up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله اکسير جواني PDF
QR code - اکسير جواني

اکسير جواني

جوانه‌ها اکسير جواني و سلامتي

مقدمه
امروزه نقش و اهميت جوانه‌ها به نحوي مطرح است که کارشناسان علوم تغذيه بر مصرف آن تاکيد کرد و آن را در سبد غذايي روزانه خانواده ها معرفي مي‌کنند. در واقع جوانه‌ها مواد غذايي هستند که با روند طبيعي رشد و توليدشان، در گروه سبزيها آن هم با ارزش غذايي بالا از نظر ويتامين‌ها و املاح محسوب مشوند. در کشور ما از هزاران سال پيش، در دوران باستان جوانه‌ها و اهميت استفاده آنها براي مردم شناخته شده بود. آن موضوع به قدري اهميت داشته که مردم ما استفاده از جوانه گندم را به عنوان آيين سنتي همواره در آغاز فصل بهار به شکل سمنو در سفره هفت سين لازم مي‌دانستند. در نقطه ديگري از جهان نظير چين که از جمعيت فراواني برخوردار است با آنکه تا همين همه نيازهاي ضروري غذا، امري دشوار است، مصرف جوانه‌هاش به قدري فراگير شد که مردم چين را با عنوان مردم جوانه ماش معرفي مي‌کنند اين موضوع از اهميت و نقش جوانه‌ها حکايت مي‌کنند.
اهميت غذايي جوانه‌ها در برنامه غذايي روزانه
در عصر حاضر رژيم غذايي مردم فاقد ويتامين و املاح معدني به مقدار لازم براي سلامتي بدن بوده و در صد عمده آن را چربيها و غذاهايي با کميت بالا و کيفيت پايين تشکيل مي‌دهد. جيره غذايي توصيه شده توسط شوراي تحقيقات تغذيه نشان مي‌دهد که نيازهاي غذايي افراد به جنس آنها بستگي دارد. در سنين مختلف، مردان بين 10 تا 30 درصد بيش تر از زنان به پروتئين و ويتامين‌هاي B4,A,B6 و اسيد فوليک و املاح کلسيم، فسفر، روي و يد نياز دارند. اما در خصوص زنان باردار و خانم‌هاي شيرده، بالاترين نيازهاي غذايي، در نظر گرفته شده و حتي در مواردي از مقدار مصرف مردان نيز به مراتب بيشتر است.
در سنين بالا، به علت تحرک کمتر، نيلاز بدن به انرژي کاسته شده، ولي در مقابل نياز به ويتامين‌ها، املاح و پروتئين افزايش مي‌يابد. با مصرف جوانه‌هاي مختلف مي‌توانيد مقدار قابل توجهي از ويتامين‌هاي B را به بدن برسانيد. توجه به اين موضوع که تامين ويتامين‌هاي C,E، بتاکاروتن و سلنيوم مي‌تواند از اکسيداسيون در بدن جلوگيري کند و نيز تامين منيزيم مي‌تواند فشار خون را کنترل نمايد، نقش مهم جوانه‌ها و گنجاندن آنها در برنامه غذايي روزانه را نشان مي‌دهد. بنابراين با وجود تغذيه نامناسب و رايج در کشور،، امکان تامين نيازهاي بدن ميسر نبوده و روشهاي ارائه شده براي بهبود تغذيه جامعه سودمند نيست، لذا اهميت استفاده از جوانه‌ها که هم در دسترس به ارزان و سالم بوده و هم مي توانند قسمت عمده‌اي از نيازهاي بدن به ويتامين‌هاي مختلف، املاح معدني و آنزيمها را تامين کنند، مشخص مي‌شود.
در روند جوانه زدن چه اتفاقي مي‌افتد؟
بذرهاي مختلف در هنگام جوانه زدن تغييرات شگفت انگيزي در خود ايجاد مي‌کنند که در بعضي خواص، قابل مقايسه با جوانه نزده آنها نيستند. بطور کلي در روند جوانه زدن ويتامين‌ها، املاح معدني و پروتئين‌ها به مقدار زيادي افزايش و کالري و کربوهيدرات‌ها کاهش مي‌يابد. از ديگر مزاياي جوانه زدن مي‌توان به تسهيل جذب مواد غذايي و هضم بهتر اشاره کرد که بين عمل به وسيله آنزيمهاي موجود در جوانه‌ها ايجاد مي‌شود. در روند جوانه زدن نشاسته موجود شکسته شده و به قندهاي ساده گلوکز و ساکارز تبديل مي‌شود، پروتئين‌ها هم به اسيدهاي آمينه و آميدها تغير شکل مي‌دهند. روغنها و چربيها هم به کمک آنزيم ليپاز موجود در جوانه‌ها به اسيدهاي چرب تبديل مي‌شوند بنابراين جوانه‌ها از نظر جذب و هضم بسيار بهتر مي‌باشند. غلات به دنبال جوانه زدن حاوي مقدار زيادي فيبر و آبي مي‌شوند که نتيجه دفع کامل مدفوع و رفع يبوست در افراد مبتلا است.
جوانه گندم
جوانه گندم به دليل داشتن مقدار زياد ويتامين E در چين و چروک، ضد پيري، ضد واريس و لاغري است. ويتامين E امروزه به عنوان معجزه‌گر و اکسير جواني معرفي مي‌شود. سلنيوم و منيزيم موجود در جوانه گندم در پيش گيري از ابتلا سرطان موثر شناخته شده است جوانه گندم در رفع بي خوابي، کاهش وزن، جلوگيري از بروز يا شکمي زودرس، بيماريهاي ديابت و قلبي، براي جلوگيري از چين و چروک و پيري زودرس و درمان ريزش مو، رفع شوره سر و برخي ناراحتيهاي پوستي داشتن ويتامين E فراوان توصيه مي‌شود. همچنين کساني که از يبوست، خستگي و بي خوابي، کلسترول بالا و دردهاي عضلاني رنج مي‌برند بايد از اين ماده غذايي کمک بگيرند اگر مي‌خواهيد لاغر شويد پودر جوانه گندم را همراه ماست يا سالاد کاهو 10 دقيقه قبل از صرف غذا و اگر مي‌خواهيد چاق شويد 10 دقيقه بعد از غذا ميل کنيد.
متخصصان تغذيه معتقدند استفاده از جوانه گندم به دليل غني بودن از فسفر و منيزيم موجب تقويت حافظه است. اين عناصر سلولهاي مغزي را به شکل طبيعي در انجام عملکرد صحيح فکري فعال مي کنند، توانايي يادگيري و حفظ لغات، اعداد و مطالب را تسريع مي‌بخشند و نيز از بروز افسردگي پيش گيري مي‌کنند. ويتامين A موجود در جوانه گندم باعث افزايش قوه بينايي، سرعت رشد کودکان، شادابي پوست و سلامت ريه و گلو مي‌شود؛ همچنيني خستگي مفرط، ضعف و بي حالي را کاهش مي‌دهد. ويتامين B1 موجود در جوانه گندم نيز براي تعادل سيستم عصبي ضروري است. جوانه گندم منبع اسيد گلوتاميک است که اين ماده مي‌تواند در معالجه عقب ماندگي ذهني و عدم رد قواي دماغي موثر باشد. کساني که از سو تغذيه رنج مي‌برند و يا منبع استفاده از سبزي ها را ندارند مي‌توانند با تهيه جوانه گندم و مصرف مداوم آن، از کمبود منابع غذايي، ويتامين‌ها و املاح معدني طبيعي بدن جلوگيري کرد. و خود را سالم و نيرومند سازند.
جوانه يونجه
يونجه يکي از مغذي ترين غذاهاي جهان است. پژوهشگران آمريکياي به دنبال تحقيقات انجام شده بيان کردند يونجه سرشار از ويتامين، مواد مغذي و پروتئين و آنزيم است اين پژوهشگران معتقدند مصرف روزانه 500 تا 1000 ميلي گرم برگ خشک شده يونجه يا مصرف جوانه يا دانه آن مي‌تواند از کلسترول بالا، فشار خون، سو هاضمه، بي اشتهايي و بيماريهاي گوارشي ديگر جلوگيري کند. جوانه يونجه را شاه جوانه‌ها گويند. اين گياه براي شيردهي مادران و نيز درمان اثر نيش حشرات مفيد است.
جوانه ماش
* ماش داراي طبيعتي کمي سرد و خشک است و پوست کنده آن طبيعت معتدل دارد. داراي مواد پروتئيني غني، مواد قندي و نشاسته فراوان است و علاوه بر آن داراي املاح معدني و ويتامينهاي مختلف مي‌باشد.
* مقوي اعصاب و نيرومند ديد چشم است.
* خوردن ماش پخته زياد کننده شير بانوان شيرده است.
* ادرار را زياد مي کند، مسکن بواسير و درد طحال است.
* براي درمان سکسکه مقاوم که مدتي ادامه يافته است ماش خاصيت خلط آور و اشتها برانگيز است.
* خوردن ماش در بيماريهاي تب‌دار دانه‌اي آبله مرغان، سرخک و سرخچه مفيد است. هم چنين در افرادي که دچار کک و مک هستند خوردن ماش مفيد است.
* آرد ماش يا جوانه ماش براي نکويي رنگ رخسار، دفع بواسير، رفع التهابات سطحي استفاده مي‌شود.
* در جوانه ماش ماده تلخ و سمي اسيد سيانيدريک موجود در ماش را ندارد پس از خيساندن در آن از بين مي‌رود.
* جوانه ماش بسيار مغذي و مفيد براي بدن است و نسبت به ساير جوانه‌هاي لطيف‌تر و خوش خوراک با مزه‌تر است.

بکش و خوشکلم کن را جدي نگيريد !؟ لاغري و جواني، آرزوي مشترک بسياري از انسان هاست؛ آرزويي که تصور رسيدن به هر کدام از آنها حتي براي مدت زماني کوتاه ب ...

زماني بود که خيلي چيزها را به پيري و گذشت ايام نسبت مي داديم، مانند کم شدن حافظه، نقصان توان بدن، چاق شدن شکم و چين هاي چهره. شکي نيست که به روزگار پي ...

عسل يک محصول غذايي مفيد و يک اکسير پر ارزش است که از قرنها پيش به عنوان عاليترين و مقوي ترين غذاها شناخته شده و همچنين به واسطه ويژگي هاي شفابخش خود ب ...

در ماه پربرکت رمضان، به منظور حفظ سلامتي و بهره گيري بيشتر از روزه داري به ذکر برخي نکات مورد نياز و مشترک اغلب روزه داران در مورد تغذيه سالم در اين م ...

عسل يک محصول غذايي مفيد و يک اکسير پر ارزش است که از قرنها پيش به عنوان عاليترين و مقوي ترين غذاها شناخته شده و همچنين به واسطه ويژگي هاي شفابخش خود ب ...

● مقدمه عسل ،ماده غذايي بسيار غني و انرژي بخشي است که حدود۸۰ درصد از قندهاي ساده يا مونوساکاريدها ساخته شده و هر۱۰۰ گرم آن ۳۲۰ کالري ايجاد مي کند اين ...

دانلود نسخه PDF - اکسير جواني