انتقاد تند مدیر سابق شبکه چهار به ساختار معیوب صوت و تصویر فراگیر

مدیر سابق شبکه چهارسیما گفت: با پدیده‌ای به نام سازمان تنظیم‌گر به نام ساترا مواجهیم که قرار است قوانین و مقررات را تنظیم کند. معیوب و ناکارآمد است چون ایجاد زمینه نافرمانی مدنی رسانه‌های غیر رسمی علیه یک سازمان تنظیم‌گر حاکمیتی ایجاد کرده است.

انتقاد تند مدیر سابق شبکه چهار به ساختار معیوب صوت و تصویر فراگیر

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون دانلود بهترین مقاله، مسعود معینی‌پور، مدیر سابق شبکه چهارسیما شب گذشته در برنامه چاووش گفت: با پدیده‌ای به نام سازمان تنظیم‌گر به نام ساترا مواجهیم که قرار است قوانین و مقررات را تنظیم کند. معیوب و ناکارآمد است چون ایجاد زمینه نافرمانی مدنی رسانه‌های غیر رسمی را علیه یک سازمان تنظیم‌گر حاکمیتی ایجاد کرده است. یعنی ساترا در کار خودش ناکارآمد است. مدیر سابق شبکه چهارسیما ادامه داد: ساترا دچار بحران جدی است. ساترا در اختیار رسانه رسمی جمهوری اسلامی است. یعنی در جایی که رسانه ملی در رقابت با سایر رسانه‌های غیر رسمی رقیب است. آیا می‌تواند جایی که دارای منافع در حوزه تولید محتوا و پیام در گونه‌های مختلف برای افکار عمومی و مخاطب است بر کس دیگری نظارت کند؟ لذا به یک نهاد بالادستی نیاز دارد. 

معینی‌پور در خصوص الگوی مطلوب در حوزه تنظیم‌گری صوت و تصویر فراگیر هم پیشنهاد داد: پیشنهاد من شورای عالی نظارت بر صداوسیماست که به شورای عالی نظارت بر رسانه‌های کشور  تبدیل می‌شود. مرزهای تنظیم گری نمی‌تواند محدود به رسانه رسمی باشد چون می‌توانیم اعتماد مخاطب به رسانه رسمی را از طریق رسانه‌های غیر رسمی بالا ببریم. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید