الهیان: قرآن‌سوزی در سوئد ناشی از اوج هراس اشاعه تفکر اسلام است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با محکوم کردن قرآن‌سوزی در سوئد گفت: این اقدام ناشی از اوج هراس و دلهره آن‌ها نسبت به اشاعه تفکر اسلام و موج اسلام‌خواهی در بین ملت‌های آزاده جهان است.

الهیان: قرآن‌سوزی در سوئد ناشی از اوج هراس اشاعه تفکر اسلام است

به گزارش گروه سیاسی دانلود بهترین مقاله، زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در نماز جمعه قیامدشت با بیان اینکه مردم ایران ایستادگی ملت ایران پای آرمان‌های نظام، انقلاب و شهدا، وظیفه مسئولین را در خدمت‌رسانی و رفع مشکلات سنگین‌تر می‌کند، گفت: امروز ملت‌های آزاده جهان به ایستادگی و مقاومت ملت ایران افتخار و مباهات می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با  بیان اینکه مجلس شورای اسلامی اهتمام ویژه‌ای به گره‌گشایی از مشکلات مردم و کشور دارد، گفت: مجلس یازدهم طرح‌های کلان و زیربنایی و لوایح و قوانین راهگشایی را به تصویب رسانده که باعث ایجاد گشایش‌هایی در امور کشور شده و با اجرای این قوانین گام‌های مثبتی در جهت خدمت به مردم برداشته می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: امروز رژیم صهیونیستی به خاطر ایستادگی ملت ایران و هدایت‌ها و روشنگری‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی منفورترین عنصر در سطح جهان است و با تزلزل و فروپاشی که از درون با آن مواجه شده، این نوید و بشارت را داریم که به امید و نصر الهی به زودی از صفحه روزگار محو خواهد شد.

الهیان گفت: احساس هراس و نگرانی که سلطه‌گران نسبت به تفکر انقلاب  اسلامی دارند، به خاطر ایستادگی ملت ایران و هدایت‌های مقام معظم رهبری در مسیر عزت سرافرازی و مبارزه با ظلم واستکبار، باعث شده دشمنان از اسلام و قرآن هراسان باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با محکوم کردن قرآن‌سوزی در سوئد تأکید کرد: این اقدام ناشی از اوج هراس و دلهره آن‌ها نسبت به اشاعه تفکر اسلام و موج اسلام‌خواهی در بین ملت‌های آزاده جهان است، اما بی‌تردید با اینگونه اقدامات نمی‌توانند جلوی فراگیری اسلام و عشق و رغبت ملت‌های جهان به اسلام را بگیرند.

الهیان گفت: از دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه می‌خواهیم که از طریق سازمان همکاری اسلامی و کشورهایی همچون مصر، عربستان، عراق و سایر دول اسلامی، تحریم کشور سوئد و قطع روابط سیاسی و اقتصادی را در دستورکار جدی خود قرار دهند تا درس عبرتی برای سایرین باشد که اجازه ندهند به اسلام و احساسات میلیاردها مسلمان در جهان بی‌احترامی شود.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه برخی فعالیت‌ها و قوانینی که در مجلس به تصویب می‌رسد، از آثار و نتایجی در سطح ملی برخوردار است گفت:  پیگیری ساماندهی اتباع و جلوگیری از ورود غیرمجاز و غیرقانونی آنان به کشور که از معضلات این منطقه نیز محسوب می‌شود، از جمله  فعالیت‌های است که در صورت نهایی شدن گام مثبتی در سطح ملی بوده و آثار آن به همه مردم خواهد رسید و در این رابطه وزیر کشور باید به مجلس پاسخگو باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس، همچنین خشکسالی و معضل آب را مشکلی فراگیر در سطح کشور دانست و اظهارکرد: برای رفع این مشکل طرح‌های بزرگی در دستورکار قرار گرفته است و از وزیر امور خارجه نیز خواسته‌ایم مسئله حقآبه کشورمان را از ترکیه و افغانستان با جدیت پیگیری کند و به نتیجه برساند.

الهیان در ادامه استفاده از ظرفیت‌های مردمی و گروه‌های جهادی را در مسیر حل مشکلات مورد تأکید قرار داد و گفت: مسئولین اجرایی باید جوانان و گروه‌های مردمی را به صحنه آورده و به کمک بگیرند و براساس تجربیاتی که وجود دارد، حرکت جهادی در مسیر حل مشکلات جایگزینی ندارد و راهکاری بی‌بدیل است و از این ظرفیت می‌توان برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات استفاده کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اقدام مجلس در تصویب طرح جوانی جمعیت، اهمیت توجه به این موضوع را مورد تأکید قرار داد و گفت: تصویب این قانون از افتخارات مجلس است و تسهیلات خوبی در این زمینه در نظر گرفته شده است که توجه ویژه خانواده‌ها به اهمیت این موضوع، برای آینده فرزندان خود و کشورشان آثار و برکات فراوانی دارد و به واسطه آن می‌توان آینده کشور را تضمین کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان، بر پیگیری مواردی که در جلسه با امام جمعه و مسئولین محلی مطرح شده از جمله درمانگاه و زمینه‌سازی برای ارتباط مستمر با مردم منطقه تأکید کرد.

الهیان در پایان مراسم سخنرانی در جمع مردم و نمازگزاران حضور یافت و در قالب میز خدمت مشکلات و مطالبات آنان را از نزدیک مورد رسیدگی قرار داد.

بیمه بازنشستگی، حضور غیرمجاز اتباع خارجی، نامناسب بودن وضعیت خیابان‌ها و معابر، کمبود آب شُرب و کشاورزی، نامناسب بودن وضعیت بهداشت و درمان و نبود درمانگاه از جمله مشکلات و مطالباتی بود که نماز گزاران در گفت‌وگوی چهره به چهره با نماینده خود در میان گذاشتند و الهیان نسبت به پیگیری و رسیدگی به موارد مطرح شده قول پیگیری داد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید