنامه از کارخانه قدیم سیمان ری، برج طغرل، حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، بازار قدیم ری، آرامگاه ابن بابویه و عمارت باغ ظهیر بازدید کردند. محمدپور تصریح کرد: در این تور نیم روزه، گردشگران و کارکنان سفارت‌خانه‌ها بر جذابیت ظرفیت‌های گردشگری شهرری تأکید کردند و اذعان داشتند که از این پس در نشست با کارگزاران بر ظرفیت قابل توجه ری در حوزه گردشگری تأکید خواهند کرد تا ری نیز به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری به توریست‌های این کشورها معرفی شود.

  وی بیان کرد: بازار قدیم ری به لحاظ معماری و وجود بافت قدیمی برای توریست‌ها جذابیت زیادی داشت و مورد استقبال گردشگران قرار گرفت. مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 20 در پایان خاطرنشان کرد: در آینده نیز از سایر سفارت‌خانه‌ها برای بازدید از آثار تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری ری دعوت و این برنامه در راستای ارتقا و بهبود گردشگری در ری ادامه خواهد داشت.

   

دیدگاهتان را بنویسید