up
Search      menu
تغذیه و خوراکیها :: مقاله انگور PDF
QR code - انگور

انگور

انگور ميوه اي ناشناخته و شفابخش

سالم ترين داروهاي شفابخش اغلب در طبيعت پيدا مي شوند و انگور جزو ميوه هاي عالي و مفيد براي سلامتي، تقويت سيستم دفاعي بدن و پيشگيري و درمان بسياري از بيماري ها است.
نتايج تحقيقاتي موسوم به مطالعات کپنهاگ که در آن ۲۴ هزار و ۵۰۰ نفر به مدت ۱۲ سال از نظر غذايي مورد مراقبت قرار گرفتند، نشان مي دهد که تناول مستمر و منظم انگور به خاطر مواد ثانوي گياهي آن تاثيرات مثبتي بر سلامتي دارد و اين مواد مي توانند از ابتلاء به بسياري از بيماري ها پيشگيري کنند. انگور که کاشت آن در آسيا بيش از ۷ هزار سال قدمت دارد يک ميوه نيروز است که به مقابله با راديکال هاي آزاد خطرناک در بدن کمک مي کند. مواد ثانوي گياهي در انگور از جمله اسيد الاژيک، کورستين، کاتچين، پروآنتوسيانيدين، رسوراترول و ساليسيلات، باارزش ترين بخش اين ميوه شاداب کننده و درمانبخش هستند. اکثر اين مواد که اساسا در پوست و هسته هاي انگور نهفته اند، يک محافظت بسيار موثر در برابر سرطان محسوب مي شوند. به عنوان نمونه قابليت پيشگيري سرطان در اسيد الاژيک، ۳۰۰ برابر بيشتر از اين قابليت در ديگرمواد ثانوي گياهي است.
کورستين انگور نيز به ويژه روده و پوست را در برابر بيماري هاي سرطانزا محافظت کرده و با ويروس هاي عامل انواع سرماخوردگي و تبخال مقابله مي نمايد. کاتچين نيز با کلسترول مضر خون ال.دي.ال. مقابله کرده و بدين ترتيب ميزان کلسترول خون را تنظيم و از ايجاد لخته خون پيشگيري مي کند. پروآنتوسيانيدين که بخش اعظم آن در هسته هاي انگور نهفته است، با راديکال هاي آزاد بطور بسيار عالي مقابله مي کند و براي پيشگيري از پيري زودرس پوست مفيد است. رسوراترول به عنوان يک ماده ثانوي گياهي در انگور، قابليت پيشگيري از سرطان داشته و از بيماري هاي گردش خون و قلب جلوگيري مي کند و دانشمندان احتمال مي دهند که اين ماده شفابخش، حتي از آلزايمر و پارکينسون نيز پيشگيري مي کند و هم اکنون بر روي تاييد اين خاصيت رسوراترول پژوهش مي شود.
روسوراترول که جزو پلي فنل ها است، يک آنتي اکسيدان حلال در الکل و روغن و اندک حلال در آب مي باشد که در تعداد بيشماري از گياهان و مواد غذايي گياهي به ويژه در انگور، بادام زميني، تمشک و توت يافت مي شوند. پژوهشگران موسسه ملي سرطان در چارچوب يک برنامه پژوهشي که طي آن ميزان مواد ضد سرطاني در چندين هزار گياه مورد تحقيق قرار گرفتند، روسوراترول را در ۷۲ نوع گياه شناسايي کردند. بر پايه اين تحقيقات، ميزان روسورتراول در پوست انگور قرمز به ويژه بالا بود. در حاليکه هر ليتر آب انگور سفيد تازه ۲۰۰ ميلي گرم رسوراترول داشت، در هرليتر آب انگور قرمز تا ۱۱۰۰ ميلي گرم از اين ماده مشاهده شد. نقش رسوراترول در طبيعت به عنوان فيتوآلکسين، حفظ گياه در شرايط رطوبتي در برابر انگل ها (پارازيت ها) و عفونت هاي قارچ مخمر است.
در حاليکه تحقيقات آزمايشگاهي حاکي از تاثير احتمالي رسوراترول براي مقابله با سلول هاي سرطاني است، آزمايشات بر ارگانيسم هاي زنده هنوز پيش روي پژوهشگران است. برخي از مطالعات نيز از تاثير مثبت رسوراترول بر بيماري هايي چون آترواسکلروز، امراض قلبي، آرتروز(ورم و آماس مفاصل) و بيماري هاي سيستم دفاعي و کنترل بدن، گزارش مي دهند. ساليسيلات موجود در انگور نيز به ويژه در پاييز و زمستان مفيد بوده و به عنوان نمونه از عفونت ها در بدن جلوگيري کرده و بدين ترتيب به مقابله با تاثيرات ويروسي از جمله بروز سرماخوردگي کمک مي کنند. از آنجا که انگور قرمز بعلاوه داراي ماده ثانوي گياهي آنتوسيان است، سالم تر از انگور زرد و سفيد است. آنتوسيان به تامين بهتر اکسيژن در خون کمک کرده و از اين طريق يک احساس شادابي در فرد ايجاد مي کند. آنتوسيان بعلاوه براي پيشگيري از بيماري هاي گردش خون و قلب و حتي سرطان بسيار موثر و مفيد است.
هر چه رنگ انگور قرمز تيره تر باشد، مقدار آنتوسيان آن نيز بيشتر خواهد بود. انگور به مقابله با فراموشي نيز کمک مي کند و نتايج مطالعات پژوهشگران آمريکايي نشان مي دهد که ماده فيستين در انگور ظاهرا براي حافظه و هوش مفيد است. انگور داراي ويتامين سي و به ويژه تقريبا انواع ويتامين هاي ب است و بدين ترتيب اعصاب را تقويت کرده و مغز را فعال مي کند. انگور به ويژه داراي قند گلوکز موسوم به قند انگور است که بطور مستقيم جذب خون شده و به ويژه هنگاميکه بدن و فکر به خاطر استرس به انرژي نياز دارند، بسيار تاثير مي گذارد. انگور بالاترين ميزان پتاسيم در ميان ميوه ها را دارد و به همراه اسيدهاي ميوه در خود، مقدار آب، اسيد و باز بدن را متوازن مي کند. از آنجا که ماده رنگي آنتوسيان در انگور قرمز، جريان خون در بدن و همچنين رگها و مويرگها را تقويت مي کند، مي توان آن را به ويژه به کساني توصيه کرد که مشکلات رگ و عروق دارند. از سوي ديگر، بتا کاروتين، پکتين و اسيد الاژيک موجود در انگور قرمز، براي جلوگيري از سرطان نيز مفيد است و از ديدگاه پژوهشگران آمريکايي، آب انگور از خطر ابتلاء به سرطان جلوگيري مي کند. به ويژه رسوراترول (يک آنتي اکسيدان حلال در الکل و روغن و کم حلال در آب) يک پلي فنل در انگور ظاهرا از پيشرفت سرطان پيشگيري مي نمايد و بعلاوه به عنوان رقيق کننده خون (ضد سکته قلبي و مغزي) و کاهش دهنده کلسترول در متابوليسم چربي ها محسوب مي شود. پوست انگور، سرشار از مواد فيبري است که مي توانند روده را از سموم تخليه کرده و با يبوست مقابله کنند. انگور بعلاوه از قديم به عنوان يک داروي ايده آل و مطلوب براي مبتلايان به بيماري شش به شمار رفته و براي پيشگيري از سرفه نيز مفيد است.
انگور امروزه به ويژه براي مقابله با ناراحتي هاي متنوع و مختلف گردش خون و متابوليسم توصيه مي شود و به احياء مجدد کبد و صفرا کمک مي کند و تاثير اسيد زدايي اين ميوه بر روماتيسم و نقرس به ويژه مثبت است. ميزان بالاي پتاسيم انگور قادر است با اتصال به اسيد اوريک ناشي از نقرس، اين سم را از طريق مجاري ادرار از بدن خارج کند. انگور قلب را تقويت مي کند و آهن و مس وجود در اين ميوه، ساخت خون را بهبود بخشيده و مي تواند حتي بر فشارخون بالا نيز تاثير مثبت بر داشته باشد. بعلاوه به خاطر ميزان قابل توجه منگنز انگور، اين ميوه را مي توان براي پيشگيري پوکي استخوان، بيماري شايع متابوليک استخوان، توصيه کرد. با ارزش ترين مواد موثر در انگور، در هسته و پوست آن قرار دارند بدين خاطر در يک رژيم غذايي، مصرف انگور به ويژه انگور بدون هسته موثرتر از آب انگور است.
از ديدگاه دکتر پترا براخت پزشک عمومي در شهر بادهمبورگ در آلمان، از آنجا که اکثر مواد معدني انگور از جمله کلسيم و منيزيوم در هسته آن قرار دارند، انگور با هسته، سالم ترين نوع اين ميوه است. بدين خاطر تناول انگور هسته دار، استخوان ها و ماهيچه ها را تقويت مي کند. بعلاوه ميزان مواد فيبري هسته انگور به هضم غذا کمک مي کند. دانيلا روسلر کارشناس جامعه پزشکي تغذيه و رژيم در شهر بادآخن در آلمان با توجه به پيش قضاوتي هايي که انگور را يک ميوه چاق کننده معرفي مي کنند مي گويد، انگور فرد را چاق نمي کند. سون ديويد مولر سخنگوي جامعه پزشکي تغذيه و رژيم بادآخن نيز در چارچوب يک تغذيه سالم، صرف و ميل روزانه يک کيلو سبزي و ميوه از جمله انگور را توصيه مي کند. انگور نيز چون ديگر ميوه ها، به ويژه داراي آب، ويتامين هاي حياتي چون ويتامين سي، مواد معدني چون منيزيوم، مواد فيبري و همچنين مواد گياهي ثانوي چون رسوراترول است که از آترواسکلروز يا انسداد شرايين پيشگيري مي کند. در حاليکه ۱۲۵ گرم انگور حدود ۹۰ کيلوکالري انرژي دارد، ۲۰ گرم شکلات ۱۰۷ کيلوکالري انرژي به بدن مي دهد. بعلاوه در حاليکه پس از صرف و خوردن ۱۲۵ گرم انگور به خاطر حجم و مواد فيبري موجود در آن، احساس سيري به انسان دست مي دهد اما خوردن شکلات ميل و تمايل انسان به آن را افزون مي کند. از آنجا که مواد فيبري سيرکننده هستند و تناول اين ميوه هنگام خستگي و بيحالي نيروزاست، انگور يک ميوه سالم براي صرف و ميل در بين وعده هاي غذايي روزانه محسوب مي شود. انگور قرمز طعم و اسانس بيشتري دارد و مي توان از هسته هاي آن، روغن هسته انگور سالمي به دست آورد. مواد ثانوي گياهي انگور به ويژه رسوراترول از اهميت خاصي برخوردار است که به طور سرشاري در انگور قرمز وجود دارد. روسلر مي گويد، رسوراترول نه تنها خصوصيات آنتي اکسيدان دارد بلکه از ويژه گيهاي ضد سرطان نيز برخوردار است.
بر پايه نتايج تحقيقات پژوهشگران دانشگاه ميشگان، آزمايشات بر روي موش ها نشان ميدهد که مصرف مخلوطي از انگور سفيد و قرمز به بهبود وضعيت فشارخون کمک مي کند و يک نيروي جديد به قلب مي دهد. طبق تحقيقات اين دانشگاه، يک پودر انگور سفيد و يا ترکيبي از انگور سفيد و قرمز، براي کاهش فشارخون مفيد است و با تغييرات و ريسک هاي ناشي از يک فشارخون بالا مقابله مي کند. تيم ميشل سيمور پژوهشگر دانشگاه ميشگان، مخلوطي از پودر انگور سفيد و قرمز را به غذاي پر نمک موش ها اضافه کرد و يک گروه از موش ها نيز همين غذا را بدون پودر انگور دريافت کرد. موش ها اينگونه پرورش يافته بودند که غذاي نمک دار باعث افزايش فشارخون آنها مي شد. پس از ۱۸ هفته، موش هايي که پودر انگور همراه با نمک تغذيه کرده بودند در مقايسه با موش هايي که تغذيه اي بدون پودر انگور اما مقدار زيادي نمک داشتند، داراي فشارخون پايين تر، ضربان قلب قوي تر بوده و بندرت نشان و علامتي از آسيب هايي در ماهيچه قلب داشتند. بعلاوه يک گروه از موش ها که همراه با تغذيه پرنمک، داروي کاهش فشارخون نيز دريافت کرده بودند نيز از فشارخون مطلوبي برخودار بودند اما هيچ بهبودي در کيفيت قلب آنها ديده نشد. سيمور با توجه به اين نتايج مي گويد، تحقيقات و مطالعات ما نشان مي دهد که انگور يک خاصيت حفاظت ويژه از قلب ايجاد مي کند که ماوراء تاثير مثبت بر فشارخون است که ما از يک تغذيه داراي سبزي و ميوه کافي مي شناسيم.
اين پژوهشگر منشا و دليل اين خاصيت حفاظت از قلب در انگور را به خاطر فلاونوييدهايي مي داند که در قسمت هاي مختلف انگور نهفته است. سيمور نتايج اين تحقيقات را بسيار اميدوارکننده مي داند اما در عين حال به مبتلايان داراي فشارخون بالا نسبت به کنارگذاشتن داروهاي خود و اعتماد صرف به خصوصيت هاي درماني انگور هشدار مي دهد. سيمور تاکيد مي کند که اين تحقيقات را بدون نفوذ از خارج طراحي و انجام داده است اما هزينه آن را توليدکنندگان انگور کاليفرنيا تامين کرده اند. ميزان فنل انگور در بيومزارع که مصرف کودهاي شيميايي ممنوع است و کشاورزان صرفا از کود طبيعي و حشرات مفيد براي مقابله با آفات استفاده مي کنند، ۲۵ درصد بيشتر از ميزان فنل انگور در مزارع متعارف است. فنل ها مواد ثانوي گياهي هستند که تاثير ضداکسيدان داشته و از ابتلاء به بيمارهاي گردش خون و قلب و همچنين ورم مفاصل يا آرتروز پيشگيري مي کنند. بر اساس مطالعات انجام شده در ايالت بايرن، ميزان گازهاي گلخانه اي در بيوکشاورزي و بيومزارع که صرفا مقدار محدودي گوگرد نيز در آنها بکار برده مي شود، ۲۵ درصد کمتر از ميزان اين گازها در مزارع متعارف است. با وجود همه خصوصيات غذايي و درماني انگور، برخي از کارشناسان معتقدند که قند اين ميوه چاق کننده است و بدين خاطر نبايست از آن زياد تناول کرد. از اين ديدگاه، چنانچه بدن انرژي قند باارزش انگور را بطور کامل نياز نداشته باشد، آن را در غده هاي چربي براي زمان مورد نيازش ذخيره مي کند. ۱۰۰ گرم انگور حدود ۷۵ کيلوکالري انرژي دارد و کالري انگور شيرين حتي بيشتر از اين است. پترا براخت کارشناس تغذيه در اين رابطه مي گويد، انگور به مقابله با ضعف هاي تمرکز حواس و قوا کمک کرده و انرژ جديد به بدن مي دهد، بدين خاطر براي کودکان و نوجوانان بين ۴ تا ۱۵ ساله براي صرف در زمان استراحت در مدرسه مناسب است. اما مقدار صرف انگور براي اين گروه سني نبايست بيشتر از ۳۰۰ گرم و يا يک ليوان آب اين ميوه در روز باشد. اين کارشناس آلماني پيرامون مقدار مناسب مصرف انگور براي نوجوانان از ۱۶ سال به بالا اظهار مي کند، ويتامين هاي بي موجود در انگور، باعث يک حالت و خلق مطلوب در اين افراد شده و متابوليسم و هضم فعال شده و فرد مجددا خود را شاداب و سرحال احساس مي کند.
اين گروه سني مي تواند طي روز ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ گرم انگور و يا ۳ تا ۴ ليوان آب انگور البته آب انگور ۱۰۰ درصد خالص، ميل کند. براخت در باره ميزان مصرف انگور براي گروه سني از ۵۰ سال به بعد مي گويد، مقدار بالاي پتاسيم در انگور که تقويت کننده قلب مي باشد، براي افراد بالاي ۵۰ سال مهم است. بدين خاطر صرف و تناول ۸۰۰ گرم انگور و يا ۳ ليوان آب اين ميوه براي اين گروه سني توصيه مي شود. اين کارشناس علوم تغذيه در باره ورزشکاران اظهار مي دارد، با توجه به تحرک زياد اين گروه اجتماعي و ميزان بالاتر انرژي مورد نياز آنها، ورزشکاران مي توانند از انگور استفاده کنند. کلسيم انگور، باعث قوي شدن استخوان ها و منيزيوم اين ميوه باعث تقويت ماهيچه ها مي شود. بدين خاطر تناول و صرف يک تا ۵ ۱ کيلوگرم انگور و يا ۴ تا ۵ ليوان آب انگور در روز براي ورزشکاران مجاز است. براخت، تناول انگور را براي مبتلايان به قند خون يا ديابت مطلقا قابل توصيه دانسته و معتقد است که نيمي از قند موجود در اين ميوه قند فرکتوز است که ميزان قند خون را ثابت نگه مي دارد و از اين طريق غده پانکراس يا لوزالعمده کمک مي کند. بعلاوه مواد معدني چون پتاسيم، روي و منگنز نيز بر روي پانکراس تاثير مثبت مي گذارد. اما در عين حال مبتلايان به بيماري قند يا ديابت نبايست روزانه بيش از ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم انگور تناول کنند، زيرا در غير اينصورت ميزان گلوکز يا قند انگور خون آنها زياد شده و اين امر مي تواند در قند خون اين افراد اختلال ايجاد کند. در انگور ويتامين هاي ب زيادي نهفته است که باعث تقويت اعصاب مي شوند. انگور بعلاوه سرشار از مواد وعدني است و ۱۰۰ گرم اين ميوه داراي ۲۰۰ گرم پتاسيم، ۱۸ گرم کلسيم، ۱۰ گرم منيزيوم و ۷ ۰ گرم آهن است.
بدين خاطر انگور استخوان ها و دندان ها را تقويت کرده و عملکرد ماهيچه ها را بهبود بخشيده و به ساخت گلبول هاي سرخ خون و همچنين به مقابله با خستگي و بيحالي کمک مي کند. نيمي از قند موجود در انگور، فرکتوز و نيمي از آن گلوکز است که اين قند مي تواند هنگام خستگي و بيحالي طي چند دقيقه، به سرعت به بدن انرژي وارد کند و قند خون را بسيار سريع افزايش دهد. کاترين کريستل مشاور علوم تغذيه در عين حال در مورد گلوکز مي گويد، هر چند که اين قند بسيار سريع وارد خون شده و ميزان انسولين را افزايش مي دهد و طي چند دقيقه يک قدرنت و نيروي جديد به فرد عطا مي کند اما اين وضعيت در فرد مدت زيادي طول نخواهد کشيد و ميزان انسولين خون پس از يک زمان کوتاه مجددا کاهش خواهد يافت. کريستل اظهار مي دارد، بدين خاطر فرد بايد صرفا در موارد اضطراري از گلوکز براي پشت سرگذاشتن وضعيت بيحالي و بي رمقي ناگهاني خود استفاده کند و براي کسب مجددا نيرو و توان خود هر چه سريع تر، کربوهيدرات هاي چند زنجيره اي چون موز و نان سبوس دار ميل نمايد. از سوي ديگر فرکتوز انگور قند خون را ثابت نگهداشته و بدين ترتيب از کاهش منحني راندمان نيروي فرد به خاطر کاهش احتمالي قند خون جلوگيري مي کند. اين مشاور علوم تغذيه پيرامون آب انگور مي گويد، بسياري از عناصر سالم انگور چون ويتامين ها، مواد و معدني و مواد ثانوي گياهي در آب اين ميوه نيز نهفته است اما آب انگور مواد فيبري چنداني ندارد بلکه بخش اصلي آن قند است. کريستل آب انگور قرمز را سالم ترين نوع دانسته و مي گويد، در اين نوع آب ميوه مقدار زيادي آنتوسيان نهفته است که به عنوان يک ماده ثانوي گياهي، از سرطان پيشگيري مي کند. اين کارشناس در عين حال اظهار مي دارد، اين خواص صرفا زماني در آب انگور وجود دارد که آب ميوه ۱۰۰ درصد خالص باشد. کريستل همچنين تاکيد مي کند، از آنجا که تناول مقدار زياد آب انگور در درازمدت، باعث چاقي مي شود، نبايست روزانه بيش از يک تا دو ليوان آب اين ميوه را نوشيد. پترا براخت متخصص تغذيه، کشمش انگور را يک غذاي سالم مقوي دانسته و مي گويد، کشمش ميزان بسيار زيادي گلوکز يا قند انگور دارد که قادر است هنگام خستگي و بيحالي، انرژي سريع به بدن وارد کند و ويتامين ها و مواد معدني موجود در انگور تازه در کشمش نيز يافت مي شوند. کشمش بعلاوه مقدار زيادي مواد فيبري دارد که براي مدت طولاني احساس سيري ايجاد کرده و محرک هضم غذا نيز است. از آنجا که صرفا در صورت جويدن طولاني کشمش، ۷۰ درصد پيش هضم آن در دهان انجام شده و از اين طريق کشمش براي معده و روده قابل تحمل تر خواهد شد، فرد بايد هنگام تناول کشمش، آن را مدت طولاني تري بجود. در صورتيکه کشمش را با سرعت و بدون جويدن طولاني غورت دهيم، معده را سنگين کرده و مي تواند باعث نفخ شکم شود.
از آنجا که تناول مقدار زياد کشمش به مدت طولاني، باعث چاقي مي شود، نبايست روزانه بيش از يک کف دست از آن ميل کرد. کشمش بايست در ظرف و کيسه پلاستيک در بسته نگهداري شود. دکتر يورگن بوده از آزمايشگاه پژوهش شيمي در شهر دارمشتات آلمان مي گويد، کشمش توليد شده از انگور قرمز، سالم ترين نوع کشمش است و مقدار زيادي آنتوسيان دارد که از سرطان پيشگيري مي کند. اين کارشناس توصيه مي کند، از آنجا که باقيمانده گرد و خاک و آلودگي احتمالي روي کشمش مي تواند در افراد حساس باعث دردهاي معده اي شود، فرد بايست کشمش را قبل از تناول و صرف، با آب تميز کند. کشمش سفيد براي کيک بهتر و مناسب تر است زيرا که به سرعت در فر نمي سوزد و بصورت آبدار در کيک باقي مي ماند. در صورت امکان بايست از کشمشي استفاده کرد که با گوگرد خشک نشده است. کشمش هاي گوگردي اغلب باعث سردرد در افراد حساس مي شوند. روغن هسته انگور نيز يک روغن مطلوب است که به عنوان نمونه براي استفاده در سالاد سبزي تازه خوشمزه و لذيذ است. روغن هسته انگور مقدار زيادي اسيدهاي چرب اشباع نشده دارد که کيفيت آن با روغن زيتون و يا روغن کلزا قابل مقايسه است. اين اسيدهاي چرب که به اسيدهاي چرب خوب موسوم هستند، باعث مي شوند که سطح و ميزان کلسترول خون پايين بماند. روغن هسته انگور که داراي مواد ثانوي گياهي سالم موجود در اين ميوه است در برابر حرارت نيز بسيار مقاوم است و نقطه دود آن بيش از ۱۹۰ درجه است. اين روغن غذا را لذيذ مي کند و مي توان آن را براي سرخ کردن غذا استفاده کرد.
اسيدهاي چرب روغن هسته انگور شامل ۱۱ درصد اسيد اشباع شده، ۱۸ درصد اسيد چرب اشباع نشده ساده و ۷۱ درصد اسيد چرب اشباع نشده مرکب است. پترا براخت پزشک عمومي در بادهمبورگ، انگور را به عنوان عامل پيشگيري سرماخوردگي ها و ديگر بيماري هاي عفوني از جمله برونشيت و عفونت لوزه مفيد مي داند. مواد ثانوي گياهي در انگور ضد باکتري بوده و عاملين بيماري ها در بدن را از بين برده و بدين ترتيب سيستم دفاعي را مجددا تقويت مي کند. بعلاوه ميزان بالاي پتاسيم در انگور حتي باعث خروج اسيد اوريک مضر از بدن و پيشگيري از بيماري هاي نقرس مي شود. پتر گروندهوفر کارشناس انگور در مورد روش و شرايط نگهداري اين ميوه توصيه مي کند، انگور بايست در محلي خشک و سرد و در دماي بين ۵ تا ۷ درجه در منزل نگهداري شود. بخش سبزي و ميوه در يخچال و يا در زيرزمين سرد و تاريک محل مناسبي براي نگهداري انگور است و ظرف انگور نبايست بسته باشد تا اين ميوه بتواند تنفس کرده و خراب نشده و نپوسد. چنانچه انگور را همراه يک ميوه و يا سبزي ديگر نگهداري مي کنيم، بايست آن را در بخش بالاي قفسه قرار دهيم تا فشاري متوجه آن نشود. انگور بايست اندکي قبل از خوردن و صرف شسته شود، زيرا در غير اينصورت، آب اضافي شرايط رشد قارچ و کپک را فراهم مي کند. از آنجا که هنگام حمل و نقل و انبار کردن مقدار زيادي گرد و خاک بر روي انگور مي نشيند، اين ميوه را بايست قبل از صرف حتما به دقت شست.
در غير اين صورت، باعث درد شکم در فرد مي شود. بعلاوه از طريق شستشو مي توان حداقل آن مقدار از سموم دفع آفت را برطرف نمود که به درون ميوه نفوذ نکرده بلکه هنوز بر روي پوست آن قرار دارد. توصيه مي شود که خوشه انگور و نه دانه دانه آن را شست. قابل توجه است که با کندن دانه انگور از خوشه، بخشي از پوست دانه انگور آسيب ديده و آب شستشو مي تواند ويتامين هاي باارزش حلال در آب را از ميوه جدا کند.

● تاريخچه: انسان در طول هزاران سال از انگور استفاده کرده است. قدمت مصرف انگور به عصر برنز بر مي گردد. شاعر يوناني به نام هومر که حدود ۷۰۰ سال قبل از م ...

اسکلت بخشي از گلخانه است که پوشش پلاستيکي يا شيشه اي را نگه ميدارد. اسکلت گلخانه بايد محکم و سبک بود و در عين حال ارزان و با دوام باشد و تا حد امکان س ...

انگور: Grape Seed Extract انسان در طول هزاران سال از انگور استفاده كرده است. قدمت مصرف انگور به عصر برنز بر مي گردد. شاعر يوناني به نام هومر كه حدود 7 ...

انگور ميوه‌اي است بهشتي که شامل ويتامين‌هاي آ، ب، و ث مي‌باشد هم چنين داراي مقداري منيزيم، کلسيم، آهن،‌ فسفر، پتاسيم و آلبومين است‌. امروزه در طب درما ...

1)خاصيت گرم دارد ، چاق کننده ، صاف کننده خون و مولد خون ، پوست انگور دير هضم و دانه آن سرد و خشک است 2)انگور براي درمان بيماري فشار خون ، روماتيسم ، ن ...

● انگور مواد غذائي به قسمتهائي از بدنه ي گياهان و نسوج حيوانات اطلاق مي شود که براي انسان قابل خوردن بوده و معده و روده ي بشر توانا به هضم و جذب آن با ...

فکر مي کنيد راز زندگي جاودان کشف شده است؟ در فيلم هاي سينمايي مثل آسمان وانيلي و آستين پاورز مي بينيم که مي توان با منجمد کردن جسم به آن زندگي جاو ...

کربوهيدراتها ، منبع مهم غذايي اند. کربوهيدراتها همچنين به عنوان واحدهاي سازنده چربيها و نوکلئيک اسيدها عمل مي کنند. سلولز ، نشاسته و قند معمولي ، کربو ...

دانلود نسخه PDF - انگور